Skoči na vsebino

Papež vznemiril muslimane


šokac

Priporočene objave

se mi zdi, da je to samo povod za nabijanje, saj kako se musliči počutijo, ko se "mi" med sabo koljemo ne vemo. Tudi verjetno ne bomo izvedeli........ razen, če pošljemo kako Lino, ki se ima za naravnega genija, ki vse ve v Afganistan in dela anketo med ljudmi, kako se počutijo......... Lahko še v Darfur, da bo slika bolj jasna........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da je to samo povod za nabijanje, saj kako se musliči počutijo, ko se "mi" med sabo koljemo ne vemo. Tudi verjetno ne bomo izvedeli........ razen, če pošljemo kako Lino, ki se ima za naravnega genija, ki vse ve v Afganistan in dela anketo med ljudmi, kako se počutijo......... Lahko še v Darfur, da bo slika bolj jasna........

hmmmm ..

:hmm:

pa si ti prepričana, da ji ne bi delala družbe?

Včasih imam očutek, da bi bili ve2 kar uspešni kot par,

če bi le malce uskladili svoja stališča in ne bi tako strašno

trmasto vztrajali vsaka na svojih barikadah in okopih.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm ..

:hmm:

pa si ti prepričana, da ji ne bi delala družbe?

Včasih imam očutek, da bi bili ve2 kar uspešni kot par,

če bi le malce uskladili svoja stališča in ne bi tako strašno

trmasto vztrajali vsaka na svojih barikadah in okopih.

:yes:

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.Da. 2 - 4 miljone Vietnamcev. Žena, otrok, starcev in tudi nekaj moških (vojakov). Zelo pozitivna lastnost Amerike.

To so bile žrtve na obeh straneh Vietnama. Ne pozabit da sos se klali tudi med seboj. Severu sta pomagali Rusija in Kitajska, Jugu pa ZDA. Samo večino žrtev je nastalo zaradi medsebojnega klanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne delam se norca. In ravno zato, ker sem o tej vojni prebral veliko, pišem kot pišem. Američani Vietnamcem niso prinesli s svojo intervencijo ničesar dobrega, samo še večje gorje. Brez njihove intervencije, bi se vojna tam končala dosti prej, s precej manj žrtvami in z manj uničeno naravo.

Ali kaj je prinesla dobrega Iračanom okupacija s strani ZDA, GB & co ? Vsak dan mrtvi, pohabljeni, uničeno gospodarstvo, izropani muzeji, zaprti ljudje brez vsakršnih pravic, mučenja, ... .

Enako se dogaja v Afganistanu.

Ne vem Lina, mogoče si ti želiš takšnega svetovnega policaja, jaz ne.

A sem kje napisala, da so američani prinesli blagostanje v Vietnam?....(ne spomnim se, da bi kakšna vojna prisensla v fazi trajanja državi kaj dobrega?)....Razen, da je bilo tudi v njihovem interesu, da tam ne bi bilo komunizma? Kaj dobrega pa je nosil v Aziji komunizem?... proti čemur so se borili....Pa pustimo Kitajsko...poglej okolico: Laos, Koreja, Severni Vitnam? Koliko jih je počistila rdeča revolucija.?...logorji..pardon pevzgojni domovi, čistke svojega naroda (to najtežje razumem, da kolješ svoje ljudi), montirani procesi, mučenja, lakota, genocid....žrtev v deset miljonih....kje je bilo vidno da se kaj takega v Južnem Vietnam ne bi zgodilo če si ga Severni prikjuči? Kaj pa pravca Južnih VIetnamcev, da majo svojo državo, da se ,, ne grejo,, planskega gospodarstva?....kaj je s pravico svobodnega odločanja, kje je pravica intelektualcev, kje pravica ljudi, z lastnino?... Sej Američanom je bilo vseeno za ljudi ampak ni jim bilo vseeno (lastni interes), da na tistem delu sveta ne bi imeli ,,svoje baze,, ki bi v primeru ,,svetovne,, pizdarije,, služila kot oporišče...no bilo je tudi malo prestža...dejmo mal pobat ,, ko je jači,, ? In takrat, ko si v položaju kot so bili nekomunistični režimi na tistem koncu v tistem času boš vzel na svojo stran ,,malo manjše,, zlo, da premagaš večje zlo. Ipak se je kapitalizem in demokracija izkazala kot boljša izbira, v bistvu najboljša kar si lahko v tistih časih izbral.

In če bi Severnemu Vietnamu kaj bilo za ohranitev narave in civilov bi popustili...kot bi lahko popustili Američani...zakaj so usrani samo zahodnjaki?....Zakaj je bilo takart vsem vseeno kaj bo z navadnimi ljudmi...ena nora politična ideja o režimu je prinesla vse to gorje...nihče ni popuščal in oboji so delali svinjarije....vse v lastnem interesu oz. v interesu svojih vodilnih.

Še danes pa sem pepričana da bi bila Amerika na dolgi rok mnogo boljša izbira...za navadne ljudi.

Čist tako za info: Pot Pol je v Kambođi (7mio prebivalcev) v svojem vladanju pospravil 1,5 mio ljudi....pa to ni bila vojna in te žrtve niso bili kriminalci....marsikdo tudi politični nasprotnik ni bil.

se mi zdi, da je to samo povod za nabijanje, saj kako se musliči počutijo, ko se "mi" med sabo koljemo ne vemo. Tudi verjetno ne bomo izvedeli........ razen, če pošljemo kako Lino, ki se ima za naravnega genija, ki vse ve v Afganistan in dela anketo med ljudmi, kako se počutijo......... Lahko še v Darfur, da bo slika bolj jasna........

Ti kdo pa dela genocid v Darfurju?....KDO?

In si kaj pomagala Kržnarju, ko je zbiral za NUBE?...al si šele zdaj izvedela, da Sudan obstaja?...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, tu se pa končno strinjam s tabo Lina..... boj je bil zaradi zatiranja komunizma, ne pa zaradi humanitarnih idej ZDA, kot si na začetku trdila....

In si kaj pomagala Kržnarju, ko je zbiral za NUBE?...al si šele zdaj izvedela, da Sudan obstaja?...

toliko časa, dokler bo v SLO revnih otrok, ki nimajo za hrano bom raje pomagala našim... ko pa bo lakota v SLO izginila, bom pa pomagala lačnim otrokom v tujini, ok?? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Se mi je zdelo, da ti mojih postov ne razumeš (ko si mi replicirala na post (o ,,napadu dobrote,,) tko da sem pomislila da si pod uplivom halucigenih substanc ker si ven potegnila ravno nasproten pomen)....nič hudega, nehaj jih brati...vzami raje slikanico v roke.

Še vedno ne vem (ne me narobe razumet...jaz vem, ne vem pa če ti veš) KDO dela pizdarije v SUDANU....še namig: kakše vere so?....

Zakaj se kliče na pomoč zahod če so taki gravži kot ti trdiš?...zakaj se je na Križnarjev poziv za Nube oglasil samo Karitas...ko pa so to kleri?...

A samo atomsko bombo poznaš?

In Lobo uradna verzija je ta, da so se prišli borit na strani Južnega vietnama, ker ga je napadel severni...najbrž pa oba dobro veva, da američani niso dejnasko imeli ,,napad dobrote,, ampak je zadaj nekaj več kot le svoboda južnega vietnama.

Sicer pa...poglejmo Korejo...isto sranje z malce drugačnim rezultatom.....Dve državi isti ljudje različni režim.. (Za Pupo naj povem, da je v Severni koreji lakota, in kjub temu, da so bili sovražniki jih ameri danes futrajo...a ja pa spet ne gre za humanost amerov.)...torej Lobo ne vem kdo se sedaj po glavi tolče? :hmm:

Je še kdo razumel tale post kot da so američani v imenu humanosti delali pizdarije po vietnamu?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti je celo po treh neuspelih poizkusih nekaj skupaj spacati... bravo :OK:

veš kaj, s tabo bi se bilo še zanimivo pogovarjati, če ne bi vlekla niti tako, kot jih sama hočeš v smeri, kot jih sama hočeš, da malo bolj pametna izgledaš..... :doze: Predvsem se mi pa zdi skrajno absurdno, da se boš avtomatično (ali se s tem strinjaš ali ne) postaviš na nasprotno stran in iščeš načine pričkanja s folkom po forumu...... če je tebi to v veselje in edini namen....... kar, brez mene!!

sem ti že prejšnjič rekla: če ti zaradi tega boljše pride - ej.. be my guest.........

aja, pa še to.... celo sama si :slap: napisala, da spet ni šlo za humanitarnost amerov..... (preberi lepo počasi zadnji citat, ki si ga objavila)

ej bejbi, pazi kaj pišeš, da se sama ne zakvačkaš......

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa odgovor na moja vprašanja?....

Ne, pupa, ne pričkam se ....dostikrat se postavljam v položaj oponenta...zaradi želje izvedeti več ...pa ne baba čla baba rekla....zanimajo me podatki...dejstva, odkrtja, arugumenti, ki jih ne morem ovreči (do naslednjič, ko bom zamenjala vloge in mi bo kdo kaj pametnega povedal...da bom spet drugje zamenjala vloge...in tako se to vrti... ) ker vem, da marisikdo ve še veliko več kot moja skromna pamet in bi lahko to delil z mano...sej je zastojn a ne?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, pupa, ne pričkam se ....dostikrat se postavljam v položaj oponenta...zaradi želje izvedeti več ...pa ne baba čla baba rekla....zanimajo me podatki...dejstva, odkrtja, arugumenti, ki jih ne morem ovreči (do naslednjič, ko bom zamenjala vloge in mi bo kdo kaj pametnega povedal...da bom spet drugje zamenjala vloge...in tako se to vrti... ) ker vem, da marisikdo ve še veliko več kot moja skromna pamet in bi lahko to delil z mano...sej je zastojn a ne?

a te moram spomniti, da si mogoče na narobnem forumu?? :hmm:

ne ne... sej to že veš....... samo ti gode ane, če se ti zdi, da izpadeš najbolj pametna. Smešno pa se mi zdi, ker sploh ne razmišljaš narobe, samo jeba je, če je treba zdraviti komplekse (očitno) preko foruma........

Lep dan še naprej, pa za bolj direktno jebanje v glavo ti priporočam delo.si.... ne moreš si misliti, koliko je tam ljudi, ki mislijo, da vse vedo in tudi taki, ki resnično veliko vedo........ .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa odgovor na moja vprašanja?....

Ne razumem kako razumeš zadnji odstavek mojega posta.....v čem je problem?

1. ,,najbrž pa oba dobro veva, da američani niso dejnasko imeli ,,napad dobrote,, ampak je zadaj nekaj več kot le svoboda južnega,,

2.,,kjub temu, da so bili sovražniki jih ameri danes futrajo...a ja pa spet ne gre za humanost amerov,,.

Bi se lahko vzdržala komplimentov o mojem nenapačnem razmišljanju?....to jemljem kot žaljivko...kot bi mi gluh rekel, da lepo pojem.

PS zakaj napačen forum?...Hočeš reči da motosvet ne premore enega pametnega, ki bi mi lahko kaj novega predstavil?

Če je temu tako....da mogoče ne skelpaš preveč po sebi?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa odgovor na moja vprašanja?....

Ne, pupa, ne pričkam se ....dostikrat se postavljam v položaj oponenta...zaradi želje izvedeti več ...pa ne baba čla baba rekla....zanimajo me podatki...dejstva, odkrtja, arugumenti, ki jih ne morem ovreči (do naslednjič, ko bom zamenjala vloge in mi bo kdo kaj pametnega povedal...da bom spet drugje zamenjala vloge...in tako se to vrti... ) ker vem, da marisikdo ve še veliko več kot moja skromna pamet in bi lahko to delil z mano...sej je zastojn a ne?

iz istih razlogov tudi jaz ne vstrajam pri "svojih videnjih" zadev, enostavno - ker vsake toliko razširim obzorje oziroma dodam še kakšne podatke, informacije, teorije ... in se odločam pač po svoji vesti glede na to, s čim razpolagam v glavi.

Eni pa se enkrat za nekaj odločijo in s oto pripravljeni zagovarjati celo življeje.

Motiti se je človeško, to priznati pa božansko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer morjo pa muslimani, ko molijo obrnjeni proti Meki, paziti, da jim v zračni osi za ritjo Vatikan... ker bi utegnil od zadaj pristopiti kak pohotni župnik :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so bile žrtve na obeh straneh Vietnama. Ne pozabit da sos se klali tudi med seboj. Severu sta pomagali Rusija in Kitajska, Jugu pa ZDA. Samo večino žrtev je nastalo zaradi medsebojnega klanja.

žrtve v vietnamski vojni:

leva stran:

South Vietnamese dead: 230,000

South Vietnamese wounded: 300,000

US dead: 58,209

US wounded: 153,303

Australian Dead: 520

South Korean dead: 5,000

South Korean wounded: 11,000

desna stran:

North Vietnamese and NLF dead: 1,100,000

North Vietnamese and NLF wounded: 600,000

Chinese dead: 1100

Chinese wounded: 4200

Civilian dead (total Vietnamese): 2-4,000,000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žrtve v vietnamski vojni:

leva stran:

South Vietnamese dead: 230,000

South Vietnamese wounded: 300,000

US dead: 58,209

US wounded: 153,303

Australian Dead: 520

South Korean dead: 5,000

South Korean wounded: 11,000

desna stran:

North Vietnamese and NLF dead: 1,100,000

North Vietnamese and NLF wounded: 600,000

Chinese dead: 1100

Chinese wounded: 4200

Civilian dead (total Vietnamese): 2-4,000,000

evo .. in za kojiqrac ...

:angry2: :angry2:

:angry2: :angry2:

... zato ker se politikom dvigne in

zakuhajo brezvezno klanje

tolk o tem,

koliko je politikom, papežem tem in onim

vredno človeško življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, vsi vlečete ven Vietnam...kaj pa recimo "pozabljena" korejska vojna? Sile ZN proti Severni Koreji, Kitajski...in seveda velikemu bratu Rusiji v ozadju? KDO se je tam v kaj mešal? Kdo je počenjal grozodejstva? KDO JE KOGA TAM NAPADEL? In spet so Američani se mešali v vojno proti komunizmu...aja, pardon, združeni narodi proti komunizmu. Kaj je prinesel ta čudoviti sistem S. Koreji? KAj je prinesel zahodnjaški sistem J. Koreji?

Seveda bodo nekateri kričali, da se Amerika boji napasti S. Korejo...ma kaj se če bat, vas lepo prosim...mogoče jim pa ni vseeno, da je 20.000 kanonov in neznano število A-bomb usmerjenih na Seul?

Pa seveda, protesti so v J.Koreji, saj je nekako demokratična ureditev a ne,vendar poiščite kako stran korejskih veteranov, VELIKA VEČINA vojnih veteranov, to mislim J. Korejcev NOČE POPUŠČANJA severu.

O muslijih pa ni za zgubljat besed več. NORCI.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a te moram spomniti, da si mogoče na narobnem forumu?? :hmm:

ne ne... sej to že veš....... samo ti gode ane, če se ti zdi, da izpadeš najbolj pametna. Smešno pa se mi zdi, ker sploh ne razmišljaš narobe, samo jeba je, če je treba zdraviti komplekse (očitno) preko foruma........

Lep dan še naprej, pa za bolj direktno jebanje v glavo ti priporočam delo.si.... ne moreš si misliti, koliko je tam ljudi, ki mislijo, da vse vedo in tudi taki, ki resnično veliko vedo........ .)

Kaj pa odgovor na Linina vprašanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, ne poznam te osebno, ampak po gorečnosti tvojih postov - mislim, da tudi ti nisi diht. Točno tak profil ljudi je potreben za te godlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In fino bi bilo, če bi moderatorji spremenili naslov teme v: "Pupež vznemiril Wobewta" B)

Seveda, gospon Pepsy. :grim

Dons sm vznemirjen in to zelo....Pumoje je vreme guilty. Pa Pupež.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajatola Wobewtini

javim se za prvega doušnika

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a te moram spomniti, da si mogoče na narobnem forumu?? :hmm:

Reče se "na napačnem forumu" :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!