Skoči na vsebino

Upor potrošnika


Andrej.d

Priporočene objave

1 Yuri, tisto je bil (oz je še vedno) GALUN. Aluminijev kalijev sulfat ali nekaj podobnega, če me skleroza še ni čisto najedla.

2 Kar se pa tiče odišavljanja prostorov, se močno bojim, da bo tista izba, v kateri bom bivakiral yst, bolj kot po hiacintah vonjala po krizantemah :blush:

1 mogoče res .. ne se bom zoperstavljal tvoji trditivi, ker je čisto nemogoče dokazati, kaj je bilo takrat v toaletni omarici mojega očeta .. sy je tega že več kot 40 let .. lepo prosim ..

2 nima veze .. glavno da bo dišalo in da bomo prišparali na štromu, ker ne bo treba v vtičnicah imeti tistih modernih naprav za odišavljanje prostorov, po katerih mi tečejo solze iz oči ..

:cry:

BTW: a ti rabiš električni priključek, da dišiš, al dišiš krtko ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: a ti rabiš električni priključek, da dišiš, al dišiš krtko ..

Krtko. Sem se enkrat ponesreči priklopil na štrom, pa mi ni bilo všeč. Pol sem celo električni brivnik zamenjal za plinskega. Ne šejka in bistveno dlje sem gladko obrit. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krtko. Sem se enkrat ponesreči priklopil na štrom, pa mi ni bilo všeč. Pol sem celo električni brivnik zamenjal za plinskega. Ne šejka in bistveno dlje sem gladko obrit. B)

aha .. dobro, da vem ..

in se ne bom priključeval na štrom, da bi lepše dišow ..

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me boli kurac za cene, ker mam ful dnarja.

NOat.

ampak

tudi taki z veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko

dnarja morajo h zdravniku, če jih kaj boli ..

z izjemo mazohistekof

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka palmolive al podobno. in punce te lahko mirno ovohavajo, brez, da uničiš tvoje pohotne hormone z razniim deodorant spreji ali parfumi :devil:

Popolnoma ekonomsko uspešno in paritveno funkcionalno. ŽAJFA :fredy:

Sej vem, da mal težim pa vseen.. :blush:

odlomek iz: http://www.mcspotlight.org/beyond/unilever.html#colgate

Colgate-Palmolive in the McSpotlight

Colgate-Palmolive 300 Park Avenue, New York, NY 10022, USA

COLGATE.COM, mailto:postmaster@colgate.com

Colgate-Palmolive has animal testing undertaken for it by outside contractors. A few years ago, BUAV recently uncovered details of an experiment carried out for the company by Columbia University in which guinea pigs were locked into small plastic tubes and a strong solution of surfactant was applied for four hours a day for three days, causing cracked and bleeding skin on the animals.

Colgate also owns a company that produces meat based pet foods.

In March 1992 thousands of protesters took to the streets of Mexico City to protest against the polluting practices and excessive water consumption of the company's local factory. Demands for relocation of the plant to outside the city have been made by local officials amongst others and have so far been ignored. Talks with local citizens were called off in November 1991.

Colgate has been criticised for anti-union practices against SINTRACOLPA, a union at one of its plants in Colombia. Included in the accusations are that the company offered higher remuneration and benefits to non-union members and then, in April and May 1990, suspended union leaders who had protested against these discriminatory measures.

During the apartheid years, Colgate had a subsidiaries in South Africa and in 1990 had a 27% share in the South African detergents market. The company also has subsidiaries in; Angola, Brazil, Colombia, Egypt, Guatemala, India, Indonesia, Kenya, Mexico, Papua New Guinea, Peru, the Philippines, Senegal, Sri Lanka and Turkey.

Colgate-Palmolive products include;

o Shampoo: Palmolive

o Soap: Cleopatra, Fresh, Palmolive

o Toothpaste: Colgate, Ultrabrite

o Washing up liquid: Palmolive

Če se vam ne da ravno izbirati in gledati kdo je živalim prijazen proizvajalec...najbolj pop s širokim asortimanom vseh vrst produktov je Nivea.

Čist naravne zadeve pa se da najti čist enostavno na googlu

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezi me,ker nam razno razni strokovnjaki umetno vzbujajo želje za novim,drugačnim,boljšim.To pa stane.Zato več garamo,da si več privoščimo.Pa ne samo to.Usmerjajo nas.Ene v high-tech,druge v bio.In več kot garaš manj imaš časa za odločanje kaj boš počel.Ujet si.Misliš,da se vse da kupiti ali pa rešiti na instant način kot nova moda.

Pohlep je gnal Špance za indijanskim zlatom,pohlep za boljšim je gnal praslovane,pohlep žene afriške siromake preko morja v Evropo.Da o Azijcih ne govorim.Kaj a zdaj bo pa pokol ali kaj?

Ne filozofirajmo,kje je kaj in zakaj česa ni;filozofi samo razlagajo - gre pa za spreminjanje.

Tako mimogrede,Antika je častila čistočo.Japonci so se že zdavnaj umivali.Kako jim je kaj uspevalo brez raznih parabenov in ostalih izumov?

Arbiter elegantarium je bil Petronij v starem Rimu.Mogoče bi on vedel odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,Antika je častila čistočo.Japonci so se že zdavnaj umivali.Kako jim je kaj uspevalo brez raznih parabenov in ostalih izumov?

Arbiter elegantarium je bil Petronij v starem Rimu.Mogoče bi on vedel odgovor.

Mogoče s čim podobnim temule:

http://zandella.com/product.cfm?category=O...%20Oil%20100%25

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž da se da ...poiskusi vtrgovini z eteričnimi olji...ali celo v lekarni.

Meni ga sicer prinese kolegica, ki ima kolegico v NZ....drugače pa največ naročam pri:

http://www.vitacost.com/

sicer spet ne sama ampak v kompaniji z eno par ljudi, da se razdeli poštnina, ki hitro (na težo) doseže 50eur...venadar se pol ta cena ustavi.

Poiskusi po najdi.si pobrskat (tea tree ali čajna mirta)....je pa res zelo uporabno...kot dezinfekcija, proti prhjaju, pikom žuželk, inhalacije, herpes, manjše rane...pucananje pasjih ušes :blush: ...sicer pa si preberi...kolegica pravi da je super za vnete dojenčkove rite, ko noben puder ni pomagal, se zdaj po uporabi s tem sploh več ne unema ...seveda se za vse primerno redči z vodo.

Ekola pokliči njih:

http://naravni-dodatki.atspace.com/Tea%20t...0pure%20oil.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar videna reklama na TV

"Kupujte Fructalove sokove ceneje!!"

V Avstriji fotografirani Fructalovi sokovi imajo

sedaj v SLO novo ceno: 0,83 € !!!!

Pol ceneje kot pred kratkim !

:OK:

Pa menda kdo iz Fructala ne čita tale nš Motomars?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupite 2X večjo količino šampona za isti denar

običajni šamponi

razredčeni z vodo delujejo veliko bolje

pred uporabo ga razredčite v razmerju

1 del šampona : 2 dela vode

razredčen šampon tudi ne draži kože tako hudo in ne povzroča prhljaja,

ker je ne izsuši do maximuma

najbolje je uporabiti 1,5l plastenko od kake vode in nanjo namestiti

"cucelj" pokrovček - pokrovček, ki se odpre na poteg in ga običajno uporabljajo

športniki, kolesarji .. ter v njej pripraviti mešanico - izredno praktično za tuširanje

:)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Žar mojstru sem imel v rokah prospekt ihanske farme.Čitam,da je svinjsko meso zdravo.

Ja hudiča pa ne gre se za zdravo!Gre se za dobro.Vzgojili so prašiče,ki imajo v tkivu manj maščobe kot govedina.Logično-lažje več prodajo

.

Kaj pa jaz,ki bi rad kdaj pa kdaj dobro jedel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No že nekaj let imam na sumu, da je proizvod za vzhodno evropo slabši kot za ostale EU. Začelo se je pri šamponu, ki je bil kupljen v Austriji se je lepo penil in strašno dišal in lasje so bili prijetni na otip. Ista znamka, ista flaška kupljena v SLO navodila pa v romunščini, bulgaršini, hrvačini in nazadnje v slovenščini....šampon je bil le blaga senca prejšnjega...v bistvu sem ga kmalu zabrisala stran ker je bil prav nemogoč.

O temu sem pisala tudi v temi o Xjr 1300...vse enako (oboje kupljeno v Delta teamu) samo nalepka nad tankom ni bila v švedščini ampak v poljščini in leto kasneje. Ta motor ima poleg poljske nalepke tudi kup kup težav, medetem ko ,,švedski,, nobene. Da o konzervah Whiskas, ki jih mački ne jedo če so kupljene v sloveniji avstrijske pa požrejo brez problema. No nikoli pa nisem o temu nič zasledila v časopisu...vse do danes.

Nedeljski dnevnik št. 307, 12.11.2006 Naslov : Za Slovence bo že dobro

Kratek povzetek:

Slovenija je padla med drugo razredne države pa naj gre za tehniko, hrano, čokolado ali pralni prašek. Naša zveza potrošnikov še ni opravila neodvisnih testov, ker nima denarja, medtem, ko pa so jih naredili Hrvati. Zagrebška fakulteta za kemijski inženiring i tehnologijo je dokazala, da so pralni praški manj kakovostni in ekološko manj ustrezni vendar so deklaracije popolnoma enake in nikjer ne nosijo označb ,,druga klassa,,.

Tudi sestava je revna.

Torej na deklaraciji piše eno dejansko stanje pa je drugačno:

Delež tenzida (površinsko aktivna snov) je bila le 10% od navedene in zato slabše oprano perilo, delež fosfatov od 15 do 30% večji, medtem, ko jih avstrijski sploh nima in je nadomeščen z okoljevarstveno onemisprejemljiveši zeolit. Procter & gamble je tožil društvo ,,Potrošač,, vendar je tožba padla saj je sodišče upoštevalo analize Zagrebškega inštituta in pritožbe državljanov, ki jih je ,,potrošč,, prejel od državljanov.

Raziskave v Nemčiji so potrdile, da isti proizvajalci prodajajo različne pralne praške za različne trge.

Naša Zveza potrošnikov ugotavlja, da se je vdor slabše kavlitete v zanjem času povečuje (pritožbe potrošnikov)....od kozmetike do čokolade milke....Največ razlik pridela industrija, ki je preseljena na vzhod. Rama narejena na Poljskem (+za vzhodni trg) ima ima petino manj maščob kot ona v Avstriji....Tastare stroje so pač preselili na Poljsko...enako je tudi z ostalimi fabrkami. Ker država proizvajalka ni ozančena na embalaži ali pa je težko izsledljiva je najlažje pogledati v katerih jezikih so napisana navodila,sestava in ostalo...Slovenščina je celo tu največkrat napisana zadnja....No v tistih jezikih kot so navodila kaže na to za katere trge je proizvod namenjen.

Pri tehniki je nekje mogoče opaziti nalepko: ,,For emerging markets,, ali pa kar direkt ,,For sale in eastern europe,,...Mikrovalovna pečica je tako ,,bolj švoh,,, pralni stroj ima slabše ožemanje, ali pa je sestavljeno iz delov slabše kakovosti.

Celo reklame so za vzhodni blok ...tiste bebave ,,Ane suralove,, so samo za nas...bukove vzhodnjake.

Tudi TV program recimo Nationa geographic v katerem gledamo Romunske oglase...Evropo so razdelili in Slovenija je padla v držbo Romunov, Bulgarov,Slovakov......da bi gledali program Nizozemskega National Geographica je celo tehnično onemogočeno.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No že nekaj let imam na sumu, da je proizvod za vzhodno evropo slabši kot za ostale EU. ...

Evropo so razdelili in Slovenija je padla v držbo Romunov, Bulgarov,Slovakov......da bi gledali program Nizozemskega National Geographica je celo tehnično onemogočeno.

:yes:

:::::::::::::::

Ko

sem pa ys kaj podobnega napisow

ste me pa wsi kregali ... eni so celo predlagali,

da se spet izselim.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No že nekaj let imam na sumu, da je proizvod za vzhodno evropo slabši kot za ostale EU. ...

DODATEK

V

Muller-ju

se dobe proizvodi, ki ogovarjajo boljši kvaliteti

EU-starih članic.

To

je edina (na žalost) trgovska hiša, ki ne dela teh razlik ..

pa še marsikaj je občutno ceneje

od ostalih trgovcev vključno z Mercatoryem

(info: moja Kraljica)

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No že nekaj let imam na sumu, da je proizvod za vzhodno evropo slabši kot za ostale EU. .Evropo so razdelili in Slovenija je padla v držbo Romunov, Bulgarov,Slovakov......da bi gledali program Nizozemskega National Geographica je celo tehnično onemogočeno.

Se strinjam. Imam občutek, da je enako tudi z avti. Da ne govorim o tekstilu, kjer preko Madžarske prihaja neobdavčena "pofl" kitajska roba, barvana s cinkovimi barvami, ki so v EU že dobro desetletje prepovedane.

Imam občutek, da od vse obljubljene svetle Evrope dobivamo le drugorazredno robo, ki pri staroselcih ne gre več in pa višje cene...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa občutek da je v večini teh trgovskih centrov v Grazu (sploh Center West in Seiersberg) dosti slabsa roba v trgovinah s tekstilom kot v vecini nasih trgovin, skratka za primerljivo ceno dobis dosti slabso kvaliteto. Pomoje zato ker racunajo da tam itak vecinoma nakupujemo mi in Hrvati...ceprav so Hrvati v zadnjem casu cist navalili v H&M ze pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa občutek da je v večini teh trgovskih centrov v Grazu (sploh Center West in Seiersberg) dosti slabsa roba v trgovinah s tekstilom kot v vecini nasih trgovin, skratka za primerljivo ceno dobis dosti slabso kvaliteto. Pomoje zato ker racunajo da tam itak vecinoma nakupujemo mi in Hrvati...ceprav so Hrvati v zadnjem casu cist navalili v H&M ze pri nas

tudi Avstrijci in Italijani v obmejnh trgovinah prodajajo enako,ali pa še slabšo pofl kitajsko robo.

Kljub vsemu,se še kar nekaj SLo trgovin oskrbuje (vsaj delno) pri domačih proizvajalcih,kar pomeni tudi višjo kakovost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!