Skoči na vsebino

Skuter italjet dragster 50/125/180


Shaq

Priporočene objave

Tomosaki delnp bi se strinju s tabo glede dragsterja,s tem da sem ga jaz nekoč imel in lahk rečem da je dele res težko dobit,je pa skuter prekrasen,zelo zelo zmogljiv,placa za čelado res ni, le za cut model,posebej pa sem bil navdušen nad tankom za bencin da desnem koncu skuterja...ala avto!

No jaz ti ga ne bi odsvetoval aleš sam ga pa prej res dobro preglej,kot je rekel(napisal) tomosaki je velika frka lahko v sprednjem kolesu(balanci).S skuterjem se pejt OBVEZNO pelat in vmes spusti krmilo da vidiš če gre naravnost!!!! Če bo hotel "poplesavat" se po mojem mnenju samo zahvali za ogled ter ponudnika od...i z "rahlo" brco v rit!!!

Malo šale,sam tak skuter ki ti bi pri vožnji brez rok hotel poplesavat NE KUPI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo šale,sam tak skuter ki ti bi pri vožnji brez rok hotel poplesavat NE KUPI!!!

Poplesavanje krmila je v 90% primerov (pri skuterjih) posledica izrabljenih, konstrukcijsko zgrešenih, napačno pumpanih ali kako drugače "falenih" gum, v ostalih 10% pa vilicah (ležaji ali puše), nič od tega pa ni znak, da je bil skuter poškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki delnp bi se strinju s tabo glede dragsterja,s tem da sem ga jaz nekoč imel in lahk rečem da je dele res težko dobit,je pa skuter prekrasen,zelo zelo zmogljiv,placa za čelado res ni, le za cut model,...

Sej ne rečem, skuter je lep, zelo nenavaden, ampak je bolj za šminko kot za uporabnost. Probaj položit en ovinek z njim. Jast vsaj nisem upal. Niti z formulo. To pa da ima zelo zelo zmogljiv motor pa je subjektivno mnenje. 50ccm je 50ccm. Torej je enako zmogljiv kot vodno hlajena konkurenca. Glede vzmetenja pa - en moj frend je mel formulo in ko je zlomu sprednjo roko (kar se ti slej ko prej zgodi po naših razdrmanih cestah), ko je želel zapeljat na pločnik, je le-ta odletela. Ni je dobil nikjer, zato mu je znanec naredil odlitek. Drugemu modelu pa je šou amortizer in ga čaka že 14 mesecev. Za plastiko pa nevem. Jast in mnogo drugih še zmeraj prisegamo na navadne vilice.

...posebej pa sem bil navdušen nad tankom za bencin da desnem koncu skuterja...ala avto!

Na Aeroxu je na zadnjem sedežu...ala Laverda :)

No jaz ti ga ne bi odsvetoval aleš...

Ja okej, pol pa kupi.

...sam ga pa prej res dobro preglej,kot je rekel(napisal) tomosaki je velika frka lahko v sprednjem kolesu(balanci).S skuterjem se pejt OBVEZNO pelat in vmes spusti krmilo da vidiš če gre naravnost!!!!

To pa ti tudi jast priporočam. Belance se nikoli ne da tako dobro zravnat, da bi pri izpustu rok skuter še zmeraj šou naravnost. Kako je s tistimi z eno roko sicer nevem, pri "viličarjih" pa je to najlažji način, da ugotoviš, če skuter "funkcionira".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kaj si mislite o scooterju Italjet Dragster.

Bi ga imeli, ne bi, kaj mislite o mašini, obliki itd :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno ga nebi mel sem bol na sportne mahjen :P drugace pa se mi zdi iz lastnih izkusenj da ma italjet nasplosno dobre skuterje caprav so v slo bol redki!

Se mi zdi da je to bolj playerski skuter za take ki se radi izpostavljajo :hmm: .........nevem pac moje misljenje.

Popravljeno . Popravil italjet maniac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zaradi oblike ga neb meu :)

sm pa slisu da je dele za italjet dragster-je skoraj nemogoce dobit v slo :BUA:

Popravljeno . Popravil WacKer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Za tiste, ki se izpostavljajo??? Kolk jst vem iz mojih iskušenj se tisti z Gilerami ipostavljajo (vozniki Giler brez zamer to so moje izkušnje)

2. Na športne mahnjen? Kaj s tem misliš? Končna hitrost pa pospeški so dobri bremze tud (za razliko od kakih drugih) lega na cesti pa mi od vseh skuterjev najbolj ugaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam italjet formulo 50FR pa ko sem skutera izbiral pred nakupom sem tudi gledal dragstera ampak meni osebno ne deluje niti malo sportno na pogled prej kot kak custom-made-bike zato pa sem se odloco za formulo :yea2:

Sej dragster je vrei scoot sem se ze par krat peljal z njim pa dobro lezi tud pospeske je mel solidne( samo odblokiran) ampak ni moj stil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam italjet formulo 50FR pa ko sem skutera izbiral pred nakupom sem tudi gledal dragstera ampak meni osebno ne deluje niti malo sportno na pogled prej kot kak custom-made-bike zato pa sem se odloco za formulo :yea2:

Sej dragster je vrei scoot sem se ze par krat peljal z njim pa dobro lezi tud pospeske je mel solidne( samo odblokiran) ampak ni moj stil.

No Dragster je bil prej od brata pol ga je pa men dal in on se je tud med Formulo 50 Williams in Dragsterjem odločal. Iz meni ne znanega razloga se je pol odloču za dragsterja.

Sam williams ta pa potegne :D

A ga je kdo že vozu williamsa?

Popravljeno . Popravil Italjet Dragster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Na športne mahnjen? Kaj s tem misliš? Končna hitrost pa pospeški so dobri bremze tud (za razliko od kakih drugih) lega na cesti pa mi od vseh skuterjev najbolj ugaja.

spredno vzmetenje je :wacko: :BUA: tko da o legi neb gilh govoru :lol1:

mamo zej doma enga na popravilu ... hm ... grd mi je :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men sprednja roka t0xa. :yea2:

vsaj pri SFju.

Kako je pri dragsterju to narejeno, pa ne vem.

Beno a ti pol skuter mal stestiraš, če je dobro popravljen :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spredno vzmetenje je  :wacko:  :BUA:  tko da o legi neb gilh govoru  :lol1:

mamo zej doma enga na popravilu ... hm ... grd mi je :rolleyes:

Kaj je sprednje vzmetenje ??? A zato ker je neki posebnega je zanič al kaj :? Vzmetenje mi je od vseh scooterjev, ki sem jih vozil od Dragsterja najboljše (Aprilia SR 50, Area, Gilera...... majo za moje občutke slbaše lasnoti v ovinku kot Dragster), pa ne govorim tega zato ker mam Dragsterja!

Za lepoto pa ne bom nič reku ker je stvar okusa. Meni naprimer ni lepa nobena Gilera razen DNA pa Ice.

Tko mal za primerjavo še par slikic (namen slikic ni kritiziranje motorja ampak premerjava oblike)

italjet50dragster.jpg

Dragster

zipII50_img.jpg

Zip

runner50_purejet_gelb.gif

Runner

gilera%20dna.jpg

DNA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je sprednje vzmetenje ??? A zato ker je neki posebnega je zanič al kaj :? Vzmetenje mi je od vseh scooterjev, ki sem jih vozil od Dragsterja najboljše (Aprilia SR 50, Area, Gilera...... majo za moje občutke slbaše lasnoti v ovinku kot Dragster), pa ne govorim tega zato ker mam Dragsterja!

Za lepoto pa ne bom nič reku ker je stvar okusa. Meni naprimer ni lepa nobena Gilera razen DNA pa Ice.

ne ni slab, ker je mal drgacn od ostalh skutrjov ampak, ker beno to sigurno ve, saj skor 100% ni skutrja k ga beno ne bi vozu, pa se iz dirk ma izkusne, tko da vrjam da tis kr beno rece drzi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam spredna maska od tega dragsterja me pa ful spominja na tist traktorček za kosit travo k ga v bauhausu prodajajo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sprednjega vzmetenja se strinjam z italjet dragsterjem je zares dobro vzmetenje lega v ovinkih je the best!! :yea2: Meni je edino zadnji amortizer bil premehki pa sem trsega not dal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sprednjega vzmetenja se strinjam z italjet dragsterjem je zares dobro vzmetenje lega v ovinkih je the best!! :yea2: Meni je edino zadnji amortizer bil premehki pa sem trsega not dal :OK:

Hehehe men pa tukaj prnas malo mehkejše vzmetenje prav pride, ker so ceste v ....(saj veste v čemu) in me že itaq preruka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja nase ceste so obupne ampak to je ze :topic:

Jaz sem odzadi dal trsi paoli-jev amortizer tud zaradi tega ker zdaj se lahko dva pelat brez problema ker ma amortizer tud vecjo nosilnost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja nase ceste so obupne ampak to je ze :topic:

Jaz sem odzadi dal trsi paoli-jev amortizer tud zaradi tega ker zdaj se lahko dva pelat brez problema ker ma amortizer tud vecjo nosilnost!

Kolk si pa dal za njega, pa kje si ga kupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje :hmm: je Jure007 z dragsterjem 50ccm drzavno prvenstvo leta 98 vozu ... on bi pomoje znov velik napisat o voznih lastnostih

Ja res je, da sem vozil z Italjetom 2 sezoni tudi prvenstvo slovenije. Je pa tako:

Prvi Italjet je bil zračno hlajen in če pogledam danes, so to taka jetra da ni večjih. Naštimati, da bi letel, se ga nikakor ni dalo. Valčki, dize, fergazer... nič ni pomagalo Tudi stabilen ni bil ne vem kako, pri nas, ki smo ga zalagali, je seveda vseskozi motila tista "roka" na sprednjem kolesu Ocena :BUA:

Drugi Italjet je bil vodno hlajen. S tem sem peljal eno dirko v Murski soboti, in za tega bi dal oceno 4. Tega se je že dalo naštimati da je kolikortoliko dobro šel. Vežnaver npr. ki je imel takrat daleč najbolje pripravljenega Piaggio ZIP je bil na dirki le dolžino motorja pred mano, nekajkrat pa sem ga tudi med dirko uspel prehiteti. Je že bolj stabilen v ovinkih, problem je še vedno roka spredaj. Glede tehničnih lastnosti lahko povem, da se ta motor še danes vozi pocesti brez kakšnih večjjih tehničnih okvar oz. problemov ki bi lahko nezadovoljno vplivale na vožnjo uporabnika. Ta, ki smo mu prodali Italjeta, ga ima že okoli 6 let in je še vedno zadovoljen.

Dragster: Zanimiv motor na pogled, izredna lega v ovinkih, tudi roka ne moti več pri zalaganju v ovinek. Če se ne motim, je malo drugačne oblike oz. malenkost dvignjena od prejšnih dveh. Motor tudi zadovoljivo hiter, na dirki pred Piaggioti, več se pa žal ne spominjam ker ta motor je bil takrat na izposoji za eno dirko tako da niti ne vem če smo imeli kake probleme z njim. Takrat je bil zadovoljivo hiter.

Italjeti vbistvu sploh niso tako slabi skuterčki kakor večina misli. Samo pravilno oz. znati ga je treba naštimati....

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!