Skoči na vsebino

Nakup vojaškega transportnega letala


jose

Priporočene objave

Po mojem mnenju, vojska ne rabi transportnega letala. Bi pa kakšna druga ustanova potrebovala helikopter za potrebe reševanja gore/ceste. Z preostankom denarja, bi povečali font ur letenja na obsoječih helikopterjih Bell in jih opremili z vso potrebno opremo.

Ura reševanja z helikopterjem stane približno 1000eur. Za ceno nekega transportnega letala bi tako dobili kar lepo število reševanj. Tako so naprimer pred nekaj leti rešili življenje malčku, ki se je prehitro rodil v Brežicah in so ga potem s helikopterjem zapeljali v Ljubljano, kjer je dobil ustrezno pomoč :OK: Je pa fantek imel grozno srečo, da je dobil prevoz z helikopterjem, ko je bilo to zanj nujno potrebno, kar pa za mnoge druge to žal ni veljalo...

Nič kaj zabavna ni zgodba, ko se piloti helikopterja niso smeli odzvati na hudo prometno nesrečo, ker je bil font "plačanih" ur prekoračen... Kaj bi bilo, če bi bilo je teško reči... je pa voznik nažalost podlegel poškodbam :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za letanje po sloveniji takega letala ne rabimo, eno češko transportno letalo imamo, za letenje v tujino pa je cenejši najem , oz.saj smo v NATU, pa naj nas NATO zapelje v Afganistan in Irak, kjer naši vojaki po skoraj sto letih spet služijo tujemu gospodarju!

S prvim delom se popolnoma strinjam. Ker smo v sklopu Nata, bi nas Italijani lahko okoli vozili.

Zadnji stavek je pa bedast <_< A niso še leta 1991 slovenski vojaki v tankih JNA izvajali agresijo nad slovenskim prebivalstvom :? Danes pa slovenski vojaki služijo Sloveniji. Slovenija pa jih nadi pošlje, kamor jih pač pošlje. Ljubljana ima zadnjo besedo. Ne Dunaj, Berlin ali Beograd.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys ga ne rabim

in

lepo prosim ne mene in drugih vpletat tule

.................

...

Tudi jaz ga ne rabim. Kot ne rabim policijskih vozil, Metelkove, kotlov za kuhanje žganja, žgancev, ...

So pa ljudje, ki to potrebujejo. In če ima vojska na razpolago denar, da kupi letalo, si ga bo kupila.

S prvim delom se popolnoma strinjam. Ker smo v sklopu Nata, bi nas Italijani lahko okoli vozili.

Zadnji stavek je pa bedast <_< A niso še leta 1991 slovenski vojaki v tankih JNA izvajali agresijo nad slovenskim prebivalstvom :? Danes pa slovenski vojaki služijo Sloveniji. Slovenija pa jih nadi pošlje, kamor jih pač pošlje. Ljubljana ima zadnjo besedo. Ne Dunaj, Berlin ali Beograd.

Zadnjič je nekdo izjavil, da rabijo letalo za hiter umik vojakov iz ogroženih območij. Po mojem bi Italijani najprej svoje popokali na varno, pol pa šele prišli po naše. Če bi si sploh upali nazaj.

Slovenskih vojakov po svetu ne pošilja Slovenija ampak Vlada. Če bi se mene vprašalo, bi naši vojaki lepo čepeli doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenskih vojakov po svetu ne pošilja Slovenija ampak Vlada. Če bi se mene vprašalo, bi naši vojaki lepo čepeli doma.

No saj veš kaj sem mislil. Samo pišilja jih slovenska vlada s sedežem v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ne rabim kotlov za kuhanje žganja

:eek:

Kak ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvim delom se popolnoma strinjam. Ker smo v sklopu Nata, bi nas Italijani lahko okoli vozili.

Zadnji stavek je pa bedast <_< A niso še leta 1991 slovenski vojaki v tankih JNA izvajali agresijo nad slovenskim prebivalstvom :? Danes pa slovenski vojaki služijo Sloveniji. Slovenija pa jih nadi pošlje, kamor jih pač pošlje. Ljubljana ima zadnjo besedo. Ne Dunaj, Berlin ali Beograd.

a si pozabil, da smo šli v nato, to ti je že janša razložil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si pozabil, da smo šli v nato, to ti je že janša razložil

Ja samo nato slovenske vlade ne more prisiliti v nekaj (naj je nebi). Dunaj in kasneje Beograd, sta pa sama odločala o teh stvareh.

Po vašem potem, vojaki ZDA, Francije, VB... že več kot 50 let služijo tujemu gospodarju :?

In Francija je že dolgo članica nata, pa ni polala nobenih vojakov v Iraq.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo nato slovenske vlade ne more prisiliti v nekaj (naj je nebi). Dunaj in kasneje Beograd, sta pa sama odločala o teh stvareh.

Po vašem potem, vojaki ZDA, Francije, VB... že več kot 50 let služijo tujemu gospodarju :?

In Francija je že dolgo članica nata, pa ni polala nobenih vojakov v Iraq.

ja oni so itak ustanovili nato zvezo, zakaj pa bi pošiljali svoje vojake v boj, če pa imajo tolk drugih članov

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja oni so itak ustanovili nato zvezo, zakaj pa bi pošiljali svoje vojake v boj, če pa imajo tolk drugih članov

janih

Francozi so res bili med ustanovitelji NATA.

V Irak pa niso šli, ker nimajo svoje vojske zato, da bi izvajala agresijo nad drugimi. Vsaj od takrat naprej, ko so se umaknili iz Vietnama in Alžirije ne......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dr.looney ..

:hmm:

a roza helikopter ..

:grrr

kaj

pa k'ren helikopter - pa lonček roza barve .. a bi šlo?

Pa tkole zdej ob dowgih zimskih večerih, ko bo na TV sam

blesav politični program in na MSju bo Brihta pisow svoje nebuloze ..

:slap:

ti

lepo v miru božjem pleskaš svoj helikopter in štrikaš prevleke za zice ..

a ne bi bilo fino?

:yes:

ja to bi pa šlo :grim ...sam je en problem, ker ne znam štrikat :krneki:

a bi mi ti seštrikal prevleke za zice :naughty: kak motiv bo gor ti bom pa še povedala :P

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!