Skoči na vsebino

Električna poraba prenosnikov


Gregs

Priporočene objave

Mene pa zanima, koliko električne energije porabljajo prenosniki? Seveda različni procesorji in grafične kartice, pa maksimalna poraba in neka povprečna poraba (v Watt-ih).

Konkretno me zanimajo procesorji Celeron M, Centrino in Dual Core.

Če kdo ve... hvala.. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, koliko električne energije porabljajo prenosniki? Seveda različni procesorji in grafične kartice, pa maksimalna poraba in neka povprečna poraba (v Watt-ih).

Konkretno me zanimajo procesorji Celeron M, Centrino in Dual Core.

Če kdo ve... hvala.. :worship:

Intel Core Duo

klikni "View Specification Chart"

...

Pri iskanju naprej ne pozabi, da sta Intel Pentium M in Mobile Intel Pentium različna procesorja.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kot referenco za porabo vzel oznake na polnilcu.

18 V, max 3,5 A

To pomeni, da je max. moc 63 Wattow.

Ce upostevam dejstvo, da racunalnik dela s polno mocjo, zraven pa se polni baterija, potem je poraba v vsakem primeru manjsa od teh 63W.

Prenosnik je HP nc... Intel centrino 1,8 za ostalo pa ne vem, ker ga itaq nimam za igrice igrati......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče nič ne ve... meni je vmes uspelo izvedeti samo to, da je povprečna poraba današnjega prenosnika cca. 70 W....

Da popravim VSI VEDO VSE - Prav ima pa le malokdo :D .

Poraba prenosnikov se med delovanjem zelo spreminja. Če so priključeni na omrežje so optimizirani za hitrejše delovanje (večja poraba), pri delovanju na akumulator pa na varčevanje. Pomeni, da se aplikacije izvajajo počasneje(nižja poraba).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klikni "View Specification Chart"

Pri iskanju naprej ne pozabi, da sta Intel Pentium M in Mobile Intel Pentium različna procesorja.

Hvala, to je uporabno... :grim

Poraba prenosnikov se med delovanjem zelo spreminja. Če so priključeni na omrežje so optimizirani za hitrejše delovanje (večja poraba), pri delovanju na akumulator pa na varčevanje. Pomeni, da se aplikacije izvajajo počasneje(nižja poraba).

Ja, to je jasno.. gre za recimo max in min porabo ali neko povprečno uproabo... skratka, številke... ;)

Hvala ostalima dvema za info o porabi... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče nič ne ve... meni je vmes uspelo izvedeti samo to, da je povprečna poraba današnjega prenosnika cca. 70 W....

Da popravim VSI VEDO VSE - Prav ima pa le malokdo :D .

Poraba prenosnikov se med delovanjem zelo spreminja. Če so priključeni na omrežje so optimizirani za hitrejše delovanje (večja poraba), pri delovanju na akumulator pa na varčevanje. Pomeni, da se aplikacije izvajajo počasneje(nižja poraba).

Med drugimi tudi ti ... :devil: Vse je nastavljivo po zeljah uporabnika ... ne glede na to ali si direkt na stromu ali na bateriji. O:-)

P.S.: Ce imas pravi (kvalitetni) prenosnik.

P.P.S.: Za cifre pa isci veselo review-je ... in si potem izracunaj povprecje po meri, ki tebi ustreza. Ker je mnoooogo prevec spremenljivk, ki vplivajo na porabo. Na uč, je pa itak vsaka ocena dobra.

Popravljeno . Popravil TNT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!