Skoči na vsebino

Survival track


Matic7

Priporočene objave

Imam eno vprašanje: kako naj v soboto preživim s skuterjem pot iz LJ do Ptuja po stari cesti brez ozeblin, glede na to, da je napovedanih neverjetnih 9 stopinj po celi poti? Kar se tiče vetrne zaščite, ki jo nudi plastika in vetrobran pred mano se mi ne sanja in se nanju vsaj tokrat ne bi preveč zanašal.

Od opreme imam na voljo čelado, usnjene rokavice (ki so v avtošoli pri hitrostih nad 60 km/h znale demonstrirat zunanjo temeperaturo), čevlje, ki gredo nad gleženj, smučarsko perilo, termoflis, puli, kavbojke ali "plastično" trenirko, usnjeno jakno. Vsaj tako nekako sem si zamislil, da bi se navlekel gor.

Peljal bom pa domov skuter s končno hitrostjo malo nad 100 km/h, tak da ne bi smelo bit panike za res visoke hitrosti.

Bom premalo oblečen? Pustim raje motor tam do lepšega vremena? Ali bom preživel s to opremo? Bi moral vzet še kaj s seboj?

Hvala!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje: kako naj v soboto preživim s skuterjem pot iz LJ do Ptuja po stari cesti brez ozeblin, glede na to, da je napovedanih neverjetnih 9 stopinj po celi poti? Kar se tiče vetrne zaščite, ki jo nudi plastika in vetrobran pred mano se mi ne sanja in se nanju vsaj tokrat ne bi preveč zanašal.

Od opreme imam na voljo čelado, usnjene rokavice (ki so v avtošoli pri hitrostih nad 60 km/h znale demonstrirat zunanjo temeperaturo), čevlje, ki gredo nad gleženj, smučarsko perilo, termoflis, puli, kavbojke ali "plastično" trenirko, usnjeno jakno. Vsaj tako nekako sem si zamislil, da bi se navlekel gor.

Peljal bom pa domov skuter s končno hitrostjo malo nad 100 km/h, tak da ne bi smelo bit panike za res visoke hitrosti.

Bom premalo oblečen? Pustim raje motor tam do lepšega vremena? Ali bom preživel s to opremo? Bi moral vzet še kaj s seboj?

Hvala!

LP,

Matic

Zeblo te bo sigurno,samo nebo krize..Jaz sem se vozil z motorjem po 0 do -3 stopinje..

Oprema: Jeans,jakna,letne rokavice :)

Uglavnm..Če hočeš imeti moped doma, ga pojdi iskat,nebo sile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=87132]

mogoče bi si našel kakšn dežni kombinezon :grim

post-5241-1164874273.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=87132]

mogoče bi si našel kakšn dežni kombinezon :grim

anorak bo 100% v dodatni opremi, pa avto za mano tudi, samo... ne mi še deža klicat, že tak sem v pizdi, če mene vprašaš :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 stopinj je kot sredi poletja.. še v hujšem smo delali več kilometrov.. :grim

par slojev termo oblačil, pa boš preživel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mi še deža klicat

saj ga ne :grrr

....... če že bi raje klical sneg :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toplo spodnje perilo, čevlji čez gleženj so O.K. Usnjena jakna tudi, rokavice obvezne. Če bo malo sonca ne bo problema, v senčnih delih pa boš čutil tistih 9 stopinj. Za prvo silo ti lahko posodim malo bolj tople rokavice če jih boš rabil.

Obleci kavbojke in preko kakšne "iberhoze" da te veter ne prepiha preveč, čeprav ti po nogah nebi smelo preveč pihati. Se strinjam da bodo roke najbolj izpostavljene :blush: , ter glava če imaš slučajno odprto čelado.

Če kupuješ v TC Motoshopu ( sem skoraj 100%) bi te prosil če lahko preveriš ali imajo na zalogi čevelj

Oxtar Freespirit št.43,44

IPB Slika

in Oxtar urban št. 43,44 ter ceno.

IPB Slika

Če ti bo uspelo se ti zahvaljujem in te ob enem vabim da v CE narediš krajšo pavzo (za vročo čokolado) da se malo segreješ in nato nadaljuješ pot proti Ptuju.

Sporoči če boš naredil postanek v CE.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolša varjanta bi bla, da nekje stakneš kombi in mopet not! :OK: Če bo slučajno lilo, si najebo!!!

Drugač pa smučarske hlače, windstoper, dovge gate, dvojne rokavice. Sicer pa 9 stopinj še ni tak hudo! :P

Če si pa v letošnjem letu bil zelo priden, piši Božičku, mogoč ti bo pa zrihtav sonček in 27 stopinj plusa! :P :P :D :D :D

Fajn vozi! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ne jokat no, 9 stopinj pa samo 100 km/h na uro, pa še skuter ko ti ščiti noge, pa to je poletna temperatura :whistle:

smučarske rokavice, normalne dolge gate pod kavbojkami, zgoraj pa dolge rokave pod leder jakno in eno ruto okoli vrata. če tega ne preživiš si kupi avto al pa odseli v tople kraje.

če pa si hudo občutljiv si nabavi ali sposodi en poceni dežni kombinezon in ga obleči preko, garantirano se boš skuhal v lastnem švicu :devil:

kaka tema - HELP 9 STOPINJ JE - KAKO NAJ PREŽIVIM??????????? :headbang:

za kaminom, ovit v odejo, z žensko pod eno roko in toplim čajčekom v drugi! - in tako do pomladi dokler se temperature ne dvignejo nad 20 stopinj ko si boš upal dat nos iz bajte :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč, moram pa povedat, da sem našel boljšo rešitev. Mi ga bodo dostavili domov. Cena prevoza je namreč smešno nizka, če upoštevam zunanjo temperaturo in dejstvo, da se s prevozom izognem preizkusnim tablicam, ki stanejo 8000 SIT.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem lani takle čas moral pripeljat motor iz primorske domov v hudi burji, sem na AC slabih 100km lepo za avtobusom peljal iz katerega je prijetno grelo. Če sem pa zapeljal ven iz zavetrja se mi je pa v trenutku zanohtalo. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 stopinj je kot sredi poletja.. še v hujšem smo delali več kilometrov.. :grim

par slojev termo oblačil, pa boš preživel..

Se strinjam. Jaz sem se vozil sicer v smučarskih rokavicah (ne, niso tiste na pingvina) celo po snežnem metežu. Kurz, treba je blo nekak v šolo prit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje: kako naj v soboto preživim s skuterjem pot iz LJ do Ptuja po stari cesti brez ozeblin, glede na to, da je napovedanih neverjetnih 9 stopinj po celi poti? Kar se tiče vetrne zaščite, ki jo nudi plastika in vetrobran pred mano se mi ne sanja in se nanju vsaj tokrat ne bi preveč zanašal.

Od opreme imam na voljo čelado, usnjene rokavice (ki so v avtošoli pri hitrostih nad 60 km/h znale demonstrirat zunanjo temeperaturo), čevlje, ki gredo nad gleženj, smučarsko perilo, termoflis, puli, kavbojke ali "plastično" trenirko, usnjeno jakno. Vsaj tako nekako sem si zamislil, da bi se navlekel gor.

Peljal bom pa domov skuter s končno hitrostjo malo nad 100 km/h, tak da ne bi smelo bit panike za res visoke hitrosti.

Bom premalo oblečen? Pustim raje motor tam do lepšega vremena? Ali bom preživel s to opremo? Bi moral vzet še kaj s seboj?

Hvala!

LP,

Matic

9 stopin je še skor poletje ... jes sm se vozu pri -15 pa nism mev ozeblin.

Drgač pa če bo kriza par napotkov: K te ze full zebe v prste se nek ustav pa si jih mal na avspuhu pogrej. Pa kolena mej čist skp da maš skrite za plastiko. Če te bo zebl u telo se pa nagn naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdj se pa res ni problem pelat, ko je zunaj še vse jesensko :blink: . Problem nastane pozimi, ko je zunaj ene -15 -20 takrat bi se pa mogu že pošteno napravit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se z atx-om pelal v snežnem metežu pa je še kr šlo ampak sem se ful dobro oblekel. Za na krajše vožnje pa zajebancije po snegu (razna probe če pride v hrib po snegu pa kopanja pa vrtenja ) pa sem se vozo še po nižjih temperaturah ampak sem si dal gor opremo od bordanja in sploh ni blo panike razen v brado me je zeblo ko svinja ker mi je vedno neki luft vmes prišo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podkapa pride prov, se zelo fajn pozna ;)

Popravljeno . Popravil slovenc46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!