Skoči na vsebino

Skuterji in vzponi/hribi


Matic7

Priporočene objave

Mene pa zanima kaj se zgodi, če dam na skuter s slabimi 10 KM in 150 ccm ter 135 kg lastne teže, 2 osebi po 60 kg in se odpravim v hrib... da bo bolj drastično, recimo na Vršič. Kaj se bo zgodilo? Bo šlo gor al ne? Če bo šlo... veliko počasneje od 125 ccm/10 KM/105 kg motorja ali približno enako hitro?

Hvala za odgovore!

lp,

Matic

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moglo bi it brez problemov :OK: Že moj 50cc vleče mene pa 110kg frenda se prav okol 180kg pa 100 svojih v hribe :) Pa še kaj hujšega kot vršič :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je odvins kak je motor nastavlen ce je dobr pol more 2 brez poroblema potegnat v hrib to govorim za 50ccm za kej vec pa tak more vlect pomoje ce ma 10KM to je pa ze kr neki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap moj je 2t vlece pa res dobr, sploh zdej ko mam 75ccm res enakomerno vlece v hrib tud ce sma 2 gor .) za maksi skutrje pa nvm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnim, da ko sem imel vodno hlajenih 50cc brez blokad, nisem mogel priti na Toško čelo.

125cc Leonardo je šel v klance vredu, za 250cc+ maxije pa je sploh škoda zgubljati besede..beri: zanje ni klanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je zweitakter,ja?

Gre za 150 ccm yiyinga t4 touring, 4 taktni je. Saj po moje mora bit dovolj.

Mi lahko kdo napiše kako bližnjico ali pa skenira kaj v zvezi s pogonom skuterja? Namreč prav nič mi ni jasno kako prenaša moč iz motorja na kolo v primerjavi z navadnimi motorji in prestavami, pa bi rad to malo bolj štekal.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 HP bi moglo BP vlect.

drugace pa kupis Kawo KMX 125 ali kaj v tem stilu, da se da masino odpret - that should do the trick. ampak ce sta dva gor, se hudic vzpenja na zadnje kolo... :D

kak cestak ima predolgo prvo prestavo za speljevanje v hud hrib s polno obremenitvijo, sej gre, sam kuplungo kuris brez potrebe.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Jst vozm leonardota 125 in klanci mi ne predstavljajo niti majhnega problema. tut če mam sopotnika gor.

Preverjeno(limbarska gora brez problema) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj bivši Kymco Grand dink 50 je v vse klance vlekel brez problema...(samo odblokiran)

tudi z dvema na krovu

enkrat v klancu pa nisem mogel speljat (sam brez težav), je pa res, da je bil klanc 20+...(na morju)

Drgač pa....npr Gornje Jelenje (Delnice)....med 30 in 40 km/h :worship: (dva gor, 2x70kg)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam leonardota 150 in mam samo en problem če je hitrost okol 50km\h počas vleče v klanc :unsure: ko pa pride nad 60 pa ni problemov vleče bres problema ni važno od klanca :naughty: pospešuje brez problema

Popravljeno . Popravil pro3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Živjo.

Ker sem bolj nov na tem forumu me zanima če je tukaj kaj lastnikov maxi skuterjev znamke Kymco Grand Dink 125, 150 in 250 ccm ??

če mi lahko pišete kar na zasebno sporočilo.

lp božo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!