Skoči na vsebino

Nastavitev senzorja za zunanjo temperaturo


Gregs

Priporočene objave

Oj!

Zanima me, kje imajo avti običajno senzor za zunanjo temperaturo? Bi rad dodal merilec temperature, pa bi ga rad dal na optimalno mesto. Je to slučajno v ogledalu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Zanima me, kje imajo avti običajno senzor za zunanjo temperaturo? Bi rad dodal merilec temperature, pa bi ga rad dal na optimalno mesto. Je to slučajno v ogledalu?

Na Meganu je v desnem ogledalu in sicer spodaj; izgleda kot dežna kapljica. Na večini vozil je nekje zunaj in vstran od raznih toplotnih tokov, tako da so meritve čim bolj realne.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... običajno je senzor na desnem ogledalu ...

... lahko ga postaviš tudi na prednji del vozila, vendar ne preveč v bližino hladilnika, ker ne bo točen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs ti ga kr na auspuh montirej, te usaj ne bo zeblo. :whistle:

Ce bi ga montiral na auspuh in ga povezal z gretjem, potem bi ga pozimi zeblo, ker bi krmilje dobilo podatek, da je zunanja temperatura 100 stopinj in bi bila neprestano vklopljena klima.

Sicer pa ga ima vecina vozil na desnem ogledalu.

Kar se tice montaze pod blatnik, pa imam pomisleke,ker se malo zagreje guma, malo je vroc asfalt, na soncu se zagreje plocevina blatnika...........

Sicer pa ce je samo za tvojo informacijo, teh 5 stopinj razlike v primerjavi z dejansko temperaturo ni veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mam občutek da imajo tile kekci nekaj tipov dobro plačanih, da take stvari namesto nas ugotavljajo, potem ti ga pa dajo nekam, kot npr. pri mojem Stilotu, kjer med vožnjo pade temperatura za 5 stopinj, če je prej na soncu bil parkiran. :hmm: Ravno ne vem če je to normalno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!