Skoči na vsebino

Problem z mejo med dvemi zemljišči


Amper

Priporočene objave

Pozdravljeni

Imam problem z sosedo, ki ima preveč časa in je po 35 letih odkar stoji ograja med njenim in našim zemjliščem, začela težiti, da je na naši strani še 20cm njenega.

Osebno mi je čisto vseeno če teži, vendar nam ravno sedaj delajo novo cesto in mi hočejo postaviti robnike 20 cm na našo dovozno pot in bi vse skupaj grdo izgledalo.

Pa me zanima kje bi lahko našel kak zakon, da vidim kaj o tem piše v njem.

Prosim pa vas če imate še kakšne druge koristne informacije o tem, da mi jih posredujete.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš druge, kot dobit geodeta pa da zmeri po geodetski karti menike pa je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo to je drago in dolgotrajno.

Nekdo mi je rekel, da če meja stoji več kot 30let ne istem mestu, da je potem to pravnomočna meja med sosedoma. Samo tega nikjer ne najdem pisanega črno na belem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa to na žalost :doze: nadvse razširjen slovenski nacionalni šport :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je rekel zdravc, dobi geodeta in naj izmeri, zadeva ni tako draga in niti tako zamudna.

Drugače pa meja je kjer je, ne glede na to kje stoji ograja. Če ugotovite da je na vaši parceli lahko zahtevate prestavitev.

joj, joj za 20 cm :wacko: jz bi jim dala 1 meter, če bodo pol bolj srečni. :grim

Hja če bi vedela kakšne probleme lahko 1 meter prinese bi vsak centiemter dobro pazila, še posebej če so odnosi z soesdi neurejeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in niste vidl ko so jo postavljal? :kva2:

Ja na žalost se še nisem rodil takrat. Meja pa je bila postavljena tako da je samo zabetonital tri stebre, zabil v tla nekaj želetnih cevi in napel žično ograjo. Po mojem mnenju ni bilo dela za dva dni.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami geodeta, cena nekaj 10k SIT za odmero parih točk. Mala cena za miren spanec če mene vprašaš.

Samo pazi, asfaltiranje dovozne poti zahteva gradbeno dovoljenje, tako da če tega nimaš ti lahko sosedi na vrat prikličejo inšpekcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amper, tako kot so rekli ostali....kar brez "muje" ne bo šlo, če hočeš imeti dolgoročen mir.

In res ni tako drago.... poklič na občino tistga strica, ki ima pri vas čez urbanizem in on ti bo svetoval postopek od A do Ž, al pa enostavno povedal ime od svetovalca, ki ga imajo na občini zaposlenega za te zadeve...

Najdražja taksa te za to zadevo lahko stane, mislim da, 7.260 tolarjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je rekel zdravc, dobi geodeta in naj izmeri, zadeva ni tako draga in niti tako zamudna.

Drugače pa meja je kjer je, ne glede na to kje stoji ograja. Če ugotovite da je na vaši parceli lahko zahtevate prestavitev.

Hja če bi vedela kakšne probleme lahko 1 meter prinese bi vsak centiemter dobro pazila, še posebej če so odnosi z soesdi neurejeni.

mogoče nisem tipična slovenka in mi ravno zemlja ne pomen velik :grrr na konc bomo tko dobil vsi enako veliko parcelo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu popravek, geodetske izmere ne delajo strici iz občine ampak geodeti z licenco (privatniki). Informacije o le teh lahko dobiš na območni geodetski upravi ali v telefonskem imeniku :)

Kar dobiš na občini je lokacijska informacija. Tam notri dobiš informacije, ki zadevajo urejanje prostora na območju, kjer je locirana parcela.

Ampak to še vedno ni dovolj, potrebuje celotno gradbeno dovoljenje, ki ga naroči pri projektantu in ga potrdi upravna enota.

mogoče nisem tipična slovenka in mi ravno zemlja ne pomen velik :grrr na konc bomo tko dobil vsi enako veliko parcelo :grim

Sejne gre za kvadratni meter zemlje gor ali dol, gre za odmike do drugih parcel, ki pa lahko imajo hudo velike posledice (tudi 10cm je lahko problematično) v kolikor sosedi radi nagajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami geodeta, cena nekaj 10k SIT za odmero parih točk. Mala cena za miren spanec če mene vprašaš.

Samo pazi, asfaltiranje dovozne poti zahteva gradbeno dovoljenje, tako da če tega nimaš ti lahko sosedi na vrat prikličejo inšpekcijo.

V bistvu ne gre za asvaltiranje naše poti ampak občinske ceste, ki pa so naredili robnike do naše dovozne poti.

Vidim pa da bom verjetno res potreboval meritve parcele.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre za občinsko cesto potem je vsekakor za to bilo potrebno gradbeno dovoljenje. Od investitorja (verjetno občina) zahtevaj vpogled v gradbeno dokumentacijo, notri mora biti geodetski posnetek ki je bil izdan za to gradbeno dovoljenje, tam boš videl parcelno stanje in ostale zadeve.

P.S. Lahko pa se obrneš na kakšnega geodeta ali pa urbanista v vašem okolišu pa ga vprašaš za nasvet (nekateri ti bodo mogoče svetovali - dali osnovne informacije - tudi zastonj).

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo mi je rekel, da če meja stoji več kot 30let ne istem mestu, da je potem to pravnomočna meja med sosedoma. Samo tega nikjer ne najdem pisanega črno na belem.

načeloma se lahko sklicuješ na priposestvovanje - dobroverni lastniški posestnik nepremičnine pridobi lastninsko pravico na njej po preteku desetih let.

poglej v Stvarnopravni zakonik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakoliči svojo posest, nabavi gun, na mejo svojega teritorija zabij znake "Private property - trespassers will be shot" in ukini vsakega, ki brez tvojega dovoljenja stopi na tvojo zaplato zemlje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dodajaj dvoumnih besed :nono: k tole je resna tema :whistle:

Pol pa tudi ti povej kaj bolj pametnega :angry: ko pa ,da bi jim ponudila pol parcele, da bi bil mir pri hiši... :whistle:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa tudi ti povej kaj bolj pametnega :angry: ko pa ,da bi jim ponudila pol parcele, da bi bil mir pri hiši... :whistle:

pol parcele? :kva2: evo, men je pametno,da se zarad 20 cm ne bi kregala s sosedi :grim to je moje mnenje, ni potrebno da se strinjaš :grrr

maš prav, mam rajš mir pri hiši :OK: in za ta mir, sem marsikaj tud žrtvovala in splačal se je :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izmeri - resno ker se lahko to pol vleče. naš sosed si je na zemlji od njegove matere postavil bajto. vsi odnosi OK potem pa mati njegova pride v leta (okoli 70) in ji rata dolgcajt in začne težit da je ograja pol metra na njihovem. nobenemu se ni dalo kregat ampak je težil in smo izmerli zadevo, ograja je bila 20 cm na našem in očitno je moj deda pred 30 leti zajebal :devil: . sosed se je seveda ponudil da prestavi (našo) ograjo ampak smo pustili na miru zadevo, glavno da je stara utihnila. bi se pa lahko to še vleklo in vleklo pol bi pa na kak popTV prišli :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj, joj za 20 cm :wacko: jz bi jim dala 1 meter, če bodo pol bolj srečni. :grim

pol parcele? :kva2: evo, men je pametno,da se zarad 20 cm ne bi kregala s sosedi :grim to je moje mnenje, ni potrebno da se strinjaš :grrr

maš prav, mam rajš mir pri hiši :OK: in za ta mir, sem marsikaj tud žrtvovala in splačal se je :lol1:

20cm na radijus enega km.... ali več? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!