Skoči na vsebino

Kje in kako spravljate vas skuter, da ga ne ukradijo?


dr.fruc

Priporočene objave

Zivijo!

Danes sem postal lastnik Vespe '89 letnik. :kva2: Mene zanima, kam spravljate skuterje ponoci, da ga ne ukradejo? Na zalost zivim v Lj v bloku in nimam garaze. Kako (s cim) jih zakljepate? Mate kake predloge? Vidlu sem, da celo obstajajo alarmi za skuterje. Strah me je, da bi ga cez noc pustil pred blokom. Moram kljuc zrihtat za kolesarnico, sam problem je, ker je klanec strm (okol 45°) motor pa kr tezki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mas ze tut take kljucavnice k jih se s fleksrco ne mors prezagar drgac so disk lock sam mas mau prestr motor....klucavnice ene 3 dej gor te za prot fleksarcam pa ksn alarmck in to je to. pazi da ti nebojo kej pokradl ksnih ogledal in pogobnih stvari al pa ksni pijani udarli u motor pa plastiko polomil...

(me veseli da nisi kupil kitajcka :OK: )

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep letnik .)

kolega ma KTM supermoto, kadar ga pa pred faksam pusti da pa gor navadne klučavnice za klet! preprost jih skoz disk uspredi in uzadi porine in je to to! da se jih z fleksrco prežagat, sam obstaja vlka možnost da se zraven disk poškoduje, kar je pa strošek za kradlivca :naughty: več k daš klučavnic gor, dalj časa bo motor "na mestu"!

sam nebi pustu motorja čez noč uzuni u lublan, grem raj sam vn spat pa motorja u pojslo :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jst sm kupu disk klučavnico. Ne da se je prežagat, vlomt z žičkami, s CO se je ne da zamrznit in pol razlomt. Klučavnica ma še 2 fotocelici, k beležta premike, tko da če se klučavnica premakne, se sproži alarm. :OK: Sicer je draga ampak dela tko k treba.

Btw, nov disk je okol 40-50k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul. Bom se malo pozanimal se za te kljucavnice. Za disk pa res ne pride vpostev. Videl sem tut alarm, ki ti v dolocenem dosegu sporoci, da se je sprozila (ce sljucajno ne slisis). Mislim, da je ena tem ze bila odprta, sam ni bilo ravno veliko komentarjev. Ma kdo kaksne izkusnje s tem?

Na koncu sem se le odlocu za vespo (Sophia ji je ime). Ma malo vec karakterja kot kitajcek (plus sem iz130k na 110k zglihu :OK: ). Sam moram se se malo navadit na prestavljanje in misice ukrepit, da bom jo lahko porival gor pa dol v klet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem gledal kljucavnice po net pa sem opazil, da vse tiste, ki imajo alarm so za disk. Druge se ne dajo dobit z alarmom? Aja, pa niste se nic komentiral, kam date skuterje ponoci v vecjih mestih (LJ, MB, KP,...), kjer radi kradejo pa ce nisi ravno v hisi doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm isto v bloku pa spravljam moped v klet!Drugače boš pa težko po klancu gor vespo rinu,ker vem kakšni klančki mi mamo tut tazga že tomos bt,ki ima dobrih 70kg je kar zalogaj,vespa pa je pomojem še težja! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če v klet ne bo šlo, se lahka probaš zment s kakem sosedam k se zastopš in k ma garažo za rentanje! ideja pač!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah jst mislm da vespe tega letnika ti nau nuben sunu :) ampak nikol ne veš ;) jst sm isto v bloku, pa sm meu med poletjem v garaži, pozimi sm ga dou v klet (mam tud jst ceu klančk za dol in gor :whistle: ) sm pa tko rešu..da sm ga pržgou mal pred vrati pa z gasom gor pelu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ga v garaži. Vendar, če se vozim po Mariboru ga navadno "zaklenem" samo z alarmom (včasih še disc lock), če pa grem v Ljubljano pa dam gor še eno tako specialno ketno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh, včasih ostane zunaj s ključi vred :BUA:

vbistvu, kdo mi ga bo stisnu v teh rovtah, zakljenjena balanca je dosti :D pa še kam ga nimam dat brez večjega truda :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!