Skoči na vsebino

Popis nepremičnin


KeC

Priporočene objave

geod. uprava

tule si lahko ogledate, kaj je že vneseno

o vaši stavbi (treba se je registrirati)

ogled je brezplačen

:grim

Škoda, mam glih cajt v sluzbi mal pogledat ampak parcelne št. ne vem napamet?! :blush: Ma ziher o naši stari bajti ni nič napisanega razen če se niso spet kaki sosedje kje slinili. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko iščeš po parcelni številki, po poštnem naslovu in še nekaj izbir iskanja je možnih tako, da skoraj ni možnosti, da ne bi našel svoje ropotarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem seznajem, priznam da samo z enim ušesom, bi naj bila ta neto površina prostor kjer se lahko premikaš ! se pravi od sobe 5x5 metrov moraš odštet pohištveni regal, miza, kavč,... in dobili bodo podatek ki ga do sedaj še nikjer ni bilo: uporabna neto površina ! :fredy:

obdavčitev nepremičnin je zelo delikatna zadeva, vse vlade so se je nekako elegantno izmikale in bo dvignila precej parketa in toplega poda, ter poplavila marsikatero klet ! :evilgrin:

:kva2:

Kot je že nekdo napisal: Uporabna površina je vse kaj uporabljaš za bivanje.... sobe, kuhinja, hodnik, wc, kopalnica.... neto površina je pa še plus stopnišča, kurilnica, garaža, shramba..... itd.

Regal in pohištvo ne odštevaš od nobene površine....

Torej če v celi bajti izmeriš prostore in vse prostore v vseh etažah sešteješ, dobiš neto površino. In potem nebivalne prostore odšteješ, ti ostanejo bivalni prostori in imaš uporabno površino.

Zdej sm pa mal zakompliciru....

geod. uprava

tule si lahko ogledate, kaj je že vneseno

o vaši stavbi (treba se je registrirati)

ogled je brezplačen

:grim

Tudi tukaj je možno nekaj pogledati Potrebno se je registrirati, kar je brezplačno

http://www.geoprostor.net/PISO/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jih zanima zato, ker naj bi bil davek odmerjen glede na vrednost nepremicnine (boljsi materiali-vecja vrednost).

Se pravi, ker se je moj fotr letos skeširal in obnovil streho, bo moral plačevati več :blink:

Ne, pa ne bodo, če noče. :) Verjemi. :) Oz. boš videl. :) Tokrat se za spremembo strinjam z Br. 1. :)

Moi aussi :grim

Dej jim verta Brojči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, mam glih cajt v sluzbi mal pogledat ampak parcelne št. ne vem napamet?! :blush: Ma ziher o naši stari bajti ni nič napisanega razen če se niso spet kaki sosedje kje slinili. :angry:

naslov je dovolj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko iščeš po parcelni številki, po poštnem naslovu in še nekaj izbir iskanja je možnih tako, da skoraj ni možnosti, da ne bi našel svoje ropotarnice.

naše bajte ni, sosedi so oboji, bajte se pa vkup držijo :)

to pomeni, da smo izbrisani :-)

to pomeni tudi, da nam ne bo treba davka plačat :P

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem videl neke vzorčne obrazce. Popisujejo se stavbe in deli stavb. To menda pomeni, da ima stavba lahko stanovanjski del ali nestanovanjski. Za nestanovanjske stavbe je mišljeno razni pomožni objekti zraven hiš. Garaže.... drvarnice.... kozolci...itd. Tolk so mi na hitr povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej

za spremebo dobra novica .. tistega kar v geodetski upravi že imajo - ne bo treba vnašati .. dodali bodo samo manjkajoče .. - če boste seveda želeli.

Ys,

sem recimo obnovil streho pa tega iz strahu zaradi večje davčne obremenitve ne bom navedel, bo pa jasno izvedel/videl tisti katerega bo to zanimalo, če bom prodajow. Te "cenitve" bodo pa tako pawšalne, da bistveno ne bodo mogle spremeniti obstoječega stanja - sploh pa tržne cene ne.

Vsekakor

sem vedno bolj miren glede tega, ker se mi zdi, da zaradi nezaupanja v državo preveč napihujemo zadevo - vsak pa naj sam zase pšremisli kako bo to izpeljal. kakega groznega nadzora zaradi množice podatkow (če ne boste nevedli, da imaste v hiši recimo kmečko peč in ne ogrevate na plin ampak na drva) tako ali tako ne bo izvajow nihče, ker si po defoltu uradniki raje vrtajo po nosu kot delajo kaj koristnega - če ne verjamete pa skočite na upravno enoto Radovljica izven uradnih ur - za vsakega, ki ga tam zalotite pri delu dobite Cockto. Ponudba velja za naslednji torek od 10:00 - 14:00.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, mam glih cajt v sluzbi mal pogledat ampak parcelne št. ne vem napamet?! :blush: Ma ziher o naši stari bajti ni nič napisanega razen če se niso spet kaki sosedje kje slinili. :angry:

Pojdi na urbinfo...tam imaš vse...od parcelnih številk do ....zazidljivosti/kmetijska zemljišča...mogoče boš ugotiovil celo da kakšna šupa stoji nelegalno...vse je poslikano :naughty: seveda če si pod MOL.

http://ppmol.org/urbanizem5/index2.html

Če si kaka druga občina pa poglej več ali manj imajo podoben sistemm...vendar dela z internet explorerjem medtem ko s firefoxom ne moreš odpirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na urbinfo...tam imaš vse...od parcelnih številk do ....zazidljivosti/kmetijska zemljišča...mogoče boš ugotiovil celo da kakšna šupa stoji nelegalno...vse je poslikano :naughty: seveda če si pod MOL.

http://ppmol.org/urbanizem5/index2.html

Če si kaka druga občina pa poglej več ali manj imajo podoben sistemm...vendar dela z internet explorerjem medtem ko s firefoxom ne moreš odpirat.

Sem iz Kamnika tam je tako tako vse skupi. Ilegalno pa sploh ne upam nič postavt, ker so sosedje nori :cry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bruto povrsina = celotna povrsina z debelino zidov

neto povrsina = stanovanjska povrsina (brez zidovja); tam kjer se lahko clovek giblje oz. kar lahko uporablja.

"neto uporabna povrsina" je pa ocitno nova tvorba slovenske zakonodaje. ali pa terminologija sepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede površin:

Dejanska oziroma neto tlorisna površina ni enaka površini, opredeljeni v kupoprodajni pogodbi. Tam so običajno uporabljeni korekcijski faktorji (primer: klet z neto površino 6 m2 je v kupoprodajni pogodbi obračunana s faktorjem 0’5, zato je v pogodbi navedena površina 3 m2), zato pri popisu ne boste posredovali površine iz kupoprodajnih pogodb, temveč boste prostore izmerili in površino izračunali.

Neto tlorisna površina je seštevek površin vseh prostorov v stavbi oziroma vseh prostorov dela stavbe. Vanjo je vključena površina bivalnih in nebivalnih prostorov.

Uporabna površina je vsota površin bivalnih prostorov.

V stanovanjski hiši so bivalni prostori kuhinja, kopalnica, stranišče, soba, hodnik,... Nebivalni prostori so terasa, balkon, garaža, shramba, stopnišče,...

Sicer pa je vse kar potrebujete za popis razloženo v brošuri: http://www.popis-nepremicnin.si/uploads/pd...122_brosura.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej

za spremebo dobra novica .. tistega kar v geodetski upravi že imajo - ne bo treba vnašati .. dodali bodo samo manjkajoče .. - če boste seveda želeli.

Ys,

sem recimo obnovil streho pa tega iz strahu zaradi večje davčne obremenitve ne bom navedel, bo pa jasno izvedel/videl tisti katerega bo to zanimalo, če bom prodajow. Te "cenitve" bodo pa tako pawšalne, da bistveno ne bodo mogle spremeniti obstoječega stanja - sploh pa tržne cene ne.

Vsekakor

sem vedno bolj miren glede tega, ker se mi zdi, da zaradi nezaupanja v državo preveč napihujemo zadevo - vsak pa naj sam zase pšremisli kako bo to izpeljal. kakega groznega nadzora zaradi množice podatkow (če ne boste nevedli, da imaste v hiši recimo kmečko peč in ne ogrevate na plin ampak na drva) tako ali tako ne bo izvajow nihče, ker si po defoltu uradniki raje vrtajo po nosu kot delajo kaj koristnega - če ne verjamete pa skočite na upravno enoto Radovljica izven uradnih ur - za vsakega, ki ga tam zalotite pri delu dobite Cockto. Ponudba velja za naslednji torek od 10:00 - 14:00.

:D

Na geodetski upravi imajo vrisane oz. vpisane površine objektov. To pomeni bruto površine.(zunanje mere) Ta pa nima veze s tem popisom in je ni treba navesti. Kot je že nekajkrat napisano, se vpisujejo neto površina in uporabna površina. Te podatke imajo že samo tisti, ki so kakšna stanovanja v blokih kupovali in je navedena v kupoprodajni pogodbi. Samo jaz bi premiril še enkrat zato, ker je verjetno površina malo večja. Sej veste.... tist kter prodaja napiše kakšn m2 več.....da je pol kakšn evro več....

Kakšne bodo cenitve pa ne vem.

Tudi jaz sem bolj miren od včeraj, ko sem videl vzorčne obrazce. Ni treba vpisovati nekih podatkov, ki posegajo v osebnost stanovalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina stanovanj v blokih ima vpisane površine, ki jih na GU sporočajo upravniki stavb (od leta 2004 dalje v okviru projekta posodobitve evidentiranja nepremičnin) pri čemer gre večinoma za površine navedne v točkovalnih zapisnikih in kuporodajnih pogodbah.

Površine v kupoprodajnih pogodbah so večinoma navedene po starih normativih (točkovalnih zapisnikih) ki vsebujejo korekcijske faktorje za posamezne prostore, tako da so večinoma manjše kot dejansko. Npr. balkon ima faktor 0,25, kar pomeni da se je 10m2 balkona upoštevalo kot 2,5 m2 - v popisu pa je potrebno navesti celotno površino t.j. 10m2

Poleg tega se kataster stavb polni tudi s podatki iz etažnih elaboratov in vpisov v zemljiško knjigo.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tukaj ne gre točno za vse do zadnjega centimetra, princim je samo da se končno na kupu zbere okvirno kdo in kje, zadeve se bodo ažurirale skladno s potrebami in interesi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina stanovanj v blokih ima vpisane površine, ki jih na GU sporočajo upravniki stavb (od leta 2004 dalje v okviru projekta posodobitve evidentiranja nepremičnin) pri čemer gre večinoma za površine navedne v točkovalnih zapisnikih in kuporodajnih pogodbah.

Površine v kupoprodajnih pogodbah so večinoma navedene po starih normativih (točkovalnih zapisnikih) ki vsebujejo korekcijske faktorje za posamezne prostore, tako da so večinoma manjše kot dejansko. Npr. balkon ima faktor 0,25, kar pomeni da se je 10m2 balkona upoštevalo kot 2,5 m2 - v popisu pa je potrebno navesti celotno površino t.j. 10m2

Kako pa bodo ugotavljali resničnost podatkov :? ... moja kvadratura je potemtakem 2x večja od tiste vpisane v zemljiški knjigi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, mene pa zanima, kdo bo preverjal točnost danih podatkov in kako bo Geodetska uprava spremembe ažurirala?

No sej to ti govorim ... če ne grem jaz kamuflirat obe moji mansardi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa bodo ugotavljali resničnost podatkov :? ... moja kvadratura je potemtakem 2x večja od tiste vpisane v zemljiški knjigi ...

Kliči upravnika in ga zagnjavi s temi vprašanji! :kva2:

Ali pa poglej na položnico, kjer naj bi nekje bile zavedene površine, po katerih ti zaračunavajo stroške in v dobri veri, da so pravilne, te površine napiši v popisno tabelo.

Ma, ne, saj si etažna lastnica....daj raje zagnjavi upravnika! :evilgrin: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kliči upravnika in ga zagnjavi s temi vprašanji! :kva2:

Ali pa poglej na položnico, kjer naj bi nekje bile zavedene površine, po katerih ti zaračunavajo stroške in v dobri veri, da so pravilne, te površine napiši v popisno tabelo.

Ma, ne....daj raje zagnjavi upravnika! :evilgrin: O:-)

Še nalepk nam ni napopal, kaj šele, da bo kaj drugega vedel ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalepke za označevanje stanovanj morajo bit po zakonu nalepljene najkasneje do 1.12.2006, ko se začne popis.

V kolikor jih niste prejeli, kontaktirajte svojega upravnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!