Skoči na vsebino

Popis nepremičnin


KeC

Priporočene objave

To je samo obrazec, s katerim se prijaviš za samopopis - na podlagi te prijave potem (ko te obvestijo) dvigneš obrazce za popis s prednatisnjenimi podatki za tvojo(e) nepremičnino(e)e, ki jih ima GU v evidenci ...

Ja to mi je postalo jasno, ko sem prebral Steline poste. Toda, ko sem šel v petek 1.12. iskat ta obrazec za samopopis, mi una teta, ki jih je delila ni znala oz. ni hotela razložiti kako poteka samopopis.

Ko sem šel v ponedeljek 4.12. na GU, da bi jih vprašal kako pa kaj je s tem obrazcem v Wordu, se je od une tete vila dolga kolna predvsem upokojencev. Kolona se je vila po hodniku, pa po stopnišču pa po hodniku en štuk niže. Na začetku kolone pri uni teti se je slišalo glasno kreganje v stilu: guspodična ne boste vi mene učil!!!, Ne to pa ne bo šlo!!!!!!!! A ste nori! Jože dej pokaži gospe naš meter!?!?!? Ja sej sem vedla, da boš načrte doma pozabu!!!!!! Usem vam jebem mater cigansko!!!! Gospa a lopo moramo tudi izmerit, sej je iz siporeksa??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravzaprav ni jasno nič. razen tega, da bo lahko vsako budalo vedelo kak pokrov školke imam in bo lahko sosed, če si v sporu z njim lahko ti še bol nesramno nagajal kot do sedaj.

tisto kar me najbolj zanima in tudi večino drugih je: KOLIKO BO TREBA PLAČAT .......tega ne pove nihče. in si ne upa, ker bo davek znatno višji od sedanjega nadomestila. če bo to res, je vse dosedanje flancanje okoli tega da bo enak oziroma celo nižji eno samo ZAVAJANJE :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto kar me najbolj zanima in tudi večino drugih je: KOLIKO BO TREBA PLAČAT .......tega ne pove nihče

dokler ne bodo vedeli, koliko kvadratov lahko obdavčijo, ne bomo zvedeli davka. po popisu bodo proračunsko luknjo + nekaj rezerve delili s kvadrati, se malo igrali z različnimi ključi in evo znesek/m2. luknje ne bo, davek pa znan. lahko me pa presenetijo in bom sam :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem šel v ponedeljek 4.12. na GU, da bi jih vprašal kako pa kaj je s tem obrazcem v Wordu, se je od une tete vila dolga kolna predvsem upokojencev. Kolona se je vila po hodniku, pa po stopnišču pa po hodniku en štuk niže. Na začetku kolone pri uni teti se je slišalo glasno kreganje v stilu: guspodična ne boste vi mene učil!!!, Ne to pa ne bo šlo!!!!!!!! A ste nori! Jože dej pokaži gospe naš meter!?!?!? Ja sej sem vedla, da boš načrte doma pozabu!!!!!! Usem vam jebem mater cigansko!!!! Gospa a lopo moramo tudi izmerit, sej je iz siporeksa??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Tadej

Ja.... to se pa dogaja... sm slišal ko je bilo že nekaj ljudem vse razloženo nekajkrat, pa še zmeraj ne vejo kaj in kako. To so pač takšni biseri. Moti me pa, ko velik vejo o politiki, gospodarstvu, o zakonodaji, pol si pa ne znajo prostorov izmerit.

Kar se pa tiče samega popisa... ok, red se bo naredil....samo da je potrebno pa vsako leseno lopo vpisat, se mi pa ne zdi prav pošteno. Tiste 4m2 bi lahko malo povečal..... naj se vpišejo pošteni objekti, ki imajo malo večji pomen, ne pa vsaka luknja...

Tolk o mojem mnenju.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole piarovstvo sem pa že nekje slišal.. :evilgrin:

Tišina! :krneki: :kva1: :P

Kar se davkov tiče pa... gre za dve sicer povezani, a ločeni stvari.. te dni se dogaja popis, ki ga izvaja GURS, za davke je pristojno Ministrstvo za finance.. o davkih resda ne vem veliko, vem samo, da davčna stopnja in sploh vse skupi ne bo določeno, dokler ne bo narejen popis in vrednotenje, da se bo sploh vidlo na čem smo.. Seveda se vsi otepamo davka in še dodatnim plačilom državi.. po drugi strani danes marsikdo plačuje nadomestilo stavbnega zemljišča, marsikdo pa ga ne. Zdej ta davek bo ukinjen (pa še en, ne vem čist kateri), uveden bo pa nov davek.. zakaj bo država prejela več denarja v svojo blagajno? Zato, ker bo mela evidentirane lastnike vseh nepremičnin in bodo ta davek plačevali tudi tisti, ki ga do sedaj niso. Torej s strani tistih, ki ga sedaj plačujejo, naj bi bil ta ukrep dobrodošel (po slovenski logiki, na katero me je nekdo na 03 :whistle:, "Naj sosedu krava crkne".. :)) No po drugi strani pa tud se mi zdi nelogično, da eni v državi plačujejo in drugi ne.. Ali vsi, ali noben... Moje skromno mnenje.. Seveda pa je prišlo do "zavajanja", kot mu praviš GorazdH, ker so se državljani normalno vneli okrog tega in je prišlo do špekulacij brez kakršnih koli temeljev.. Počakat bo treba, da se vzpostavi evidenca, da se zberejo podatki, takrat bo pa začelo migat Ministrstvo za finance.. Zato noben ne govori o davku, ker 1. ni še nobene podlage za davek in 2. ker GURS, ki izvaja popis nepremičnin z davkom nima nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, to da nekateri ne plačujejo sedanjega nadomestila, ni potrebno kaznovat s tem, da plačam višji davek ker sem obnovil streho in fasado, pa sej je nisem obnovil za nepremičninski trg ampak ker mi je streha puščala in je bla fasada že zelena recimo... :doze: no bomo vidli kako bo. ma zaupam jim ne čisto nič. popis je preveč u detajl vsaj kar se tiče evidentiranja s strani geodetske uprave. možnosti zlorabe tako pikolovskih podatkov je...neizmerna.

sicer pa se strinjam s tabo devilish. si en izmed...treznejših glasov v tej temi :worship: pa lušna tudi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

profitiras kaj ce za prostor napises 0.5 kvadrata manj ?

ce imas 10 prostorov je potem to ze nekaj

na moj post pa ni nic komentarjev :(

Evo, skomentiram zdej :) Nisem komentirala, ker ne znam.. ker modeli vrednotenja tudi še niso vzpostavljeni.. to pa zato, ker popis še ni bil izveden.. Modele se bo določalo naknadno, oz. med popisom, o davkih pa sem že rekla kako je (toliko kot vem jaz, več ne morem). Pomoje tudi še ne more biti čisto jasno kako bo vrednotenje na vse skupaj vplivalo, ker cene so v Sloveniji (še natančneje v Ljubljani in nekaterih drugih krajih) podivjale, in nepremičnine nimajo več realnih cen. In če je realna cena (ovrednotena) 20 mio, na trgu pa dosega vrednost 40 mio, pomoje ne bo melo kaj dosti veze koliko so ti jo ovrednotili.. Veličina pa ne bo med glavnimi dejavniki, seveda tudi, ampak na vrednost nepremičnine najbolj vpliva seveda lokacija..

Kot sem že rekla, pa o davkih kaj dosti ne znam povedat. Dejstvo je, da o marsikateri nepremičnini podatki v zemljiški knjigi in drugih evidencah že obstajajo. Velikost nepremičnine je ocenjena tudi s pomočjo aeroposnetka. Če je tvoje stanovanje že vpisano v ZK in ima tudi napisano velikost tam, boš težko sporočil, da je danes manj velika. Podatki, ki v evidencah že obstajajo, pa so na popisnih obrazcih že prednatisnjeni. Sicer se dogaja tudi, da lastniki opažajo drugačne velikosti glede na tiste v kupoprodajnih pogodbah (kjer so bili uporabljani tudi razni korekcijski faktorji), tako da se bo velika odstopanja kasneje tudi preverilo.

Kako bodo nepremičnine obdavčene in če bo pri tem res tako veliko vlogo igrala tudi velikost nepremičnine in kakšni bodo ti modeli, kot že rečeno, se še ne ve. Špekulirajo o tem lahko verjetno samo na Ministrstvu za finance, informacije pa zaenkrat še ne uhajajo. Tako, da vse, kar se pojavlja v javnosti, je logična reakcija ljudstva, ki špekulira o vsem mogočem in dela v državi "kaos".. Verjetno bodo bolj obdavčeni tisti, ki imajo več nepremičnin, ki živijo sami v hiši veliki 300 m2, bo pa vse to (v upanju) prispevalo k ureditvi nepremičninskega trga, ki je v Sloveniji v kaotičnem stanju. In tega se marsikdo ne zaveda. Razmišlja o davku, ki ga lahko poči, po drugi strani pa so rezultat tega stanja tudi abnormalne cene nepremičnin na trgu n s tem tudi najemnin. Kako si bomo pa mladi nepremičnino zagotovili? Bomo plačevali 100k mesečno za garsonjero, zato ker se je trgu zmešalo? No.. jaz upam, da se bojo stvari uredile, je pa tudi to nemogoče napovedati.. Mnenja so različna, po svoje ima vsak prav.. Vsekakor naj bi popis prispeval tudi k preglednejšemu trgu, pravični obdavčitvi, optimalnemu načrtovanju gradnje nepremičnin, na realno ceno premoženja v nepremičninah in na boljše gospodarjenje z nepremičninami.

no, to da nekateri ne plačujejo sedanjega nadomestila, ni potrebno kaznovat s tem, da plačam višji davek ker sem obnovil streho in fasado, pa sej je nisem obnovil za nepremičninski trg ampak ker mi je streha puščala in je bla fasada že zelena recimo... :doze: no bomo vidli kako bo. ma zaupam jim ne čisto nič. popis je preveč u detajl vsaj kar se tiče evidentiranja s strani geodetske uprave. možnosti zlorabe tako pikolovskih podatkov je...neizmerna.

Saj ti noben ni rekel, da bo davek višji. Bomo kaos zganjali, ko bo dejansko višji, do takrat itak lahko samo sedimo in čakamo. Glavni point je v tem, da se bo obdavčilo vse, davek pa naj ne bi bil višji od dosedanjega. Ne rečem, da ne bo mogoče višji pri tistih, ki imajo 5 stanovanj v ljubljani in jih oddajajo, pa še vikend na primorskem in hišo v črnučah.. samo načeloma pri povprečnih lastnikih (tistih ki že plačujejo davek), do večjih razlik ne bi smelo prit. In tokrat sem tudi jaz dodala špekulacijo. Ker se še popolnoma nič ne ve.. Bajuk je zagotovil, da višina ne bo višja kot seštevek dosedanjih dveh davkov, ki se ju bo ukinilo.. A vse bo relativno.. Ker še nič ni določeno, se tudi ne ve kako sploh bodo obnove vplivale na obdavčitev - mogoče, če boš kupoval okolju prijazna okna in klime in kaj vem kaj, bo pa manjša? A spet, o tem se še nič ne da govorit in se mi zdi kar neki delat kaose ven iz tega.. ker kar bo pač bo in državljani bomo pri tem težko imeli kako besedo. Torej zakaj se sekirat 1 leto prej? Al celo več..

A tud ti skrivaš 20 nepremičnin po Ljubljani in pobiraš 300 € revnim študentom za garsonjero? :P :D

sicer pa se strinjam s tabo devilish. si en izmed...treznejših glasov v tej temi :worship: pa lušna tudi :devil:

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem tega sedet in čakat je v tem, da ko bo stvar ad acta ne bo mogoče več regulirat, pa saj vidiš, da delujejo po sistemu izvršenih dejstev. zato je prav da se nerga kako leto prej, da ne bo spet se našel kak pametnjakovič in pravil, kako nismo nič nergali .) sam popis bo minil brez večjih pretresov, kako bodo to uredili ko bo začelo vrednotenje....ne vem, ne vem...zna bit precejšen hudič, al pa tud ne, odvisno kaj imajo v posesti oblastniki in vplivneži (če sem malo piker :devil: ). .)

no si povemo čez kako leto kako stojijo stvari :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina: Ko so dalnjega leta nazaj izumili smodnik, je bilo rečeno, da bo uporabljen v samo dobre namene.

Sedanjost: Ko se je Slovenija osamosvajala, je bilo rečeno, da je bila stara država skorumpirana, potratna, predraga in prezadolžena, mi pa tega ne trpimo več...

... Slovenija sedaj prekaša staro državo v vseh teh zadevah...

Na referendumu o nedeljskem delovnem času je bilo odločeno nekaj - obljube, sedaj pa je povsem drugače.

Na referendumu o RTV je bilo rečeno, da se bo naročnina znižala - ali se je? (Meni, naprimer, so se z davkarijo vsedli na plačo, za plačilo RTV naročnine od leta 2003 do 2005 in sicer za naslov, s katerim nimam popolnoma nič, kljub vsem dokazilom...)

Rečeno je bilo, da bo vlada odslej delala transparentno in v korist ljudi...lopovščin je vedno več...

In tako naprej in tako nazaj...

In po vsem tem naj verjamem, da je popis nepremičnin potreben za uskladitev stanja, da podatkov ne bodo izrabljali, da ne bodo dostopni, itd, itd....

IN POTEM JE SVIZEC ZAVIL ČOKOLADO....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale popis me spominja na "kuhanje žabe" (žabo vržeš v hladno vodo in jo počasi kuhaš, žaba je na koncu skuhana pa se tega sploh ne "zaveda"). S temi davki je podobno, najprej malo ali nič potem pa postopno povečuješ (malo tukaj malo tam....).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi vsega brat - KAKO LAHKO SVOJE PODATKE POŠLJEŠ DA SE IZOGNEŠ OBISKU POPISOVALCA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi vsega brat - KAKO LAHKO SVOJE PODATKE POŠLJEŠ DA SE IZOGNEŠ OBISKU POPISOVALCA?

V času izvajanja popisa nepremičnin lahko svoje nepremičnine popišete sami. Za samopopis se prijavite tako, da geodetski upravi sporočite podatke o vseh vaših nepremičninah v Sloveniji.

V ta namen smo vam pripravili obrazec, ki ga dobite na geodetskih pisarnah ali spletni strani www. popis-nepremicnin.si.

Za prijavo za samopopis potrebujete naslednje podatke:

za stavbo, če ste lastnik cele stavbe

− v vseh primerih je najboljša številka in ime katastrske občine in številka stavbe

− če je na parceli samo ena stavba, zadostuje podatek o parcelni številki in katastrski občini,

− če ima stavba en naslov zadostuje podatek o naslovu – naselje, ulica, hišna številka;

za stanovanje ali poslovni prostor v večstanovanjski stavbi

- naslov, številka stavbe in številka stanovanja ali poslovnega prostora (številko stavbe in poslovnega prostora prepišete iz oznake stanovanja) za dele stavb, če niste lastnik cele stavbe

- številka in ime katastrske občine in številka dela stavbe.

Če navedenih podatkov o svojih stavbah ne poznate, jih lahko sami pridobite s pomočjo vpogledovalnika na spletni strani www. popis-nepremicnin.si, ali pa se oglasite v najbližji geodetski pisarni.

Izpolnjen obrazec prijave posredujte po elektronski pošti na naslov primoz.melansek@gov.si

ali pa ga oddajte na najbližji geodetski pisarni. Uslužbenci geodetske uprave vam bodo sporočili, kdaj lahko prevzamete obrazce samopopisa. Skupaj z obrazci boste dobili tudi navodila, kako obrazce izpolnite.

Vse obrazce samopopisa, ki jih boste prevzeli v geodetski pisarni, boste v roku 15 dni od datuma prevzema vrnili na isti naslov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje skrmono mnenje:

Gre samo še za en korak naše vlade več, ki na vseh področjih našo kokoško spreminja v policijsko državo in zateguje vrat ubogemu sleherniku. Vsi navedeni razlogi za popis so izgovori, saj je prav vsak lastnik hiše nabiral čudo in pol dokumentov za gradnjo in vsakega posebej mastno plačal, kakor je tudi plačal davek od vsake lopate peska posebej. Torej ima država in tako oblast vso evidenco in bi lahko popis naredili tudi tako, da bi se nekaj ljudi vsedlo v arhive in popisalo stvari.

Sedaj pa se izgovarjajo na popis, da evidence niso enake kot dejansko stanje. Torej dajemo potuho in podpiramo lenobo ustreznim inštitucijam, ki so dolžne preveriti, ali se gradi po načrtih in tega ne storijo. Torej bo ves denar (2 miljardi) šel zato ker so inšpektorji leni.... In verjetno še nekaj milijard plače, ki jo dobivajo, od njih pa nimamo koristi.

State sucks :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale popis me spominja na "kuhanje žabe" (žabo vržeš v hladno vodo in jo počasi kuhaš, žaba je na koncu skuhana pa se tega sploh ne "zaveda"). S temi davki je podobno, najprej malo ali nič potem pa postopno povečuješ (malo tukaj malo tam....).

lp

Franc

Tocno tako. Do naslednjih volitev ne bo nic, potem bodo zaceli zategovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, skomentiram zdej :) Nisem komentirala, ker ne znam.. ker modeli vrednotenja tudi še niso vzpostavljeni.. to pa zato, ker popis še ni bil izveden.. Modele se bo določalo naknadno, oz. med popisom, o davkih pa sem že rekla kako je (toliko kot vem jaz, več ne morem). Pomoje tudi še ne more biti čisto jasno kako bo vrednotenje na vse ......

Veš kaj, izgleda kot da delaš propagando za davek.

Hvala bogu, da ga eni ne plačujejo, še več bi jih moralo biti.

Včasih je Gospod Graščak, ali če hočeš "fevdalec" pobiral 1/10, danes gospodje "fevdalci" poberejo 7/10 ali pa še malo več. In kaj dobiš za to? Si se to kdaj vprašala?

NIČ, čisto NIČ

Poleg tega jih prav nič ne briga ali imam klimo in podobno navlako ali ne, je čisto moja zasebna stvar.

:headbang:

LP!

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je! :) Propagando delam za državo, ker mi pobere davka tolko, da na koncu dobim za 250 delovnih ur 150.000 SIT plače in se sprašujem ali bom jutri jedla zrak ali zrak? :OK: I :wub: davek :yes:

Jst sm samo navajala dejstva.. nobene propagande nisem delala, podatke, ki sem jih dala, sem jih dala o popisu nepremičnin (ki je sicer povezana, ampak ločena zadeva - izvajalec namreč nima nič z uvedbo davka), o davku pa sem lepo povedala da ne vem dosti in navedla le nekaj dejstev. Strinjam se s tabo, naj bo takih, ki davkov ne plačujejo še več! Samo to ni moja pristojnost da o tem odločam, lahko le navedem suha dejstva o tem kako stvar stoji in kaj hoče s tem država doseči (brez naginjanja na nobeno stran). da Glavni point države je obdavčitev vseh in ne le nekaterih, želijo doseči pravičnejšo obdavčitev. Ti očitno davka sedaj ne plačuješ, kako se pa tistim zdi, ki že ne vem koliko časa trgajo od ust za nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča, tačas ko se jim njihov sosed hihota? Ne pravim naj sosedu crkne krava, ampak ali za vse, ali za nobenega! Tako kot so nardili nam študentariji in nas obdavčili :glare: Pa noben ni pomislu na to, da nimamo rockfellerjev doma in da nismo vsi ljubljančani in potemtakem ne živimo vsi pri starših brez najemnine.. Na slabšem bodo definitivno tisti, ki davka do sedaj niso plačevali, tisti, ki so ga, pa bodo lahko imeli istega, nekoliko nižjega, ali nekoliko višjega, odvisno od ne vem česa vsega, ker nisem financ minister.. That's it.. Koliko pa to komu paše in koliko je to meni ql, je pa stvar druge debate. Naj ga ukinejo tudi tistim, ki ga do sedaj plačujejo... :)

lp ;)

Popravljeno . Popravil devilish
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, devilish si zasluži vse pohvale, enga lupčka in mene v njeni postelji :devil: res piše samo kar je dejstev in zato se ne spravljat nanjo :nono:

Drgač pa sej vemo, da noben ne more lih mirno gledat, kako bo plačal višji davek zato, ker je z obdavčeno plačo kupil obdavčeno klimo, plačal obdavčene storitve montaže in prklopil zadevo na obdavčeno elektriko... :kva1:

ali z obdavčenimi in taksiranimi papirji začel z obdavčeno plačo in krediti z obdavčenim materialom graditi hišo, popravljati stanovanje in plačati obdavčene storitve gradbincev itd itd...in na koncu ko je ves srečen zamenjal prej puščajoča okna z novimi obdavčenimi bolje zatesnjenimi videl, da je bilo bolje, da bi si plačal dopust za cel mesec in pustil, da vse skupaj voda zamaka...

no mal sem zadevo napihnil, ma bistvo je pravo :lol: davek bo vsekakor višji od nadomestila-moje mnenje in bo najbolj udaril t.i. srednji-srednje nizki sloj. tako kot vedno... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se očitno čisto vsi spoznajo na napovedovanje prihodnosti in do potankosti vejo kaj vse se bo zgodilo me zanima kaj mislite glede tega storiti, boste vložili pritožbo na ustavno sodišče (in seveda ob tem navajali, da je luna v strelcu in da to zihr pomeni dvig davkov) ali samo jamrali po forumih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kaj mislite glede tega storiti, boste vložili pritožbo na ustavno sodišče (in seveda ob tem navajali, da je luna v strelcu

ne .. eni že razmišljamo, da bi šli tja.... v tiste dežele, od koder je prišel naš brihtni lepi financ minister... ko jebe še to evropo kapitalistično, davke in €Vro :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj v nabiralniku čakalo obvestilo, da bili, pa nikogar doma in da pridejo v sobotek.

In kaj?

Šel sem premeriti hišo.

V sobotek ga pa na hitro odpravim in je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, devilish si zasluži vse pohvale, enga lupčka in mene v njeni postelji :devil:

:kva1:

Včeraj v nabiralniku čakalo obvestilo, da bili, pa nikogar doma in da pridejo v sobotek.

In kaj?

Šel sem premeriti hišo.

V sobotek ga pa na hitro odpravim in je.

Priden :friend2: :)

Lep jasen dan vam želim (vsaj v Lj je spet jasno) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se očitno čisto vsi spoznajo na napovedovanje prihodnosti in do potankosti vejo kaj vse se bo zgodilo me zanima kaj mislite glede tega storiti, boste vložili pritožbo na ustavno sodišče (in seveda ob tem navajali, da je luna v strelcu in da to zihr pomeni dvig davkov) ali samo jamrali po forumih?

Sli bomo na naslednje volitve in zabrisali dol tele sedanje. So znizali najvisjo stopnjo pri dohodnini, namesto da bi jo zvisali do 70 %, bi se od bogatih nakapalo toliko, da ne bi bilo treba razmisljati o nobenem novem davku. Poleg nepremicninskega davka so obljubljali tudi davek na vozila, ki se caka v ozadju, poleg ze obstojecih milijon obcin nameravajo uvesti se pokrajine z novo zapravljivo birokracijo. Res obsezen krvosesni aparat smo si nakopali na vrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek na pleh?....dej si preberi malo odziv na predlog da bi se obdavčilo vozila...tema ,,požrešna država,,...odziv na forumi začne se z ,,banda ušiva,,....in kako bo Janez, ki vozi petčlansko družino v mercedezu za katerega je dal celo čredo vlov iz hleva in posledično postal vegi in otrci anemičn...kupil ga je zaradi varnosti seveda, sedaj moral voziti trabanta....in kako bodo vsi pomrli na cesti

V glavnem...važn da se jokca...vedno in povsod in to takoj je treba iz muhe sproducirat mamuta...drugače ne bi bili več Slovenci.....

Kar nadaljujte s tarnanjem kakšne rešitve itak nikoli nihče ne ponudi samo jok in stok....in koook nam je bad in kakšna krivica nas bo doletela....celo davke za nadstandard bomo plačevali?....svašta :blink: ....

Hej če imam za nadstandardno stanovanje in dobr avto...sem vesela, da lahko nekaj primaknem tudi državi...za boljši občutek, da lahko vzdržujem še koga, ki dobiva socijalno pomoč.

Bi kdo, ki nasprotuje davkom lahko predstavil kako naj bi funkcionirala socialna država?...Kako bi ustavil podivjan trg nepremičnin, kako naredil stanovanja dostopnejša navadnim ljudem, kako bi subvenciniral nekoga, ki bi rad zamenjal okna ali naredil karkoli, da bi razbremenil okolje?

Tako kot je ni vredu spremeniti/prilagoditi je potrebno vse in če je začetek popis nepremičnin...prav, če bo pa ostalo vse samo pri večjem plačilu in se drugje ne bo nič spremenilo....nam pa še vedno ostane da gremo v hosto :huh:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, ljudje požremo vse, kar se nam servira.

Če ti bodo zakonsko določili prepoved seksa pred poroko, se boš držala tudi tega. Ker bo vlada pač tako predpisala.

Ravno sem malce hud zato, ker bodo z novim letom ukinili 25% normirane stroške za moje delo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar izvedel popis.

Ni bolelo.

Manj kot 10 minut.

Sem pametoval tudi sam, da bom to opravil sam itd itd itd.

Pa vprašanje, koliko je to smiselno.

Naprimer. Obnova strehe.

Bi priznal ali ne, da smo lani vrgli dol salonitke in nabili gor Dekro?

Bi še eno leto počakal z menjavo in bi bil mimo popisa.

Ko ne veš.

Stric popisovalec povedal,

menjava kritine ni obnova strehe.

Obnova velja, če je obnovljena/zamenjana tudi strešna konstrukcija.

In torej, če bi sam popisoval, bi vpisal butlarijo.

Popis za nami, gremo naprej feštirat

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!