Skoči na vsebino

Blodnja


Pravokotar

Priporočene objave

Dos sillones, uno contra el otro. Uno lleno, el otro vacio. La musica qué encanta. Dos bujías qué tremblan. Un cuadro de mi amigo pintor,él qué ya morrió. El rincón de mi vida. ?Y el calor, de donde viene ? Quien sabe? Lo sabes tú, advenedizo?

Za vse tiste ki se ne marate potruditi:

Dva fotelja, drug proti drugemu. Eden zaseden, drugi prazen. Glasba, ki te očara. Dve trepetajoči sveči. Slika mojega prijatelja slikarja, ki je že umrl. Kotiček mojega življenja. In toplina, odkod prihaja? Kdo ve? Veš morda ti, tujec?

Opozorilo: trenutna blodnja je rezultanta mojega razpoloženja ta hip in začetnega učenja španščine. Odgovori na to temo niso nujni.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa spomini prinašajo toplino. Ne, gotovo jo. Tisti spomini na lepe trenutke z osebo, ki je nekoč sedela v naslonjaču nasproti. Lahko pa da toplino ne vzbujajo le spomini, mogoče jo želja po osebi, kakršne si želim tam preko. To drugo bo. Tišina v sobi je popolna. Zdi se, da je slišati trepet plamenov dveh sveč, enkrat švigne plamen malo višje, drugič malo nižje in v stran. Pa vendar zaznavam govorico. Da, povsem razločno. Pogledam v naslanjač nasproti. Je prazen. Od kod potem prihajajo te mile mi besede? Ne vem.

Pravzaprav vem. To so besede ali bolje, to so izbrane misli osebe, ki so ji večinoma poznani vzroki na splošno, ki je večinoma vsaj nekaj korakov pred teboj, ki vidi tvojo pot in ti te izbrane misli obnjo postavi. Te misli imajo učinek droge. Dan za dnem te preganjajo. Vedno močneje. Na začetku jih sploh nisem tako dojemal. Radovednost me daje, kaj je še v deželi tej mi nepoznani, a želeni.

Zopet nov argument, je jeziček na tehtnici premaknil na drugo stran. Želim si biti tujec, začeti z nič, nihče me ne pozna. Žal to ne gre.

Prosim brez vprašanj.

Skesanec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe: tole pa ni glih začetna španščina - jest sm se jo 4 leta v srednji šoli učil pa ti lahko samo "dejo un complimento"!!! BTW - kje si se pa nauču španščino???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe: tole pa ni glih začetna španščina - jest sm se jo 4 leta v srednji šoli učil pa ti lahko samo "dejo un complimento"!!! BTW - kje si se pa nauču španščino???

Yo lo chiero mucho, Me encanta, como todas las lenguas. Lo siento mucho. es solamente un sistema de entenderse (entendernos), no es possible de descibirlo en palabras.A veces soy borracho, a veces soy yo, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe: tole pa ni glih začetna španščina - jest sm se jo 4 leta v srednji šoli učil pa ti lahko samo "dejo un complimento"!!! BTW - kje si se pa nauču španščino???

Ya sorry Chebi, danes ni ravno moj dan. Za kake dodatne instrukcije se toplo priporočam. Brez zajebancije.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo: Leon, pogresal sem tvoje misli... Lepo, da si se vrnil...

Želim si biti tujec, začeti z nič, nihče me ne pozna. Žal to ne gre.

Brez zamere (pa saj vem, da ne bos zameril): DA SE!

Ce povem se vec: lahko zacenjas z nicle - tudi v odnosih s soclovekom. Potrebno je samo dovolj vztrajnosti, sprejemanja in predvsem - SPREMINJANJA. Spremeniti moras svoje dosedanje dojemanje srece.... Sreco si prineses sam, medij pa pride sam. Jasno, da je obratno isto. Ko se dva dobita in sta en z drugim srecna, potem pomeni, da sta oba projekcija samega sebe skozi drugega...

Torej, ce se povrnem nazaj... Ni lepsega, kot vsakih zaceti znova, saj si z vsakim novim clovekom vedno bolj in bolj naraven - se pravi vedno bolj si resnicen in vedno bolj pritegnes ljudi, ki so prav tako resnicni. Ne igrajo igric in ne kazejo druge narave, kot dejansko so. Pa ni vazno, ce se potem obe poti kasneje ne zblizata, vazno je samo to, da sta oba RESNICNA. Brez igranja. Ah, lepo je to.... In nisem naiven, samo zivim, kakor zelim, zato se mi tudi dogodki vrstijo v zaporedju, kot jih klicem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs: »...Sreco si prineses sam, medij pa pride sam. Jasno, da je obratno isto. Ko se dva dobita in sta en z drugim srecna, potem pomeni, da sta oba projekcija samega sebe skozi drugega...«

Tudi jaz imam izkušnje, da omenjeno glede sreče drži. V to tudi verjamem. Se sploh ne zavedamo, na koliko stvari v našem življenju lahko vplivamo. Eni si pa kar privoščijo luksus, razkošje razmetavanja življenskega časa, biti nesrečen dlje časa. So pa tudi modeli (ženske), ki si drznejo »pospravljati pri drugih«, jih spreminjati, da se ne bi bilo treba njim in tako lahko živijo navidezno srečo.

Ej Gregs, glede projekcije samega sebe skozi drugega. So tudi takšni, ki ne iščejo sebe v partnerju. Eni iščejo dopolnilo sebe, drugi svoje nasprotje, tretji nekaj kar jim je doslej manjkalo... So pa še tisti, ki jih ženske najbolj obožujejo: Ki iščejo nadomestek svoje matere v svoji partnerki. In obratno, pri mlajših puncah, dekleta, ki iščejo nadomestek očija v fantu in fanta tudi tako obravnavajo. Primer slednjih: »Umazane stvari« naredi fant, »dekle« pa misli, da se mu bo oddolžilo napr. s svojim telesom, z odsotnostjo duše (grobo rečeno: kot pocestnica).

Gregs: »..Torej, ce se povrnem nazaj... Ni lepsega, kot vsakih zaceti znova, saj si z vsakim novim clovekom vedno bolj in bolj naraven - se pravi vedno bolj si resnicen in vedno bolj pritegnes ljudi, ki so prav tako resnicni. Ne igrajo igric in ne kazejo druge narave, kot dejansko so. Pa ni vazno, ce se potem obe poti kasneje ne zblizata, vazno je samo to, da sta oba RESNICNA. Brez igranja. Ah, lepo je to.... In nisem naiven, samo zivim, kakor zelim, zato se mi tudi dogodki vrstijo v zaporedju, kot jih klicem...«

Tole in tisto od zadnjič, da vsako novo osebo, ki jo spoznaš, obravnavaš brez predsodkov, »z nič«, da si ustvariš mnenje o njej le na podlgi lastnih izkušnej z njo,... pa seka. :) 8D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam izkušnje, da omenjeno glede sreče drži. V to tudi verjamem. Se sploh ne zavedamo, na koliko stvari v našem življenju lahko vplivamo. Eni si pa kar privoščijo luksus, razkošje razmetavanja življenskega časa, biti nesrečen dlje časa. So pa tudi modeli (ženske), ki si drznejo »pospravljati pri drugih«, jih spreminjati, da se ne bi bilo treba njim in tako lahko živijo navidezno srečo.

Vplivamo lahko na vse, odvisno je samo od tega, koliko si zelimo, govorimo in delamo za to. Ce je cilj pravi, potem nam bo uspelo. Ce ni pravi, pa toliko bolje, da cimprej uvidimo in prenehamo riniti.

Ja, resnicno je luksuz ne koristiti svojih potencialov... ampak to vsi radi delamo... linija najmanjsega odpora nam vsem godi (lenoba je moje drugo ime)... In spreminjati ljudi.... Ejejeje..... kdor to dela, ta je ze v zacetku obsojen na propad. NIHCE ne more spremeniti drugih.... vsak se lahko spremeni samo sam. Vse ostalo je metanje energije stran toliko casa, dokler se ne skuri. Nekateri s(m)o to ze spoznali, drugi pa morajo sami priti do tega, ker drugace nobena beseda ne pomaga. Ceprav clovek meni, da razume in mu je jasno, da ne sme spreminjati drugih, pa vseeno dela ravno obratno... dokler se mu v glavi ne posveti... nekaterim prej, nekaterim kasneje, nekaterim nikoli.... Tisti prej so najbolj zadovoljni...

Na sreco sem med njimi... :wink:

...So tudi takšni, ki ne iščejo sebe v partnerju. Eni iščejo dopolnilo sebe, drugi svoje nasprotje, tretji nekaj kar jim je doslej manjkalo...

Clovek mora najprej pri sebi odkriti oba pola, ki ju drugace isce v nasprotnem spolu. Ce ne ugotovis in odkrijes nasprotnega spola v sebi, potem ga stalno isces v osebi nasprotnega spola. In ker isces nekaj, cesar ne mores najti, potem tega ne najdes in si stalno nesrecen, v prepirih, tezavah.... Najprej moras pri sebi najti, potem vse ostalo pride v pravem trenutku.

Tole in tisto od zadnjič, da vsako novo osebo, ki jo spoznaš, obravnavaš brez predsodkov, »z nič«, da si ustvariš mnenje o njej le na podlgi lastnih izkušnej z njo,... pa seka. :) 8D

Seka dobro ali seka slabo?!

:o

Malo sem zmeden... ampak tako pac delam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tolikokrat je že bilo rečeno, da se človeka ne da spremeniti. O pa se ga da. Samo je potrebno uporabiti prava orodja. Najlažje je reči: »to mi pri tebi ni všeč, spremeni se.« Malo truda malo uspeha. Je potreba poskusiti z več vložene energije, ampak to jaz ne bom razlagal, ker bi bilo neumno, da bi sebi v skledo pluval. Sicer pa vsak opaža, kako ga nekateri nategujejo skozi življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tolikokrat je že bilo rečeno, da se človeka ne da spremeniti. O pa se ga da. Samo je potrebno uporabiti prava orodja. Najlažje je reči: »to mi pri tebi ni všeč, spremeni se.« Malo truda malo uspeha. Je potreba poskusiti z več vložene energije, ampak to jaz ne bom razlagal, ker bi bilo neumno, da bi sebi v skledo pluval. Sicer pa vsak opaža, kako ga nekateri nategujejo skozi življenje.

Madonca....

Ma Leon, kako ti je to uspelo?! Da spremenis cloveka, namrec?!

Ker to meni nikakor ne potegne, dokler se sam ne zeli spremeniti....

Sicer pa: bolje to v zivo, da ne bomo res prevec plavali v lastni slini.... :D

Hmmmm.... ja, nategujejo te toliko, kolikor sam hoces. Ker ce noces, potem nekaj naredis za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hočeš reči, da ne priznavaš, da si kdarkoli srečal osebo, ki je vpljivala na te na način, da si se spremenil?.... (gledašmivočiinmilažešpress)

ali, da skrajšam: nikoli te nihče ni spremenil?

nikoli mutiral? od dinozavrov dalje? kot ginko biloba?

vsa vprašanja so samo retorična! pogovor tu gor ni moj medij in že vnaprej zavračam forumski klepet kot nadaljevanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš reči, da ne priznavaš, da si kdarkoli srečal osebo, ki je vpljivala na te na način, da si se spremenil?.... (gledašmivočiinmilažešpress)

ali, da skrajšam: nikoli te nihče ni spremenil?

nikoli mutiral? od dinozavrov dalje? kot ginko biloba?

vsa vprašanja so samo retorična! pogovor tu gor ni moj medij in že vnaprej zavračam forumski klepet kot nadaljevanje!

AD1: ce kdo, potem sem sam najboljsi primerek trditve: "Edina stalnica v zivljenju so spremembe." Torej se spreminjam... vendar tako, kot jaz zelim... In ne lazem... ter vedno gledam v oci, ker imam to samozavest, ker stojim za svojimi besedami in dejanji.

AD2: VSAKDO, ki ga srecujem na svoji zivljenjski poti, me spremeni.

AD3: Ze s tem, ko si to napisala, si zanikala nadaljevanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, pa pejva naprej:

demagogi

kdo koga spreminja? demagog druge ali drugi sami sebe, ker želijo tako?

sploh ne vejo kaj želijo dokler jim to demagog ne pove?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, pa pejva naprej:

demagogi

kdo koga spreminja? demagog druge ali drugi sami sebe, ker želijo tako?

sploh ne vejo kaj želijo dokler jim to demagog ne pove?

Kdo koga zdravi.....psihiater pacienta,ali pacient psihiatra??????

Psihiater sploh ne ve,kaj je zdrav človek,dokler k njemu ne pride pacient.....

Malo poenostavljen vic iz Združenja psihiatrov USA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duck it totalno naspidirana ČISTA NEGATIVNA ENERGIJA v tem TOPICU!

Folk upam da se vam bo stanje izboljšu. :shock: :cry:

Sicer pa, ..mejmo se radi, mejte se radi, in puste da vas drugi majo radi, ... Pa je----e filozofske ali mačistične maske je treba najprej snet in pustit, da je vsak od nas to kar je in sprejemat druge kot so, ... včasih laufa včasih ne, ...samo ne mi o SPREMINJANJU, ...Roni ljudje smo lahko dovolj motivirani da se malo prilagodimo, ... spremenimo se ne.

No ja še vedno vaš, ... Zoolo The Horrible! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!