Skoči na vsebino

Križi in težave začetnikov


mačka27

Priporočene objave

Verjetno oba preveč na trdo belanco držita. Balanco je treba rahlo, a čvrsto držat.

@Borut Mogoče lahko še ročice zavore in sklopke prestaviš, recimo bolj "dol".

Samo kondicijo je treba dobit,pa ne balanco ožemat :)

Hm, mogoče mogoče. Drugače pa mam dost podoben filing, kot ga je opisala First. Zjutri sem mel probleme z miško od računalnika :(:(.

Hja...če je pa balanca moja moja..pa jo je treba stistkat... :rolleyes: :rolleyes: .

Najbrž bo treba res kondicijo dobit. Pa je ne ožemat :):) (sva se z mojo tko nasmejala)...

@Borut Mogoče lahko še ročice zavore in sklopke prestaviš, recimo bolj "dol".

Če ne bo boljš naslednjič, bom res s tem poskusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo boljš naslednjič, bom res s tem poskusil.

Ko nastavljaš ročke,pazi da imaš podlaket,dlan in prste v ravnini,torej glede na držo na motorju nastaviš ročke!

Dan hvala za inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš mogoč kakšne prstane al pa kj gor? lahko da je to vzrok :)

Na motorju nikoli :grrr Sploh pa ne na prstancu :whistle:

Sem se z eno pogovarjala, k se mal bl spozna na te zadeve, pa je rekla, da mi vrjetn tak položaj ne ustreza glih najbl in da naj pač zmer, prej in pol, razmigam mal, pa bo bolš. :D

Vidiš,kondicija prihaja z vsakim kilometrom,nč bat saj bo ;)

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je vsakic bolje,tut pri meni....

Se ujamem, da cisto podzavestno zacnem bolj na trdo drzat...res pa da vedno manjkrat in tako tut cuden obcutek v prstih zgineva...

Glede ozemanja pa se to- me je enkrat davno zobarca, ko sem se ulegel na stol vprasala " ce ji mislim vso vodo iz stola ven ozet " - sele takrat sem opazil, da ful stiskam rocaje na stolu - na mopedu gre podobno... :D

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa vrat boli...motor imam od četrtka in sem z njim naredu 600+ km...in na daljši turi me začne bolet vrat...to je verjetno zaradi kondicije?...kaj pravte vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa vrat boli...motor imam od četrtka in sem z njim naredu 600+ km...in na daljši turi me začne bolet vrat...to je verjetno zaradi kondicije?...kaj pravte vi?

Pomoje tut čelada težka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: madona ste stari...vse vas neki boli... da ni reuma... :hmm: :lol:

:P

Morš jamrat, da veš da si še živ.

Ker ko te enkrat ne bo nič več bolel, pol veš, da je pizdarija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolecine v vratu in rokah so posledica pomanjkanja kondicije.

Trenirat preko zime, pa ne bo tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa vrat boli...motor imam od četrtka in sem z njim naredu 600+ km...in na daljši turi me začne bolet vrat...to je verjetno zaradi kondicije?...kaj pravte vi?

Če si naredil 600km v eni turi je to kar za pričakovat, lahko pa je ta bolečina od prepiha v vrat (poskusi z windstopper podkapo), ali pa naprezanja vratnih mišic zaradi vetrnih vrtincev iz vetrobrana (je prenizek, previsok). Jah, pa zaradi kondicije je tudi lahko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veter, kondicija, mogoče še nisi popolnoma sproščen na motorju......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pogruntu, da kadar nimam podkape ali vsaj rutke, me vedno zadej začne vrat bolet pa še dol mal po hrbtu skor do lopatic. od zdej naprej vedno rutka za vratom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje hvala za nasvete...ma ne ne to je vse skupaj km odkar imam motor (četrtek)....sigurno je še to da nisem navajen vsega skupaj....bomo vidli kako bo z več kilometri...bom pa poskusil tudi kako rutico al pa podkapo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Okoli vratu vedno pa naj je še tako vroče ovratnik.Brez njega me takoj zvije,tako da priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem šel na svojo prvo samostojno vožnjo, sem si naprintal listek z napisom SEM VOZNIK ZAČETNIK :) in ga zataknil v kufer tako da je bil lepo viden šoferjem za mano. In glej ga zlomka, zadeva je pomagala. Šoferji v avtomobilih večinoma so prihrumeli za mano in potrpežljivo počakal, da sem jim pomahal naj grejo naprej. Saj so se smejal pa vse, sam živčen, al pa da bi prehiteval po nepotrebnem, al pa mi vozu tik za ritjo pa ni noben. Vozil sem pa ko po jajcih, ker se mi zdi, da se je treba taprvo ornk navadit motorja, potem pa šele neka normalna vožnja. Skratka zelo pozitivna izkušnja, ki jo priporočam. Še eneparkrat dam listek gor, potem pa pomoje nau več treba. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem šel na svojo prvo samostojno vožnjo, sem si naprintal listek z napisom SEM VOZNIK ZAČETNIK :) in ga zataknil v kufer tako da je bil lepo viden šoferjem za mano. In glej ga zlomka, zadeva je pomagala. Šoferji v avtomobilih večinoma so prihrumeli za mano in potrpežljivo počakal, da sem jim pomahal naj grejo naprej. Saj so se smejal pa vse, sam živčen, al pa da bi prehiteval po nepotrebnem, al pa mi vozu tik za ritjo pa ni noben. Vozil sem pa ko po jajcih, ker se mi zdi, da se je treba taprvo ornk navadit motorja, potem pa šele neka normalna vožnja. Skratka zelo pozitivna izkušnja, ki jo priporočam. Še eneparkrat dam listek gor, potem pa pomoje nau več treba. :D

LP

hehe...tega pa še nisem videl...bi blo pa zanimivo....daj kako fotko naredi, kako zgleda :photo:

Drugače pa glede mojga zapestja.... :yea1: :yea1: :yea1: ne boli več....zgleda da sem samo rabil kilometražo (moto kondicija).....

Drugače pa imam še vedno majčkene probleme z ovinki...sam je vsak km boljše.... :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...tega pa še nisem videl...bi blo pa zanimivo....daj kako fotko naredi, kako zgleda :photo:

bolje pozno kot nikoli :)

post-15029-1181851823_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi imeli kakšne bezrokavnike s takim odsevnim napisom.Saj začetnik marsikdaj res naredi nehote neumnost.Menim da nebi bilo sramotno to v začetku uporabljati.Tako dabolje sprečit nego lječit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi imeli kakšne bezrokavnike s takim odsevnim napisom.Saj začetnik marsikdaj res naredi nehote neumnost.Menim da nebi bilo sramotno to v začetku uporabljati.Tako dabolje sprečit nego lječit.

stvar odločitev posameznika...jo podpiram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zelo dobra ideja, traktor :OK: a še lažje bi bilo z oblačilom: npr na pistah novincem ni nič nerodno uporabljat odsevne jopiče, da opozorijo nase...

post-163-1181900608_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem razmišljal tudi v tej smeri kot je v priponki, sam to pa taplavi ne bi bili zadovoljni :)

:naughty:

Tablico mi je podarila punca, ko sem naredil izpit :P

post-15029-1181903494.jpg

Popravljeno . Popravil traktor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!