Skoči na vsebino

Nova Zelandija


matjazek

Priporočene objave

Pozdravljeni,

že neki cajta se mi mota po glavi Nova Zelandija. Je reku moj bemfi, da bi jo rad še videl, preden gre v penzijo ;)

Je že bil kdo doli? Z motorjem ali z avtom? Ali kolesom ali čemerkoli pač?

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se ti to dol pelu ali bi motor naložil na motor/ladijo.

Po moje bi bilo dosti ceneje če bi dol rental, ker je kar nekaj Rentabajkov na NZ ( v Googl vpiši rentabike+new+zealand ).

p.s.: drugače je pa ravno slučajno ta teden bil pri meni dec ( po rodu Švaba ), ki je 15 let živel dol, sedaj pa se po 10 letih življenja v Franciji z motorjem vrača nazaj na NZ. Sem ga vprašal če je res tako lepo in če se dobro živi dol, pa mi je odgovoril "Saj zato se pa vračam".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, podrobnosit še niti nisem razmišljal

moram še it mal na špedicijovprašat, kulk bi mi kaj zaračunali glede motorja.

Itak da bi najraj mel svojga, ampak kako pa bo pa bomo še videli.

Hvala za ideje, bom prečekiral tudi rentanje.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni velika, dvomim, če se ti ga splača dol vozit. Po moje (in sigurno) je to predraga varianta.

Za kakšen mesec dni turizma, bi bila vsekakor boljša izposoja.

Kar tako na pamet... Stavim, da bi te prišel zagvišno 2-3 jurje Eurotov prevoz, ker je to ena najdražjih variant na svetu (za nas, tle).

To pa je verjetno toliko kot tvoj motor (praviš, da je star!). :hmm: :? :hmm:

Ugibam, kar tako na pamet - iz "minulega dela"...

Če pa boš vztrajal pri prevozu se obrni name (PM). Imam človeka, ki se spozna na tele finte!

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

jaz sem mu pa glih mislil napisat naj se nate obrne fičo, pa nism bil sigurn, al si bi ti dol al ne, za Avstralijo vem.....

Drugače pa Matjažek, sicer malo podla 8ker vem, da si navezan na motor) ga spraviš nekak dol, odfuraš kar pač misliš, da je potrebno, pol pa motor pač dol prodaš.......

Samo razmišljam.....sam tega sicer ne bi najbrž nikoli storil :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa Matjažek, sicer malo podla 8ker vem, da si navezan na motor) ga spraviš nekak dol, odfuraš kar pač misliš, da je potrebno, pol pa motor pač dol prodaš.......

Samo razmišljam.....sam tega sicer ne bi najbrž nikoli storil :grrr

Ej ti!!!!

Tole pa nisi resno mislil, a? :BUA: :BUA: :BUA:

Ker ni velika, dvomim, če se ti ga splača dol vozit. Po moje (in sigurno) je to predraga varianta.

Za kakšen mesec dni turizma, bi bila vsekakor boljša izposoja.

Kar tako na pamet... Stavim, da bi te prišel zagvišno 2-3 jurje Eurotov prevoz, ker je to ena najdražjih variant na svetu (za nas, tle).

To pa je verjetno toliko kot tvoj motor (praviš, da je star!). :hmm: :? :hmm:

Ugibam, kar tako na pamet - iz "minulega dela"...

Če pa boš vztrajal pri prevozu se obrni name (PM). Imam človeka, ki se spozna na tele finte!

LPM

Fičo, zaenkrat samo (glasno) razmišljam...

itak mam cajta še kako leto, tak da še ni frke

Te bom pa pocukal za rokav drug let, če mi bo aktualno.

Hvala, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ti!!!!

Tole pa nisi resno mislil, a? :BUA: :BUA: :BUA:

Ne :grrr , sam razmišljal sem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil dol letos Februarja za cca 3 tedne z najetim avtom, Tau pa je pred leti tam rental enega GS-a in se kak teden z njim vozil po severnem otoku... Zanimiva potovalna varianta je tudi avtodom, ce si clovek za piknike.

Predvsem opozarjam na precej velike razdalje (za dober in ne prevec dirkaski ogled NZ si je treba vzeti res vsaj 4-5 tednov, v 3 tednih lahko vsrkas vsaj vecino raznolikosti) in na hudo dezevno vreme v juznih fjordih.

Ceste so ozke, avtocest skorajda ne poznajo, mostovi na stranskih cestah so vecinoma enopasovni, ce pa vzames kaksno ustrezno vozilo za makadam (GS, dzip), se ti pa sploh odpre veliko neodkrite dezele :) Za prespat obstaja precej motelov, jih je pa pametno kak dan prej rezervirati - to je najlazje, ce si pri rentanju vozila rentas she mobitel, pa she vecina motelov ima zastonj klice.

Ce pa bi she enkrat izbiral med NZ in Avstralijo, pa... Avstralija! - sploh v primeru, da isces eksoticne eksterierje. NZ je za moj okus malce prevec podobna domacim in ostalim bliznjim krajem.

Lp,

Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej...če bom šou, bo to za 4 tedne, več ne gre zaradi šihta.

Kupoval ziher ne bom dol motorja. Se mi zdi preveč komplikacij za tulk amlo časa.

Mogoč pa se zna zgodit, da ga rentam za kak teden, ostalo pa avto ali avtodom tako kot si predlagal.

Čeprav po drugi strani pa...rentanje za cel mesec me pride ene 2 k€...+ bognedaj če padem ali kaj ruknem...

Mah, bo že... ;)

LP, M.

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi kupu motor dol pa ga pol prodav dol :hmm: Poznam nekoga ki je to naredu v Avstaliji z avtom in ni zgubu nc na ceni (kupu rabljen avto)

Nekako isto...

Jaz sem pred mnogomi leti dol kupil motor in ga nato po nekaj mesecih prodal istemu "dealerju". Zggubil sem veliko, a v primerjavi sprevozi itd. ne tako hudo.

Keč je v tem (v svarilo), da "poslovneži" hitro pogruntajo, da si v pat poziciji (s časom) in te ožamejo kot mokro cunjo.

Če imaš čas, ali da ti ga nekdo prodaja, pa dejansko ne izgubiš veliko. Morda celo nič, ali ga prodaš v svoje dobro.

Samo v vvednost (za Avstralijo - Sydney). Verjetno firam še obstaja. Je v Parramati / Sydney. Takrat je bila to zdaleč najcenejša varianta. - Časi se pa spreminjajo, to je dejstvo.

Samo moje mnenje.

Več na PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...
pred 9 urami, luxsa pravi:

Trenutno sem  ze cetrtic v parih letih v Novi Zelandiji in sier na koncu juznega otoka blizu Milford Sounda,vceraj sem med drugim obiskal zeleznino-muzej Burta Munroa v Invercargillu, (najhitrejsi Indian).Ceste za vozit dobre,narava res lepa,bencin drazji kot pri nas,omejitev max 100,kazni konkretne za vsak prekoraceni km.,motoristov kar precej,vreme na juznem otoku ponavadi hladnejse in bolj kilavo kot na severnem,skratka NZ imam zadosti za nekaj casa, v soboto nazaj v nase vukojebine,pri nas ga vsaj tisimo lahko brez da bi nas zaprl.:OK:

Kmet je gor obesu nekaj slik iz Australije: Frazer island (največji peščeni otok na svetu) nasproti Harvey baya, ship wreck Maheno iz istega otoka, aviona sta še zmeri ista, ...

Drugače pa maksimalno uživaj dol.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Whiskey pravi:

Kmet je gor obesu nekaj slik iz Australije: Frazer island (največji peščeni otok na svetu) nasproti Harvey baya, ship wreck Maheno iz istega otoka, aviona sta še zmeri ista, ...

Drugače pa maksimalno uživaj dol.

tut na google earth zgledata podobno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

tut na google earth zgledata podobno :P

Jest nism rabu gledat na Google Earth :winkiss:  A je bil tudi tam, al samo Nova Zelandija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Whiskey pravi:

Jest nism rabu gledat na Google Earth :winkiss:  A je bil tudi tam, al samo Nova Zelandija?

js sm zdej na gugl earth. Prjatu Luxha pa je v Novi Zelandiji, Kmet je pa njegov pr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

js sm zdej na gugl earth. Prjatu Luxha pa je v Novi Zelandiji, Kmet je pa njegov pr

To mi je jasn. Zakaj slike še iz Australije? Ali se je tudi tam vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Whiskey pravi:

To mi je jasn. Zakaj slike še iz Australije? Ali se je tudi tam vozil?

sej sm ti napisal...preber še 1x

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sej sm ti napisal...preber še 1x

 

Nisi odgovoril. Iz tvojga lahko samo sklepam NZ only. Frazer is. pa ni NZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Whiskey pravi:

Nisi odgovoril. Iz tvojga lahko samo sklepam NZ only. Frazer is. pa ni NZ.

BMK luxa je kriu za vse :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!