Skoči na vsebino

Umrl 'lovec na krokodile'


Priporočene objave

@Piksna

Se ti ne zdi da malce pretiravaš?

Jaz nisem zasledil nobenega hudega izživljanja nad živalmi..

Kar se pa tiče strokovnosti pristopa, pa mislim, da je imel strokoven pristop, ker nekdo ki se na tem področju ne spozna na svoje delo v polni meri, ne bo nikol prešlatal toliko kač in krokodilov kot Steve in preživel.. .)

Je pa res, da je živalski svet predstavljal na drugačen način kot večina ostalih dolgočasnih dokumentarcev, ki jih vrtijo npr. na nacionalki.. Imel je bolj življenski in dinamičen pristop in to ni nič slabega. S tem je le predstavil živali in svoje delo širšemu krogu gledalcev, ker ga je bilo zanimivo gledat. Jaz sem njegove dokumentarce ravno zaradi te dinamičnosti in razgibanosti zelo rad gledal in se naučil veliko novega o živalskem svetu, medtem ko kadar naletim na nek monoton dolgočasen dokumentarec, zamenjam kanal v 5 min.. In verjamem, da je še veliko ljudi podobnih meni. Ne razumem pa kaj je tako narobe, če je s svojim delom zaslovel in ob tem nekaj zaslužil.

Sicer pa vsak ima pravico do svojega mnenja, zame je nori Steve legenda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves bold tisk je moj:

@Piksna

Se ti ne zdi da malce pretiravaš?

Jaz nisem zasledil nobenega hudega izživljanja nad živalmi..

Ah, ma ne me j*/"t ! :hmm:

Kar se pa tiče strokovnosti pristopa, pa mislim, da je imel strokoven pristop, ker nekdo ki se na tem področju ne spozna na svoje delo v polni meri, ne bo nikol prešlatal toliko kač in krokodilov kot Steve in preživel.. .)

Mogoče bi mogu zadevo pogledat npr. trezen ?! Kaj pa oslarija z otrokom ?! No comment. :slap:

Je pa res, da je živalski svet predstavljal na drugačen način kot večina ostalih dolgočasnih dokumentarcev, ki jih vrtijo npr. na nacionalki.. Imel je bolj življenski (bolj življenski pristop ????? ha ha ha ha ha) in dinamičen pristop in to ni nič slabega. S tem je le predstavil živali in svoje delo širšemu krogu gledalcev, ker ga je bilo zanimivo gledat. Jaz sem njegove dokumentarce (a to glih niso bli, an ?!) ravno zaradi te dinamičnosti in razgibanosti zelo rad gledal in se naučil veliko novega o živalskem svetu, medtem ko kadar naletim na nek monoton dolgočasen dokumentarec, zamenjam kanal v 5 min.. In verjamem, da je še veliko ljudi podobnih meni. Ne razumem pa kaj je tako narobe, če je s svojim delom zaslovel in ob tem nekaj zaslužil. (še enkrat preber kako sem to napisal v prvotnem postu, da ne bo začudenj.. !)

Odgovor na to, sem napisal že v prvotnem postu "o rumenilu" tv-ja..

Sicer pa vsak ima pravico do svojega mnenja, zame je nori Steve legenda

100 ljudi 100... :whistle:

Popravljeno . Popravil Piksna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je bilo pokazano, da je imel med snemanjem celo četo ljudi s puškami itd.... mi nihče ne bo pravil, da nikoli niso nobene živali počili/ubili med snemanjem. Se lahko sprašujemo koliko? Pomoje kar veliko.... in potem naj bi bil to ok dejanje?

Kot je piksna napisal. Obstajajo ljudje, ki so veliko manj znani in veliko bolj "normalno" delajo to, kot on... in tudi malo manj ekipe imajo za sabo. Zato nisem bila nikoli pristaš njegovih oddaj in mi je žal zanj, kot za vsakega človeka, ki pač umre.... big deal....... :doze:

In nikoli in nikdar nisem podpirala ljudi, ki so udirali v življenjski prostor živali. Lahko ti preučuješ in predstaviš življenje živali četudi si 50 m stran od njih, da skoraj ne vedo, da si tam........ ne pa da jih vlečeš za rep, jih zavezuješ itd.... sorry, meni to pač ni normalno in sprejemljivo. To, kar se je on šel je bil šov, ne pa dokumentarec.

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekskluzivna fotografija storilca tega nagnusnega zločina!!!!! :eek:

Steve, maščevali te bomo. :grim

Kok ma stric veliiiik značk :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ ne pa da jih vlečeš za rep, jih zavezuješ itd.... sorry, meni to pač ni normalno in sprejemljivo. To, kar se je on šel je bil šov, ne pa dokumentarec.

In živalim je bilo to, po mnenju nekaterih, ful všeč. Zame je to bilo, kot si napisala, en velik šov, ne oziraje se na mučenje in strah, ki so ga živali pri tem pretrpele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In živalim je bilo to, po mnenju nekaterih, ful všeč. Zame je to bilo, kot si napisala, en velik šov, ne oziraje se na mučenje in strah, ki so ga živali pri tem pretrpele.

hebiga... SM je prisoten tudi med njimi - bajec :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem pred časom še z veseljem pogledal kak njegov dokumentarec, vse dokler nisem videl enga prispevka o snemanjih teh dokumentarcev.

V dokumentarcih je vedno točno vedel, pod katerim kamnom, v kateri luknji,...bo našel katero žival, pa naj bo to kača, kak kuščar, pajek,... Ja seveda, če pa so vse te živali, ki jih je on "odkrival" pripeljali na mesto snemanja, jih nastavili na točno določeno mesto, tako da jih je Steve lahko potem našel. Po snemanju pa so jih spet zaprli nazaj v kletke in različne posode ter jih vrnili ali v naravo, živalski vrt, mogoče še celo kam drugam.

Saj nič ne rečem, bil je faca, imel je čisto drugačen pristop pri snemanju dokumentarcev, seveda marsikomu bolj zanimiv, ampak meni njegov način dela pač ni bil všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam, da sem ga slišala, so mi šle vse dlake pokonc.

Če bi bla jest krokodil bi ga že zdavni požrla!

Klinc, k sm pa sam ena mala čivava. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nikoli in nikdar nisem podpirala ljudi, ki so udirali v življenjski prostor živali...

Sej tudi ti, ko greš na sprehod v gozd udiraš v njihov življenjski prostor......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam, da sem ga slišala, so mi šle vse dlake pokonc.

Če bi bla jest krokodil bi ga že zdavni požrla!

Klinc, k sm pa sam ena mala čivava. :rolleyes:

Tudi jst, pa čeprav nisem čivava ... tko kot bi unim špancem, ki se zabavajo z bogimi biki v arenah, mal puščic v rit našpikala ... :grim ...

Tudi jst, pa čeprav nisem čivava ... tko kot bi unim špancem, ki se zabavajo z bogimi biki v arenah, mal puščic v rit našpikala ... :grim ...

No to ne bi samo bikoborcem, bi še komu ... z veseljem ... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem maral gledat njegovih oddaj,ga je pa vseeno škoda, rad mam raznorazne butle! :OK:

Se počutiš večvrednega ob njih, kenede? B)

... mi nihče ne bo pravil, da nikoli niso nobene živali počili/ubili med snemanjem. Se lahko sprašujemo koliko? Pomoje kar veliko....

Ja, Pupa. Po tvoje kar veliko, a ne? Kaj to pomen, po tvoje? Si to kje zasledila, prebrala, al je to spet ena tvojih intuicij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem....itak da je biw enim všeč, enim pač ne. Pač tip se je lansiraw na trg z neko novo zadevo in uspel. Vsaj eden. Tudi jst bi, sam se nism spomnu :hmm: , baje da zdej rabjo kader .).

Pa sej je povsot tako. Pogruntaš neki novga, frišnega, vržeš ven in čakaš :huh: .......šta bude, bude in njemu je ratalo ne.

Nisem vidu tiste oddaje, kao kako snemajo dokumentarc, sam kar sem vidu, mi je biw njegov način ušeč. Nikjer nisem zasledu da bi kšno žival ubil al pa muču......pač je vleku krokodile za rep pa kaj sej ni niti čutu, sam mal na živce mu je šlo in .....! A Vam ne gre nikoli nč na živce in na k...., tak je lajf, kaj.......je.. ga!!

DOBR JE BIW!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bogi krokodili, vse dni okoli njih galama, ker se krči narava imajo življenski prostor bližje mestom in civilizaciji pol pa pride en steve in jim povzroči doživljenske traume ker jih potegne za rep :blink: :eek: :slap:

se mi zdi da te živali vseeno niso tako občutljive kot nekateri tu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK:

Sicer pa imate prav eni, ko pravite, da se da živali preučevat tudi na drugače način in blablabla

Ampak dejstvo je, da so taki dokumentarci dolgočasni! Pogledajo jih samo tisti, ki jih te stvari zanimajo. Oddaje kakršne so snemali/snemajo Steve Irvin, Jeff Corwin, Austin Stevens in podobni tiči iz Discoverya in Animal Planeta pa se dotaknejo širše publike. So bolj komercialno obarvane, prinesejo več denarja ampak who cares! Še privoščim jim. Rečte kar hočte, ampak noben ne more zanikat, da je preko teh oddaj podanih veliko različnih dejstev in novega znanja o živalih. Saj ni cela oddaja samo vlečenje kače za rep. Vedno se žival tudi opiše, ter poda veliko informacij o njej, ki jih jaz osebno ne bi nikoli zvedel, če ne bi bilo teh oddaj. In naj bo kakorkoli že, v oddajah je bilo vedno poudarjano sporočilo, da imajo živali tudi pravice na tem svetu, ter da jih je treba zaščitit.

In prav je, da je cilj vseh takih oddaj/dokumentarcev to, da jih vidi čim širši krog gledalcev. Saj le tako se bodo znanje in informacije, ki so podane preko teh oddaj tudi na nekoga prenesle. Stevu/Corwinu/Stevensu to zagotovo dobro uspeva. In prav je tako!

Pa še nekaj, če kačo primeš za rep in jo dvigneš v roke, jo vznemiriš ravno ene toliko, kot če greš po gozdu na sprehod in stopiš na eno vejo, ki leži poleg nje in jo splašiš. Ziher kača ne bo nikoli več enaka zaradi prestalega šoka.. Jeah right <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še bolj pa kačo vznemeriš, ko jo imaš doma v akvariju na 70 cm2....sam to ni omembe/graje vredno...omembe/graje vreden je človek, ki je celo svoje življenje posvetil reševanju živali oz. večji osveščenosti ljudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad sem gledu njegove oddaje, morem pa priznat da se mal čudm da se kej tazga ni že prej nardil, kr izivu je že dost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še bolj pa kačo vznemeriš, ko jo imaš doma v akvariju na 70 cm2....sam to ni omembe/graje vredno...omembe/graje vreden je človek, ki je celo svoje življenje posvetil reševanju živali oz. večji osveščenosti ljudi...

jaz mam pitona kar v spodnjih hlačah... mater, mu je tesno ...

jebiga, that's lajf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ja, Pupa. Po tvoje kar veliko, a ne? Kaj to pomen, po tvoje? Si to kje zasledila, prebrala, al je to spet ena tvojih intuicij?

Ja Pupa razloži. Po moje so bili tisti jagri prisotni pri snemanju zato, da so branili uboge živali pred nasilnim Stewom.

...

Nikjer nisem zasledu da bi kšno žival ubil al pa muču......

Tako je. Če bi to počel, bi to sigurno pokazali v dokumentarcih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!