Skoči na vsebino

Veroizpoved na Motosvetu


XDR

VEROIZPOVED  

225 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Kr??anska
      67
    • Muslimanska
      3
    • Jehova pri?a
      3
    • Mormonska
      0
    • Budisti?na
      0
    • Ateist
      103
    • Neopredeljen (te ni? ne briga)
      25
    • Drugo
      23
    • 0


Priporočene objave

Če ti to zadostuje, potem sem vesel zate, da imaš glede tega razčiščeno. .) :)

mi zadostuje :grim

ko pa bodo božji odposlanci živeli po nauku, ki ga razglašajo :kva2: mogoče tud začnem verovati :whistle:

zaenkrat me še niso prepričal :grrr preveč grešijo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če .. ne verjamete v posmrtno življenje ne vidim poante živeti? Ko umreš se potem vse konča, in kaj imaš od življenja? ..

moje

posmrtno življenje so moji otroci, ki nosijo mojo dobro energijo dalje in jo dajejo drugim ljudem ..

posmrtno

življenje ni srednjeveška pravljica matere cerkve, posmrtno življenje ni duh, ki klerohisterike straši ob polnoči in ni svet Marija, ki se jim prikazuje v krčih njihovih blodenj .. to so halucinacije in ne posmrtno življenje ..

Ja,

mi vsi ugasnemo, kot sveča v vetru, ko izpolnimo svoje življenje, karmo, usodo, nalogo ali pač nekaj in samo od nas je odvisno kako ga bomo izpolnili: ali z bedo deloholikov, tekanjem za premoženjem, alkoholikov, roparjev, politikov .. narkomanov ali na kak pozitiven način. Naša pozitivna in negativna energija pa ostaja - v zanamcih in od nas je odvisno katere energije bomo več oddali, na katero plat bo vleklo potomce: na svetlo ali temno.

In

da ne bo pomote .. ne enačim te energije z našo zavestjo. Zavest obstoja izgine.

Allways look at the bright side of life ..

The force is with us ..

:naughty:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. noben nemore biti župnik brez teološke fakultete (5let šolanja!) :(

Sej zato pa tako dobro obvladajo človeško psihologijo.... In vse stare omike podležejo njihovim retoričnim foram. Še prekleto dobro vedo kaj delajo. Da namerno in načrtno prevzgajajo množice ljudi. Najbolj pa migre na živce ker izkoriščajo znanos, po drugi strani pa jo zavračajo, češ d je vse kar je ustvaril bog!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot človek si 1 od 6 milijardin drugih ljudi ki v tem trenutku še živijo. Čez 100 let bo drugih 6 oz. več milijard.

Pa vseeno je posameznik zelo pomembna duhovna celota.

Če ateisti ne verjamete v posmrtno življenje ne vidim poante živeti? Ko umreš se potem vse konča, in kaj imaš od življenja? Spomini? NE. izkušnje?NE. Občutki? NE.

Kot zapit večer, od katerega naslednji dan nimaš nič razen mačka. Prazen dan ki ga vrgel bom stran.

Naj ne bo življenje to.

Živeti današnji dan? Jutri te avto zbije, si mrtev in nisi nič. Niti rastlina. Ti potem nič ne ostane od tega dne, včerajšnega dne, celega življenja.

Lahko živite s tem?

Lahko. Umreti pa ne.

Lp

Se strinjam. Tudi sam imam dvome. Sam preveč razmišljat totalno zamori. Ujeti smo nekje v času. Kje je Bog in kdo je hočem, a ne morem videti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot človek si 1 od 6 milijardin drugih ljudi ki v tem trenutku še živijo. Čez 100 let bo drugih 6 oz. več milijard.

Pa vseeno je posameznik zelo pomembna duhovna celota.

Če ateisti ne verjamete v posmrtno življenje ne vidim poante živeti? Ko umreš se potem vse konča, in kaj imaš od življenja? Spomini? NE. izkušnje?NE. Občutki? NE.

Kot zapit večer, od katerega naslednji dan nimaš nič razen mačka. Prazen dan ki ga vrgel bom stran.

Naj ne bo življenje to.

Živeti današnji dan? Jutri te avto zbije, si mrtev in nisi nič. Niti rastlina. Ti potem nič ne ostane od tega dne, včerajšnega dne, celega življenja.

Lahko živite s tem?

Lahko. Umreti pa ne.

Lp

Poanta življenja je življenje samo! Uživam vsak dan posebej in vsak dan me sproti obogati. Čeprav je življenje težko, je kljub temu lepo in vredno polnega izkoristka v tem trenutku! Če ti tega ne vidiš, oz potrebuješ za življenje nek višiji cilj, kot je posmrtno življenje, ti svetujem, da pošteno premisliš o tvojem življenju in namenu, ker se zna zgodit, da bo življenje prehitro mimo, ti ga pa ne boš niti resnično živel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., ker se zna zgodit, da bo življenje prehitro mimo, ti ga pa ne boš niti resnično živel!

Kako že poje Šifrer: ... živel in ne životaril ... .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... "agnostik"? :hmm:

... ja

saj je kar nekaj takih med nami, ki pravijo:

".. pojma nimam a je al ni .. pa tut wseen mje! Glawn, da ... "

a niso ti taki ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deset božjih zapovedi(Eng);

1.I AM THE LORD THY GOD THOU SHALT NOT HAVE STRANGE GODS BEFORE ME

2.THOU SHALT NOT TAKE THE NAME OF THE LORD THY GOD IN VAIN

3.THOU SHALT KEEP HOLY THE SABBATH

4.HONOR THY FATHER AND MOTHER

5.THOU SHALT NOT STEAL

6.THOU SHALT NOT BEAR FALSE WITNESS

7.THOU SHALT NOT COMMIT ADULTRY

8.THOU SHALT NOT COVET THY NEIGHBOR'S WIFE

9.THOU SHALT NOT COVET THY NEIGHBOR"S GOODS

10.THOU SHALT NOT KILL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deset božjih zapovedi...

Mi je pa prišlo na uhlje (seveda nepreverjeno), da je Matori hudo trmaril okoli dikcije:

"Prepovedano je vse, kar ni izrecno dovoljeno."

In če je to res in če se ne bi Mojzes tistikrat na gori tako spretno zdilal, bi bili še dandanes vsi mi verujoči v globokem sranju.

BTW, Mojzes je bil menda Žid, ampaq to je za v eno drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he he kako smešno, verniki imajo za smisel svojega življenja svojo vero... he he he, pozabljajo, da je ta vera ki jo majo izključno odvisna od okolja v katerem živijo. to je vsiljenih vzorcev. če bi se rodili kje drugje bi ti bili čisto drugačni.

Vera je konstrukt. Kot pač večina prepričanj.

Smisel življenja je pa življenje samo, oziroma ima smisel, ker mu ga mi pripisujemo.

Tako, da tu se strinjam z Brojem jedan... Potomstvo je edini smisel. Nadaljevanje vrste. Ko bomo enkrat trčili ob drugo vrsto bo to šele zares jasno.

(no, tehnologija bo sigurno omogočila "skorajšnjo nesmrtnost"...dolgoživost in te reči. takoj podpišem za dodatnih 10.000 let... :devil: )

Vse obljube o odrešenju in podobnih bedarijah so le prah u vetru...a človeška neumnost se ne utrudi... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moja malenkost se ne opredeljuje (vec) za nobeno vero.

Trenutno zbiram iz vsake tisto najboljse in poskusam skombinirati. Za ostalo slamo mi pa dol visi. In za tiste, ki mi poskusajo karkoli vsiliti.

In slama je dobra za ogenj, da me ne zebe.

Tezko je spoznati resnico, ce ti vecina mrtvohladno gleda v oci in ti laze v obraz.

Amapk.... haha... z izkusnjami se da marsikaj iskristalizirati......

Tako, da tu se strinjam z Brojem jedan... Potomstvo je edini smisel. Nadaljevanje vrste.

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... Kdo je to rekel? Nadaljevanje vrste? Ne me basat.....

Potomstvo je edini smisel? Ja, prav res. Da svojo kretenoidnost preneses in se nadaljuje..... Bravo! Johnny Bravo, celo..... In po moznosti jo se multipliciras in imas cel kup mulcev? Da poserjejo cel svet s svojo umazanijo in zgresenimi mislimi? Ja, prav res krasna prihodnost nas caka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bi se malo strinjal s tem. Če je človek kretenoid, se naj pač ne multiplicira, he-he. Zdaj pa res, stvar vsakega posameznika je, ali se bo ali pa ne odločil za reproduciranje svoje vrste. Ko boš enkrat starš, boš malo drugače razmišljal, verjemi mi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potomstvo je edini smisel? Ja, prav res. Da svojo kretenoidnost preneses in se nadaljuje..... Bravo! Johnny Bravo, celo..... In po moznosti jo se multipliciras in imas cel kup mulcev? Da poserjejo cel svet s svojo umazanijo in zgresenimi mislimi? Ja, prav res krasna prihodnost nas caka.....

in ti se najbolj razmnožujejo....... :P

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

A je EGOIZEM že uradno priznana vera? Ne gledam 24 ur.

Egoizem kot vera je že dolgo priznana, pričela pa se je z nekim tipčkom, ki so ga pripeli na križ ker je pač obljubljal čudeže in tako vlekel za nos delovne ljudi. Taka je bila tedaj navada (dandanes bi tak končal kot poslanec)

To njegovo konecjemanje je peščica zvitih in spretnih lopovov izkoristila za še večji nateg - rekli so, da je tale tip umrl za vse nas in da nam bo enkrat vse oproščeno, če boš le delal tako kot velevamo, bodi ponižen, skromen, tiho,...mi pa bomo pri tem bogateli (tega niso rekli naglas, ampak je to ostalo v internem aktu)

Tako se je rodil egoizem (klasični). Skozi leta se je lepo razvijal, debelil, bogatil, tako da ima sedaj samo na tem koščku Evrope v lasti skoraj pol Slovenije....

Kontrapunkt egoizma je Butalizem - medtem ko oni zgoraj gojijo Egoizem jim ljudstvo vrača z Butalizmom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse ste nalašč obrnili narobe za vaše neumnosti. "smisel" življenja, kot takega, ne kot posameznika je nadaljevanje obstoja vrste. porkodijo, čisto enostavno. vsaka vrsta pa naj bo človek ali žival deluje na principu preživetvenega nagona. vsi pa neki trobezljaste in mečeste noter vašo individualnost, ki v smislu vrste ne pomeni nič razen škode. smisel življenja je življenje samo. pika in konec. in edini bog je preživetje. vse ostalo je samo PR.

ne se obešat na besedo smisel, ker vse skupaj nima nobenega posebnega smisla. enostavno je. in stremi k obstoju. to je vse.

kreteni ali pametni nič ne vzamejo s sabo ko crknejo, torej je vseeno. bistvo je širjenje populacije, kamorkoli, in na čim večjem prostoru, ja tudi med zvezdami. ena sama velika skala in konec bo vseh teh patetičnih samoskonstruiranih verskih dram.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Egoizem kot vera je že dolgo priznana, pričela pa se je z nekim tipčkom, ki so ga pripeli na križ ker je pač obljubljal čudeže in tako vlekel za nos delovne ljudi. Taka je bila tedaj navada (dandanes bi tak končal kot poslanec)

To njegovo konecjemanje je peščica zvitih in spretnih lopovov izkoristila za še večji nateg - rekli so, da je tale tip umrl za vse nas in da nam bo enkrat vse oproščeno, če boš le delal tako kot velevamo, bodi ponižen, skromen, tiho,...mi pa bomo pri tem bogateli (tega niso rekli naglas, ampak je to ostalo v internem aktu)

Tako se je rodil egoizem (klasični). Skozi leta se je lepo razvijal, debelil, bogatil, tako da ima sedaj samo na tem koščku Evrope v lasti skoraj pol Slovenije....

Kontrapunkt egoizma je Butalizem - medtem ko oni zgoraj gojijo Egoizem jim ljudstvo vrača z Butalizmom...

hm.....Jezus in njegov nauk ima tako malo skupnega s cerkveno inštitucijo, da je prav za zjokat...sicer pa dej perberi kakšno zgodovinsko knjigo...tako znanstveno, ne cerkveno propagando...da ti bo vsaj osnova jasna...kdaj, kje, kdo, zakaj itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he he kako smešno, verniki imajo za smisel svojega življenja svojo vero... he he he, pozabljajo, da je ta vera ki jo majo izključno odvisna od okolja v katerem živijo. to je vsiljenih vzorcev. če bi se rodili kje drugje bi ti bili čisto drugačni.

Vera je konstrukt. Kot pač večina prepričanj.

Smisel življenja je pa življenje samo, oziroma ima smisel, ker mu ga mi pripisujemo.

Tako, da tu se strinjam z Brojem jedan... Potomstvo je edini smisel. Nadaljevanje vrste. Ko bomo enkrat trčili ob drugo vrsto bo to šele zares jasno.

(no, tehnologija bo sigurno omogočila "skorajšnjo nesmrtnost"...dolgoživost in te reči. takoj podpišem za dodatnih 10.000 let... :devil: )

Vse obljube o odrešenju in podobnih bedarijah so le prah u vetru...a človeška neumnost se ne utrudi... :doze:

Do zdaj se velikokrat nisva strinjala. Ta post pa je fenomenalen. Bravo. Lepo si napisal. Se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.....Jezus in njegov nauk ima tako malo skupnega s cerkveno inštitucijo, da je prav za zjokat...sicer pa dej perberi kakšno zgodovinsko knjigo...tako znanstveno, ne cerkveno propagando...da ti bo vsaj osnova jasna...kdaj, kje, kdo, zakaj itd.....

Sorry, ampak cerkvena inštitucija uporablja v svojih "reklamah" prav Jesusa in njegov nauk. In prav skozi ta nauk zavaja in laže ljudem, krade in stremi k oblasti...vse na osnovi nekoga, ki so ga nekoč pač pribili na križ, ki pa sploh ni bil edini. (upam da v tem spet ne vidiš cerkvene propagande, ker to ni bila in ni in bi bila rahlo off). Imajo pač zelo dober marketing in PR službo, pa davkov jim tudi ni treba plačevat, ...sicer pa je to že druga tema.

Meni je osnova povsem jasna, tudi prebral sem kakšno knjigo, tudi kakšno znanstveno. Cerkvene propagande pa nikoli nisem bral, ker je ne rabim in se mi kot taka upira( ne vem, kje si našla v vsem tem cerkveno propagando - glej "lopovi, nateg" ipd), prav dobro pa se počutim v svoji poganski koži (hvala staršem).

Kdaj, kje, kdo, zakaj...pa so vprašanja in odgovori, ki jih za sedaj diktira prav ta cerkev in se za njimi skriva - resnica pa je daaaleč od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem po srcu in duši motorist :OK:

Šalo na stran, sem ateist, bil sem pa krščen da ne bom imel kak dan kakega sranja ko se bo vsa golazen primajala v naše dežele, če lahko še vedno govorim v prihodnjiku pa nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!