Skoči na vsebino

Popis nepremičnin


KeC

Priporočene objave

Evo ker se je v eni temi (popolnoma neprimerni za te zadeve) že začelo nabijati o prihajajočem popisu nepremičnin odpiram novo temo za to.

V glavnem popis nepremičnin bo. Kaj bo zajemal, kdo mora sodelovati in kaj sledi popisu, pa seveda prosto po Prešernu v tej temi.

:whistle:

Več in formacij o tem dobite na: Popis nepremičnin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj mi nekdo pove zakaj morajo vedeti iz kakšnih materialov so nosilne stene, zakaj jih zanimajo vzdrževalna dela in podobno. :eek: :eek: :eek:

za davek pobirat rabijo samo kvadraturo.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj mi nekdo pove zakaj morajo vedeti iz kakšnih materialov so nosilne stene, zakaj jih zanimajo vzdrževalna dela in podobno. :eek: :eek: :eek:

za davek pobirat rabijo samo kvadraturo.

dr.looney :devil:

Zato, ker nisi cigo in te država hoče vdrapnit glede na to, če imaš drage (in okolju prijazne) materiale na bajti, cigoti, ki imajo čisto poceni popndekle namesto strehe, pa bodo spet oproščeni plačevanja... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sosedih sem slišu, da se splača, če imate kakšna obnovitvena dela na bajti al pa kaj tazga to prjavit zraven-dokazilo račun jasno, baje da bo olajšava al pa celo oprostitev davka na nepremičnino. Itak še ne ve noben kaj se bo izcimilo iz tega, nekaj nas bo pa verjetno tud stalo. Sploh tiste, pri katerih so neprijavljeni podnajemniki hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj se dobijo vse informacije: http://www.popis-nepremicnin.si/

Iz podatkov priodobljenih pri popisu se bo vzpostavil register nepremičnin, ki bo evidenca podatkov o dejanskem stanju nepremičnin in iz katerega se bodo črpali podatki za namene prostorskega razvoja, davčne politike in izvajanja statističnih opazovanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj mi nekdo pove zakaj morajo vedeti iz kakšnih materialov so nosilne stene, zakaj jih zanimajo vzdrževalna dela in podobno. :eek: :eek: :eek:

za davek pobirat rabijo samo kvadraturo.

dr.looney :devil:

To jih zanima zato, ker naj bi bil davek odmerjen glede na vrednost nepremicnine (boljsi materiali-vecja vrednost).

Je pa to vse skupaj velika lopovscina. Na vse prihodke, s katerimi sem kupil hiso, sem placal dohodnino, ob nakupu je bil placan davek na prodajo nepremicnine in se in se davkov placanih, zdaj pa se to...

Naj mi ne zameri proizvajalec motociklov, ampak pri nas so tapravi Banditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor

sem ys razumew zadevo je med drugim vprašljiva upravičenost "prispevka za mestno zemljišče",

ki je izjema v EU in v bistvu ga mislijo ukiniti.

Posebej

v Ljubljani je ta prispevek zelo visok, med tem ko ga v drugih mestih ali sploh ni, ali je pa zanemarljivo nizek. Na vaških področjih ga pa definitivno ni, čeprav je tudi tam treba urejati ceste in infrastrukturo.

Davek

na nepremičnine oz na premoženje je v Ljubljani v primeri s prispevkom za mestno zemljišče skoraj zanemarljiv (mislim, da je razmerje cca 2,5 : 7 v prid prispevka ). Tako je skupni letni znesek za poslovni prostor v izmeri 1.000m2 cca 2Mio SIT. Pri tem so ti zneski v drugih krajih Slovenije bistveno nižji ali pa jih sploh ni.

Glavni

namen se mi zdi je to, da naj bi bile po tem, ko bo zadeva zaključena vse nepremičnine v Sloveniji enako obremenjene, kar je tudi prow.

Če

bo tako, bo država na osnovi enakopravne obremenitve nepremičnin dobila veliko več denarja, po drugi strani pa (upam) bodo nepremičnine v nekaterih večjih mestih razbremenjene - posebej poslovni prostori, kar bi bila močna finančna podpora (najbolj malemu) gospodarstvu.

V

končni fazi se mi ne zdi tako slaba ideja vse skupaj - če politiki ne bodso na koncu vse sfižili.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Kolikor

sem ys razumew zadevo je med drugim vprašljiva upravičenost "prispevka za mestno zemljišče",

ki je izjema v EU in v bistvu ga mislijo ukiniti.

... 2. Na vaških področjih ga pa definitivno ni, čeprav je tudi tam treba urejati ceste in infrastrukturo.

...

3.V

končni fazi se mi ne zdi tako slaba ideja vse skupaj - če politiki ne bodso na koncu vse sfižili.

:naughty:

1. V EU ukinjajo davek na nepremičnine države, ki ga imajo, mi pa ga uvajamo.

2. Tudi v vaseh poznajo položnice za mestno zemljišče (ki so ga preimenovali v stavbno zemljišče) in še prispevek za vzdrževanje gozdnih cest, ki ga plačujejo samo odročne kmetije. To ti lahko dokažem s svojimi položnicami.

3. Pozabi. To jim je še vedno uspelo in jim tudi vedno bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj jih kurac zanima kaj mam jst v bajti...še posebej, ker bodo podatki javno dostopni???? :hmm:

kdo vse bo mel te podatke? država? občine? nepremičninske agencije???

niti zamisliti si ne upam par hlapcev režima z metrom in popisnim listom kako se sprehajajo v bajti...vidim samo še krvavo rdečo meglo... :angry:

spet nas bodo probali ociganiti, v to sem prepričan. smrdi po nepremičninskih lobijih... :fredy:

ne me razumet napačno. prav je da se stvari uredijo...ampak po dosedanjih izkušnjah, ko so začeli tu u GO popolnoma proti vsem zakonom pisat neke položnice za "nezazidana stavbna zemljišča" BERI: prostor okoli bajte (kot da bi morala bajta bit od roba do roba parcele :doze: kar je posebej smešno, ko ima hiša precej zemlje okoli in bili so 5-6 mestni zneski) in bi skoraj občino tožili in se je ta umaknila...pač , štih proba, če plačajo, jih bomo gonili naprej...zaradi takih reči sem popolnoma nezaupljiv do tega popisa...sem prepričan, da bodo zadevo zlorabili, tej bandi ne zaupam nič, poleg tega ni noben odgovarjal za takrat nastalo kolobocijo. :fredy:

koliko je še potrebno, da pride do splošnega upora, sploh ob nedavnih dogodkih okoli določenih skupin ljudi? :angry: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

kar se mene tiče ne bom ničesar pisow in nikomur dovolil vstopa - vsi podatki in načrti o nepremičnini so v arhivu upravne enote (preverjeno pred 2mi leti) .. naj gre popisovalec tja in naj si izpiše, kar ga zanima.

Torej

razne podatke bodo gotovo in s tem se 100% strinjam dobili v roke ljudje in institucije, ki jih bodo lahko zlorabili.

Ne

nazadnje se bodo (gotovo) vlomici povezali s temi popisovalci .. tako kot so povezani z raznimi obrtniki ..

Pri

sosedi je bil vrtnar - 2 dni po tem, ko ji je vrtnar uredil vrt so vlomili v eni sami tisti uri, ko je peljala otroke na plavanje - vrtnar je pa skozi okno lahko dovolj natančno videl urnik teh dejavnosti katerega ima obešenega na zidu .. drug sosed (mejaš te sosede) je imel pleskarje in eden od nih je vprašal, ali naj pri pleskanju pazijo na alarmno napravo: "Neee, sy je crknila!" je rekel naivni sosed. Zvečer so pleskarji zaključili, ponoči so pa vlomilci vse odnesli, ne meneč se za alarm, katerega opozorilna luč se vidi od zunaj - jasno, saj so vedeli, da ne dela.

Popisovalci

naj težijo tam, kjer zadeve niso urejene - pri meni nimajo kja delati.

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj jih kurac zanima kaj mam jst v bajti...še posebej, ker bodo podatki javno dostopni???? :hmm:

kdo vse bo mel te podatke? država? občine? nepremičninske agencije???

niti zamisliti si ne upam par hlapcev režima z metrom in popisnim listom kako se sprehajajo v bajti...vidim samo še krvavo rdečo meglo... :angry:

koliko je še potrebno, da pride do splošnega upora, sploh ob nedavnih dogodkih okoli določenih skupin ljudi? :angry: :fredy:

Nobenga ne zanima kaj imaš ti v bajti. Podatki ne bodo javno dostopini in nikol niso bili. Kar se teh stvari tiče.

Nobeden ne bo hodil z metrom po tvoji ali hiši tvojih staršev. Hodil boš ti ali tvoji starši in si sami izmerili površine. Lastnik bo dal samo podatke, ki so zahtevani in s podpisom garantiral da so podatki točni. Tako da lahko ta megla spremeni barvo. Kar se pa tiče "hlapcev režima"...... to povej tistim, ki so se prijavili iz borze na razpis in bili izbani da bodo v petih mesecih kaj zaslužili. Če se pa ne bi, bi pa po drugi temi pisal, zakaj nič ne delajo.

Splošnega upora..?? po tolikšnih spremembah, ki so se v zadnjih petnajstih letih zgodile, bi že moralo priti... ampak ni.... in verjetno več ne bo....

Pa srečno...

Torej,

kar se mene tiče ne bom ničesar pisow in nikomur dovolil vstopa - vsi podatki in načrti o nepremičnini so v arhivu upravne enote (preverjeno pred 2mi leti) .. naj gre popisovalec tja in naj si izpiše, kar ga zanima.

Torej

razne podatke bodo gotovo in s tem se 100% strinjam dobili v roke ljudje in institucije, ki jih bodo lahko zlorabili.

Ne

nazadnje se bodo (gotovo) vlomici povezali s temi popisovalci .. tako kot so povezani z raznimi obrtniki ..

Pri

sosedi je bil vrtnar - 2 dni po tem, ko ji je vrtnar uredil vrt so vlomili v eni sami tisti uri, ko je peljala otroke na plavanje - vrtnar je pa skozi okno lahko dovolj natančno videl urnik teh dejavnosti katerega ima obešenega na zidu .. drug sosed (mejaš te sosede) je imel pleskarje in eden od nih je vprašal, ali naj pri pleskanju pazijo na alarmno napravo: "Neee, sy je crknila!" je rekel naivni sosed. Zvečer so pleskarji zaključili, ponoči so pa vlomilci vse odnesli, ne meneč se za alarm, katerega opozorilna luč se vidi od zunaj - jasno, saj so vedeli, da ne dela.

Popisovalci

naj težijo tam, kjer zadeve niso urejene - pri meni nimajo kja delati.

:nono:

:kva2: :kva2:

Greva stavit da bodo tud pr teb popisal???

Pri sosedih sem slišu, da se splača, če imate kakšna obnovitvena dela na bajti al pa kaj tazga to prjavit zraven-dokazilo račun jasno, baje da bo olajšava al pa celo oprostitev davka na nepremičnino. Itak še ne ve noben kaj se bo izcimilo iz tega, nekaj nas bo pa verjetno tud stalo. Sploh tiste, pri katerih so neprijavljeni podnajemniki hehe.

a ti to o popisu nepremičnin?? :eek:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem popis nepremičnin bo. Kaj bo zajemal, kdo mora sodelovati in kaj sledi popisu, pa seveda prosto po Prešernu v tej temi.

mene ne bodo popisali, ker že par mescev spet lepo okoli skakljam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, pa ne bodo, če noče. :) Verjemi. :) Oz. boš videl. :) Tokrat se za spremembo strinjam z Br. 1. :)

OK.... mogoče ne bo popisovalec popisal. Boš lahko izvedel samopopis. Na GU dobiš obrazce in jih sam doma ispolneš. Podatke bo pa država dobila....

Da ne bo pomote. Tudi jaz se ne strinjam s tem popisom. In kaj naj naredim(o)???????

Sej je bilo že marsikaj narejenega proti naši volji in se vseeno naredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greva stavit da bodo tud pr teb popisal???

pa

saj so že zdavanj - prvič pred 25 leti, potem pred dvemi leti

vse imajo v arhivih in računalnikih .. pa pred 5 meseci ..

torej bi ys stavo apriori izgubil ..

lahko

pa kar tako ob priliki spijeva Cockto (ti po izbiri) in rečeva eno

o njihovi "organiziranosti" in zapravljanju denarja

:D

v

najslabšem primeru, jim pošljem načrte

in izmere ter cenilčev opis od zadnjega

hipo-kredita, kjer je vse notri

vključno s fotkami

in jasno računom za fotokopiranje in pošto

potem pa naj delaj s tem kar hočejo ..

:evilgrin:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa

saj so že zdavanj - prvič pred 25 leti, potem pred dvemi leti

vse imajo v arhivih in računalnikih .. pa pred 5 meseci ..

torej bi ys stavo apriori izgubil ..

lahko

pa kar tako ob priliki spijeva Cockto (ti po izbiri) in rečeva eno

o njihovi "organiziranosti" in zapravljanju denarja

:D

v

najslabšem primeru, jim pošljem načrte

in izmere ter cenilčev opis od zadnjega

hipo-kredita, kjer je vse notri

vključno s fotkami

in jasno računom za fotokopiranje in pošto

potem pa naj delaj s tem kar hočejo ..

:evilgrin:

Ok pa spijva cocto....

Samo popraviti te moram v tem, da so teb merile al kaj so delal druge službe. Nobeden ne bo šel na banko gledat kakšno imaš ti stanovanje oz.hišo. Tudi sedaj ti ne bo nobeden po hiši šaral. Vse podatke , ki jih zahtevajo moraš sam povedat. Seveda s podpisom garantiraš, da so podatki točni. Jebi ga... soryy... tako so si zamislili eni v vladi al kje že. Tist, ki ti bo potrkal na vrata , je samo popisovalec, ki hoče nekaj zaslužit. Če bo delal po pravilih, ti ne sme po hiši gledat. Gre se za neke vrste generalni popis dejanskega stanja. Laično povedano. Vse na izjavo lastnika ali nekoga ki ve vse o objektu. Nažalost... tako so si to zamislili.

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa spijva cocto....

Samo popraviti te moram v tem, da so teb merile al kaj so delal druge službe. Nobeden ne bo šel na banko gledat kakšno imaš ti stanovanje oz.hišo. Tudi sedaj ti ne bo nobeden po hiši šaral. Vse podatke , ki jih zahtevajo moraš sam povedat. Seveda s podpisom garantiraš, da so podatki točni. Jebi ga... soryy... tako so si zamislili eni v vladi al kje že. Tist, ki ti bo potrkal na vrata , je samo popisovalec, ki hoče nekaj zaslužit. Če bo delal po pravilih, ti ne sme po hiši gledat. Gre se za neke vrste generalni popis dejanskega stanja. Laično povedano. Vse na izjavo lastnika ali nekoga ki ve vse o objektu. Nažalost... tako so si to zamislili.

sy

vem, da človek ne bo imel nič s tem .. njemu ne bom nič rekel ali - Bog se me usmili - kaj storiw

:grrr

ys

mu bom povedow kje so načrti in izjavo, da to odgovarja dejanskemu stanju .. potem bo pa .. pač sam izpolnjeval na upravni enoti, doma ali v kakem bufetku .. kapavem .. malo se bo znašew, če bo hotew denar. Osebno od tega popisa pričakujem same težave in stroške .. tako da

Kar

se mene tiče so me razne - ne samo tale - vlade hotele v marsikaj prisiliti .. pa ni šlo .. kr Pepsyta wprašej kako zna Br1 trmuljiti

:headbang:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

mu bom povedow kje so načrti in izjavo, da to odgovarja dejanskemu stanju .. potem bo pa .. pač sam izpolnjeval na upravni enoti, doma ali v kakem bufetku .. kapavem .. malo se bo znašew, če bo hotew denar.

:headbang:

:grrr ne bo šlo

Ok bom jaz zdaj odnehal, da se ne bo tako razplantela debata kot pri ciganih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr ne bo šlo

Ok bom jaz zdaj odnehal, da se ne bo tako razplantela debata kot pri ciganih...

Moral se bo znajt, če bo hotel oddat to, za kar je /bo plačan. :)

Avro, ti zihr delaš v javni upravi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj lahko No1 doleti, če bo ravnal kot je napisal? Kakšne so predvidene sankcije?

Nihče

ne more nič .. dobili so zahtevane podatke in basta .. popisovalec

pa lahko te podatke obdela pri meni doma z metrom

ali

pa pri sebi doma prepiše mere z načrtov katere je potrdilsa in overila "abalast sama" ..

rezultat je isti ..

ys sem jih pa odpravil na najkrajši in najbolj pošten način.

Povsem

drugo bi bilo, če bi lagal ali podatkov ne bi hotel dati .. za

to so verjetno predvideli kako vrsto "vzpodbude" ..

:grim

Poleg tega v danes dobljenih navodilih piše, da naj sami merimo in rišemo skice

pa kaj je potem bolje, vas vprašam:

fotokopiran načrt nepremičnine poštamplan od uprawne enote

al

moja kracarija katere ne bo

garant :devil:

znal prebrati noben živ niti mrtev člowk,

ker se bo Br1 posebej močno potrudil v tej smeri

in po moje v tem ne zna biti tako uspešen

nihče

pa če je na mrtvo pijan in dela

s praznim kulijem na sekret papir

:lol1: :lol1: :lol1:

:hmm:

e vidiš,

kako se mi rojevajo ideje .. tudi to je možno ..

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!