Skoči na vsebino

Križi in težave začetnikov


mačka27

Priporočene objave

ja bedarije ... enih 10 let nazaj...

1x z gilero rx poletel po pesku, sem se ustrašil in preveč bremzal, ker sem videl, da grem proti branam/plugu/planirni deski (ne vem točno kaj je bilo tam ob cesti, nek traktorski priključek)

1x s KLRjem pred šolo.. mrzel klr ob speljevanju rad crkne, ko sem se skušal ujet, sem z nogo stopil dol preblizu motorja in ga nisem obdržal... :kva2:

enkrat sem se sredi hriba obračal, pa me je na spodnjo stran prevagalo. Normalno, nisem dosegel do tal, in sem se zvrnil na sredi ceste.

Nekje na enem motozboru, sem nekaj telovadil na travi, nekaj časa sem ga še držal napol na tleh, potem sem ga imel pa zadost in sem ga vrgel po tleh.

pa še ena neumnost s teneretko, ni bla glih začetniška, ampak vseen je za omenit...

pri vhodu na motozbor, je bilo treba počakat v klanec na makadamu. Bil sem s sopotnico, in kot sem bil navajen, zabremzam na sprednjo, desno nogo dam dol(da z levo najdem nulo) ampak na sprednji gumi ni blo dost teže, na zadnjo nisem mogel zabremzat ker sem se opiral na desno nogo :slap: po dveh metrih rikverca sem se na srečo ustavil brez padca.

zdej po 5ih letih abstinence pa sm spet štorast ko začetnik....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na maksijevi delavnici, s climberjevo tenerejko podru en stožec, pa se mi ni dal motorja dat na štender :slap:

sem se samo sklonu da bi stožec pobral, kar naenkrat se začne motor nagibat in bumf potleh pred celo drušno. Od takrat ga vedno postavim na stojalo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni.Sem v strmini obračal, pa je bila noga "proti dolini" M pa je šel žmigavec. Od takrat zmeraj predvidim, kako in kje bom ustavil, da me kaj ne preseneti.

vsekakor pa : Nujno kakšen tečaj vožnje.Na MAKSIJEVI delavnici še nisem bil,čeprav jo zelo pohvalijo, sem pa bil enkrat pri Leganu (kar mi je zagotovo nekajkrat že rešilo vsaj celo kožo, če ne življenja)

Prejšnji teden sem hotel iti na AMZS jevo šolo varne vožnje v Rečici, vendar sem si prej poškodoval koleno. Zagotovo prvi možni naslednji tečaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst prvič na mopedu dam u prvo, drugo, tretjo pa do konca gas pred mano pa gozd jst nism vedu kje so premze k ni nobedn povedov pa sm skoču dol men nč motorju nč .... :blush: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani nov motor za 14 dni je bil na tleh(pri obračanju na mestu).....

letos spet ista pesem samo da ta je bil star slab mesec :blush:

kej čmo tko je.pa ne se sekirat :grrr rata :)

naslednjega k bom prpelu z salona ga bom prec vrgu na tla tko d bo čez sezono mir :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prehitevanjem ustavljene kolone hočem dat v drugo se malce naprej nagnem ker te itak pospešvanje nazaj drži, ampak dam namest v drugo v ler in po gasu :blush:

Ne vem kaj so si ljudje mislili ko so vidli enga čudaka, k ma glavo skorej v števcu pa motor pr 20 na uro navija na 10 tisoč obratov :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prehitevanjem ustavljene kolone hočem dat v drugo se malce naprej nagnem ker te itak pospešvanje nazaj drži, ampak dam namest v drugo v ler in po gasu :blush:

Ne vem kaj so si ljudje mislili ko so vidli enga čudaka, k ma glavo skorej v števcu pa motor pr 20 na uro navija na 10 tisoč obratov :blink:

Heh, to je standard pri meni. Površno prestavljanje in gnil menjalnik :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verglal ko butast, zmer ko sem v prvo dal mi je crknu....hja nogco treba gor dat :slap: :blush: :lol1:

Tudi meni se to dostikrat zgodi. Ko se mi je to zgodilo prvič, sem preden sem ugotovil zakaj gre že skoraj obupal in poklical vlečno službo. :slap:

Položil sem ga na srečo samo enkrat in še to v garaži, potem pa sem moral poklicati soseda, da mi ga je pomagal dvigniti. :lol1:

Samo vaja dela mojstra, pa brez panike in sramu. Vsakemu se lahko zgodi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj edini kabum je bil tudi v "garaži". Naredil sem 300km tisti dan, pridem domov in se slečem, ker je bilo vroče ko pes. Ugotovim, da je rezervoar prazen, zato si nataknem čelado in grem tankat na bencinsko 200m stran. Pridem domov in zapeljem v delavnico čez 10cm veliko stopničko. Ker je mama navozla neke škatle v delavnico, kjer imamo spravljen motor, nisem mogel v celoti zapeljat v delavnico. prednja guma dvignjena, moje nogice pa lepo binglajo v zraku. Skupaj z motorjem sem se lepo zvrnil na žakelj cementa in si lepo opekel nogo (bil v kratkih hlačah). Ati mi je pomagu zlest izpod motorja, ki je bil nepoškodovan. To bedarijo pa sem veselo plačeval nadaljnih 10dni na morju, ko sem se kopal... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačkica, če ti je kaj v tolažbo, to se nam vsem dogaja, hehe, pa če smo stari ali frišni motoristi.

Tudi jaz bi ti lahko naštel nekaj svojih, pa so praktično že vse našteli drugi pred mano :lol: .

Razen ene (in to na moto zboru :slap: ) : na travniku obračam, pa mokra trava, pa preveč gasa, ostalo si lahko misliš :kva2: . A je bilo smeha, z mano vred :lol1: .

Torej brez panike.

Kar pa se tiče prestavljanja, priporočam ti en trik : med prestavljanjem vedno štej, tako da boš vedela, v kateri prestavi imaš, in s časoma ti bo prišlo v meso in kri, pa ne bo več nobenih problemov.

Jaz sem se tega navadil še takrat, ko še ni bilo zelenih lučk za ler, tako da danes lučke sploh ne gledam.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko so napisali,da se mi neda vsega brat .Samo eno naj ti bo v tolažbo ni dobrega motorista ali motoristke,če ni vsaj enkrat ali celo parkrat padel-a ,namreč vedi,da vaja naredi mojstra tudi past je treba znat.Tudi ,če ti na mestu pade je važno,da motor kolikor pač moreš zadržiš (da bi bile poškodbe na motorju čim manjše)in seveda ,da se ne poškoduješ.Jaz se nebi hvalil vsak padec me je nekaj naučil (še posebno pri zavarovalnicah)namreč če bi preštel moje padce v mojih prevoženih ca 170K kilometrov,mislim da je že kar dvomestno število.Vsak pedec skušam čimprej pozabiti, res pa je da nikoli nisem bil hudo poškodovan,nosim pa vedno zaščitno opremo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka27!

Lušten motor imaš! A ga ni škoda razmetavati po tleh...

Pazi, začele so se jesenske razmere (hladen in drseč asfalt!!!)

Nekaj vedi; Iz vsake (še tako slabe) izkušnje, se moraš nekaj naučiti!!

Torej, je tudi padec, do neke mere dobrodošel!

Nič te naj ne bo sram! Na tem forumu imaš kar nekaj poučnih prispevkov o varnosti v prometu in le kdaj se oglasi v Maxi delavnici v Šiški!

Sicer so pa že drugi dovolj poučnega povedali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvim motorjem po parih dneh izpita (mulc pri 16 letih z Gilero KZ 125) sem uspel pasti na mestu pred celim igriščem folka (med njimi seveda tud moja tedanja simpatija :blush: ). Pred dovozom na igrišče stojim na mestu in hočem vzbudit mal pozornosti, pri tem pa pozabim, da imam zadnjo gumo na sveže pobarvanem prehodu za pešce... :slap:

Hožen zaviti proti igrišču, navijem gas, zadnja guma se zavrti v prazno, jaz pa po tleh... No, potem me kak teden ni bilo tja... :P

Kot so rekli ostali ostali... Ne se sekirat, vse paše zraven .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega kot Carr pred mano. Pred zbrano publiko (tud moja tedanja simpatija je bila zraven) sem se zaustavil, ko pa sem hotel dati nogo na tla, se mi je hlačnica zataknila za nek pedal. Sem brcal kot pobesnel konj, ampak ni pomagalo. Oba z motorjem sva telebnila po tleh :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst prvič na mopedu dam u prvo, drugo, tretjo pa do konca gas pred mano pa gozd jst nism vedu kje so premze k ni nobedn povedov pa sm skoču dol men nč motorju nč .... :blush: :OK:

:lol1:

Heh, to je standard pri meni. Površno prestavljanje in gnil menjalnik :D

Pri meni tudi :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....mam pa standardno foro da se zaprem in zadelam v opremo potem pa ugotovim da mam kluč v notranjem žepu in se ob smehu navzočih spet slačim :slap:

stari, to je za zacetnike.

"naprednejsi" pozabijo kljuc v notranjem zepu pri 5°C, nalivu (seveda brez strehe nad glavo) in ze oblecenem in zapetem deznem kombinezonu, v katerega prides samo s pomocjo dveh bodybuilderjev in zlice za cevlje obuvat (vsaj brez da ga strgas).

have fun. :devil: :doze:

BTW od takrat imam dvodelnega deznega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, to je za zacetnike.

"naprednejsi" pozabijo kljuc v notranjem zepu pri 5°C, nalivu (seveda brez strehe nad glavo) in ze oblecenem in zapetem deznem kombinezonu, v katerega prides samo s pomocjo dveh bodybuilderjev in zlice za cevlje obuvat (vsaj brez da ga strgas).

have fun. :devil: :doze:

BTW od takrat imam dvodelnega deznega.

saj to jaz tudi delam, če je še dežni kombinezon je toliko boljše, ali pa dežni+ful obleka+podobleka+2 rokavice na AC na poti na elefantentreffen in imaš denar za plačat AC v notranjem žepu prve jakne :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: glede na dejstvo, da moj dezni nima notranjega zepa..... trikrat ugibaj kje se le-taisti nahaja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, to je za zacetnike.

"naprednejsi" pozabijo kljuc v notranjem zepu pri 5°C, nalivu (seveda brez strehe nad glavo) in ze oblecenem in zapetem deznem kombinezonu, v katerega prides samo s pomocjo dveh bodybuilderjev in zlice za cevlje obuvat (vsaj brez da ga strgas).

have fun. :devil: :doze:

BTW od takrat imam dvodelnega deznega.

story of my life.....been there,done that......and I didn't like it......... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk je tut tko da se zbere folka za skupinsko furco, ključ valaš prej po mizi, ko se odpraviš na motor so vsi že oblečeni, motorji zalaufani, jst pa ključa ne najdem............. po 15 min iskanja ga eden prvleče ko se mu je napopal na tank torbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je ful čudno. Toliko padcev, ko pa pogledaš v male oglase pa niti en motor podrsan .)

Motor se zrihta (saj mamo kasko)še mal profitiraš ,če kaj sam zrihtaš IZKUŠNJE. :devil: je pri padcih,če moraš na šraufanje v bolnišnico,ali pa čakat,da se PELC zaceli ! ! ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla sončki!

HVALA ZA MORALNO!!!! SEM RES RABILA NEKI ZA OPDPORO. :OK: :OK: Sicer z mojim sončkom uspešno usvajava Vršič, pa primorske konce, pa gre res bolj in bolj. Potrkam. Se vidimo na cesti. Papa pa uspešno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla sončki!

HVALA ZA MORALNO!!!! SEM RES RABILA NEKI ZA OPDPORO. :OK: :OK: Sicer z mojim sončkom uspešno usvajava Vršič, pa primorske konce, pa gre res bolj in bolj. Potrkam. Se vidimo na cesti. Papa pa uspešno vožnjo

Pa pazi na cesti in na zdravje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!