Skoči na vsebino

Križi in težave začetnikov


mačka27

Priporočene objave

Tega posta pa nekako ne znam prebrati... Nekje do pol sem prišel, pa nisem več vedel, zakaj se gre... Bi se dalo malo bolj pravopisno napisat, ali pa vsaj ločila uporabljati. Please. :cry:

Joj, takšnih pripomb pa ne dajaj več. He, he, he, :D Ko začneš na tem forumu s slovenskim jezikom, stavčnimi ločili, veliko začetnico, te bodo označili za prepotentnega bedaka in popljuvali kot norca. Ti povem iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, takšnih pripomb pa ne dajaj več. He, he, he, :D Ko začneš na tem forumu s slovenskim jezikom, stavčnimi ločili, veliko začetnico, te bodo označili za prepotentnega bedaka in popljuvali kot norca. Ti povem iz lastnih izkušenj.

Da, to velja... To so križi in težave začetnikov :P

Če spomnim na situacijo - ti si začel s slovenskim jezikom, ločili in podobnim, jaz sem pa potem nadaljeval (ker se mi je v danem trenutku zdelo, da sem na tem področju še malo bolj kompetenten od tebe). Ti si se znašel v vlogi objekta zgolj naključno (pač vejice niso 'timale).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sorry, no. Se mi pač ni dalo pol ure tuhtati, kaj piše. Samo kakšna vejica in velika začetnica pa tudi ni odveč. Vsak dela napake, ko piše, pa kaj. Samo vsaj približna slovenščina pa naj bi bila, mar ne? Drugič bom pa jaz pisal v svojem narečju, pa vsi ostali tudi... V glavnem, radi se imejte,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, podpiram tvoja prizadevanja (in ti podajam kopje, preden spodbodeš svojega Rosinanta in ga poženeš v dir proti mlinu). Nekaj je če delaš napake nehote in ne veš kje se postavi vejico, in kje se je ne. Drugo pa je, če zavestno in brezobzirno omalovažuješ materinščino. Upam si verjeti, da si potem nenačelen in površen tudi drugod. In srčno upam, da upravičeno verjamem, da je moto rider brezobzirno omalovaževal materinščino in da ni šlo za neznanje. V nasprotnem primeru se bojim, da ni pomoči. Razlog pa je verjetno v tem, da sta za večino Slovencev dandanes (da ne bomo moralizirali o "današnji mladini", kajneda) druga svetovna vojna in gospod Haider preveč oddaljena pojma.

Smo pa že fino :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, podpiram tvoja prizadevanja (in ti podajam kopje, preden spodbodeš svojega Rosinanta in ga poženeš v dir proti mlinu). Nekaj je če delaš napake nehote in ne veš kje se postavi vejico, in kje se je ne. Drugo pa je, če zavestno in brezobzirno omalovažuješ materinščino. Upam si verjeti, da si potem nenačelen in površen tudi drugod. In srčno upam, da upravičeno verjamem, da je moto rider brezobzirno omalovaževal materinščino in da ni šlo za neznanje. V nasprotnem primeru se bojim, da ni pomoči. Razlog pa je verjetno v tem, da sta za večino Slovencev dandanes (da ne bomo moralizirali o "današnji mladini", kajneda) druga svetovna vojna in gospod Haider preveč oddaljena pojma.

Smo pa že fino :topic:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa prav fino spomnim svojega prvega pravega motorja (če ne štejem Mz 250, ki pa je bil v nekaterih očeh bolj motor siromakov...). Laverda 1200. Kupil brez hidravličnega cilindra sklopke (del je bil na servisu), pripeljem domov,- sem od razburjenja v garaži prebil pol noči. Ko pa sem dobil ta del, namontiram sklopko skupaj, pa na testno vožnjo. Vožnja po stranskih asfaltiranih cestah, pride dolga ravnina, malo pa plinu, konec ravnine dvojni ''S'' ovinek. Navajen MZ-ja sem nalahno položil, pa sploh ni šlo v ovinek, ampak naravnost na travnik... Se nekako ujamem (pravzaprav se ni bilo treba loviti, ker je šel naravnost), narahlo zaviram, pripeljem nazaj na asfalt, pa počasi naprej. Drugega dne si grem ogledati to mesto, kjer sem zavozil dol. Sem skočil čez kar precej širok jarek... Šele takrat sem dobil povišan utrip. .)

S tem motorjem sem se naučil nekaj ''šravfanja'' in italijanščine- sem pogost gost pri Tofano Giancarlu v Udinah (servis). Potem pa so sledili nemci, zdaj pa so tu Japonci. Nemara bodo še kdaj kakšni Angleži.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, podpiram tvoja prizadevanja (in ti podajam kopje, preden spodbodeš svojega Rosinanta in ga poženeš v dir proti mlinu). Nekaj je če delaš napake nehote in ne veš kje se postavi vejico, in kje se je ne. Drugo pa je, če zavestno in brezobzirno omalovažuješ materinščino. Upam si verjeti, da si potem nenačelen in površen tudi drugod. In srčno upam, da upravičeno verjamem, da je moto rider brezobzirno omalovaževal materinščino in da ni šlo za neznanje. V nasprotnem primeru se bojim, da ni pomoči. Razlog pa je verjetno v tem, da sta za večino Slovencev dandanes (da ne bomo moralizirali o "današnji mladini", kajneda) druga svetovna vojna in gospod Haider preveč oddaljena pojma.

Smo pa že fino :topic:

Ko hočem kaj resnega napisati, se potrudim s čimbolj pravilno slovenščino, drgač pa uhka tut kej narečno napišm. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da malo osvežim temo.

Večinoma je bilo govora o padcih. Kaj pa kakšne druge začetniške težave :hmm:

Recimo,tako na hitro mi pride na misel:

- speljevanje v klancu (igranje z sklopko in gasom)

- speljevanje iz stranskih na glavno cesto (90 stopinj),po možnosti je pristoen še klanec

- nagib v ovinku (trde roke, strah)

- premikanje gmote od cca 200kg po garaži

...nasplošno križi in težave z osnovnimi stvarmi v motociklizmu.

Kako ste se spopadli z temi in podobnimi težavami ?

Posebaj me zanimajo (oz. mojo boljšo polovico :wub: , novopečeno bajkerico :yea1: ) izkušnje nežnejšega spola tega foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf!

Zvrnil sem kar nekaj krat, pa to pri brzini...ne na mestu!Koliko krat sem z motorjem na mestu se prevrgel, sploh več ne štejem....

Za začetnike posebej tiste, kateri so majnše postave in z nogami lih na prstih segnejo do tal....priporočam da ne ponavljajo za velikimi pri obračanju ali parkiranju....kar lepo ob motor se postavit in pošteno potisnit.

To z menjavanjem/prestavljanjem....nonstop iskanje neutrala in vprašanje v kateri prestavi se trenutno nahaja motor...se odpravi samo z vadbo....vadit,vadit,vadit,...

Kje je potem še vse ostalo, ki je treba pri vožnji z motociklom upoštevat-predvidevat!

LP.A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm moja ma ful težave pri speljevanju v klancu in take stvari. Nikak da najde pravo dozo sklopke in gasa :angry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm moja ma ful težave pri speljevanju v klancu in take stvari. Nikak da najde pravo dozo sklopke in gasa :angry: :(

Kup si skuter :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm moja ma ful težave pri speljevanju v klancu in take stvari. Nikak da najde pravo dozo sklopke in gasa :angry: :(

jaz sem to reševal z zadnjo bremzo in malo preveč gasa ter počasnim spuščanjem sklopke, tako da sem bil ziher, da motor ne bo crknil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj to z več gasa sem ji že rekel. Jo bom poslal trenirat na en breg.

Sj drugače ji ful zadeve grejo :grim ...čeprav ona trdi drugače. :hmm: Matr en kiks naredi, pa se takoj svet podre,se začne sekirat...namesto da vozi dalje :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm moja ma ful težave pri speljevanju v klancu in take stvari. Nikak da najde pravo dozo sklopke in gasa :angry: :(

V avtosoli je ena izmed vaj, ko se postavis za crto, speljes, noge gor, ustavis po parih metrih, zopet speljes-vsakic drugo nogo dol,nato obvezno obe gor...Razdalja je precej kratka...

To se mi zdi zelo dobra vaja speljevanja in ravnotezja - ceprav se zdi zacetnikom mogoce mal butasta.

Ko bo pri tej vaji suverena na ravni povrsini, naj se loti blagega klanca in pocne enako...

Mene zaenkrat bolj jebejo ovinki :krneki: :grim

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ovinki so pa druga zgodba. Na poligonu vijuga,da je kar užitek gledat. Na cesti jo pa zjebe. Čeprav ji govorim, naj počas in po pameti...ona bi pa tkoj rada vse na enkrat znala :D Ah vaja,vaja,vaja in vaja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm moja ma ful težave pri speljevanju v klancu in take stvari. Nikak da najde pravo dozo sklopke in gasa :angry: :(

Težko je karkoli pametnega svetovat; veliko vaje je po mojem najboljša opcija. Jaz se sicer ne spomnim, da bi imela kdajkoli s tem težave :hmm: . Pač, potrebno je dobit mal občutka, pa bo šlo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj vem....samo me je tko zanimal,da mal napišete, če ste imeli podobne težave. Mi ne vrjame, da se to NE dogaja samo njej :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj to z več gasa sem ji že rekel. Jo bom poslal trenirat na en breg.

povej ji, da sklopko lahko itak zamenjata, ko bo skurjena, in da naj pač na začetku daje več gasa in s sklopko dozira prenos moči ... in da taki motor, kot ga ima, ni neki bavbav.. .da je krotek kot skuter pri nižjih obratih... samo lepše zgleda :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zaenkrat bolj jebejo ovinki :krneki: :grim

Lp!

Flight

Sploh pa uni kratki zlo zaprti in pocasni kukr eni trije na ridah, tm obolevam, ob enem se pa sam seb smejem kok se mi ob teh trenutkih zacnejo noge trest, a bo znesl al ne bo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa mogoče malo manjšo hitrost (začetniku primerno) :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zvrnil se sicer (še) nisem, sem pa naredil eno čisto začetniško cvetko :blush: zadnjič na furi se pelem čez Lipo proti Vranskem, pa naenkrat začne motor kašlat in crkne. si mislim: ka te je pa zdej špiknal? pa gremo kurblat. kurblam ko mutec skor 5 minut, predno mi kapne, da bi bilo dobr preklopit na rezervo. obrnem pipico, zakurblam, motor zalaufa v prvem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ena povsem realna. Ni nujno povsem zacetniska: :doze: Mobitel in bank kartico sem dal v prsni zep jakne IN GA POZABIL ZAPRET :headbang: !!!! Seveda je na OBVOZNICI :kva2: na prehitevalnem pasu vse skup ven padlo direkta pod sleper :cry: . ki je iz mojega mobitela naredil... Hmmm.. mehano pasteto :lol1: . kartica odsla verjetno s sleperjem nekam na madzarsko :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!