Skoči na vsebino

Nadomestila za privatno in drugo lastno reproduciranje


Dry

Priporočene objave

NE moreš, sprijazni se hočko. tako kot naj bi se mi sprijaznili s temi "davki". jst nisem prekopiral ene reči...ampak bom vseeno moral financirat neke trapaste izvajalce. ampak kot je nekdo dejal...če maš dobro glasbo se širi sama od sebe. in to ne more biti tako slabo, zato pa razumem razne "obskurneže" ki podpirajo to...enostavno niso dovolj poslušani in jih folk ne posluša. priliko imajo na netu. nekdo jih lažje opazi, predvsem pa publika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo, daj razloži kako lahko zaščitim lastno glasbo, ki jo da nekdo na internet ostali pa jo brezplačno kopirajo ?!

Tukaj si preberi. To je tvoj problem. Tako, kot je moj problem, kako jaz ščitim svojo lastnino, daj še ti zaščiti svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki vam je všeč samo en komad iz plošče pa obstajajo tudi spletne glasbene prodajalne, kjer kupuješ komade po sistemu en komad 1 USD ali 1 EUR ... ipd.

Lobo, daj razloži kako lahko zaščitim lastno glasbo, ki jo da nekdo na internet ostali pa jo brezplačno kopirajo ?!

Tole pod prvo točko je navaden rop - 20 skladbic na CDju stane 15 €, skupaj z izdelavo škatlice in medija, tiskanjem ovitka in marže trgovcem. Na netu, brez navedenih stroškov pa?

Pod drugo točko: kako ti lahko tisti ki je dal tvojo skladbo na net izstavi račun, ker ti dela brezplačno reklamo? Namreč - če hočeš da ljudje tvojo glasbo poslušajo, jo morajo nekje spoznati, ne? In ko te ljudje spoznajo, bodo z veseljem šli na tvoj koncert. In izvajanje v živo je tisto delo, od katerega naj bi glasbeniki živeli - ne pa od nekih glupih nadomestil za sedenje doma in praskanje po jajcih.

Še vedno ne vem, kako je lahko Dobrič upravičen do mojih tolarčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, če so že uvedli nadomestila, bi bilo najbolj pošteno še bi udarili samo po širokopasovnih dostopih do interneta - xDSL, kabelski net ipd. saj so ti osnovno orodje za "piratiziranje".

Francozi so celo poskušali uzakoniti en tak pavšal, s katerim bi se potem poplačevalo avtorje, ljudje bi pa lahko snemali karkoli jim paše z interneta, za lastno rabo, seveda.

Naši avtorji bi se lahko prilagodili trgu in ponudili svoja dela na internetu tako, da bi bila cenejša (nasplošno manjši stroški, manj posrednikov itn.) ali brezplačna vendar tako, da bi število dolpotegov bilo merljivo. Bolj popularen naj dobi proporcionalno več denarja.

Hotschko, na večini portalov kjer se glazba prodaja legalno je ena pesem precej manj od 1 USD ali 1 EUR.

Jaz sem pripravljen plačevati pavšal, če me bodo pustili pri miru, glede tega kaj doma downloadam za lastno rabo (neprofesionalno).

Večina celotne produkcije je ameriška in večina denarja bi morala romati tja. Ali ne?

Za internet pa upam, da bo še dolgo tako nenadzorovan in delno kaotičen. Ne samo zaradi avtorskih del, predvsem zaradi družbe in svobode govora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno kakico:

Zakaj ne bi bilo tako kot za paralement?

Kdor doseže določen prag downloadanja, torej je poslušan- ergo kobajagi kvaliteten :doze: , bi bil upravičen do nekaj teh penezov. Ostali praskači pa najprej pogruntat kaj se prodaja, potem pa šele služit.

Sicer mi za vse skupaj dol maha, ker ne pomnim, kdaj bi nazadnje kakšno muzko res poslušal. In se mi res trapasto zdi, nekega osladnega Zlatkota podpirat! :SS

Njemu podobni in podobne, bi morale kvečjemu meni nadomestilo plačat za uničene komande in obtolčen ekran, kadar čisto po nesreči naletim nanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, na večini portalov kjer se glazba prodaja legalno je ena pesem precej manj od 1 USD ali 1 EUR.

Jaz sem pripravljen plačevati pavšal, če me bodo pustili pri miru, glede tega kaj doma downloadam za lastno rabo (neprofesionalno).

se strinjam tisto ceno sem pa rekel na pamet

Kdor doseže določen prag downloadanja, torej je poslušan- ergo kobajagi kvaliteten :doze: , bi bil upravičen do nekaj teh penezov. Ostali praskači pa najprej pogruntat kaj se prodaja, potem pa šele služit.

potem bi pa res ostal samo še gnoj od muzike ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok vse lepo in prav ampak za kaj za vraga morm za printer, ki ga uporabljam izključno za svoje službene projekte plačevat neko nadomestilo nekomu, ki s vsem skupaj nima nič :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še recimo primer, na DVD si ustvarim arhivo službenih projektov in zaradi tega odvedem nekaj denarja za skupino, ki jo v osnovi preziram :?

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej načeloma bi se strinjal, ampak potem želim, da se za vsak prodan cigl, ploščico, strešno opeko, ..., (recimo ene 5 tolarjev po kosu) plača nadomestilo za projektante. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej načeloma bi se strinjal, ampak potem želim, da se za vsak prodan cigl, ploščico, strešno opeko, ..., (recimo ene 5 tolarjev po kosu) plača nadomestilo za projektante. :whistle:

Tocno tako!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem pa jaz slišal, je pa ta zakon veljal samo 1 teden (če je). Nakar so ga po direktivi EU mogli ukinit. :)

Ne bom pa trdil, da je to res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!