Skoči na vsebino

Globalizacija


Killroy

Priporočene objave

Kaj je to globalizacija?! A je to kaksen (z)glob?! Ehehheeheehee.... Razmisljaj globalno, deluj lokalno... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globalizacija ?

Seveda da.

Po celem svetu naj bo zakon :

* pršut

* refošk-teran

* počivanje v senci

* matranje ob rogatcu (laško seveda)

* hrvaška brez Hrvatov

* mi vsi pa povsod ta glavni -

* MOTOSVET pa namesto OZN

sem kaj pozabil ?

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po celem svetu naj bo zakon :

* pršut - YES

* refošk-teran - YES

* počivanje v senci - YES

* matranje ob rogatcu (laško seveda)- YES YES YES

* hrvaška brez Hrvatov - Briga me

* mi vsi pa povsod ta glavni - Absolutno

* MOTOSVET pa namesto OZN - A bo Noise ratu Noise Annan?

sem kaj pozabil ? Ne vem, se mi ne lub mislit, ležim v senci in pijem kozla. Dejte še pršut pa teran prnest, pa sem pridte, pa bo cel svet naš, pa evo ti globalizacije.

(PolitikaSucksPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mislis z globalizacijo evropsko zvezo in NATO, potem vsekakor ....

Menda ne spada kdo med one "antiglobalizacijske" freake, ki se stalno nekaj preseravajo, hodijo naokoli s komunisticnimi simboli, nimajo glede preteklosti razjasnega popolnoma nicesar, drugace se pa prav radi oblacijo v Levi's, jedo pri McDonald'su ... skratka, zahodna "kultura" jih prav nic ne moti, izdelki "grdega kapitalizma" se manj, samo malo show zganjajo in mislijo, da so cool :):)

Aja, in sprayajo naokoli "remember Genova" :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... sem očitno preveč lokal patriot, da bi se šla globalizacijo.

Pa cyc samo nekaj ti bom rekla: v družbi je tako, da se moraš do neke mere prilagoditi, če ne ne moreš preživeti. Glavno je samo to, da ostaneš na taki distanci z družbo, da uporabiš (oz. izkoristiš) družbo le toliko, kolikor jo rabiš, oz. bi jo rad izkoristil.

Tudi meni gre Amerika in amerikanizacija prekleto na živce, pa vseeno pijem Coca-colo, zadnjič sem šla četrtič v Mc Donalds, ne boš verjel, kupila sem si tudi Levi's kavbojke. Pa se ne počutim nič manj antiglobalistko. Zakaj?? Enostavno izkoristim, še tisto dobro kar imajo. Ker brez veze je trditi, da je v neki kulturi, državi čisto vse slabo.. vedno boš našel, kar ti bo všeč.

Ok, še en primer.... načeloma ne hodim v kitajske restavracije. Ampak priznam, da imajo hrano dobro.. še posebej pečen (al kak že) sladoled.

Ne prenašam pa kitajcev... spet, zakaj?? Ker je to narod, ki ima navado grupiranja... hordni nagon pač. Ko je ena družina kupila stanovanje v Štepanjskem naselju, jih je bilo čez 1 mesec že 3. Itd.. to se kar vseljujejo, kupujejo... in kmalu jih je cel kup v enem bloku. In iz meseca v mesec, iz leta v leto.... in kmalu se lahko zgodi, da je celo Štepanjsko naselje polno kitajcev. Hura!! :? :?

Spoštujem druge kulture (rada si ogledam stavbe, cerkve, itd...), druge navade, drugačne ljudi... samo sem pač mišljenja, naj ostanejo tam, kjer so.

Pa da se ne bo zdej kdo spotaknil ob balkan. Imam ogromno kolegov srbov, hrvatov, bosancev..... in se lahko normalno z njim pogovarjam..... kar pa ne pomeni, da bi si želela sprejeti njihovo kulturo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, še en primer.... načeloma ne hodim v kitajske restavracije.

Ne prenašam pa kitajcev...

Spoštujem druge kulture (rada si ogledam stavbe, cerkve, itd...), druge navade, drugačne ljudi... samo sem pač mišljenja, naj ostanejo tam, kjer so.

Pa da se ne bo zdej kdo spotaknil ob balkan. Imam ogromno kolegov srbov, hrvatov, bosancev..... in se lahko normalno z njim pogovarjam..... kar pa ne pomeni, da bi si želela sprejeti njihovo kulturo...

Bejba...........

Vidim, da sva si kar blizu......

:!: :!: :!: Dejstvo je da vsak spada v svoj okoliš :!: :!: :!:

Vsako mešanje lahko privede do spakedrank...........( kakšna beseda....nič bolj pametnega mi ne pade na bučo ....morm dat dol čelado).

Glede že omenjenih...čefurjev.........

Lahko smo prijatelji,..............vendar ne........dokler so tu......

sorry.............tema je globalizacija................

:?: :?: :?: :?:

ka pa to je

:?: :?: :?:

globalizacija = amerikanizacija

ne hvala :!: :!: :!:

Če kdo misli, da je čudak mu predlagam turnejo po USA,

dokazano se bo bolje počutil............ :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

globalizacija ni amerikanizacija.se sicer tako zdi,ker so nekateri najvecjih global playerjev iz ZDA,samo to ni eno in isto.

zdi se pa zato,ker so po II WW vse korporacije iskale trg za prodajo svojega blaga in ta trg so _nasle_ v evropi,katera si je s pomocjo marshall-plana spet opomogla (marshall-plan je bil t.i. startni kapital evropske ekonomije po II WW).zakaj so ga nasle pise v knjigah o social-ekonomiji,psihologiji,zgodovini in se kaksnih.

in ce vam ni do globalizacije,nehajte kupovati jeans iz ZDA,makarone iz ITA,rauchove sokove iz AUT,jogurt iz GR,sir iz MAK,elektroniko iz azije,avtomobile iz ........(poljubno izberi) itd itd itd.

kupujte alpsko mleko,jogurt in sir,MIP klobase,meso in sunko,peko cevlje,beti in mura obleke in rogove picikle.revoz in cimos nista ni slovenska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice.........

Z lahkoto bi se vrnil v čas 80-ih ( in prej...sam se ne spomnim dobro ) in enobarvnih polic po trgovinah, samo s to razliko, da bi bilo stvari dovolj....namreč včasih ne samo da ni bilo izbire,.....problem je bil, da ni bilo dovolj......

Sploh pa se držim pravila kupuj slovensko blago........če je le mogoče. :!:

:arrow: Evropa sledi Ameriki........globalizacija......

nič mal je še prezgodaj.......bom premislil do popoldan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa se držim pravila kupuj slovensko blago........če je le mogoče.

tudi,ce je slovensko blago enkrat drazje in ni toliko kvalitetno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je to vprašanje postavljenu MaxSi-ju... ampak jaz bom samo to rekla, da jaz kupujem glede na kvaliteto in všečnost. Če mi je neka zadeva dobra (govorim predvsem o živilih) jo kupim in me ne zanima, od kod je. Sploh pa mislim, da ima globalizacija najmanj veze s hrano.

Če pa bi bili zadevi enako kvalitetni in všečni in bi bila cena enaka obeh izdelkov.. slovenskega in tujega... se definitivno odločim za slovenski proizvod. Če je slovenski proizvod malo dražji, se bom še vedno odločila za slovenskega. V kolikor je pa slovenski proizvod precej dražji, se pa pač odločim za cenejšega... v tem primeru neslovenskega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj kdo,ki res pozna zadevo,napise kaj sploh pomeni globalizacija.meni se nekaj shajna,samo ne bi rad krovoverstva razglaseval.

kolikor meni znano,so to multinacionalke z hcerovskimi podjetji po svetu - direktno ali indirektno vplivajo na trzisca preko cen za izdelke in placil za surovine,ter razne sindkate preko zaposlovanja ljudi in banke z odplacili dolgov (..).ekonimija pac.koliko pa se vtikajo v politiko ne vem,samo sigurno se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj kdo,ki res pozna zadevo,napise kaj sploh pomeni globalizacija.meni se nekaj shajna,samo ne bi rad krovoverstva razglaseval.

kolikor meni znano,so to multinacionalke z hcerovskimi podjetji po svetu - direktno ali indirektno vplivajo na trzisca preko cen za izdelke in placil za surovine,ter razne sindkate preko zaposlovanja ljudi in banke z odplacili dolgov (..).ekonimija pac.koliko pa se vtikajo v politiko ne vem,samo sigurno se.

Uniformiranje sveta po enem kopitu - na žalost ne po tistem kot sem zgoraj predlagal, ampak kar Amerika z svojimi multinacionalkami počenja.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanje civilizacije v enem velikem kotlu... pa ne samo civilizacije... tut razne zulote in male :x (tale mi ko en mali kitajček deluje).

Tu pa spada vse... kultura, navade, ideje..... ne hvala!!

Preveč ponosna na svojo kuluturo, jezik, navade, ideje... na vse... ponosna sem da sem Slovenka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč ponosna na svojo kuluturo, jezik, navade, ideje... na vse... ponosna sem da sem Slovenka.

Upam, da bo čimveč takih, ko bo treba sosedom pokazat, kdo je na tej zemlji gospodar.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na še ena teza.. kaj je globalizacija:

Question: What is the height of globalisation?

> > > Answer: Princess Diana's death.

> > > Question: How come?

> > > Answer: An English princess with an Egyptian boyfriend crashes in a

> French

> > > tunnel, driving a German car with a Dutch engine, driven by a Belgian

> who

> > > was pissed on Scottish whiskey, followed closely by Italian

> > > Paparazzi, on Japanese motorcycles, treated by an American doctor,

> using

> > > Brazilian medicines! And this was sent to you by a Slovenian, using

> Bill

> > > Gates' technology, which he stole from the Taiwanese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: and don't forget :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj naj začnem delati male slovenčke.. danes, jutri???

Se kdo javi??? :twisted: :twisted: :wink:

Ste sami taki, delat pa ne nardit.

Ampak vaja dela mojstra, pa dejte čim več vadit, da bojo pol ta pravi.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah.. viš.. problem globalizacije... Durax (ki ni slovenski) preprečuje slovensko večanje.....

JEBEŠ GLOBALIZACIJO!!!!

:twisted: :twisted: :wink: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za globalizacijo, ker menim da dolgoročno prinaša za vse blaginja. Se pa popolnoma strinjam s tole izjavo:

in ce vam ni do globalizacije,nehajte kupovati jeans iz ZDA,makarone iz ITA,rauchove sokove iz AUT,jogurt iz GR,sir iz MAK,elektroniko iz azije,avtomobile iz ........(poljubno izberi) itd itd itd.

kupujte alpsko mleko,jogurt in sir,MIP klobase,meso in sunko,peko cevlje,beti in mura obleke in rogove picikle.revoz in cimos nista ni slovenska.

in na živce mi gredo vsi antiglobalisti, ki počnejo stvari drugače. Namesto Cocacole kupujte Kokto.... Poglejte našga g. dr. Zadnikarja, ki naokoli nosi majice z angleškimi motivi????????????????????'

pač moje mnenje.

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte našga g. dr. Zadnikarja, ki naokoli nosi majice z angleškimi motivi?????

eheheheheheh :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za globalizacijo, ker menim da dolgoročno prinaša za vse blaginja. Se pa popolnoma strinjam s tole izjavo:

in na živce mi gredo vsi antiglobalisti, ki počnejo stvari drugače. Namesto Cocacole kupujte Kokto.... Poglejte našga g. dr. Zadnikarja, ki naokoli nosi majice z angleškimi motivi????????????????????'

pač moje mnenje.

Lp, Onim

Kje bi lahko nabavil majčko od kokte ?

Cockta pijača naše mladosti in upam vaše starosti.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!