Skoči na vsebino

EKSTREMNO POHODNIŠTVO


XDR

Priporočene objave

8 minut?? s čim...jst ja - turne dile..ti pa tahitre sanke, a ne?

nene,gre tud kr lepo z gojzarji-direktiva pa skoz laufat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj ti ne bi verjel? vsaka ti čast da si zdržal.....

Glede vode pa ti verjamem 100% pitje, bruhanje itn....

šlo

nas je cca 4.000 - to je bil največji rekrutni center v YU

od

tega jih je samo kakih 70 končalo v "stacionarju" - neke vrste bolnica/zdr. dom v tistem centru

samo en je resno najebov in bil zaradi posledic zastrupitve z umazano vodo, ker se je vrgel v donavski rokav onesnažene mlakuže in se napiw kot goba - torej po zdravljenju je biw odpuščen kot nesposoben

res

pravi pohodniki, so bili naši desetarji in oficirji, ki so tak marš izvedli enkrat na 4 mesece ne glede na vreme.

kot

so pripovedovali je bil pravi fuk, če je padow dež, saj takrat razen šotorskih kril JNA ni imela primernih oblek in tiste volnene obleke so se napile vode, tako, da je to pomenilo dodatnih 20 kg teže za fante.

to

kar me je takrat res presunilo je bila požrtvovalnost in enotnost nas vseh - ne glede na narodnost. Srbi so izmenično in prostovoljno s Šiptarji nosili težke mitraljeze in zaboje z municijo, ročne minometalce .. kakor Hrvatje in Slovenci na nosilih tiste, ki so opešali. Nemoršverjet .. :)

seveda

pa je izven takih težkih obdobij prihajalo do nacionalističnih trenj med nami.

ja

bili so drugi časi in mi smo bili drugačni.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, jebi ga.... od kod pa si ti drugače, da se kaj dobimo pa gremo skupaj v hribe, dokler je še lepo vreme....

Drugače sem z Bleda. Za hribe sem zraven samo ni kaj veliko več časa (se bo počasi fax začel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel v JNA(Mostar-1986) le en peš pohod, potem pa sem zadolžil šestkolesnika, ki je vlekel štirikolesnika. Lakote in žeje potem nisem trpel, ker sem imel polno kabino SDO-jev in iz magazina... :OK:

Se ti pridružujem generacija, samo mene so na edinem pohodu tako obdrajsale vojničke smb gate med jajci, da sem en teden hodil ko kavboj. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ammmm...moj najbol odlomlen sprehod je biu iz lj-polje preko debnga vrha in še nekaterih drugih vrhov do moravč v dnevu in pol(prvi dan večino poti;cel dan hoje) :)

Star bil takrat prb.13,14 let tko da svaka čast po moje :P

Mikajo pa tut mene takile podvigi le za kondicijo me mal skrbi...trenutno 24 šteng do vhodnih vrat predstavlja precejšn napor :D

Aja...enkrat mam željo slovenijo krstit z večdnevnim sprehodom od 0-2864nmv...je kdo za :D :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapo dol vsem pohodnikom... planinarim ne, gojzarjev nimam, če grem kdaj u hribe....tečem in ne hribolazim, pa dalšega teka od ene ure in pol še nism mel :whistle:

lepo da se tolk ljudi spravi na prosto mal zase nardit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapo dol vsem pohodnikom... planinarim ne, gojzarjev nimam, če grem kdaj u hribe....tečem in ne hribolazim, pa dalšega teka od ene ure in pol še nism mel :whistle:

lepo da se tolk ljudi spravi na prosto mal zase nardit :OK:

urco in pol ??

kaj treniraš gorski tek ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urco in pol ??

kaj treniraš gorski tek ?

ne gimnastiko pa motocross :lol1:

ma nism reku d šprintam... lahen tek... sej gre, prvih 10minut je kriza, pol itak ne veš da laufaš.. vmes mal hodiš kake pol minutke in tako :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Extremno pohodništvo je o.k. Le noge te na koncu tako bolijo, da komaj stojiš. Mazohizem v malem. :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 let pozneje...

Ni glih extremno pohodnistvo, ampk, a bo sel kdo ta vikend (sobota) na Levstikov pohod od Litije do Čateža???

PS: Ce malenkostno pretiravas z alkoholom pa so lahk tud ekstremne razmere..whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni glih extremno pohodnistvo, ampk, a bo sel kdo ta vikend (sobota) na Levstikov pohod od Litije do Čateža???

PS: Ce malenkostno pretiravas z alkoholom pa so lahk tud ekstremne razmere..whistle.gif

Jaz grem ampak so mi rekli, da je letos nekaj prestavljeno na januar, popravi me če se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi šel kdo z mano na dolgo turo peš? malo po ravnem malo po hribih. Hodiš dokler vzdržiš pol pa samo še dol padeš in zaspiš ko crknjeno tele.

Če ne bom pa šel sam.

zadeva je precej zanimiva ko vidiš kolko si sploh sposoben prestati ekstremne napore. Jaz se rad testiram takole. Pa ne da bi bil mazohist in bi užival v mučenju samega sebe. Pač rad premikam meje svojih zmožnosti v neslutene daljave.

Pa vi ostali? Radi preizkušate svoje meje vzdržljivosti?

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga žuli preveč energije, vem za dve zadevi:

1. Ene par tipov vsako leto iz Ankarana napade Triglav (pohod borcev, zveze častnikov.....). Tipi baje štartajo v torek ali sredo, v soboto popoldne so gor.

2. Moji sodelavci se vsako leto udeležijo tega: http://www.pdg.ch/index.cfm

Dvakrat sem spremljal v živo. Ne moreš verjet, ko ekipe ob štartu v turnih pancarjih šprintajo 2 kilometra, pa pol v lahnem "diru" tečejo v breg do prve KT, iz 1600 nekam na 2900.

Švicarski profi timi zadevo premagajo v sedmih urah. Kot iz Ljubljane do Kobarida. Prijave za 2010 menda že potekajo.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!