Skoči na vsebino

Aprilia SR 125/150 in Leonardo 125/150


Jur3

Priporočene objave

No tko. Nism najdu take oz. podobne teme in sm odpru novo, ker se pač odločam za nakup enega al drugega, pa nimam pojma v kaj se spuščam hah :) No tist k ma kšne izkušnje ali pa kašne uporabne informacije..na dan z njimi ;) Če pa tema ne bo stekla, jo bomo pa lepo zbrisal :P

Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilie SR125/150 nisem peljal, Leonarda 125 pa, zato bom rekel da se Leonardo zelo dobro pelje, dobro pospešuje in nudi dokaj dobro vetrno zaščito. Je okreten v mestni gneči. V reviji Avto magazin so ga po testu l.99 proglasili za najboljši 125 skuter in tudi v reviji Scooter&sport so ga še eno leto nazaj proglasili za enega izmed najboljših 125 skuterjev.(kopijo ti lahko pošljem)

Leonardo je najbolje prodajan skuter v Italiji, zato tudi s nabavo rezervnih delov nebi smelo biti problemov.

Sam bi se verjetno odločil za 150ccm varianto, ker je zmeraj bolje imeti nekaj več moči, vendar je treba preveriti v kateri razred pade da ne plačuješ več zavarovanja zaradi 0.5kW.

Drugače pa ga je imel uporabnik s "nickom" JETMAN povprašaj ga kako se je obnesel.

Link do testa:

Leonardo, imaš možnost angleškega jezika.

Več o "Leonradotu" pa tule: Leonardo - de

Upam da ti bo vsaj malo v pomoč

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zdej me pa še neki zanima glede Sr 125/150..glede na to da Leonardoti so usi LC se prau vodno hlajeni bi se dal tud kako narest, da bi bla SR vodno hlajena? :) mislm..vem da loh vržš spredi hladilnik pa use..ne vem pa kako bi blo z vodno pumpico in to... :P če kšn kej ve..bi biu zlo veseu hehe :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bila precej draga predelava. Priporočam ti nakup Leonarda, ki je 4 takten. Na avto netu jih je zadnje čase kar nekaj.

P.S.: Pa izpit vsaj naredi, da ne boš imel težav z plavimi ;)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že povedal @skuterist sem jaz imel Leota 125 l.1998, sicer manj kot eno leto.

Povprečna poraba goriva pri 1700km je bila 4,9l. Ne vem sicer kako je z drugimi 125cc skuterji, ampak pospeševanje se mi ni zdelo nič kaj posebnega. Po števcu je šel točno 120 km/h, je pa imel super ciklistiko, čeprav ima samo 12" gume. Z njim sem šel do Vrsarja, v eno smer 220 km (4,5 ure) in sem se peljal solidno.

Edini problem pa je bil vžig hladnega, ker je imel nekaj okvarjeno. Se posipam s pepelom, ampak se ne spomnim več točno kateri kos je bil. Spomnim se le, da bi me zamenjava stala takratnih 20.000 SIT, pa sem ga brez popravila kar prodal. :blush:

Fajn je, ker ne izgublja cene, če kupiš starejši letnik seveda. Jaz sem z njim še zaslužil, malo manj kot 27.000 SIT. :OK:

Če imaš kakšno specifično vprašanje kar vprašaj. Sicer pa kot vidiš sem z njim naredil zelooo malo kilometrov tako, da kaj veliko izkušenj pa tudi nimam. Aja, na servis ga nisem peljal, sam sem samo zamenjal olje v motorju in olje prenosa. Oboje skupaj me je koštalo manj kot 5.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bila precej draga predelava. Priporočam ti nakup Leonarda, ki je 4 takten. Na avto netu jih je zadnje čase kar nekaj.

P.S.: Pa izpit vsaj naredi, da ne boš imel težav z plavimi ;)

Mislš da bi blo res tok drago, da se mi nebi splačal?

Ma te leonardoti k so dokaj pocen so mal sumljivi ;)

RE:P.S. Čakam da bodo dal avtomatično izpit za 125ccm zraven izpita za avto hahah :D

Jetman: Hvala za te podatke. Drgač sm pa tud jst upazu da držijo ceno ja..en prodaja Leonardota 125 letnik 1998 za 1500€, jst mu sam rečm...good luck :rolleyes:

Drgač sm pa že nekak 85% da bom kupu SR 125 :)

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislš da bi blo res tok drago, da se mi nebi splačal?

Ma te leonardoti k so dokaj pocen so mal sumljivi ;)

RE:P.S. Čakam da bodo dal avtomatično izpit za 125ccm zraven izpita za avto hahah :D

Jetman: Hvala za te podatke. Drgač sm pa tud jst upazu da držijo ceno ja..en prodaja Leonardota 125 letnik 1998 za 1500€, jst mu sam rečm...good luck :rolleyes:

Drgač sm pa že nekak 85% da bom kupu SR 125 :)

Pomoje, da se ti ne izplača predelovati (napeljava hlajenja, pumpa, radiator, raztezna posoda itd.). Niti ne vem, če je potrebno, ker kolikor sem test bral, zračno hlajenje zadostuje. Skuter je 2T, dobro pospešuje, končna je baje 120km/h (nevem, če glih realna, pa vseeno), poraba je cca 5l, luči so neprimerno boljše kot na 50ccm verziji itd. Skratka, skuter je ok!

Leonardoti znajo biti sumljivega izvora, saj jih je kar nekaj videt, ki so zanemarjeni in brez tablic (če kupiš preko posrednika je verjetno ok). So tudi največkrat že precej v letih, zato so tudi kilometri vprašljivi. Gre pa za dober in trpežen skuter s dobro ciklistiko. Konkurent mu je recimo tudi Piaggio Skipper, Malaguti Warrior (poglej na avto net - ful lep skuter) itd.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa se razživela tema hehe :P

Ma ja sm vidu kok bi me pršl, okol 270€-+ (in to z NE novimi deli) :glare:

tko da vodno hlajenje odpade :) mal me edin skrbi ker še nism meu AC, da se ne bo

prehitro pregreu al kej tazga :unsure:

Leonardo mi pa nekak ni kej preveč ušeč ;) vrjetn bi potem rajš kupu Gilero Runner 125/180 :)

pa mi trenutne finance ne dopuščajo tega (saj za kšno bl ohranjeno in ne sestavleno iz 86587267 delov) :blush:

Drgač pa v soboto grem na obalo iskat SR 125, tko da..sm se kr odloču že hehe :D

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da boš zadovoljen. Vsaj kolikor sem pred leti v testu bral, niso opazno pokritizirali ničesar. Tudi dvomim, da ti bo AC delal preglavice. Najboljše, da si kupiš termo tipalo, ga namestiš na cilinder in boš videl, če se bo zadeva kaj pregrevala pri daljših vožnjah. V tem primeru si potem omisliš LC hlajenje, drugače pa pustiš obstoječe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mrcina doma :OK: se mi zdi da ma tale 125ka kr primerljive pospeške z Runner 180 :) stisnš, pa vleče tko k treba hehe :P

nism nč konpliceru, dou 5,50€ in ga vrgu na vlak :naughty: res da pol v Ljubljani na postaji blo mal krize, k se vlaku modil naprej..ampak ni blo hudga...mal smo mu nardil zamude haha :D

Zdej pa sam še umit k je svinski dost :BUA: pol pa bo kšna slikca padla hhh :whistle: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam SR125 in ima zakon vozne lastnosti,ima zelo dober oprijem cestišča.Ko je biu malo novejši je letu do 140km/h.Sedaj pa počiva v garaži že kakšno leto saj sm dau prednost avtomobilu.Odločam pa se če bi ga prodau.je kdo zaiteresiran.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebac-car: SR 125 ;)

Jest mam SR125 in ima zakon vozne lastnosti,ima zelo dober oprijem cestišča.Ko je biu malo novejši je letu do 140km/h.Sedaj pa počiva v garaži že kakšno leto saj sm dau prednost avtomobilu.Odločam pa se če bi ga prodau.je kdo zaiteresiran.lp

to ti pa mal težko vrjamm da šou 140km/h, glede na to da sm ga jst nateru na 105-110 pa že to pomoje laže šteuc :) je pa možn da ti šou 120 (po šteucu) ko je biu nou..nč ne rečm :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebac-car: SR 125 ;)

to ti pa mal težko vrjamm da šou 140km/h, glede na to da sm ga jst nateru na 105-110 pa že to pomoje laže šteuc :) je pa možn da ti šou 120 (po šteucu) ko je biu nou..nč ne rečm :D

Šou je 140km/h po avtocesti v zaveterju drugač tko je pa po ravnini letu 120km/h.prej nism nč povedu kako pa kje pa upam da si zdej zadovolen.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šou je 140km/h po avtocesti v zaveterju drugač tko je pa po ravnini letu 120km/h.prej nism nč povedu kako pa kje pa upam da si zdej zadovolen.lp

Ma še zmer nism zadovoln :D k še zmer je 140 dost :) kok gre pol SR 150 po avtocesti pa v zavetrju..175km/h? :P :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

150cc verzija ima praktično enako moč motorja kot 125cc, zato ni pričakovati večjih razlik pri končni hitrosti. Pa seveda se ne pogovarjamo o 175 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

150cc verzija ima praktično enako moč motorja kot 125cc, zato ni pričakovati večjih razlik pri končni hitrosti. Pa seveda se ne pogovarjamo o 175 km/h.

moj prejšn post je biu v oklepajih sarkazma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

kje se da dobit kit za aprilio sr 150???

ce ima kdo kaksne oglase in bi jih prlimu sm bi mu biu zlo hvalezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se da dobit kit za aprilio sr 150???

ce ima kdo kaksne oglase in bi jih prlimu sm bi mu biu zlo hvalezen

Tule imajo nekaj za Aprilia Leonardo 150, samo zadeva ni "rabljena" ampak od Malossija.

Če ne pa malo pobrskaj med modeli.

P.S. zamešal sem temo, nekdo je spraševal za Leonarda 150 :blush:

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!