Skoči na vsebino

Popis nepremičnin


KeC

Priporočene objave

Am, mene pa zanima, kdo bo preverjal točnost danih podatkov in kako bo Geodetska uprava spremembe ažurirala?

Obstajajo avionski posnetki, ki jih bodo imeli tudi popisovalci s sabo zaradi orientacije. Tam se točno vidi kolko je kje objektov in kakšne so velikosti. Vidi se streha stavbe.... Streha je ponavadi večja kot objekt..... tako da se že po tistem da približno ampak res priblišno videt kolka je ta neto površina. Recimo če je streha 10X10 pomeni 100m2 bruto površine, odbijejo približno zidove in imajo približno neto površino. Če bo pri takšnem objektu napisano da je uporabna površina 50m2, bodo že takoj vedeli da nekaj ne štima. Govorim o hišah. V blokih so pa tud stanovanja približno enaka. Po moje bodo tako lahko preverjal iz pisarne. Če bo prihajalo do velikih razlik. To je samo moje mnenje. Je pa tud res..... Kdo bo to delal????

Mene še zmeraj zanima, kakšna je bivalna površina za enega stanovalca oz. državljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole je pa precej pavšalno. Razlika nekaj kvadratov se verjetno ne bo poznala, kajne? Posameznim stanovanjem se bo. Predvsem pri morebitni prodaji. In pri odmeri davka. In verjetno še kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo avionski posnetki, ki jih bodo imeli tudi popisovalci s sabo zaradi orientacije. Tam se točno vidi kolko je kje objektov in kakšne so velikosti. Vidi se streha stavbe.... Streha je ponavadi večja kot objekt..... tako da se že po tistem da približno ampak res priblišno videt kolka je ta neto površina. Recimo če je streha 10X10 pomeni 100m2 bruto površine, odbijejo približno zidove in imajo približno neto površino. Če bo pri takšnem objektu napisano da je uporabna površina 50m2, bodo že takoj vedeli da nekaj ne štima. Govorim o hišah. V blokih so pa tud stanovanja približno enaka. Po moje bodo tako lahko preverjal iz pisarne. Če bo prihajalo do velikih razlik. To je samo moje mnenje. Je pa tud res..... Kdo bo to delal????

Mene še zmeraj zanima, kakšna je bivalna površina za enega stanovalca oz. državljana.

Če imaš galerijo ti kradvatura krepko striže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz cepec nevedni grem na geodetsko po obrazce.Ja kaj da si jaz mislim,obrazci bodo šele po prvem in sploh naj počakam na popisovalca.Z interneta obrazci so pa samo za pogledati.

Dovolj izobrazbe imam za volitve in za birokrate-samo kaj ko sem cepec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene še zmeraj zanima, kakšna je bivalna površina za enega stanovalca oz. državljana.

100 kvadratov (brez omar in fotelja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči na Geodetsko upravo in vprašaj.

:? Boš dobil najbolj pravilen odgovor :?

napaka. vsaj v kranju ne dajejo nobenih navodil/informacij, ker jih menda nimajo in

tudi z obrazci ne morejo pomagati ker jih ... ugani... nimajo(uradnih)

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za Kranj obstajajo podatki - preveri na http://prostor.gov.si/jv_popis/index.jsp

ne boš verjel, to sem že videl. hotel sem URADNE obrazce, da naredim popis sam in jim pošljem

izpolnjeno, pa mi ljubek ženski glasek zagotovi, da bodo to prinesli popisovalci :eek:

pa saj lahko naredim sam? o tem ne vem nič, mi odgovori glasek. ja pa internet pa tv pa radio o

tem govorijo vsak dan.... nič URADNEGA vam ne morem zagotoviti pravi, ljubek glasek...

OK, si bom snel obrazce z interneta. NE, NE to ni URADNO, morate dobiti URADNE. :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Kako, da se nisek tega prej spomnil. DAMN!

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Tadej

Tadej, ne bodi ciničen. :doze:

Geodetska uprava je edini plac, kjer ti lahko podajo vsaj približno točno informacijo. Vse ostalo pa so bolj kot ne ugibanja na podlagi "baba čula baba rekla".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, ne bodi ciničen. :doze:

Geodetska uprava je edini plac, kjer ti lahko podajo vsaj približno točno informacijo. Vse ostalo pa so bolj kot ne ugibanja na podlagi "baba čula baba rekla".

Hvala še za en nasvet.

Je včeri v Delu vse lepo pisalo kdo bo delal popise.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napaka. vsaj v kranju ne dajejo nobenih navodil/informacij, ker jih menda nimajo in

tudi z obrazci ne morejo pomagati ker jih ... ugani... nimajo(uradnih)

:eek:

Obrazci bodo z današnjim dnem. Najbolj sigurno bo pa drugi teden. Baje so še neke tehnične težave.

ne boš verjel, to sem že videl. hotel sem URADNE obrazce, da naredim popis sam in jim pošljem

izpolnjeno, pa mi ljubek ženski glasek zagotovi, da bodo to prinesli popisovalci :eek:

pa saj lahko naredim sam? o tem ne vem nič, mi odgovori glasek. ja pa internet pa tv pa radio o

tem govorijo vsak dan.... nič URADNEGA vam ne morem zagotoviti pravi, ljubek glasek...

OK, si bom snel obrazce z interneta. NE, NE to ni URADNO, morate dobiti URADNE. :BUA: :BUA:

Prej kot se nekaj začne , ne moraš nekaj dobiti. Sej imaš pet mesecev časa. Si pa vsaj ljubek glasek slišal. (dej še men telefonsko)

Tadej, ne bodi ciničen. :doze:

Geodetska uprava je edini plac, kjer ti lahko podajo vsaj približno točno informacijo. Vse ostalo pa so bolj kot ne ugibanja na podlagi "baba čula baba rekla".

Itaq da ja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa to vse skupaj velika lopovscina. Na vse prihodke, s katerimi sem kupil hiso, sem placal dohodnino, ob nakupu je bil placan davek na prodajo nepremicnine in se in se davkov placanih, zdaj pa se to...

Naj mi ne zameri proizvajalec motociklov, ampak pri nas so tapravi Banditi.

No, pa smo pri mojem temeljnem argumentu proti davku na nepremičnine. Imamo npr. osebo A, osebo B in osebo C. Vse tri delajo in dobijo plačo in plačajo dohodnino. Oseba A vse sproti zapije in plača še DDV. Oseba B ima rada dobre avte in pri nakupu avta in bencina plača še DDV. Osebi C se zdi ipak pametneje biti na svojem in po dolgem odrekanju postavi hišo. Tudi oseba C plača DDV. Do tu vse lepo in prav.

Problem mislim, da nastane, ko čez 10 let vsi trije potegnejo črto. Oseba A je zapita. Oseba B ima star ničvreden avto. Oseba C ima relativno novo in veliko vredno hišo. V tej točki začneta oseba A in oseba B preko vzvodov oblasti agitirati, naj se hišo osebe C zaboga obdavči in se ji zagreni življenje. Rodi se davek na nepremičnine, ki je v svoji osnovi zgrešen in nepravičen.

Naj pripomnim še, da je nepremičnina preprosto premoženje, kot delnice, obveznice ali pač denar v štumfu ali na banki. Nobeno drugo premoženje ni obdavčeno samo po sebi, hočejo pa obdavčiti že zgolj posest nepremičnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pripomnim še, da je nepremičnina preprosto premoženje, kot delnice, obveznice ali pač denar v štumfu ali na banki. Nobeno drugo premoženje ni obdavčeno samo po sebi, hočejo pa obdavčiti že zgolj posest nepremičnine.

samo tisto v štumfu ali pa kaki odprtini ali špranji ne bo videlo dacarjeve roke ! Ostalo kar si naštel, pa če še ni, vsekakor bo !

Me samo zanima ali so kaj opredelili pri nepremičninah razlike med stanovanjem in vikendom ! Al gre vse to v isti ruzak po isti davčni stopnji ! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tisto v štumfu ali pa kaki odprtini ali špranji ne bo videlo dacarjeve roke ! Ostalo kar si naštel, pa če še ni, vsekakor bo !

Drugje se davči dohodek,ki izvira od premoženja. Plačaš recimo davek na obresti, na dobičke iz kapitala itd. Pri nepremičninah tudi plačaš tak davek že zdaj, če hišo oddajaš. Da bi se davčilo premoženje kot tako, pa ne vem da bi bil do zdaj že kakšen primer, meni se zdi to nedopustno in ima Osama popolnoma prav.

No, itak ne verjamem da bo šel tak davek skozi, kretenski nesmiseln popis bi bilo potrebno čim prej ustaviti, da se prepreči še več metanja denarja skozi okno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se davčilo premoženje kot tako, pa ne vem da bi bil do zdaj že kakšen primer...

Davek na nepremičnine bo namesto nadomestila za uporabo stavbnih zemljišč in davka od (nepremičnega) premoženja, ki se plačuje sedaj.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No naj nekdo pokliče pa napiše sem o čem se gre ;) (joke)

Slučajno vem "neki malega" o popisu.. nism cele teme brala, ker se mi ne da, na podlagi te strani bom pa ene dve stvari napisala..

in sicer:

1. Informacije o popisu lahko dobite (kot je že blo omenjeno) na www.popis-nepremicnin.si, kjer so tud vzorčni popisni obrazci, najbolj pogosta vprašanja in odgovori, brošura, medijske objave... Potem lahko vprašanja naslovite tudi na vprasanja@popis-nepremicnin.si, ali pa pokličete na brezplačno tel. številko 080 21 66...

2. Popisne obrazce za samopopis lahko dobite po predhodnem naročilu na pristojni geodetski upravi (seznam geodetskih uprav se nahaja na spletni strani www.geodetska-uprava.si). Prijavo lahko dobite na spletni strani >> tukaj << kjer so tudi kratka navodila za izpolnjevanje. Prijavo lahko geodetski pisarni predate osebno ali jo pošljete po elektronski pošti na elektronski naslov primoz.melansek@gov.si ali vprasanja@popis-nepremicnin.si. Ko bodo popisni obrazci pripravljeni, vas bo pristojna geodetska pisarna obvestila kje in kdaj lahko osebno prevzamete popisne obrazce. Če podatkov o svojih stavbah ne poznate, jih lahko najlažje pridobite s pomočjo vpogledovalnika na spletni strani www.popis-nepremicnin.si(klik na vpogledovalnik v podatke o stavbah in delih stavb), ali pa se oglasite v najbližji geodetski pisarni. Izpolnjene popisne obrazce morate nato vrniti nazaj na pristojno geodetsko upravo.

Da bi se izognili vsej birokraciji, kilometrom, živcem, čakalnim vrstam itd., pa na GURS priporočajo, da počakate na popisovalca, in mu poveste da pristopate k samopopisu. Če vas takrat ne bo doma, vam bo pustil sporočilo z datumom in uro novega obiska in tel. številko, kamor ga lahko pokličete, če vam napovedan čas ne ustreza in se dogovorite za drug čas obiska. Ko bo prišel, vam bo dal popisne obrazce (če izrazite to željo seveda) in jih izpolnjene v roku 15 dni lahko oddate njemu in si zopet prišparate pot do pristojne geodetske uprave.. Če vas pa tudi ob drugem obisku ne bo doma, pa morate sami poskrbet za samopopis po zgoraj opisanem postopku..

Vse jasno? :)

Zdej pa pridno mert :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Opazovalec, a si v Mladini zasledil tisto o skrivnem obrazcu v katerega se beležijo subjektivne ocene ocenjevalcev ??!! pa o varovanju osebnih podatkov itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Opazovalec, a si v Mladini zasledil tisto o skrivnem obrazcu v katerega se beležijo subjektivne ocene ocenjevalcev ??!! pa o varovanju osebnih podatkov itd.

Tuki je med drugim objavljen skrivni obrazec 7... Tako javen, kot vsi ostali.. ;) Medijem kdaj pa kdaj ne gre za verjet.. Pa tud z vidika varstva osebnih podatkov popis ni sporen.. Pirc Musarjeva bo zarad drugih razlogov dala to na ustavno sodišče, kvečjemu se lahko (kar se samega popisa tiče) odločjo, da pa se npr. podatkov o oknih ne bo zbiralo, kar pomeni, da bojo ti podatki šli ven - samo se mi zdi, da to ni oseben podatek... ali pač? :hmm:

ZENDMPE je na tem področju z dne 24. 11. 2006 zamenjal nov ZEN (Uradni list RS, št. 47/2006), ki v drugem odstavku 114. člena govori: »Vsakdo ima pravico vpogledati v podatke in pridobiti podatke iz javnih evidenc iz prejšnjega odstavka o posameznih parcelah, stavbah in delih stavb ali o posamezni nepremičnini, ki so ob vpogledu vpisani kot zadnji vpisani podatki, pri čemer pa lahko glede lastnika pridobi le podatke o imenu in priimku, naslovu stalnega prebivališča ter o letnici rojstva

Oba zakona sta na tejle strani

Pa še glede varovanja osebnih podatkov:

Osnova za izvedbo popisa nepremičnin je Zakon o evidentiranju nepremičnin – ZEN (Uradni list RS, št. 47/06). Popis nepremičnin bo vključeval tudi popis osebnih podatkov. 151. člen ZEN-a točno določa, kateri osebni podatki bodo zajeti v popisovanje. Katere podatke bodo prejeli, je ravno tako natančno opredeljeno v prvem odstavku 158. člena ZEN. Podatke, pridobljene iz centralnega registra prebivalstva, bo GU ob popisu nepremičnin uporabila za namene vpisa številk stanovanj v centralni register prebivalstva in register stalnega prebivalstva. 14. odstavek 155. člena ZEN določa tudi tajnost teh pridobljenih podatkov in sicer: »Popisovalci in druge osebe, ki sodelujejo pri izvajanju razgrnitve, so dolžni podatke, ki se nanašajo na določenega ali določljivega posameznika, varovati kot uradno tajnost«. Določila ZVOP-a in obveznost varovanja osebnih podatkov ter s tem tudi preprečitev nadaljnje obdelave in uporabe teh podatkov, so umeščena že v vsa javna naročila, ki se nanašajo na obdelavo podatkov, prav tako bodo vsi popisovalci (tudi upravnik je v vlogi popisovalca, če pristopi k predpopisu) podpisali posebne izjave o varovanju osebnih podatkov.

Obdelani podatki popisa nepremičnin se v skladu z določili ZEN-a vpišejo v register nepremičnin. Podatki o stavbi, ki je v lasti enega lastnika ob pogoju, da je stavba vpisana v zemljiški kataster, se vpišejo v kataster stavb. Podatki o stalno ter začasno prijavljenih prebivalcih iz centralnega registra prebivalstva in registra stalnega prebivalstva pa se, dopolnjeni s podatki o številki stanovanja, vrnejo v centralni register prebivalstva in v register stalnega prebivalstva. Druge uporabe podatkov popisa ZEN ne predvideva in se jih tudi ne bo izvajalo.

Jao.. a me spet kdo pojedu zarad tega? :) Dobr tek :P :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel prvega iskat obrazec za samopopis....

To je samo obrazec, s katerim se prijaviš za samopopis - na podlagi te prijave potem (ko te obvestijo) dvigneš obrazce za popis s prednatisnjenimi podatki za tvojo(e) nepremičnino(e)e, ki jih ima GU v evidenci ... kar se tiče evidenc o stanovanjih v blokih GU še nima vnešenih vseh podatkov, ki so jih pridobili iz evidenc upravnikov - ko bodo podatke uskladili bodo na voljo tudi obrazci za popis

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!