Skoči na vsebino

Elektronski števci


begginer92

Priporočene objave

A mi lahko kdo prodim razloži glede menjave števcev - ali se da iz mehaničnega na elektronskega, ker sm gledal da prodajajo zelo dobre elektronske števce, ki pa na internetu spadajo pod styling. :yea1:

http://www.koso.com.tw/

Ali je treba tudi krmilo menjati? :whistle:

post-12995-1160939166.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja normalno da se da, če je števc narjen za ta pa ta motor

tale na sliki je za aeroxa, paše pa mislim da na novejše aeroxe (tiste, ki imajo že v originalu obratomer, če pa nima daš pač senzor vrtljajev na kapco svečke)

krmila ni treba menjati nikjer, stane pa tak števec okoli 35k, 2k gor ali dol, glede na to ker motor imaš

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ali dobiš tudi števce za kakšen kitajski motor npr. Keeway Matrix 50

post-12995-1161020362_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ali dobiš tudi števce za kakšen kitajski motor npr. Keeway Matrix 50

ja, da se dobit, novi keeway matrixi in focusi(ki jih še v sloveniji ne prodajajo) imajo že serijsko vgrajen elektronski števec z mislim da modro osvetlitvijo "k0ci" ti se pa prvo pozanimi preden pišeš neumnosti :slap: ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dej ne seri buč no :angry2:

on sprašuje za aftermarket števce, vrjetno ne bo šel kupit novga motorja ker ima modro osvetlitev :slap:

sploh pa je dal link od firme KOSO, ta pa vem da ne dela aftermarket števcev za matrixe in focuse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dej ne seri buč no :angry2:

on sprašuje za aftermarket števce, vrjetno ne bo šel kupit novga motorja ker ima modro osvetlitev :slap:

sploh pa je dal link od firme KOSO, ta pa vem da ne dela aftermarket števcev za matrixe in focuse

uprašu je če se da dobit elektronske števce za kitajski skuter in ne če se da dobit točno na tej strani.

pa ne žali me z "bučo" ko veš da lahk dobiš opozorilo :BUA: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej ti bom odebelil glavni txt:

A mi lahko kdo prodim razloži glede menjave števcev - ali se da iz mehaničnega na elektronskega, ker sm gledal da prodajajo zelo dobre elektronske števce, ki pa na internetu spadajo pod styling. :yea1:

http://www.koso.com.tw/

Ali je treba tudi krmilo menjati? :whistle:

vidš on bi menju števc, ne pa kupu novga skuta

pa sej te ne zmerjam z bučo, sam to pomen da ne govor neumnosti :D

aja opozoril mam pa že dost :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jooo, i'm so sorry, mislu sm da je to drug uporabnik :wacko: .

ampak useen pač da se dobit elektronski števec.

lahk bi pač naroču tega recimo da je on prejšn crknu al pa karkol ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to itq sam če paše gor oz. če ima enake konektorje....drgač se pa od kosota dobi tut take števce ko jih daš ponavadi na naked balanco (brez plastik), pa se pol mal igraš s poliestrom magari, pa bo moglo vse skup lepo zgledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O:-) Pozdravljena, tk čist slučajno sm pozabu omenit da kopujem 50ccm motor.(tega nism omenu zarad tega ker je tema predelave). Pa tk mal sprašujem ker 50 ccm motor je najboljš pa ka bi se mu dalo predelat da bi biu bol ql. :OK: :winkiss: Predlagita še kak motor 50ccm ko je pod 550.000sit al pa vsaj 600.000 sit. Blo bi zaželjeno kak supermoto al endur, najraj pa cestaš oz. težkaš sevede 50ccm.A mi lahk data kak link do prodajalne z ročkami, števci oz. dodatki za motor. Hvala

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O:-) Pozdravljena, tk čist slučajno sm pozabu omenit da kopujem 50ccm motor.(tega nism omenu zarad tega ker je tema predelave). Pa tk mal sprašujem ker 50 ccm motor je najboljš pa ka bi se mu dalo predelat da bi biu bol ql. :OK: :winkiss: Predlagita še kak motor 50ccm ko je pod 550.000sit al pa vsaj 600.000 sit. Blo bi zaželjeno kak supermoto al endur, najraj pa cestaš oz. težkaš sevede 50ccm.A mi lahk data kak link do prodajalne z ročkami, števci oz. dodatki za motor. Hvala

:krneki:

no, sicer je to res tema predelave, ampak če že sprašuješ:

odlični skuterji so: aprilia sr, gilera runner, piaggioti, keewayi, ampak serijsko zelooo zablokirani(če sm kirga pozabu me popravte, se opravičujem).

supermototi: beta RR, eden najboljših kar sm jih kdaj vozu, moj brat ga ma, sam blokado odvzeto, pa mu gre prek 80, ampak v sloveniji novih ne dobiš več, poglej mal na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.).

cestaša sta pa mislim dapoznana bolj ko ne sam dva(se opravičujem če sm kirga pozabu), to pa sta aprilia rs50 in yamaha tzr50(se pa tut rablen drag prodaja).

no, glede predelav, maš pa tule link.

tuki boš čist use našu: http://www.scooterkit.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi pasal kej na aprilio rs50? to da notr kot oblika ne gre vem ampak tist bi se jast že s poliestrom poigral tako kot vedno pa naredu tko da bi blo fajn :D samo zanima me če se da zvezat zraven da bi delu pa kazu tko kot more?

pa če paše ker, ker model bi bil to recimo iz te http://www.koso.com.tw/ strani k je bla že lih na to stran odprta tema. Al pa če je še kakšna dobra stran?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že o števcih govorite, dejte povedat ker je bolj natančen.........analogni al digitalni :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se da, če ne pa mal lotaš žice, sej to ni ne vem kak bavbav

Kam boš lotu če nimaš senzorja za elektronski števec in obratomer?

Aja pa nekak gruntam kako bi si naredu senzor za nadzor količine bencina v tanku da bi mi to prikazoval potem na zaslonu pa še ne vem če bo deloval. A je slučajno že kej tazga dobavljivga?

LP

Popravljeno . Popravil BEliEVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za števc pride magnet na kolesu, tko ko un za becikel, al pride pa navadna zajla not pa naštimaš obseg kolesa pa ti pol šteje kokrat se zajla vrti v števcu(da ma vse senzorje v števcu)....nekako tako, nism še videl kako je narejeno

za obrate pride pa senzor med kapco pa svečko, pa ti sam iskre šteje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u d best, hvala za tole k0ci. Drugač pa to pa res prvič slišm da bi dal senzor med kapco pa svečko zato da obrate šteje (čeprov je ubistvu logično). Sam lih med kapco pa svečko ne morem dat-to bo vseen treba nakak drugač dat-veš kakšn tok tm teče. Edin a se ga veže vzoperdno al zaporedno (če se ga vzporedno bi mogoče še šlo).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi pasal kej na aprilio rs50? to da notr kot oblika ne gre vem ampak tist bi se jast že s poliestrom poigral tako kot vedno pa naredu tko da bi blo fajn :D samo zanima me če se da zvezat zraven da bi delu pa kazu tko kot more?

pa če paše ker, ker model bi bil to recimo iz te http://www.koso.com.tw/ strani k je bla že lih na to stran odprta tema. Al pa če je še kakšna dobra stran?

LP

po moje bi pasu, in to od aprilie sr.

Kam boš lotu če nimaš senzorja za elektronski števec in obratomer?

Aja pa nekak gruntam kako bi si naredu senzor za nadzor količine bencina v tanku da bi mi to prikazoval potem na zaslonu pa še ne vem če bo deloval. A je slučajno že kej tazga dobavljivga?

LP

za senzor si dej nek plovček no3, pol si pa kup zaslon pa si ga sam sprogramiri :D , najcenejša varianta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u d best, hvala za tole k0ci. Drugač pa to pa res prvič slišm da bi dal senzor med kapco pa svečko zato da obrate šteje (čeprov je ubistvu logično). Sam lih med kapco pa svečko ne morem dat-to bo vseen treba nakak drugač dat-veš kakšn tok tm teče. Edin a se ga veže vzoperdno al zaporedno (če se ga vzporedno bi mogoče še šlo).

LP

...Za obratomer se veze na cingšpulo :grim ...če maš luči vezane na elektriko motorja in ne na akumulator, lahko obratomer tut na luči zvežeš :kva2: ...ampak je bolš če das na cingšpulo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u d best, hvala za tole k0ci. Drugač pa to pa res prvič slišm da bi dal senzor med kapco pa svečko zato da obrate šteje (čeprov je ubistvu logično). Sam lih med kapco pa svečko ne morem dat-to bo vseen treba nakak drugač dat-veš kakšn tok tm teče. Edin a se ga veže vzoperdno al zaporedno (če se ga vzporedno bi mogoče še šlo).

LP

eh tok lih ni tko velk, je pa velika napetost (enih par kV)

veže se pa čist lahko, ni nič zaporedno, vzporedno

to je sam tko da se un senzor(žica) dotika tiste žice po kateri gre tok za svečko, lahk tut kje vmes med svečo pa cinšpulo izolacijo odpigaš (ni priporočljivo ker ti lahk potem prebija) pa sam prilotaš gor senzor, al pa na cinšpulo kokr je reku GP MASTER, vglavnem tok d se dotika

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zanimivo, upam da majo senzorje že zravn te števci-sej pr enih mislm da clo piše da so... se bom mal poigral s tem ko bom najdu neki tazga za pamtno ceno pa kupu, pa če bom kej rabu vidm da več al mn vse veste pa vas bom vprašu še kej če bom rabu...

A se bo kdo od vas tut kej podobnga lotevu? Al pa a ste že delal kej tazga ker tok veste? ker jast ubistvu ne vem lih kako so zvezani te števci in na kakšen princip delajo ker se v to še nisem poglablju. Poznam pa tehnike raznih števce, ampak to je drugo! :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že o števcih govorite, dejte povedat ker je bolj natančen.........analogni al digitalni :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, verjetno bom naročal s te strani, če je še kdo zainteresiran da bi kaj vzel naj mi pove pa norčim še zanj... ampak naj povem da še ni čisto 100% da bom naročal. ČE pa bo več zaniimanja bom pa vsekakor naročil, če ne zase pa za vas :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že o števcih govorite, dejte povedat ker je bolj natančen.........analogni al digitalni :?

u bistvu to js ne vem, ampak moj fotr mi je reku, da je lažje nardit natančn digitalni števec kot analogni, itak mata oba no3 računalnik, sam da je na digitalnem lažje sprogramirat da točno teče.

če maš še kako vprašanje povej pa bom fotra prašu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!