Skoči na vsebino

Nadomestila za privatno in drugo lastno reproduciranje


Dry

Priporočene objave

Če so posli na SAZAS-u res tako čisti kot zagotavlja njegovo vodstvo, potem za študenti v njihovem prostem času (študentovem seveda) vsekakor nebi pošiljali detektivov (kar je mimogrede kaznivo dejanje) in se na vprašanje, če se mogoče bojijo, da bi jim dve študentki zrušili SAZAS, cinično nasmejejo in dodajo: "Ha, a se vam ne zdi to malo smešno vprašanje?".

Trdim, da nikakor niso.

Smilijo se mi samo mladi avtorji, ki si res prizadevajo da bi uspeli, da nad njimi stoji taka svinjarija imenovana SAZAS! :cry:

Mladi avtorji verjetno ne prijavljajo svojega avtorstva, a?

Kot durgo -če gre res za tako svinjske zarote, te bodo zagotovo veseli razni mediji in 'mediji' ala Direkt. Le na plano s podatki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj se izboljšuje ... ampak bolje vsaj takšna zaščita, kot pa nikakršna ...

h.

Em, če pogledaš zaposlene na SAZAS-u lahko vidiš da je 4/5 ljudi iz Kranja. Mi, ki smo prišli gor pod starim vodstvom smo mogl lepo spakirat, oni so pa svoje navozil gor iz radia Kranj in ostalo žlahto iz Kranja.

Sej ne rečem-povečini je tko da ko pride novo vodstvo se navozi pol gor svoje ljudi, ampak hudiča tle ga pa orng serjejo :angry:

Kot durgo -če gre res za tako svinjske zarote, te bodo zagotovo veseli razni mediji in 'mediji' ala Direkt. Le na plano s podatki.

če se spomniš je blo lani veliko govora o tem (Matjaž Kosi) v Novicah (Bulvar). Takrat smo hotli jit celo v tožbo, pa so meni in kolegici na ŠOU rekli da bi šlo za predolgotrajen postopek in nebi mogli glih ne vem kok potegnt dnarja al pa karkoli (zaradi zasledovanja v najinem prostem času).

Potem je pa še kolegica rekla, da se ne bo izpostavljala medijsko in ne vem kaj še(sprva pa bila čist zagreta za to).

No kakorkoli, Kosi je potem tudi za E+ in Bulvar povedal, da so (Zupan oz ne vem točn kdo sploh) najeli detektivsko agencijo in jih poslali za nama. To je seveda Zupan na veliko zanikal in ja, me je ful držalo da bi takrt poklicala v uredništvo pa povedala mal drugačno (resnično) zgodbo.

No od tega je zdej že dobro leto tko da je to že kar nekaj, ampak ko se pa peljem po Tržaški mim te stavbe, pa si ne morem kaj da iz mene ne prileti kaka kletvica na njihov račun.

Sej iz vsake izkušnje se naučimo česa in mogoče sm celo vesela da se je to zgodil, ker verjetno, nebi bla tle kjer sem zdej :OK:

jap sem slišal to in še hujše

ampak nekaj mi ni jasno, recimo da sazasu ne prijaviš nekega lokalnega koncerta bolj domačih bandov, še manj daš seznam skupin in komadov. kako pri kurcu ti pošljejo račun za te skupine, od katerih večina niti nima nobene plate zunaj in zraven tega še seznam komadov ki so se špilali. a imajo svoje plačane vohune okoli????? to lahko samo vejo če je nekdo bil na koncertu??????

No brez skrbi da imajo oni svoje ljudi, ki hodijo po lokalih in prireditvah. To delo je bilo namreč ponujeno tudi meni.

V lokalu premerijo (od oka seveda) koliko km2 ima lokal, koliko miz, stolov, klopi, koliko ljudi se lahko natlači notri, ali igra notri radio ali se vrtijo cd-ji, ali je TV notri....

Tko da na podlagi tega lah marsikej dobiš ja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bla bla bla....

popolnoma se strinjam s tem kar je napisal brrrm. :OK:

sicer pa res ne vem kaj se kaj toliko usajajo. ko bo večina slovenskih izvajalcev plačala za vse ukradene komade potem pa se bomo pogovarjali naprej. tista redka peščica, ki ima pred svojim pragom vse pometeno se verjetno ne usaja toliko kot tisti ki imajo pol komadov pokradenih.

me prav zanima kolk avtorskih del ima domicelj? in kolk jih je pokradel od nam neznanih avtorjev v angliji?

:hmm: :?

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bla bla bla....

popolnoma se strinjam s tem kar je napisal brrrm. :OK:

sicer pa res ne vem kaj se kaj toliko usajajo. ko bo večina slovenskih izvajalcev plačala za vse ukradene komade potem pa se bomo pogovarjali naprej. tista redka peščica, ki ima pred svojim pragom vse pometeno se verjetno ne usaja toliko kot tisti ki imajo pol komadov pokradenih.

me prav zanima kolk avtorskih del ima domicelj? in kolk jih je pokradel od nam neznanih avtorjev v angliji?

:hmm: :?

dr.looney :devil:

Ja s tem o ukradenih komadih se popolnoma strinjam.

Ne vem kok komadov je pokradu Domicelj, je pa res, da ko je bil Domicelj na čelu SAZAS-a so ble stvari dost bl pošlihtane kot so zdej :grim

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hoč

kdo je dobil nadomestilo Metropolis al Motorhead ??!!

potem bodo pa pridigarji pa metropolis pa sweet sorrow ....

uf, uf, na katerem zboru je bilo to ?! B) :yea2: :yea2: :OK:

pa še nekaj ! verjamite insajderju glede SZAS-a ! letijo vam inforamcije iz prve roke pa še resnične ! :OK:

kralj med plagiatorji pa je agropopovski Klinar - anjojebač :P on se še pod tradiconalne črnske podiše kot avtor ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hoč

kdo je dobil nadomestilo Metropolis al Motorhead ??!!

za naše komade mi, za njihove oni, za enega pa Neil Young ... B)

h.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se pač krade toliko kot se krade je žal treba uvesti tudi druge sisteme za pobiranje denarja ...

A se ti zdi, da glasbenik/avtor, katerega muzika ti je všeč ne zasluži plačila za svoje delo, ki pač ni delo za tekočim trakom ali zalagnje opek, ampak avtorstvo merljivo z uspešnostjo na trgu ?

po tvoje avtorstvo oz. intelektualna lastnina nista vredna nič ...

A morda zato, ker ti nisi avtor ničesar ?

kolikor jaz vem se temu reče "powerplay" ali nekaj podobnega. Včasih so nekateri komercialni radii (ne vem če je še tako) dajali možnost avtorjem, da plačajo vrtenje komada parkrat na dan, da je prišel v ušesa in je bend na ta račun prodal več CD-jev in imel več špilov. Na RTVSLO uradno to ni bilo mogoče.

Druga varianta pa je morda takšna, da so s kakšnimi gotovinskimi spodbudami prepričali glasbene urednike in sestavljalce glasbene opreme, da se je njihov komad večkrat znašel med predvajanimi playlistami.

Zlatka dobriča pa niso vrteli, ker je bedn!

Oprosti Hočko ampak sereš klamfe!

1. Ker se pač krade...

Ker pač motoristi vozimo malo hitreje od predpisov, bomo pri registraciji plačali "kar tako, ker se morda vozi prehitro" če 100 KSIT za kazni. Se strinjaš?

2. kakšno pri Kristusovih gatah vezo ima avtor z mojo spominsko kartico za fotoaparat, s katerim snemam svoja AVTORSKA dela, ki jih potem zapečem na CD od katerega dobi nek beden avtor (mogoče Zlatko Dobrič???) tolarčke???

In JA, sem avtor - kolikor vem so tudi prevodi avtorska dela.

In zakaj pri Kristusovih gatah gre denar samo glasbenim avtorjem, če pa se mediji uporabljajo za glasbo, za filme, za softver, za literarna dela,... naštevaj sam, saj poznaš računalnike kolikor vem.

Tole je čisto navadno ropanje!

Odslej bom iz principa kupoval medije čez mejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti Hočko ampak sereš klamfe!

1. Ker se pač krade...

Ker pač motoristi vozimo malo hitreje od predpisov, bomo pri registraciji plačali "kar tako, ker se morda vozi prehitro" če 100 KSIT za kazni. Se strinjaš?

Je nekako tako, da mora po navadi vsak sam poskrbet za svojo lastnino. Za zaščito, da ti je ne ukradejo, ali za nadomestilo z novo z lastnimi (ali zavarovalnino), če ti jo ukradejo. Vse skupaj je povezano z lastnimi stroški.

Zakaj je z lastnino

potem bodo pa pridigarji pa metropolis pa sweet sorrow pa game over pa sebastijan in ostali

drugače?

Če je vaša in celo živite od nje, dejte si jo ščitit sami in na svoje stroške. Pa to zaračunajte zraven. Me zanima, če ne bi bilo piratstva, kdo bi sploh poslušal, kaj šele kupoval ta crap od muzike, ki se producira danes. Tudi od večine software-a nenazadnje. Kdor poizvaja kvaliteto, s tem nima in tudi nikoli ni imel problema.

Je pa bistveno lažje delat nekaj, za kar noče nihče plačevat, pustit da se krade, bit zato potem ogrožen in nato kasirat nadomestila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In JA, sem avtor - kolikor vem so tudi prevodi avtorska dela.

in kot prevajalec bi mogu vedet, da če prevajaš knjigo in se jo v knjižnicah veliko izposoja, dobiš tudi knjižnično nadomestilo, itd ... če pa delaš tehnične ali pravne prevode, ali kaj specialnega, pa itak lahko usekaš zlatarske tarife.

Če rabiš kaj pomoči, ti lahko svetujem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker pač motoristi vozimo malo hitreje od predpisov, bomo pri registraciji plačali "kar tako, ker se morda vozi prehitro" če 100 KSIT za kazni. Se strinjaš?

2. kakšno pri Kristusovih gatah vezo ima avtor z mojo spominsko kartico za fotoaparat, s katerim snemam svoja AVTORSKA dela, ki jih potem zapečem na CD od katerega dobi nek beden avtor (mogoče Zlatko Dobrič???) tolarčke???

zakaj jaz, ko zavarujem vozilo, plačam malo več, če nisem nič nesreč povzročal, eni pa skos neke dnarje za 'ovratnice' vlečejo?

svet je krivičen

get used to it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali potemtakem, ko z nakupom medija plačam tudi avtorsko takso postane vsebina

medija legalna :? huraaa :OK: :OK: :OK:

pravniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali potemtakem, ko z nakupom medija plačam tudi avtorsko takso postane vsebina

medija legalna :? huraaa :OK: :OK: :OK:

pravniki?

ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odslej bom iz principa kupoval medije čez mejo!

tam imajo to že zdavnaj v ceni ;)

Probajte vsi skupaj razumet, da osnovni problem ni v zaračunavanju nadomestila ob prodaji medijev, ampak v tem, da se avtorska dela (v 99% muziko in filme) pač krade in brezplačno distribuira.

Me zanima kdo od vas, si je nazadnje svojo najljušo glasbo ali film kupil v trgovini ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Me zanima kdo od vas, si je nazadnje svojo najljušo glasbo ali film kupil v trgovini ?

Evo, naivni PEPE, ki o teh zadevah nima pojma, je enkrat v štacuni kupil CD, na katerem je bila 1 pesem, ki mu je bila všeč. Ostalih x pa niti mrtev ne morem poslušat. Slično operacijo sem ponovil še enkrat in ozdravel :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, naivni PEPE, ki o teh zadevah nima pojma, je enkrat v štacuni kupil CD, na katerem je bila 1 pesem, ki mu je bila všeč. Ostalih x pa niti mrtev ne morem poslušat. Slično operacijo sem ponovil še enkrat in ozdravel :blush:

Ja Pepe, kje so cajti, ko smo šli v trgovino, kupili plato s komadom, ki ti je bil všeč in poslušali legalno muziko. Izvajalci, avtorji, ... pa so bili pošteno nagrajeni za svoj trud s prodajo plat. Sedaj pa, kot si napisal, dajo na CD, kaseto, ... en dober komad in kup sranja, pol se pa pizdijo kako jim raja krade intelektualno lastnino.

Če mi nekdo ukrade avto, to prijavim in policija ugotovi, da avto ni bil zaklenjen in povrhu še ključi v njem, bom kaznovan tudi sam, ker nisem primerno zaščitil svoje lastnine.

In nenazadnje, koliko posiljevalcev se je vleklo ven na foro, da jih je žrtev sama izivala in napeljevala k dejanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kdo od vas, si je nazadnje svojo najljušo glasbo ali film kupil v trgovini ?

ys

imam ogroomno zbirko glasbe na CDjih

vse brez izjeme kupljeno - sicer ne vse v trgovini

ampak tudi preko TVprodajnih kanalov, naročil iz revij ..

Prav

tako moj brat ..

Vsa

glasba posneta na PCju je iz teh in njegovih CDjev - za to si je enkrat moj batko vzel

čas in mi posnel ob mojem rojstnem dnevu vse skupaj na trdi disk in mi ga dal

kot darilo

Filme,

v glavnem otroške, si pa strogo sposojam v videoteki,

ker se mi jih zdi bebavo kupovati.

Mogoče

mi kot običajno ne boste verjeli in bo Ervina spet iskala "luknje" v mojih trditvah - ampak tako je.

:yes:

In nenazadnje, koliko posiljevalcev se je vleklo ven na foro, da jih je žrtev sama izivala in napeljevala k dejanju?

Ja

take fore bi bilo treba na vseh sodiščih ovreči.

Nekajkrat sem bil v situaciji in verjetno v podobni veliiiko razsodnih mladih fantov,

ko te deklica zvleče iz čistega heca dobesedno v posteljo

in zadnji moment reče "Ne, tega pa ne!"

Vsak

normalen bo rekel: "OK, no če ti ne paše, pa drugič - ali pa z drugo!"

:grim

Isto

je pri vseh vrstah prestopkov: eni imajo v glavi red, drugi pa kaos.

Država je pa tu, da rihta tiste s kaosom v glavi in jim jih da po riti, ko to rabijo.

:devil: :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, klobas nazaj nisem bral, le zadnjo stran in naslov.

In sedaj naivno vprašam, ali se obeta podražitev pisarniškega papirja? Nekajkrat sem namreč že nanj kaj iz knjig prepisoval in drugim podarjal! Bom gor plačal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, klobas nazaj nisem bral, le zadnjo stran in naslov.

In sedaj naivno vprašam, ali se obeta podražitev pisarniškega papirja? Nekajkrat sem namreč že nanj kaj iz knjig prepisoval in drugim podarjal! Bom gor plačal?

Seveda. Iz istega razloga se bo podražil tudi skretpapir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

dola al gor nima veze .. noben papir ni zastonj ..

ne glede na to ali so na njem

avtorska dela zapisana

s tinto

al

z drekom

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nenazadnje, koliko posiljevalcev se je vleklo ven na foro, da jih je žrtev sama izivala in napeljevala k dejanju?

Tako je! Naj delajo slabšo glasbo, pa ne bo problemov... :OK:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupina Greateful Dead je sama vzpodbujala presnemavanje in kopiranje njihove glasbe. In to lahko počnete čisto legalno še sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam imajo to že zdavnaj v ceni ;)

Probajte vsi skupaj razumet, da osnovni problem ni v zaračunavanju nadomestila ob prodaji medijev, ampak v tem, da se avtorska dela (v 99% muziko in filme) pač krade in brezplačno distribuira.

Me zanima kdo od vas, si je nazadnje svojo najljušo glasbo ali film kupil v trgovini ?

Ne zanima me če imajo v ceni, zanima me najnižja cena medija.

In ti probaj razumet, da Zlatko Dobrič niti slučajno ni moralno upravičen do mojih tolarčkov, če njegove glasbe ne poslušam, nimam nobenega njegovega CDja in niti slučajno nimam namena kupiti/ukrasti/piratizirati/whatever niti enega njegovega komada, po tem ušivem zakonu pa JE upravičen (tudi) do mojih tolarjev, s katerimi kupim spominsko kartico za fotoaparat, pozneje pa te fotke prenesem na kupljen CD ali DVD (vmes so pa še malo na disku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa čast izjemam, ki kupujete CD-je bandov, ki so vam všeč ... BTW: za lastne potrebe in arhiv je že sedaj dovoljeno presnemavanje originalnih medijev in sicer v dveh kopijah ...

Za tiste, ki vam je všeč samo en komad iz plošče pa obstajajo tudi spletne glasbene prodajalne, kjer kupuješ komade po sistemu en komad 1 USD ali 1 EUR ... ipd.

Lobo, daj razloži kako lahko zaščitim lastno glasbo, ki jo da nekdo na internet ostali pa jo brezplačno kopirajo ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!