Skoči na vsebino

aprilia rally


t4d3j

Priporočene objave

lp

imam aprilio relly l.99, brez blokad in športnim avspuhom(zx), ima pa 14000km.

Pred kratkim sem se peljal pocesti s polnim gasom in mu je naenkrat zmanjkalo obratov in je crknil. Ustavil sem za cesto, ga ponovno vžgal(komej je vžgau) in se odpeljal domol(cca.3km).

Med potjo skuter ni šel več kot 50kmh(drigače gre 80) in v prednjem delu variomata je ružilo kot bi se uničli ležaji. motor se je le s težavo vrtel.

Po dveh dneh sem odprl variomat, pogledal noter in se mi zdi da je okvara na prvem delu variomata(ne na sklopki), ker tam ruži. Motor tudi ne laufa več v prostem teku.

Sedaj me pa zanima kaj bi to lahko bilo,koliko bo stalo in če je težko zrihtat. :)

Že vnaprej hvala za vaše odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja razdrt bi mogu masino pa drgac lezj niso tok dragi jst sm dou za enga visokoturaznega (18000 obratov..ti jih ne rabs nikol tok,jst tut ne sam usen za rezervo :P ) sm dou 900 tolarjev..sam sm dobu po nabavni ceni drgac so pa ene 2 jurja pa po do 3 sam delo te bi prslo edin ce poznas ksnga vaskega mehanika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

imam aprilio relly l.99, brez blokad in športnim avspuhom(zx), ima pa 14000km.

Pred kratkim sem se peljal pocesti s polnim gasom in mu je naenkrat zmanjkalo obratov in je crknil. Ustavil sem za cesto, ga ponovno vžgal(komej je vžgau) in se odpeljal domol :lol1: (cca.3km).

Med potjo skuter ni šel več kot 50kmh(drigače gre 80) in v prednjem delu variomata je ružilo kot bi se uničli ležaji. motor se je le s težavo vrtel.

Po dveh dneh sem odprl variomat, pogledal noter in se mi zdi da je okvara na prvem delu variomata(ne na sklopki), ker tam ruži. Motor tudi ne laufa več v prostem teku.

Sedaj me pa zanima kaj bi to lahko bilo,koliko bo stalo in če je težko zrihtat. :)

Že vnaprej hvala za vaše odgovore.

kup SKF C4 ležaje pa imaš mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lezaj, v masini sta 2, vsak je v eni polovici bloka, skozi njiju pa gre gred..

hvala :)

ampak sem se mal pozanimou pa pravjo de če bi bli ležaji bi mel vse skup mal lufta.

baje de so to valčki.

je res?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi valcki rozljal???.....to pa tezko vrjamm...edin ce so tok obrableni da je zelezo na zelezo...sam....nevem....

PS: KOCI: sej lahk uzame tut C3...jst sm te uzeu C3 6024Z je oznaka se mi zdi sam sm uzeu NSK pa zdrzijo vec k 18 tisoc obratov pa so tut primetni za skuterje pa majo tist nek luft k ga morjo met....pa cenej je ...jst sm jih za 900 dobu enga=) tko da me je dost cenej prslo ...k skf so lke u lj po 2500.-3500...tko da mi bl splaca=)

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valčkov nikol ne boš znucal do železa, ker skuter se sploh nebi več premikal

lej lahko C3 ja, sam C4 so preizkušeni in garantirano zdržijo vse high ende, zato ne vem zakaj bi kompliciral, pride pa komplet ležajev in semeringov C4 okol 5k za minarelli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so, ampak se mi zdi da ima vsaka firma drugačne barve, tako so lahko nekje 3g valci rdeči, drugod pa isto rdeči samo 5g, če se hočeš orientirat po barvah, moraš kupovat od istega proizvajalca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo rms so po barvi.. glej, valcki nemorejo rozljat ki si to vido.. ko potrga lezaje oz. dobijo prevec lufta, zadeva dosti majn gre pa rozlja.. nevem kaj ti ni tu jasno... al gred alpa lezaji v tem je problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej tko.

js sem vse razdru pa sklopka ni, ležaji niso ka nima gred nč lufta, jermen je vredu, valčki so kt novi.

zdej pa res nevem vč kaj bi blo

:? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ce bi mel luft bi ti zaribal....bos mogu kr razdrt ves fnt.. :)

sploh ni res, kr ce ma cist malo lufta se gre.. problem je da se z kilometri ta luft veca in veca.. in naenkrat gre v pizdo vse.. lepo vzemi blok narazn, poglej kaki so lageri, gred itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!