Skoči na vsebino

Nadomestila za privatno in drugo lastno reproduciranje


Dry

Priporočene objave

Prazni mediji, na katere se lahko shranjujejo avtorski izdelki, bodo od 21. 10. dražji za "nadomestilo za privatno in drugo lastno reproduciranje".

Uredba, izdana po zakonu o avtorskih in sorodnih pravicah, določa, da morajo proizvajalci in uvozniki praznih medijev (CD, DVD, disk, mp3 idr.) plačevati nadomestilo imetnikom avtorskih in sorodnih pravic. Kolikšen delež tega nadomestila bo udaril po žepih kupce, še ni znano, dejstvo pa je, da bo kolač 25 praznih zgoščenk imetnikom pravic prinesel približno 800 tolarjev.

Osebni računalniki naj bi se po nekaterih ocenah podražili za približno 10 odstotkov.

Vir: tukaj in tukaj.

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če se ne bi tolko muzike in filmov pokradlo tega ne bi bilo potrebno uvajat ...

morate razumeti, da avtorji za lasten denar in brez zaslužka (ali celo z zgubo) prej ali slej ne bodo hoteli več delat ničesar ... potem pa se lahko poslovite od nove muzike, filmov in ostalih avtorskih del, ker nove produkcije enostavno ne bo ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če se ne bi tolko muzike in filmov pokradlo tega ne bi bilo potrebno uvajat ...

morate razumeti, da avtorji za lasten denar in brez zaslužka (ali celo z zgubo) prej ali slej ne bodo hoteli več delat ničesar ... potem pa se lahko poslovite od nove muzike, filmov in ostalih avtorskih del, ker nove produkcije enostavno ne bo ...

:blink: A ti to resno?

Misliš, da bi zaradi pokvarjenih Slovencev lahko propadel šovbiznis? Koliko tega denarja pa bodo sploh videli igralci, glasbeniki, raziskovalci, ... . Po kakšnem ključu ga bodo delili?

Jaz mislim, da si bodo s tem denarjem polnili žepe le birokrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAK!!!!! :BUA: :angry:

ŠE EN SAZAS SISTEM OD KATEREGA ITAK AVTORJI NE BODO VIDLI DENARJA :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro naročit cel kontajner ploščkov B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: A ti to resno?

Misliš, da bi zaradi pokvarjenih Slovencev lahko propadel šovbiznis? Koliko tega denarja pa bodo sploh videli igralci, glasbeniki, raziskovalci, ... . Po kakšnem ključu ga bodo delili?

Jaz mislim, da si bodo s tem denarjem polnili žepe le birokrati.

to ni slovenska pogruntavščina ... sicer pa ... JA ... denar gre gotovo avtorjem ... zadeva nebošverjel funkcionira, način delitve bo tak kot do sedaj ... samo malha je bolj polna ...

Če kdo ne verjame, tudi jaz dobim za vsako predvajanje komada (na koncertu ali na radiu), katerega soavtor sem, sorazmerni delež denarja, ki je predviden ....

Problem je, če si smotan in ne prijaviš avtorstva ... potem te noben ne bo iskal in letal za tabo z denarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva nebošverjel funkcionira, način delitve bo tak kot do sedaj ... samo malha je bolj polna ...

Mene pa potem ta način delitve zanima :hmm: ......... Ali potem en recimo Fredi Miler dobi enako količino denarja kot recimo ena Neisha? Ker če mene vprašaš, se njenih komadov vsaj 10x več dol vleče, kot pa Fredija....... :blink: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben umetnik ne dobi denarja na podlagi dol vlečenja, ker je to tako ali tako kraja. Sploh pa zadeva ni merljiva. Za ukraden kamion zgoščenk tudi ne dobi nihče nič. Razni Sazasi in IPF-i pa to rešujejo s pavšalnimi zneski, ki naj bi po nekih hudih izračunih povrnili izpad dohodka zaradi teh dejavnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben umetnik ne dobi denarja na podlagi dol vlečenja, ker je to tako ali tako kraja. Sploh pa zadeva ni merljiva. Za ukraden kamion zgoščenk tudi ne dobi nihče nič. Razni Sazasi in IPF-i pa to rešujejo s pavšalnimi zneski, ki naj bi po nekih hudih izračunih povrnili izpad dohodka zaradi teh dejavnosti.

Vem LUcky.... gre za to, da bi se moralo eni recimo Neishi (ali komurkolipač) dati večje nadomestilo, ker je utrpela več škode (ker se je njenih komadov več dol potegnilo) kot pa nekdo drug.

Hočem povedati, da je to bullshit.... S tem, da povečajo ceno za 10% ne bo imel noben avtor več denarja v denarnici...... mogoče edino kake druge inštitucije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da vidimo če razumem? :blink:

država bo pokasirala denar od vseh naprav, ki omogočajo piratiziranje in podobno. potem bodo pa pridigarji pa metropolis pa sweet sorrow pa game over pa sebastijan in ostali dobili denar od države. direktno al prek sazasa kot dobivajo že sedaj? :devil:

enkrat na leto bodo spakirali na dursu še kovčke in nakazali ostalo paramount pictures in ostalim USA studiem, pa založbi sony,.......?

glede na to da me bodo udarili tudi pri CF karticah ki jih uporabljam za izdelavo MOJIH avtorskih fotografij, kam naj se prijavim da bom še jaz udeležen pri tem denarju? ugotovil sem tudi da so mi nekaj slik pokradli iz internetne strani, a prijavim da naj obdavčijo še internet pa foto studije ki izdelujejo slike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ploščki za podatke bi naj dobili samo 8 SIT gor, tisti za avdio posnetke pa menda 32 tko da ni posebne panike. :blink:
kakšna je pa razlika med ,,ploščki za podatke" in ,,ploščki za avdio posnetke" :?

zelo bedno vse skupaj :SS

če pridejo policaji zaradi piratskega softwera, jim lahko povem, da naj mi ne težijo, ker sem že plačal davek za to? :lol1:

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvorazredni kretenizem. Prispevki na hard diske, spominske kartice in podobno... kot pravi pervy, kdo bo meni plačal za moje avtorske fotografije, ki si jih posname na njegov disk?!

multimilijonarski "revčki" pa bi se lakho počasi kakega novega poslovnega modela spomnili, recimo, da na podlagi svojih dobrih pevskih ali seksapilnih sposobnosti se prodajo za reklame in podobno. Get real, prihodnost je v prostovoljnih prispevkih in ne v "primoranju" plačevanja nečesa kar v tri dni.

Stavim kar hočete, da bo stvar sedaj še hujša, ker bo folk prav zanalašč kopiral, v smislu, kot pravi BC: "saj sem plačal davek".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo obvestilo iz prve roke:

Zaradi omenjene uredbe, bodo z dnem 21.10.2006 dvignjene neto nabavne cene na vseh izdelkih, ki jih zajema omenjena uredba:

- Audio kasete 32,-

- CD-R in CD-RW mediji 8,-

- Digitalne videokamere s trdim diskom 2.000,-

- Digitalne videokamere 1.500,-

- DVD snemalniki brez trdega diska 1.500,-

- DVD snemalniki s trdim diskom 2.000,-

- DVD-R/+R in DVD-RW/+RW mediji 40,-

- MP3 in MP4 predvajalniki do vključno 2 GB 1.000,-

- Naprave s kasetofonom 120,-

- USB ključi za vsak začeti GB 8,-

- Video kasete 46,-

- Videorekorder 900,-

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Naprave s kasetofonom 120,-

a to še kdo uporablja (mislim kupi novo) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se sekirate sej je avstrija blizu. bomo pa poleg vožnje po avstriji skočili še v media markt po cd-r dvd-r -je, a ne. :naughty: .) jest to prakticiram že skoz. se sploh ne spomnem kdaj sem nazadnje kupila cd-r pri nas :hmm:

tak mal za info se za 50 cd sony dala natanko 9eurov v karštadu v nemčiji .pri nas so pa od 13 eurov ,naprej odvisno od prodajalca. :P

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo obvestilo iz prve roke:

Zaradi omenjene uredbe, bodo z dnem 21.10.2006 dvignjene neto nabavne cene na vseh izdelkih, ki jih zajema omenjena uredba:

- Audio kasete 32,-

- CD-R in CD-RW mediji 8,-

- Digitalne videokamere s trdim diskom 2.000,-

- Digitalne videokamere 1.500,-

- DVD snemalniki brez trdega diska 1.500,-

- DVD snemalniki s trdim diskom 2.000,-

- DVD-R/+R in DVD-RW/+RW mediji 40,-

- MP3 in MP4 predvajalniki do vključno 2 GB 1.000,-

- Naprave s kasetofonom 120,-

- USB ključi za vsak začeti GB 8,-

- Video kasete 46,-

- Videorekorder 900,-

:BUA:

pa tiskalniki ( lahko reproduciraš...) isto skenerji, fotokopirci

pa mobiteli ( lahko slikaš, pol sprintaš)

Čudi me da še kabelskih/adsl/stuff modemov in routerjev ne obdavčijo, papirja, pa soundblasterjev ( lahko radio gor priklopiš pa posnameš) pa tipkovnic ker lahko kaj prepišeš....

:SS :SS :SS :SS :SS :SS

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tiskalniki ( lahko reproduciraš...) isto skenerji, fotokopirci

pa mobiteli ( lahko slikaš, pol sprintaš)

El Barto

Kot sem jaz zjutraj slišala po radiu...tudi tole pade notri...fotokopirci, gsm itd...kerje bilo še zgodaj ne vem ...9.000 sit pri fotokopircu...na kašno ,,mersko enoto,, se pa bo to obesilo pa ne vem, ker o fotokopircih nimam pojma....sicer pa : SAZAS si je izboril svoje...sedaj pa še vi ustanovite sindikat al karkoli ,, tatov,, in se začnite pogajat... :)

Sicer pa vam je Looney lepo svetovala.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste, da štiričlanska družina prispeva na leto 6 milijonov SIT v proračun. Zdaj bo pač 6 milijonov in par jurjev. Saj se ne bo poznalo. :D

"Kulturniki" so pač lačni. Mi njim kruha, oni nam iger. Zdaj se pač ne bodo več sekirali, če nam bo šlo od njihove "kulture" na kozlanje. Oni bodo siti... :OK:

Popravljeno . Popravil gnoj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem LUcky.... gre za to, da bi se moralo eni recimo Neishi (ali komurkolipač) dati večje nadomestilo, ker je utrpela več škode (ker se je njenih komadov več dol potegnilo) kot pa nekdo drug.

Hočem povedati, da je to bullshit.... S tem, da povečajo ceno za 10% ne bo imel noben avtor več denarja v denarnici...... mogoče edino kake druge inštitucije.

neisha se več vrti in proda več CD-jev ... ergo dobi več denarja

da vidimo če razumem? :blink:

država bo pokasirala denar od vseh naprav, ki omogočajo piratiziranje in podobno. potem bodo pa pridigarji pa metropolis pa sweet sorrow pa game over pa sebastijan in ostali dobili denar od države. direktno al prek sazasa kot dobivajo že sedaj? :devil:

država ne pobere nič (razen davka od avtorskega honorarja, ki ga prijaviš v dohodnini) ... denar poberemo avtorji ... oz. organizacije, ki smo jih pooblastili, da za nas pobirajo denar.

kot rečeno ... zadeva deluje ... denar se steka v organizacije, ki ščitijo avtorske pravice, te za svoje delovanje poberejo določen delež, ostalo gre avtorjem, glede na vrtenje komadov in glede na prodajo njhovih CD-jev.

Seveda pa jaz s 7000SIT na leto ne bom obogatel, kakšni drugi avtorji pa lahko od svojega dela dejansko tudi živijo, tako kot ostali ljudje od svojega dela.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kakšno vezo imajo s tem spominske kartice za fotoaparat, ki jih uporabljam za fotografiranje svojih avtorskih fotografij in še večji absurd kakšno vezo imajo s tem hard diski, ki se uporabljajo v podjetjih, data centrih itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kakšno vezo imajo s tem spominske kartice za fotoaparat, ki jih uporabljam za fotografiranje svojih avtorskih fotografij in še večji absurd kakšno vezo imajo s tem hard diski, ki se uporabljajo v podjetjih, data centrih itd.

Spominske kartice za fotoaparat so hkrati tudi spominske kartice za MP3 playerje, trdi diski pa medij za hranjenje in vrtenje MP3 - jev tako da...

Saj poznaš tisto štorijo o možakarju, ki je v hotel prvleku kozo ... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma spet bomo dajal denar tistim k ga majo že itak preveč in komi vejo kaj bi z njim. :BUA:

Me prou zanima kje se bo zgubu denar ki bi moral it tujim izvajalcem. Sm kr siguren da ga bojo založbe pobasale. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pa jaz s 7000SIT na leto ne bom obogatel, kakšni drugi avtorji pa lahko od svojega dela dejansko tudi živijo, tako kot ostali ljudje od svojega dela.

Ze res, samo nekateri avtorji mislijo, da bodo od enega avtorskega dela ziveli vse zivljenje. Vec naj ustvarijo, nastopajo... Tako kot mi vsi, ki moramo sedaj precej vec delati za isti zasluzek kot vcasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!