Skoči na vsebino

Veroizpoved na Motosvetu


XDR

VEROIZPOVED  

225 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Kr??anska
      67
    • Muslimanska
      3
    • Jehova pri?a
      3
    • Mormonska
      0
    • Budisti?na
      0
    • Ateist
      103
    • Neopredeljen (te ni? ne briga)
      25
    • Drugo
      23
    • 0


Priporočene objave

prepozno :( sem ze med "drugo"

sy te bo TC vzew v naročje

in te osebno odnesew

v tapravo grupo

:P

ps.:

tut satanisti

ne morjo vsega sami

ampak

jim morjo kdaj kaki

budisti,

motoristi,

kristjani,

zidarji,

muslimani,

tesarji,

pravoslavci,

admini ..

priskočit

na

pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se ne spuščam v vsak drek tuki na MS, sam dejte bit rajs tih, kakor da klatite neumnosti! Tema o veri ni preprosta debata kot npr o gumah in tko... povečanje nestrpnosti v zadnjih obdobjih je posledica ravno takih razmisljanj "na pocez".

Spostujte vsakega ki veruje!

Tisti ki se imate za krscane al katolike oz kristjane ste po definiciji Rimokatoliki!

Pa ne bom vec objavljal v tej temi (za vse tiste ki boste zagrizl v kost)! :nono:

To si dobro napisal in jaz sem eden redkih ki ti ne grize kost. Vendar je tako da po definiciji rimokatolikov veliko sploh ne veruje. Danes je težko biti veren ko večinoma ljudi to ni in ko imamo toliko nadomestnih božanstev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si dobro napisal in jaz sem eden redkih ki ti ne grize kost. Vendar je tako da po definiciji rimokatolikov veliko sploh ne veruje. Danes je težko biti veren ko večinoma ljudi to ni in ko imamo toliko nadomestnih božanstev.

zato je bit težko veren, ko veliko ljudi ne veruje? :kva2:

če veruješ, veruješ po svojem prepričanju in ne glede na druge okoli tebe :wacko:

in nevem kaj misliš s tem nadomestnim božanstvom? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je bit težko veren, ko veliko ljudi ne veruje? :kva2:

če veruješ, veruješ po svojem prepričanju in ne glede na druge okoli tebe :wacko:

in nevem kaj misliš s tem nadomestnim božanstvom? :hmm:

Nimaš prav. Tudi drugi vplivajo na prepričanje.. Danes ni moderno biti veren. Če bi bilo moderno, pol

se nebi glasili v tej temi samo ateisti.

Nadomestno božanstvo je pa lahko katerakoli materialna dobrina, zaradi katere se ti zdi vredno živeti, ne pa umreti. Teh je danes veliko. V lahkih časih bo zato vernih gotovo manj, saj je vsega dovolj in se vere ''ne rabi''. Zakaj npr. v Afriki krščanstvo raste v Evropi pa pada, gotovo zato ker je tam nižji življenjski standard in težje življenje.

Sem pa slišal enkrat eno resnično zgodbo iz težkih časov, ko so Nemci bombandirali eno vas na Dolenjskem. Po naključju se je cela vas od krščanov, komunistov, ateistov znajdla v enem kevdru in kaj je blo: molili so v en glas vsi samo da bi živi ostali. Tako da sigurno je nekaj na tem. Tud blagoslov motorjev ko ste ga omenjal ni pomoje nič slabega; pa sej končno tud če ni Boga (ali pa boga) se gre tja z dobrim namenom, da imaš srečno sezono, ne pa da se greš tja okuževat s krščanstvom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Nadomestno božanstvo je pa lahko katerakoli materialna dobrina, zaradi katere se ti zdi vredno živeti, ne pa umreti.

...

Če rabiš boga ali materialno dobrino, da najdeš smisel življenja, potem ti res ni lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš boga ali materialno dobrino, da najdeš smisel življenja, potem ti res ni lahko.

To si me narobe razumel ali pa sem jaz malo nerodno povedal. Jaz sem malo analiziral anketo, zakaj je toliko ateistov. In eden od vzrokov za ateizem so materialne dobrine. Saj je še v temi en napisal, da mu največ pomeni denar. Kar pa se mene tiče, smisel življenja težko definiram oz. ga še iščem (so pa tudi dnevi ko ga nimam), sploh pa je o tem težko pisati, ker nisem najbolj filozofski tip človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa naj bi pravzaprav bil bog? Zamene je bog (čeprav sem ateist) vse kar sem jaz in kar je okoli mene. S tem mislim, da smo mi vsi bog in mi delamo boga. Ti, jaz in vsi ostali ljudje, živali, rastline. Vsak izmed nas je bog zase. Po tem takem smo božanstvo.

Kako pa si vi predstavljate boga? :hmm:

Popravljeno . Popravil XDR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš boga ali materialno dobrino, da najdeš smisel življenja, potem ti res ni lahko.

mogoče

:hmm:

se pa naši dvomi oz. vprašanja, ki se začno z "Zakaj .." malce razlikujejo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa naj bi pravzaprav bil bog? Zamene je bog (čeprav sem ateist) vse kar sem jaz in kar je okoli mene. S tem mislim, da smo mi vsi bog in mi delamo boga. Ti, jaz in vsi ostali ljudje, živali, rastline. Vsak izmed nas je bog zase. Po tem takem smo božanstvo.

Kako pa si vi predstavljate boga? :hmm:

moje mnenje, človek rabi človeka za svojo osebno rast, ne boga in ne materialnih stvari.

smisel življenja je v sočloveku, v nas samih, le tako je lahko življenje polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Danes ni moderno biti veren. Če bi bilo moderno, pol

se nebi glasili v tej temi samo ateisti.

...

:lol: :lol: :lol: :lol: Da ne? Pa kje ti živiš? :blink:

In motosvet ni neko blazno Slovensko povprečje.

Čeprav se mi zdi, da jih je tudi tu kar precej vernih, a se bodo oglasili šele, ko jim bomo ponudili pravo kost! Ko bo tehtnica približno izravnana... :naughty: Ok, saj morebiti se motim, a o tem imam svoje mnenje, že mnogokrat napisano in od nekaterih kar pošteno spljuvano. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In eden od vzrokov za ateizem so materialne dobrine. Saj je še v temi en napisal, da mu največ pomeni denar. Kar pa se mene tiče, smisel življenja težko definiram oz. ga še iščem (so pa tudi dnevi ko ga nimam), sploh pa je o tem težko pisati, ker nisem najbolj filozofski tip človeka.

Materialne dobrine niso vzrok za ateizem. Potem bi bili kardinali in papež z vsem razkošjem med največjimi ateisti.

Mogoče pa celo so, pa tega ne smejo povedat, da se jim ne sesuje hišica iz kart.

Jaz sem ateist zato, ker v našem vesolju in v pričevanju raznoraznih svečenikov nisem našel niti trohice dokaza za obstoj bilokakšnega boga. Še manj pa potrebe za njegov obstoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Materialne dobrine niso vzrok za ateizem. Potem bi bili kardinali in papež z vsem razkošjem med največjimi ateisti.

Mogoče pa celo so, pa tega ne smejo povedat, da se jim ne sesuje hišica iz kart.

Jaz sem ateist zato, ker v našem vesolju in v pričevanju raznoraznih svečenikov nisem našel niti trohice dokaza za obstoj bilokakšnega boga. Še manj pa potrebe za njegov obstoj.

Einstein, ki je še vedno master of universe phisics

&

S. Hawking "the king of new age u. ph."

sta takorekoč nevedneža .. si hotew reči, a ne ..

;)

priporočam: S. Hawking: "Vesolje v orehovi lupini"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem videl, da bi zastonj golaž ostal. :lol1:

Po te pa letos ni blo v Štifti,je golaž ostal in to ogromna količina.:yea1:

Urkaduš, to sta pa samo dve razlagi

1 - je bil zaneč :SS :SS

2 - motoristi ne verujejo več dovolj :eek:

aja, je še tretja, da so se mal uštel :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einstein, ki je še vedno master of universe phisics

&

S. Hawking "the king of new age u. ph."

sta takorekoč nevedneža .. si hotew reči, a ne ..

;)

priporočam: S. Hawking: "Vesolje v orehovi lupini"

Ne prepričuj prepričanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urkaduš, to sta pa samo dve razlagi

1 - je bil zaneč :SS :SS

2 - motoristi ne verujejo več dovolj :eek:

aja, je še tretja, da so se mal uštel :doze:

mogoče

je pa odgovor bolj enostaven:

pričakovali so veliiko večji obisk

pa so se o številu ljubiteljev

žegnanega golaža med

motoristi hudo ušteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čemu veroizpoved, če se da za dober denar tudi boga rentat. In kaj je potem v tem primeru blasfemija?

Zrihtam date z bogom. Pokličite Boga.

Cena? Sitnica...

hehe...

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prepričuj prepričanih.

Če te S. Hawking ne privlači pretirano, bi morda vseeno probal izmenjati poglede na svet s kako svečenico tipa Manca Košir. V primernih letih, seveda. Baje se občasno srečuje z Bogom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prepričuj prepričanih.

Oh,

no .. Lobo .. sy gre v bistvu za

utrjevanje prepričanja prepričanih

z edino poanto, da se človek resnično zave,

kako micen in nepomeben je v celi zgodbi.

mikrob

na delcu prahu, ki leti v neznano ..

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh,

no .. Lobo .. sy gre v bistvu za

utrjevanje prepričanja prepričanih

z edino poanto, da se človek resnično zave,

kako micen in nepomeben je v celi zgodbi.

mikrob

na delcu prahu, ki leti v neznano ..

:wacko:

....in na koncu ti pa še ledvica odpove.

Cel žur.

<_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Če te S. Hawking ne privlači pretirano,

2.bi morda vseeno probal izmenjati poglede na svet s kako svečenico tipa Manca Košir. V primernih letih, seveda. Baje se občasno srečuje z Bogom.

1.S. Hawking je zame eden največjih umov.

2.Še posebej takrat, ko doživi orgazem.

Pa o tem v kakšnih drugih temah. Da me ne obtožijo herezije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!