Skoči na vsebino

Postfix mail strežnik


Priporočene objave

No,če je tukaj kakšen Linux expert, bi ga prosil za pomoč in sicer ....

... kako bi nastavil, da se `user mbox` avtomatsko pobriše, v primeru da doseže omejeno kvoto ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,če je tukaj kakšen Linux expert, bi ga prosil za pomoč in sicer ....

... kako bi nastavil, da se `user mbox` avtomatsko pobriše, v primeru da doseže omejeno kvoto ? :hmm:

nisem linux, delam pa na unixih (vse)

A ti bi prav da se pobrise user? ali samo mbox file

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kako bi nastavil, da se `user mbox` avtomatsko pobriše, v primeru da doseže omejeno kvoto ? :hmm:

verjetno hočeš, da se mailbox samodejno sprazni, al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,če je tukaj kakšen Linux expert, bi ga prosil za pomoč in sicer ....

... kako bi nastavil, da se `user mbox` avtomatsko pobriše, v primeru da doseže omejeno kvoto ? :hmm:

AFAIK tega ne moreš 'nastavit', lahko pa narediš skripto (bash, perl, ... ), ki z mailbox-om naredi 'karkoli'.

Nastaviš lahko 'mailbox_size_limit', ko pa mbox doseže to velikost, strežnik pošto za tega usera zavrača.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AFAIK tega ne moreš 'nastavit', lahko pa narediš skripto (bash, perl, ... ), ki z mailbox-om naredi 'karkoli'.

Nastaviš lahko 'mailbox_size_limit', ko pa mbox doseže to velikost, strežnik pošto za tega usera zavrača.

D.

postfix ima default mailbox_size_limit nastavljen na neko vrednost.

Ena varianta je, da dolocen mailbox das v syslogrotate (unix) in ga on chekira velikost ali se kaj... po dolocenih izpolnjenih pogojih se le-ta izbrise, sprazni ali naredi backup in naredi nov mbox file.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brum točn tko, mbox naj bi se samodejno spraznil, ko doseže limitirano vrednost.

Ker sem bol newbie v linuxu,bi prosil za pomoč :blush:

Ein to z syslogrotate-om (unix) mi je zanimivo, a ne obstaja na Linuxu nekaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postfix ima default mailbox_size_limit nastavljen na neko vrednost.

Ena varianta je, da dolocen mailbox das v syslogrotate (unix) in ga on chekira velikost ali se kaj... po dolocenih izpolnjenih pogojih se le-ta izbrise, sprazni ali naredi backup in naredi nov mbox file.

Postfix ima default 50000kB, vendar ima večina Linux distribucij v 'default' main.cf določeno 'mailbox_size_limit = 0, kar pomeni brez omejitve.

brum točn tko, mbox naj bi se samodejno spraznil, ko doseže limitirano vrednost.

Ker sem bol newbie v linuxu,bi prosil za pomoč :blush:

Ein to z syslogrotate-om (unix) mi je zanimivo, a ne obstaja na Linuxu nekaj podobnega?

Logrotate obstaja praktično na vseh Unix-u podobnih sistemih...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm hvala. Sicer nisem še vešč v skriptah, venda če sem vse postavu in zalaufu, bom pa tud ta "logrotate" preštudiral.

Če ne drugače, bom pa v main.cf nastavu vrednost na neomejeno pa bo.

Sicer so pa nasveti še dobrodošli :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E bom še kar tu vprašal......

Uporabljam SpamAssassin 3.0.4 v kombinaciji z Amavisom. Vem da je po defaultu "required_score" nastavljen na 5.0

V local.cf sem nastavil "required_scores 4.0", vendar mi v logu spama še zmeraj javlja da je "required_score 5".

Nekje sem zasledil, da če uporabljam Amavis, da on prevzame funkcijo in sicer $sa_tag2_level_deflt, ki je pa nastavljen na 6.3.

Sedaj mi ni nič jasno....od kod potem "required_score 5"

huh......

P.S.: Kaj mi je bilo tega treba, da se rinem tam kjer mi ni mesto :hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E bom še kar tu vprašal......

Uporabljam SpamAssassin 3.0.4 v kombinaciji z Amavisom. Vem da je po defaultu "required_score" nastavljen na 5.0

V local.cf sem nastavil "required_scores 4.0", vendar mi v logu spama še zmeraj javlja da je "required_score 5".

Nekje sem zasledil, da če uporabljam Amavis, da on prevzame funkcijo in sicer $sa_tag2_level_deflt, ki je pa nastavljen na 6.3.

Sedaj mi ni nič jasno....od kod potem "required_score 5"

huh......

P.S.: Kaj mi je bilo tega treba, da se rinem tam kjer mi ni mesto :hmm: :slap:

Jaz ne vem... ker uprabljam clam za antivirus... s tem, da sem v postifixu tudi attachment extension filter nastimal pa ne gre skos noben scr, bat, exe, pif....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta filter imam tudi jaz naštiman in stvar deluje b.p., čeprav se marketing jezi ker sem jim zapru .zip hehehehe

Ti a "clam" ti vredu deluje, oz.si zadovoljen? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta filter imam tudi jaz naštiman in stvar deluje b.p., čeprav se marketing jezi ker sem jim zapru .zip hehehehe

Ti a "clam" ti vredu deluje, oz.si zadovoljen? :hmm:

Jup... dela kot mora... ceprav primarna stvar je seveda spamd... tako tocno oznacuje spam, da ni za verjet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!