Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

Quiz queščn. A obstaja ne preveč kompliciran/drag način za popravilo grelne spirale na zadnji šipi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quiz queščn. A obstaja ne preveč kompliciran/drag način za popravilo grelne spirale na zadnji šipi?

Zavarovanje šip..in bum ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje šip..in bum ;)

eee, pol bodo rekli: "totalka! damo 30€" :) ampak ker dela, bi bli fino de bi še šipo odtajal. celo. ne po obrokih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi skupej pa ja neki malga vemo, z mal pomoči strica Gugla, me ne bo več zeblo u roke ko bom rinu kanto hehe :) Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi skupej pa ja neki malga vemo, z mal pomoči strica Gugla, me ne bo več zeblo u roke ko bom rinu kanto hehe :)

dobra stvar :worship: ... potegn črte do sprednje šipe in po njej mal riš, ti nau treba drgnt zjutraj :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quiz queščn. A obstaja ne preveč kompliciran/drag način za popravilo grelne spirale na zadnji šipi?

Jaz sem slišal, ne vem pa če je res. Možno bi bilo.

Pri zobozdravniku dobiš malo mase za plombo - zalivko in to zmes neneseš tja, kjer je zadeva prekinjena.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakšno je vaše mnenje???

Imam micro 2008, in po 45oookm je začel občasno cvilit jermen. Nekak sem zdržal do 70000 km. Sledila je menjava jermena in že po par tisoč km je zopet cvililo in to za znoret. Kolega mi je jermen pošprical s sprejem za jermene - samo malo manj in drugače cvili. Čaka me že zopet novi jermen, kaj pa če se to ponovi?????

Avto je v garanciji, jaz pa nebi rad samo na servis hodil. Drgač sem pa zadovoljen z avtom.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno je vaše mnenje???

Imam micro 2008, in po 45oookm je začel občasno cvilit jermen. Nekak sem zdržal do 70000 km. Sledila je menjava jermena in že po par tisoč km je zopet cvililo in to za znoret. Kolega mi je jermen pošprical s sprejem za jermene - samo malo manj in drugače cvili. Čaka me že zopet novi jermen, kaj pa če se to ponovi?????

Avto je v garanciji, jaz pa nebi rad samo na servis hodil. Drgač sem pa zadovoljen z avtom.

Scarabeo

Scarabeo, glede na to da praviš, da so ti jermen menjali, pomoje ni problem v jermenu ampak v napenjalcu jermena aka. "šponar". glede na to, da cel ta del stane tam okrog 150 EUR :wallbash: ti svetujem, da to porihtaš dokler je avto še v garanciji. drugače pa dobiš za micro tudi samo rolice od napenjalca, ki so precej cenejše. mogoče bo že samo to pomagalo.

čudi pa me, da se ti je to zgodilo pri 3 leta staremu avtomobilu.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo, glede na to da praviš, da so ti jermen menjali, pomoje ni problem v jermenu ampak v napenjalcu jermena aka. "šponar". glede na to, da cel ta del stane tam okrog 150 EUR :wallbash: ti svetujem, da to porihtaš dokler je avto še v garanciji. drugače pa dobiš za micro tudi samo rolice od napenjalca, ki so precej cenejše. mogoče bo že samo to pomagalo.

čudi pa me, da se ti je to zgodilo pri 3 leta staremu avtomobilu.

Uh, težka bo...:D

Cvili lahko samo ''mikro-jermen'' ki poganja pomožne naprave(alternator, kompresor klime, itd.). Če ima avtomatski napenjalec, mogoče res slabo dela in ga je potrebno zamenjat, ampak če v garanciji naj ti to naredijo na servisu. Če nima napenjalca, je pač potrebno na roke nastaviti napetost jermena in tudi to naj naredijo na servisu, zato pa je garancija.

Ti si prilepila napenjalec za zobati jermen. Ta ''zacvili'' samo enkrat in nikoli več...:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

mogoče ja ta toliko bolj vztrajen... in kar noče umret... mislim halooo! :P

ps: glavno da si razumel, kaj hočem povedat... tak da je moj cilj kljub temu dosežen :winkiss:

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

mogoče ja ta toliko bolj vztrajen... in kar noče umret... mislim halooo! :P

Če 'zacvili' zobati jermen, umre motor.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že imel nekaj avtov, pa do sedaj še noben jermen ni niti malo cvilil, zato je to tudi meni čudno.

Avto ima ročni napenjalec. Serviser pa mi je dejal, da ga je napel po predpisih, samo na spodnjo mejo. Ker če preveč napneš trpi vodna črpalka. No, sej ni panike avto je v garanciji še 2 leti. Sam jim že ne diši preveč - to bo sedaj že 3 jermen in upam zadnji.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, težka bo...:D

Cvili lahko samo ''mikro-jermen'' ki poganja pomožne naprave(alternator, kompresor klime, itd.). Če ima avtomatski napenjalec, mogoče res slabo dela in ga je potrebno zamenjat, ampak če v garanciji naj ti to naredijo na servisu. Če nima napenjalca, je pač potrebno na roke nastaviti napetost jermena in tudi to naj naredijo na servisu, zato pa je garancija.

Ti si prilepila napenjalec za zobati jermen. Ta ''zacvili'' samo enkrat in nikoli več...:yea1:

ves cvilijo lahko vsi jermeni...... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že imel nekaj avtov, pa do sedaj še noben jermen ni niti malo cvilil, zato je to tudi meni čudno.

Avto ima ročni napenjalec. Serviser pa mi je dejal, da ga je napel po predpisih, samo na spodnjo mejo. Ker če preveč napneš trpi vodna črpalka. No, sej ni panike avto je v garanciji še 2 leti. Sam jim že ne diši preveč - to bo sedaj že 3 jermen in upam zadnji.

Scarabeo

Dal ti bom nasvet: najprej dotegni jermen toliko, da ga po nastavitvi lahko z dvemi prsti obrneš(samo) za 90 stopinj toliko mora biti zategnjen potem pa ga namaži i LOJEM in ničemer drugim kajti ko pošpricaš s sprejem za jermene vedno cvili nesmeš pa ga mazat z NIČEMER kar je agresivno na gumo npr.VD,ole,razne masti itd.Lahko kot sem že omenil uporabiš SAMO loj ali milo-žajfo ! :hmm: :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal ti bom nasvet: najprej dotegni jermen toliko, da ga po nastavitvi lahko z dvemi prsti obrneš(samo) za 90 stopinj toliko mora biti zategnjen potem pa ga namaži i LOJEM in ničemer drugim kajti ko pošpricaš s sprejem za jermene vedno cvili nesmeš pa ga mazat z NIČEMER kar je agresivno na gumo npr.VD,ole,razne masti itd.Lahko kot sem že omenil uporabiš SAMO loj ali milo-žajfo ! :hmm: :hmm:

Hvala. Bom preveril za koliko ga lahko zasučem, da bom imel primerjavo, ko dobim novega - če bom le lahko zraven prišel.

Ja, pa za lojem bom začel že preventivno gledat, saj še krmijo ptice s to zadevo :rolleyes: :rolleyes:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ves cvilijo lahko vsi jermeni...... :closedeyes:

Če zacvili zobati, imaš večje težave kot cviljenje jermena... Ampak to se zgodi zelo redko. Jaz ga še nisem slišal, pa sem jih že neki videl...

Ostali pa lahko ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zacvili zobati, imaš večje težave kot cviljenje jermena... Ampak to se zgodi zelo redko. Jaz ga še nisem slišal, pa sem jih že neki videl...

Ostali pa lahko ja.

Pri zobatem jermenu,če cvili jermen je vedno kriv šponer in je potrebno zamenjat jermen + šponer!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Bom preveril za koliko ga lahko zasučem, da bom imel primerjavo, ko dobim novega - če bom le lahko zraven prišel.

Ja, pa za lojem bom začel že preventivno gledat, saj še krmijo ptice s to zadevo :rolleyes: :rolleyes:

Scarabeo

Loj dobiš pri vsakem mesarju pa ni nujno pomagaj si z milom saj je narejen iz loja ! :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam za opla do letnika 05, če ti kaj pomaga.

No sicer se gre za VW, vendar bi ti vseeno vprašal za par stvari. Mogoče je pa enako.

Torej:

- zraven dnevnih luči bi rad vklopil tudi osvetlitev števca

- odpiranje stekel z daljincem (zdaj deluje le z ključem)

- coming/leaving home

Se pri Oplu to dá nastavljati ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!