Skoči na vsebino

potopisi v madžarskem tisku


Ninč

Priporočene objave

po novem kupujem madžarski motorevü. je mesečnik, relativno poceni... ni sicer ne vem kaj, ampak dobro... kolko se jaz v motorje trenutno spoznam, untig dovolj.

mam en predlog... predvsem za tiste, ki pišejo potopise. če bi želeli, bi se lahko članki prevedli v madžarščino (jaz) pa bi se potem poslalo tja (če je želja da še kdo vidi vaše potovanje). bom kontaktirala mlade gospode na revijo, pa potem sporočim novice tukaj. (ni nujno da je zdaj to revija motorevü, lahko je katera druga...)

dodatna vprašanja mi prosim pošljite na PM.

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u, tam pa dela moj kolega Imre :devil:

A znaš ti Mađarsk tudi pričat? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nen tudam Magyar! :P

samo da te popravim: nem tudok magyarul oz nem beszélek (govorim) magyarul.

ti ne, jaz pa :grim :rolleyes:

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je bolj kul, če slovenski motoristi pošiljajo svoje potopise na slovenske moto revije.

spletna stran je www.motorrevu.hu

naslova maila pa ne bos v reviji ne boš našla. pobrskaj tule .

če maila ni na spletnu niti v reviji, potem najbrž nocejo, da jih gnjavi vsak, ki ima 5 min časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ok, sam nekdo jih tud prevest mora... ajde anglo še gre, sam tud tist morajo oni al pa kdo drug prevest... ne bojo v revije dajali angl članke... halo!

pa tud bolj fajn se mi zdi, da pristopiš v jeziku ki ga govorijo oni...

v glavnem poskusit ni greh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da te popravim: nem tudok magyarul oz nem beszélek (govorim) magyarul.

ti ne, jaz pa :grim :rolleyes:

lp, nina

Znam naročit rundo pira in še par malenkosti :D Za ostale formalnosti pa poskrbi kolega, ki se je iz Lendave priselil v naše kraje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je bolj kul, če slovenski motoristi pošiljajo svoje potopise na slovenske moto medije...

prevode mađarskih člankov tako ali tako lahko vsake toliko preberemo v slovenščini, pa so bolj levi... pa da ne bo potem to izpadlo tako tudi pri njih, se bodo vsi smejali reviji...

kaki so pa kej honorarji

Odvisno od članka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je bolj kul, če slovenski motoristi pošiljajo svoje potopise na slovenske moto medije...

kaki so pa kej honorarji........ :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki so pa kej honorarji........ :hmm:

hja, pri transkacijah z Madžarske zna bit problem, ker morš od zneska plačat še prispevke državi (za dohodnino itd...)... razn, če se pelješ na turo pa "keš na roko", če se da, pa vmes že Madžarice v riti ščipaš par dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki so pa kej honorarji........ :hmm:

najbrz ne pretirano visoki, če se na podlagi članka določa honorar - podlaga je pa bolj dolgočasna - tako kot povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prevode mađarskih člankov tako ali tako lahko vsake toliko preberemo v slovenščini, pa so bolj levi... pa da ne bo potem to izpadlo tako tudi pri njih, se bodo vsi smejali reviji...

Odvisno od članka.

jst se nasploh potopisom smejim včasih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se nasploh potopisom smejim včasih :P

Sploh uni so fajni, ko se potapljajo v potopisih... :blink: :OK: :? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Nininani je bla danes pridna in je pisala na uredništvo (alikamorkoliže). namestnik gl urednika mi je odgovoriu naslednje. v bližnji prihodnosti bodo izdali prilogo s potovanji, torej RABIJO potopise. sedaj bi apelirala na vse tiste, ki so bili v kakšnih egzotičnih deželah, če jih zanima da se objavi v madž tisku, da pošljejo meni, da prevedem. slike morajo biti dobre kvalitete, morajo bit jasne in primerne velikosti!

tisti, ki pa me mislijo pljuvat al me kakorkoli ovirat pri delu, naj tega posta ne berejo! ker imam dobre namene in nisem tako ozko usmerjena kot nekateri (samo slovenski tisk- zakaj nebi videu še kdo kje ste bli....)

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki pa me mislijo pljuvat al me kakorkoli ovirat pri delu, naj tega posta ne berejo! ker imam dobre namene in nisem tako ozko usmerjena kot nekateri (samo slovenski tisk- zakaj nebi videu še kdo kje ste bli....)

lp, nina

čisto prijateljski nasvet, prvo preveri koliko honorarja bodo dobili avtorji in koliko ti za prevod šele potem išči sodelavce. da ne bo kdo pisal in pisal in potem mu bodo dali 2000 sit honorarja in tebi 500 sit za prevod, seveda boš pa kriva ti ker si napizdla avtorja.

dandanes se pisat skoraj ne splača več, razen če si študent z preveč časa, vsekakor pa moraš prej vedno preverit plačilo. dvomim da je tu kdo ki bi pisal in trošil čas zaradi lastnih užitkov objavljati v mađarski reviji. zastonj so te že vsi naši mediji veseli :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa potopisi mal zgubljajo svojo funkcijo. Včasih ni blo interneta in so bili - poleg potopisnih monografij (knjig) - edini vir informacij za popotinke... danes pa na internetu najdeš vsega boga - od nasvetov, kje spat, kaj jest, kje tankat, do tega, kje je kako dobri ovinek, kje je sfukana cesta, kje morš met pištolo zravn itd ...

vse več je pismenih ljudi in vse več je tudi takih, ki od člankov/potopisov zahtevajo nek (višji) nivo... ni več dovolj - štartali smo tam ob tej uri in pol smo se vozli in vidli čuda božja pol pa parkirali in smo se fajn počutli ker smo se vozli in ker smo vidli čudovito pokrajino od blizu in to so res sanje za motoriste in žrli smo meso in vroče je blo ...

skratka - zmer težje je najt dober in zanimiv potopis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je v potopisu nujno potrebno omeniti, če je kje dober odojek, jagnje ali ostala kulinarika. Saj vsi vemo, da vožnja ni užitek, če tudi telo ni zadovoljno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!