Skoči na vsebino

Pogoji za volilca


Andrej.d

Priporočene objave

Še ne tako dolgo nazaj smo poznali moralno politično neoporečnost.To pomeni,da te niso dobili.Trenutno politiki nimajo nobenih omejitev.Čudno?Še za vsak razpis delovnega mesta v državni upravi so pogoji,za njih pa nič!

Moji pogoji zanje so približno taki:

-Vsaj višja izobrazba.

-Osebna zgodovina.Družina,otroci...Kaj je do sedaj zase ustvaril.(Kdor še zase ne poskrbi-)

-Družbena zgodovina.Uspešno vodenje,vklopljenost v družbo,osebno angažiranje za ideje.Skratka reference.

Na drugi strani pa veliko volilcev pljuva po politikih pa jih kljub temu vedno znova volijo.Neumnost,kajne?Neumni volijo nesposobne.

Torej.Kakšne pogoje mora izpolnjevati volilec?Nobenih?

Moji pogoji so isti kot za politika!

Ali ni vsa ta demokracija drugače utopija?

Kaj pa če ne bo nikoli bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ustavo in zakon o volitvah. :grim

Ustavna pravica vsakega je da voli in da je izvoljen.

ja, velik imamo pravic :wacko: papir vse prenese :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, velik imamo pravic :wacko: papir vse prenese :whistle:

In zakaj se ne organizirate in se podate na ulice, če so vaše pravice tako kršene in se počutite zatirane. Aja, je lažje jamrat iz toplega stola. Krneki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ne tako dolgo nazaj smo poznali moralno politično neoporečnost.To pomeni,da te niso dobili.Trenutno politiki nimajo nobenih omejitev.Čudno?Še za vsak razpis delovnega mesta v državni upravi so pogoji,za njih pa nič!

Moji pogoji zanje so približno taki:

-Vsaj višja izobrazba.

-Osebna zgodovina.Družina,otroci...Kaj je do sedaj zase ustvaril.(Kdor še zase ne poskrbi-)

-Družbena zgodovina.Uspešno vodenje,vklopljenost v družbo,osebno angažiranje za ideje.Skratka reference.

Na drugi strani pa veliko volilcev pljuva po politikih pa jih kljub temu vedno znova volijo.Neumnost,kajne?Neumni volijo nesposobne.

Torej.Kakšne pogoje mora izpolnjevati volilec?Nobenih?

Moji pogoji so isti kot za politika!

Ali ni vsa ta demokracija drugače utopija?

Kaj pa če ne bo nikoli bolje?

Tako čudno si vse skupaj napisal, pa jaz sem itaq čudna, da sploh drezam v to ... ampak ne vem več ali bi ti želel spremeniti pogoje za volivce (BTW govorimo o volilcih ali volivcih???) ali za izvoljene ... ?!?!

BTW kakšno vezo ima družina pa otroci s tem ali lahko nekdo voli ali ne oziroma oziroma je lahko izvoljen ali ne ... vse skupaj kar si naklamfal je napisano totalno na neki čudni ravni (ne bom imenovala kakšni, ker bom spet zlobna in grda in nevemšekaj) in ti ne bi dala ne volilne pravice, niti te volila ... če se že greš neke politične debate bodi poličitno vsaj malo pismen ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in ti ne bi dala ne volilne pravice, niti te volila ... če se že greš neke politične debate bodi poličitno vsaj malo pismen ...

No, saj je tudi on ne bi dal tebi, tako da ti sploh ne bi bla u poziciji, da bi lahko odločala o njegovi volilni pravici ali ga sploh lahko volila. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.Kakšne pogoje mora izpolnjevati volilec?Nobenih?

Da je blond, ima modre oči, član NSDAP in da je sploh zaveden arijec, pardon, Slovenec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj je tudi on ne bi dal tebi, tako da ti sploh ne bi bla u poziciji, da bi lahko odločala o njegovi volilni pravici ali ga sploh lahko volila. :grrr

Mogoče bi pa bila v poziciji :hmm: :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če stojim čvrsto za hrbtom in ti nudim oporo, sem lahko opozicija. :)

Zahrbtnežev ne maram ... niti čvrstih ... koalicija mi je ljubša :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da mamo svobodo govora in da lahko vsak še tako velik lolek izrazi svoje mnenje, je prav, da lahko vsak lolek tudi izbira na volitvah :). Ne vem, zakaj bi mogli določat pogoje kakšen naj bi bil volivec, kakšno izobrazbo naj bi imel ipd. - saj formalna izobrazba še ni kako zagotovilo, da je osebek pameten in da zna izbrat najboljše :). Tak da je čist kul tak ko je zdaj - da ma vsako dost staro bitjece možnost volit in da je starost edina 'omejitev'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam filing, da je naslov teme zgresen, da je andrej imel v mislih pogoje za politike, ne za volilce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne vem, če bom zadel v črno, glede na osnovno temo, ampak kar se volitev in kandidatov, ki bir adi b'li ablast, samo nekaj; (kar sem davno enkrat /pred volitvami/ zapisal v Nedlejcu).

1) Vsak kandidat, (npr. za župana), bi moral dokazati, kaj je v življenju naredil zase.

2) Vsak kandidat, bi moral podati plan, kaj bo naredil v času svojega županovanja.

3) Vsak kandidat, mora na koncu svojega županovanja dokazati, kaj je za časa "vladanja" naredil!!!

4) In vsak kandidat, bi moral dati hipoteko na vse svoje premoženje, ki ga zastavlja v primeru "jalovosti" njegovega "županovanja" (ali kakršnega koli predsedovanja). :o :o :o :o :o

AMEN

P.S

No, zdej me pa zanima, :eek: koliko bi se jih potegovalo za župana??? :hmm: :hmm: :hmm: :?

*****

(Ponovna tema, preskočila v prvo...)

Uf... Zajebal sem! Vprašanje je bilo: "Pogoji za volilca".

Pa saj je čist vseeno. Povedal sem pa le...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!