Skoči na vsebino

Blodnja


Pravokotar

Priporočene objave

OBLAKI

SPOZNANJE

DA JE TVOJE ŽIVLJENJE RAVNO TAKO NAKLJUČNO

KRATKO IN NESMISELNO

KOT ŽIVLJENJE OBLAKOV NA NEBU

TE LAHKO GRDO UDARI PO GLAVI

AMPAK

ČE BI BILI OBLAKI VEČNI

NEGIBNI

IN NESPREMENLJIVI

BI BILI LE MRTVE KULISE

KI BI POUDARJALE

PRAZNOTO NEBA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec III ... temu se reče pikica na i ... bravo !

Pa poglejmo še tole. Če bi bil človek dejansko nepojmljivo trden in odporen, nesmrten, skrajno nedovzeten do okolice ... pa bi lahko z njim delali kar se nam zahoče, a podoba ostaja vedno ista ... v sebi pa trpeli ker pač ničesar ne čutimo ... kje je cilj, kaj doseči ???

Verjetno bi jedro svojega življenja našli šele takrat, ko bi znali umreti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Say WHAT?! Racio s čustvi zamenjat pri reševanju problemov?  

No ja enough said!  

Zoolo says: "Pri reševanju problemov, realnega življenja RACIO RULEZZZZZZZZZ BIG TIME, ... hmm ne packarija od čustvenega tuti fruti mixa, ... nope Sir tuki se pa nam strinju s tabo! Čustven del OK pri sobivanju in usklajevanju dveh enot v celoto, ... pri reševanju problemov pa hej?!  ... OK as U wish my friend."

Hehehe... Z, my man, pa saj ves, da tukaj ne prideva skupaj.... Vsak ima svoj nacin. Saj ni nic narobe.... To, kar sem napisal, velja zame. Zate.... je pa druga zgodba.... :wink: :D

In kot si rekel: nihce nikomur ne vsiljuje svojega mnenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRAVA SREČA

RES -

KAJTI OD NEGOTOVOSTI

JE SLABŠA SAMO ŠE

GOTOVOST

IN

OD SMRTI

NESMRTNOST

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kot si rekel: nihce nikomur ne vsiljuje svojega mnenja...

In zato lahko rečem samo: RESPECT, MY MAN! 8)

@ Kekec: Hmm, stari moj, ...ta je pa even muchos better! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. :D :D

Ne morem si kaj, da v tako kreativni debati ne bi svojega skromnega mnenja napisal. Po vasih postih razberem, da se ze nekaj casa poznate, da ste ze kar nekaj debat predebatirali :D :D . Upam, da mojih skromnih prispevkov nihce ne razume kot "smetenje". Moj namen ni vsiljevanje svojega mnenja, samo pisem... :roll:

Osebno sem bil precejsen del zivljenja (zaenkrat recimo kaksnih 90%) totalen racionalist in uporabnik razuma kot najbolj primernega resevalca tezav.... Kaksna napaka! Dokler se nisem naucil uporabljati obcutkov, sploh nisem vedel, kako lahko se sele potem resujejo tezave in problemi.

Gregs, najini zivljenji sta se razvijali popolnoma razlicno. Zase lahko recem, da sem zelo custven clovek in tako se je razvijalo tudi moje zivljenje, ampak ni bilo tako pozitivno kot ga dozivljas ti sam ob spoznavanju in uporabljanju custev. Osebno se veselim zate in ti zelim obilo zadovoljstva ob odkrivanju novih obzorij.... :wink:

Ob omenjanju custev ne smemo pozabiti, da ne obstajajo samo pozitivna custva, omenit treba tudi negativna. Rezultat medcloveskih odnosov ni samo ljubezen, tudi sovrastvo je. Neutemeljena pricakovanja, upanja, hrepenenja, zelje, zahteve po sreci in temu primeren nacin zivljenja vodijo ljudi v obup, zalost, sovrastvo. In ce pogledamo okoli sebe,..... ja pa svet je poln tega!!!

Sele z uporabo razuma, spoznavanjem lastnih custev, spoznavanjem lastne biti smo pripravljeni ustvarjati realne zelje in cilje, ki nas osebno izpolnjujejo in po njih ziveti. Temu pravim ljubezen do samega sebe. Sele z razumevanjem custev in biti svojih bliznjih, smo pripravljeni na medsebojno razumevanje in dajanje. Dajanje tega, cesar ljubljena oseba potrebuje na poti dusevnega razvoja. Temu pravim ljubezen do bljiznega.

Torej, preprican sem, da so custva in razum potencijala, ki ju odvisno od situacije moramo primerno uporabljati.

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Same here Dave the wave. Izpod mojih prstov bi se zelo podobno bralo. 8) :)

Razum drži čustva v realnih mejah, ker smo ljudje, ki nam »odklop« ne ustreza več. Nekoč sicer je, ampak je energijsko preveč potraten in smo ga opustili, je zahteval prevelik davek. Razum je mazivo med površinama dveh različnih karakterjev, ki si želita drug drugega bližine.

Samo Dave_tw poskušaj ti to pojasniti Dvojčku. No way. Res sreča, da smo ljudje različni in da se kot takšne sprejemamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo Dave_tw poskušaj ti to pojasniti Dvojčku. No way. Res sreča, da smo ljudje različni in da se kot takšne sprejemamo.

Leon, ... amm Dvojčku, ... OK eno malo pojasnilo, tisti ki znamo upravljati z danimi predispozicijami znamenja Dvojčka ne prihajamo do vrečjih konfliktov v sebi, ...kar pomeni zadovoljstvo. Ena polovica mi dela RACIO, druga dela čustveno. Med obema je dogovor, ki se ga spoštuje najprej racio opravi s situacijo potem pa lohka otrok v meni ven pripleza.

Ej to je tko kot, ko otroka spustiš na otroško igrišče, samo pred tem mu preveriš igrišče, da ni pasjih drekov, igel in ostale navlake, ... enostavno da je safe narediti to kar sledi, ..drugače je povsem racionalno da se obrneš in pelješ otroka nekam kjer vse nesnage ni (oz. v mejah normale).

Dvojček, je za ločevanje racia in čustvenega po mojem menju idealna stvar na planetu, ...pa še na protokol se zastopmo sami s sabo res je pa, da nas okolica dostikrat ne zastopi ampak to je pa problem okolice, v glavi in duši je mir in to šteje.

Zoolo The Horrible! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razum je mazivo med površinama dveh različnih karakterjev, ki si želita drug drugega bližine.

Leon ... mojster prispodob ... odlično povedano !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkusnje z dvojcki so razlicne... Jaz nisem tako preprican, da znajo vsi uporabljati obe strani, ki so jim dane v taki meri, kot je Zoolo napisal... Se mi zdi, da vsi nekako bolj racion uporabljajo... Z izjemo ene moje res dobre prijateljice... Ampak hej, who the duck am I to tell?! :D:D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Po imeniku dostavljalcev PIZZ-e na dom.UHHHHHHHHH kok jih je a GREGS :

Prevec jih je.... pa premalo tistih, ki bi pokokali pametnjakovice o picah... :wink: :D :evilbat:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!