Skoči na vsebino

Veroizpoved na Motosvetu


XDR

VEROIZPOVED  

225 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Kr??anska
      67
    • Muslimanska
      3
    • Jehova pri?a
      3
    • Mormonska
      0
    • Budisti?na
      0
    • Ateist
      103
    • Neopredeljen (te ni? ne briga)
      25
    • Drugo
      23
    • 0


Priporočene objave

To si me narobe razumel ali pa sem jaz malo nerodno povedal. Jaz sem malo analiziral anketo, zakaj je toliko ateistov. In eden od vzrokov za ateizem so materialne dobrine. Saj je še v temi en napisal, da mu največ pomeni denar. Kar pa se mene tiče, smisel življenja težko definiram oz. ga še iščem (so pa tudi dnevi ko ga nimam), sploh pa je o tem težko pisati, ker nisem najbolj filozofski tip človeka.

ja ful, materialne dobrine so glavni razlog za ateizem :eek: :slap: Ti je lepo napisal kdo bi bil že nekaj tisočletij največji ateist :devil:

kaj pa če je toliko ateistov ker je racionalnemu človeku težko verjeti v neke neotiplive stvari skregane z logiko? In če ima potem ta logika še takšne zemeljske predstavnike kot je krščanska, muslimanska,......, cerkev potem mislim da res ni težko bit ateist, pa če imaš denar in materialne dobrine ali pa ne. če si vernik jih boš imel še samo manj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Manca Košir ..Baje se občasno srečuje z Bogom.

Mogoče pa upa na brezmadežni sex .. ankol se ne ve kaj je bolši:

vibrator al ..

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si me narobe razumel ali pa sem jaz malo nerodno povedal. Jaz sem malo analiziral anketo, zakaj je toliko ateistov. In eden od vzrokov za ateizem so materialne dobrine. Saj je še v temi en napisal, da mu največ pomeni denar. Kar pa se mene tiče, smisel življenja težko definiram oz. ga še iščem (so pa tudi dnevi ko ga nimam), sploh pa je o tem težko pisati, ker nisem najbolj filozofski tip človeka.

In eden od razlogov za globoko vero (v boga itd) je pogosto pomanjkanje materialnih dobrin.

Če te S. Hawking ne privlači pretirano, bi morda vseeno probal izmenjati poglede na svet s kako svečenico tipa Manca Košir. V primernih letih, seveda. Baje se občasno srečuje z Bogom.

ja, v njenih "kramljanjih po božje" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da je Ms vedno statistični fenomen in podira vse statistične ugotovitve in raziskave narejene v Sloveniji...namreč v Sloveniji je deklariranih krepko čez 50% vernih, potem pa taka anketa čisto podere vse resne raziskave...kar naenkrat je zadeva postavljena na glavo :hmm:

čemu je tako? a ljudje lažejo tukaj ali v resnih raziskavah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzorec je zaenkrat statistično nepomemben. Predvsem pa ni enakomerno porazdeljen znotraj cele populacije. (Očitno, kajne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo že držalo, vendar težava je, da ponavadi vsi forumi pokazujejo podobno sliko kot tukaj...tudi drugje opažam podobne ankete in rezultati so vedno v navzkriž s splošnimi ugotovitvami statistikov....

mogoče se ljudje v virtualnem svetu res raje skrivajo pred samim sabo in igrajo domišljiske vloge, kot je bilo že večkrat ugotovljeno in povdarjeno v socioloških raziskavah....

raziskava ŠTUDENTSKI ŽIVLJENJSKI VZORCI IN RELIGIJA priča o

Število tistih, ki se štejejo za katoliško verne, se je na mariborski univerzi povišalo s 55 % leta

2001, preko 62 % leta 2002, na visokih 66 % v letu 2003.

potem pogledaš njihov forum in ugotoviš, da so vsi ateisti gor...mogoče je forum izključno v uporabi ateistov? :grrr

http://www.pfmb.uni-mb.si/sociologija/new_page_53.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzorec je zaenkrat statistično nepomemben. Predvsem pa ni enakomerno porazdeljen znotraj cele populacije. (Očitno, kajne?)

ni

spregledati tudi slabe izbire vzorca,

saj motoristična skupina (samoselekcija vzorca)

ni in ne more biti vzorec, ki predstavlja slovensko populacijo,

ki pri razskavah verske pripadnosti zajame tudi druge

skupine slovencev.

Tale

anketica pač lahko pokaže edino to, kako

se motoristi razlikujemo od povprečne

populacije v SLO

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale

anketica pač lahko pokaže edino to, kako

se motoristi razlikujemo od povprečne

populacije v SLO

popravek...kako se motosvetovci, kvazi, razlikujemo od povprečne populacije v Slo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......potem pogledaš njihov forum in ugotoviš, da so vsi ateisti gor...mogoče je forum izključno v uporabi ateistov?....

Ja a ni papež prepovedal interneta ? Ali je šele v prvem branju ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a ni papež prepovedal interneta ? Ali je šele v prvem branju ?

ne bi vedel...očitno spremljaš njegove odločitve/ukaze...napiši kaj je ukazal, da ostali vemo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, jaz sem neprostovoljno bla potisnjena v krščanstvo <_< Sam to še ne pomeni da sem zdaj nekaj, kar sta se starša odločla da bom še ko sem bla dojenček. Mislim, da je zlo neumno otroke determinirat pa na nek način stigmatizirat in jim določat veroizpoved (isto je s prehransko usmerjenostjo). Pol te pa krstijo, birmajo, silijo k verouku in maši... Sam tolk da se ti stvar itak zaserje na polni črti. Ko je deca dost stara se bo že sama odločla kaj hoče bit (in jest). Sama se ne rada predalčkam, moja vera je moja morala. Ne maram ločnic, ki jih mnoge vere postavljajo med moškim in žensko. Ne maram mitov (npr. moški prinaša hrano, ženska doma čiča pa čaka), ki so se vgnezdili v zavesti ljudi, zraven so pa samo naturalizirane stvari (delujejo zlo naravno, da tak pač more bit), ki pašejo v tisti čas in prostor... Na živce mi grejo razni 'akviziterji' z vero, ki te zahaklajo, hočejo met vse tvoje podatke in te zlepa ne spustijo :BUA: Vsaka vera je bolj kot ne nastala kot želja razumeti naravne pojave... Ehh, spet novelo klamfam :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je omenjal "intercourse" in ne internet. Nisem pa prepričan, ker je bolj momljal.

...meni se zdi,da sem slišal bolj kot "coitus interruptus"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj enkrat me ne morejo za "ovco" imenovat.... .)

jaz sem glavni šef in hkrati oven vodnik

ne stoj mi na poti če si še takšen bik

jaz sem kačji pastir do vseh nezaupljiv

ne druži se z mano če nisi podkupljiv :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, jaz sem neprostovoljno bla potisnjena v krščanstvo <_< Sam to še ne pomeni da sem zdaj nekaj, kar sta se starša odločla da bom še ko sem bla dojenček. Mislim, da je zlo neumno otroke determinirat pa na nek način stigmatizirat in jim določat veroizpoved (isto je s prehransko usmerjenostjo). Pol te pa krstijo, birmajo, silijo k verouku in maši... Sam tolk da se ti stvar itak zaserje na polni črti. Ko je deca dost stara se bo že sama odločla kaj hoče bit (in jest). Sama se ne rada predalčkam, moja vera je moja morala. Ne maram ločnic, ki jih mnoge vere postavljajo med moškim in žensko. Ne maram mitov (npr. moški prinaša hrano, ženska doma čiča pa čaka), ki so se vgnezdili v zavesti ljudi, zraven so pa samo naturalizirane stvari (delujejo zlo naravno, da tak pač more bit), ki pašejo v tisti čas in prostor... Na živce mi grejo razni 'akviziterji' z vero, ki te zahaklajo, hočejo met vse tvoje podatke in te zlepa ne spustijo :BUA: Vsaka vera je bolj kot ne nastala kot želja razumeti naravne pojave... Ehh, spet novelo klamfam :blush:

In od kod pride vera/morala ?!

če ne z in iz habitata v katerega nas stisnejo, prilezemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, jaz sem neprostovoljno bla potisnjena v krščanstvo <_<

se strinjam...pomisli na vse tiste, ki se rodijo v ekstremnih islamističnih skupinah, tem je potisnjeno v roke pri 7 letih orožje in bombe, pri 15 so že samomorilski bombaši....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In od kod pride vera/morala ?!

če ne z in iz habitata v katerega nas stisnejo, prilezemo

Jap, to je res. Seveda v svoji socializaciji pobereš vzorce iz svoje okolice. Sam ni nujno, da pol taka vera/morala dolgo traja, če nisi oseba, ki bi plavala s tokom in se strinjala z vsem, za kar bo večina rekla, da je prav. Jaz sem odraščala v zlo mesojedi in precej verni družini. Pa sem pri 14-ih začela razmišljat, da mogoče ni vse, kar delamo, prav. Saj so me čudno gledali, pa me prepričevali (hvala bogu me niso silili k čemu), da je meso zdravo, da morem hodit k maši... Pol si pa sam neke meje postaviš - nardiš si avtonomno moralo (za te zadeve je Kant bolj ekspert). Glava je zato, da se z njo misli - veliko ljudi jo ma nažalost še vedno sam za frizuro :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!