Skoči na vsebino

Najvisja hitrost


rEspEct

Priporočene objave

Ma kaj lažete en drugemu porko dijo, skuter z kitom več ko 100 ta pravih ne bo šel. Če hočeš da gre več bo mogu dat veliko denarja v predelave, ne pa samo da povečaš radij cilindra drug bat in zdej imaš raketo.

Pa dajte se zresnit, kasneje ko boste starejši boste to prebirali in se smejali ..

Pa četudi komu uspe da gre tako hitro naj tudi popazi malo na druge, saj skuter ni narejen za take hitrosti in nima bremz nima ciklistike, majhne gume(beri: ena luknica in te ni več) ni to enduro ki gre čez vse. Tako da delajte kar česte samo da bo pametno fantje, saj je škoda zaradi ene sekunde si uničit življenje.

Pa srečno vožnjo!

P.S Sam bi naredil takole če bi že, kupil bi si skuter zaradi izpita pa bi se vozu z original skuterjem samo blokade daš vn, nič nebi predeloval saj ne pomeni nič to, nekaj se spremeni ampak čez dan mi bo to spet premalo spet pa sem ogromno denarja porabu. Skuter gre kolikor gre in ko si zmozen vozit večje in si pripravljen si kupiš raketo in voziš po pameti.

Moje mnenje, lahko je neumnosti ali pa se strinjate z menoj. Lep pozdrav

Samo z kitom načeloma ne, je potrebno menjati še primarne prenose. Potem pa je vsaj moj šel rahlo čez 100km/h (po števcu okoli 120km/h). Drugače pa nisem menjaval fergazerja, niti ga nisem nastavljal, sem pa moral zamenjati še povratno fedro (ker sem izgubil pospeške) in fedrce na sklopki. To je bilo bolj ali manj vse. Zdaj sem sicer starejši, ampak menim, da ni bil zgrešen nakup, saj sem v predelavo vložil okoli 50.000sit, moč sem mu pa povečal za najmanj 40%. Najlepše pri vsem tem je bilo, da sem lahko vozil normalno s ostalim prometom in me ni nihče zrival s ceste zaradi neznanja o prehitevanju pred seboj vozečih vozil. Po mestu sem se bolj malo vozil, vendar sem pri speljevanju pustil avtomobile daleč za sabo. Itak jih večina spi za volanom.

Glede porušenja ciklistike in nevem kaj še, se pa ne strinjam. Runner 50 in 180ccm imata skoraj enak okvir, pa je končna hitrost vseeno za 70km/h različna (govorim za zaprto 50ccm verzijo). Tudi z Zipi ljudje tekmujejo in vozijo 160km/h, pa vseeno nimajo na skuterjih dodatnih diskov za boljše ustavljanje. V Franciji zablokiranih skuterjev ni, saj je naš zakon povzet po nemškem, ki načrtno omejuje hitrost 50ccm agregata na 45km/h in ga s tem duši, pravtako pa v nevarnost spravlja samega voznika, saj le-ta predstavlja oviro na cesti za ostale voznike, ki lahko vozijo med 50 in 90km/h. Diski na skuterjih so mnogo drugačni od tistih bobnov na APN-ih, prav tako se ne da primerjat skuterskega okvirja s mopedovim, saj je prvi mnogo bolj tog. Nikoli nisem pogrešal boljših zavor na skuterju in sem ga brez težav lahko postavil na prednje kolo.

P.S.: raje kaj bolj umirjenega kot raketo vsaj za začetek ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo!

zanima me koliko realno laže analogni števec od aprilie sr50 racing replica letnik 2007?

popolnoma original gre v manjšo dolino 62. koliko laže?

po ravnem pa brez problema 52.

hvala za odgovore

lp

Popravljeno . Popravil fast1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

NAJVIŠJA HITROST:90-95 km/h

MOTOR:aprilia rs 50

PREDELAVE:odvzete blokade,giannelli silencer izpuh,športni filter,večje dize...

LETNIK:2007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he,he...kaj lažejo....V Grčiji smo najeli 50ccm skuterje...dejansko so pa jih predelal na 75ccm in ne vem kaj vse....najem 40eu, za 10dni smo naredil okol 700kilometrov..

Kolk je pa letelo...ko sem bil sam gor, je cager zabilo..mislim pa da imajo 100km na števcu....pod breg..smo se pa ziher pelal ene 120...avte smo za šalo prehiteval...če se sam zamislim kak smo ga teral...brrrr...nikol več..

Aja...najhitreje sem se pa peljal z fiat puntom 130km/h toliko koliko je dovoljeno po AC :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

104 po enmu dolgmu pa strmemu klancu :evilgrin: aja pa še z Kawasakijem z-750 sm šu 180 sam nism jst vozu

Popravljeno . Popravil cvilaa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera huda tema :lol: Kdor koli ni rekorda "podiral" s mopedom ali s scooterjom naj ne piše koliko ga je naveč pičil :headbang: lahko kakšen komentar, objavlat dosežkov ni treba!

_No pa še jest:

Motor: Tomos ATX c.50 L2003

Gume: Sava mc11 Spredaj 3.15-Zadaj 3.50

Tuning: 40Bat, Bing 18fergazer, Hardcore kanali,Najlonka za filter,...

Končna hitrost: pomoje okoli 85-90Kmh :rolleyes:

Lahko precente sami (cagar gre do blokade_za 360stopinj se obrne)

P.S. Lahko se je hitro peljati, Težje se je hitro zavirati :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!