Skoči na vsebino

Papež vznemiril muslimane


šokac

Priporočene objave

Lej, Pupa...saj v bistvu se verjetno strinjava, samo drugače zapiševa in zagovarjava stvari.

Ampak gledanje samo dobrih stvari na eni strani in slabih na drugi strani nam ne prinese objektivne slike.

In to ni namenjeno samo tebi ampak vsem, ki kaj prehitro začnejo posploševat zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še eno razmišljanje na to temo. Velikokrat se pripadniki zahodne civilizacije bunijo kakšno prisilo, da izvajajo nad ženskami v muslimanskem svetu predvsem kar se tiče oblačenja.

Kaj pa "pri nas"? Ali ni večje nasilje da kultura prisili najstnice in ženske nasplošno, da paradirajo napol gole tudi pri nizkih temperaturah. Seveda bodo nekateri rekli, da se lahko čisto vsaka sama odloči kako bo obolečena. Načeloma je tako ampak če ne bo imela globokega dekolteja, če ne bo pokazala dovolj nog ne sprejeta med sovrstniki in bo označena kot "wierd" in zadrta. Vsi vemo, da pokazati čimveč kože ni nikoli bilo slabo sprejeto recimo pri razgovorih za službo, opravljanju izpitov in podobnih zadev. Naša družba pač "sili" ženske da so čim manj oblečene.

Pa še ena misel na to tematiko (ni moja). Ob vsem bombardiranju z ritkami, joški in ostalimi golimi deli ženskega telesa se je nekako izgubil čar erotike. Vse je na dlani. Med tem pa ko je v nekaterih delih sveta, kjer so ženske zakrite, lahko že samo par oči ali pa razkrit gleženj veliko bolj erotičen kot pa popolnoma gola ženska kje v zahodni civilizaciji.

Da ne bo pomote, sam ne odobravam načina kjer bi država predpisovala stroga merila oblačenja in podobne zadeve. Ampak sem imel veliko kontaktov z recimo temu "modernimi" muslimani in njihov način razmišljanja ni daleč od našega (oz. mojega)

No malce smo zasšli :topic:

Je pa v zadnji Mladini super članek enega vodilnih mislecev muslimanskega sveta ravno na to temo. Kjer avtor obsodi nasilne reakcije nekaterih muslimanov in pokaže oz. pove na kakšen način naj bi islamski svet odogvoril na "provokacije" papeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa "pri nas"? Ali ni večje nasilje da kultura prisili najstnice in ženske nasplošno, da paradirajo napol gole tudi pri nizkih temperaturah.

zelo zanimiva misel...ta, o kulturi namreč in prisili...a fantki nismo v zahodni kulturi v nič prisiljeni? kaj sploh je kultura in kaj prisila... .)

pa še, definirajmo in razlikujmo kaj prisila sploh je oz. razlikujmo med več prisilami(fizična/represivan, nenapisana/ideološka)...če imaš nekje zapisano kako moraš biti oblečen, ali če se oblačiš sam, kakor te "kultura" sili z "nenapisanimi" pravili....verjetno razlika obstaja...seveda je pa kot je ugotovljeno pred menoj, brez veze posploševat...

verjetno je zadeva zelo podobna določenim zakonom....in pa morali ali nenapisanim "zakonom"/pravilom obnašanja...kjer morala niti ni zapisana, pa vsi vemo kaj je(?)...med tem ko so zakoni striktno napisani....vendar razlika je...

...verjetno s tako oblekico kar prosijo za posilstvo, kajne?

daleč od tega... :nono:

omejiva se na to...ali se "zahodno" dekle lahko obleče kakor želi in ostane nekaznovana(s strani družbe ali represivnih organov, kaj šele verskih organov) glede na izbiro, in ali se muslimansko dekle lahko obleče kakor želi in ostane nekaznovana glede na izbiro....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in ali se muslimansko dekle lahko obleče kakor želi in ostane nekaznovana glede na izbiro....

Lahko.

Vsaj recimo v ZDA, Veliki Britaniji, ... . Dočim v Franciji baje ne. Tam so muslimanske rute v šolah prepovedane. Baje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko.

Vsaj recimo v ZDA, Veliki Britaniji, ... . Dočim v Franciji baje ne. Tam so muslimanske rute v šolah prepovedane. Baje.

Kot tudi lep črn štrikan volnen pulover z velikim belim nemškim križem, kot vzorcem na sredini, v Nemčiji. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot tudi lep črn štrikan volnen pulover z velikim belim nemškim križem, kot vzorcem na sredini, v Nemčiji. :doze:

Splet Slike Forumi Imenik

Napredno iskanje slik

Nastavitve

Slike Prikaži Vse velikostiVelikoSrednjeMajhno

Poizvedba - nemški križ - se ne ujema z nobenim dokumentom.

Predlogi:

Preverite pravilnost zapisa besed.

Poskusite z drugimi ključnimi besedami.

Poskusite s splošnejšimi ključnimi besedami.

Poskusite z manj ključnimi besedami.

--------------------------------------------------------------------------------

Domov na Google - Oglaševalski Program - Google - vse o Googlu

©2006 Google

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dočim v Franciji baje ne. Tam so muslimanske rute v šolah prepovedane. Baje.

.. pa razpelo na zidu tudi .. sam tolk da se ve, a ne?

BTW

Francozi dejansko ločujejo državno šolstvo (!!) od vseh cerkva ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj pred letom sem se pogovarjala z gospodom muslimanske vere. In tako kot je on spoštoval ženske, se lahko ne vem koliko krščanskih mačotov skrije pred njim.

Sladki so sladki mohamedi. Znajo sladko govorit in zapeljat naivne zahodnakinje. Ko pa jih pripeljejo v iran je pa zgodba malo drugacna :krneki:

A volilno pravico zenske ze imajo v iraqu pa iranu? Aja, saj tam sploh ni volitev :krneki: Pa dejte zakljucit z nekim bolanim sranjem in primerjavo zahodnih in muslimanskih zensk. Zenska brez osebnih svoboscin ne bo nikoli enakovredna moskemu. V nobenem primeru. V zahodnem svetu je to ze mogoce. Sej imajo radi zenske tudi v iranu, ampak sej imajo radi tudi pse pa macke <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa bolj zanima, kaj tebe moti, če imajo muslimani taka "pravila" in koran in če je ženska v njihovem svetu bolj zaprta in manj enakopravna?

Moti me, da mi hočejo usilit svoj način življenja... Naj ostanejo tam kjer so, pa ne zdej prodajat klobas, da smo mi šli k njim po nafto... Njihov problem je, če hočejo pit kokakolo, naš pa nastane, ko nam jo hočejo plačat z alahom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, Brihta....ja, gospod je mel totalno nečastne namene z mano.

Ko bi ga videl s kakšnim spoštovanjem in ljubeznijo je govoril o ženi, ne bi kvasil takih neumnosti.

Sem pod vplivom zahodnjaških filmov z to vsebino :D

Pa malo heca bi vseeno lahko razumela :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splet Slike Forumi Imenik

Napredno iskanje slik

Nastavitve

Slike Prikaži Vse velikostiVelikoSrednjeMajhno

Poizvedba - nemški križ - se ne ujema z nobenim dokumentom.

Predlogi:

Preverite pravilnost zapisa besed.

Poskusite z drugimi ključnimi besedami.

Poskusite s splošnejšimi ključnimi besedami.

Poskusite z manj ključnimi besedami.

--------------------------------------------------------------------------------

Domov na Google - Oglaševalski Program - Google - vse o Googlu

©2006 Google

:unsure: :unsure: :unsure:

Try translating it. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi ga videl s kakšnim spoštovanjem in ljubeznijo je govoril o ženi, ne bi kvasil takih neumnosti.

Drugace pa jaz sladkim besedam ne nasedam. Pac jebi ga.

Imas pa zato ti ta dober dar, da cloveka hitro razberes in lahko z zagotovostjo trdis, da spostuje in ljubi nekoga. Pa ne mislim samo tega muslimana. Tudi drugace hitro opredalckas ljudi. V najvecjem predalu smo ovce :P

Drugace pa res, ne nasedam sladkim besedam. Veliko naivnih punc in fantov joka zaradi tega. Vedno sem bil iskren, pa ceprav sem s tem velikokrat odbijal ljudi.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: :unsure: :unsure:

Try translating it. :yes:

Poleg German Cross, lahko vpisuješ tudi Swastika, Hakenkreuz. Bi bilo v redu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moti me, da mi hočejo usilit svoj način življenja... Naj ostanejo tam kjer so, pa ne zdej prodajat klobas, da smo mi šli k njim po nafto... Njihov problem je, če hočejo pit kokakolo, naš pa nastane, ko nam jo hočejo plačat z alahom...

Kdo ti sili njihov pogled na ženske, na vero in na način oblačenja??? A če jih vidiš 2x na dan, s tem že smatraš, da ti vsiljujejo svoje poglede????? Zakaj pa ne bi smeli biti tu, čisto blizu nas in imeti svoje življenje??

ne vem... pač ne razumem tega, zato sprašujem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ti sili njihov pogled na ženske, na vero in na način oblačenja??? A če jih vidiš 2x na dan, s tem že smatraš, da ti vsiljujejo svoje poglede????? Zakaj pa ne bi smeli biti tu, čisto blizu nas in imeti svoje življenje??

ne vem... pač ne razumem tega, zato sprašujem......

Pupa beri pozorneje...

Njihov problem je, če hočejo pit kokakolo, naš pa nastane, ko nam jo hočejo plačat z alahom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njihov problem je, če hočejo pit kokakolo, naš pa nastane, ko nam jo hočejo plačat z alahom...

Alah očitno ve, kaj je škodljivo za jetra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo jest in še marsikdo pa rajši pije kokakolo kot da bi isti čas moral poslušat zijanje iz zvočnikov... .)

ja..... tudi jaz raje pijem kokakolo, kot da bi morala isti čas poslušati zvonenje zvonov iz cerkva.........

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..... tudi jaz raje pijem kokakolo, kot da bi morala isti čas poslušati zvonenje zvonov iz cerkva.........

:closedeyes:

...z majhno razliko...

Zvonovi so tu zvonili že mnogo pred tvojim in celo rojstvom tvojih staršev... .)

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...z majhno razliko...

Zvonovi so tu zvonili že mnogo pred tvojim in celo rojstvom tvojih staršev... .)

Isti ti je qrac

al'

bim-bam-bom iz zvonika

al'

Aaaalaaah-iiiil-Aaaaalaaaah z minareta

razlika je samo v tem - česa si vajen ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...z majhno razliko...

Zvonovi so tu zvonili že mnogo pred tvojim in celo rojstvom tvojih staršev... .)

ja.. in ko bom jaz imela otroke in bodo slišali tuljenje iz minareta jim bo to čisto normalno, ker se bodo s tem rodili........

Lej, mariskateri musliman je prišel v SLO še v času jugoslavije, ko je bila pri nas velika potreba po nižje plačanih delavcih. Predvsem za cestna dela, za smetarska dela in gradbeniška. In ti ljudje so pustili vse, kar so imeli doma in prišli sem, da bi lahko normalno živeli. Dokler smo jih "rabili" je bilo vse ok... sedaj so nam pa naenkrat odveč? Zakaj jim ne bi dali ene osnovne materije, ki bi jih izredno osrečila - džamijo? samo zato, ker tulijo? Tudi naši predniki so se morali navaditi na zvonenje zvonov iz cerkva, tako se bomo navadili tudi tem zvokom.

Pred časom sem bila tudi sama proti džamiji, ampak po ogledu oddaje in po pogovarjanju z nekaterimi muslimani sem enostavno spremenila pogled. Dala sem se v pozicijo, da se sama znajdem v enem drugem svetu, kjer je potrebno najeti športno dvorano :eek: :hmm: za vse večje verske praznike za moljenje......... ej, če bi bila verna, pa ne glede na to, za katero vejo vere bi se odločila, ne bi bila zadovoljna s tem, da bi svoje "obrede" izvajala v najeti športni dvorani........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr zakaj so se pol naši predniki boril prot tukom, če ne zarad kulturnih razlik in pa tega da so bili ponosni na tisto kar so in tega niso hoteli spreminjat? In zdej naj mi kr prodamo zemljo nekim arabcem zato da ne bojo o nas govorili, da smo homofobi, rasisti in še kej bi se našlo? Teroristični napadi, zanikanje holokavsta, želja po uničenju Izraela... Ja naslednji bomo imel težave z njimi mi. In islam se ne širi z mečem?

Papež bi moral celo spremenit govor v manj spravljivega, ker smo naslednji na njihovem seznamu želja evropejci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!