Skoči na vsebino

Zdravniško potrdilo


Killroy

Priporočene objave

Dan

Ker mislim v kratkem(beri:naslednji teden) začeti delati izpit za 125,sem seveda moral po zdravniško potrdilo,da sem sposoben voziti motor.Ko pridem tja,me sprejme prijazna sestra.Potem greva skupaj v ordnacijo na pregled oči,sam je najprej je mogla vpisat moje podatke.Pa tko pride do šole,pa reče;

"Ime šole,v katero ste vpisani,prosim:"

Jest:"Čakte mal,da se spomnem,je predolg ime..."

Ona:"Ja,gospod,to pa ja veste,kako se imenuje šola!"

Jest:"Pa se ne morm na pamet spomnt.A grem lahko mami vprašat?"

Ona:"No,pa pojdite...."

Pridem čez 3 minute nazaj,z listkom v roki,pa ji povem ime šole.Pol me pa tko še naprej matra s tistimi testi,dokler ne prideva do barv.Pa ji tko jest povem,da mam delno barvno slepoto(mešam zeleno/rjavo,sam ne zmeri.Dedek je mel to,pa je bil poklicni šofer, oba bratranca jo mata tudi,pa imata oba izpit),una me pogleda,pa reče:"Samo trenutek,prosim."

Pride nazaj s takim lepim kompletom kock z osnovnimi barvami .Začne mi jih kazat,jest pa seveda povem kera barva je kera.No,pol me le spusti h doktorju še za pregled.Tko pridem notr,dohtr pogleda kartoteko.

Vzame iz žepa rdeč pa zelen kuli pa reče:"Kere barve je ker?" Jest povem,ker je ker."OK,še pregleda me,pa sm naredu." si mislm.In res,on me pregleda,pol pa tko na konc reče:"A veste,katera barva je na semaforju zgoraj,katera pa spodaj?"Jest rečem ja,un pa pol:"No,sej drugih pa ne rabite." in pritisne štempelj na potrdilo.Jest pa ves vesel,da je tega končno konec(pol,k sm dobu položnco za plačat,sm bil pa manj vesel :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere Bambino, ampak kako boš naredil teste iz teorije, če si imena svoje šole ne zapomniš? Tam verjetno ne boš mogel ven mamice vprašat!

Vseeno pa ti želim, da bi jih opravil pozitivno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,kašna zamera neki :D .Sam šola ma dolg ime,jest sm se letos vpisal v 1.letnik,zej so pa počitnce.Zej nej pa jest na šolo mislm med počitnicam?

Malo sutra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilči, tako na testih za izpit, kot tudi pri zdravnikih se je potrebno malo znajti, malo pa tudi zakonodaje poznati.

Do konca počitnic si ti še osnovnošolec, srednješolec boš postal z novim šolskom letom, v nedeljo, 1 septemberja 2002.

Status bi se ti pred tem spremenil le v primeru, da bi odprl delovno knjižico in šel v redno službo.

Pa srečno na izpitu in v novi šoli z gromozansko dolgim imenom:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa srečno na izpitu in v novi šoli z gromozansko dolgim imenom:wink:

Hvala lepa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej tut to bi si lahko zapomnu, sej si se mogu vpisat???!!! Jest pa hodm na faks na Univerzo v Ljubljani, pa ne vem kako se mu reče, ma predolg ime....sam zdi se mi, da je drug del imena neki kokr fakulteta....se mi zdi.... :D :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chebi! Ali imaš ti tudi težave s spominom? Celo to si pozabil, da si že oddal svojo pošto in to kar 2x! Tega Rozi te nekam zgodaj obiskuje, se ti ne zdi?! :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ta je huda...

"Ne vem... A lohk grem mami vprašat?"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Če bi bil jest sestra, bi umru od smeha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr Killroy, a si že ugotovu, na kero šolo si se vpisu??? Če ne, dej reč mami nej gre mal na računalnik. :twisted: :wink: :P :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kolega ki je začel delat A neomejeno zanima kje se da na območju Lj - Kr -Šk.L. najcenej (...in na eazy dobi to zdravniško potrdilo ...fant je zdrav, brez dioptrije, ko je delu B 3 leta nazaj niblo problema sam nikolneveš na kaj se kak dohtar zapič) dobi to potrdilo.

lp in hvala za info :) :)

Popravljeno . Popravil gregas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ki je začel delat A neomejeno zanima kje se da na območju Lj - Kr -Šk.L. najcenej (...in na eazy dobi to zdravniško potrdilo ...fant je zdrav, brez dioptrije, ko je delu B 3 leta nazaj niblo problema sam nikolneveš na kaj se kak dohtar zapič) dobi to potrdilo.

lp in hvala za info :) :)

glede na to, da so Domžale tudi kar blizu, gre lahko v Domžalski zdravstveni dom. Tam sem ga opravila pred cca 4 tedni, brez problema in kljub temu, da mi je pri testu za oči precej pomagala sestra.... :wacko: :lol1: ( ampak za denar najbrž vse O:-) ).

cena je pa 8600, 00.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a kdo ve če je to je povsod enak :hmm:

kaj pa če malo zavrtite telefon in pokličete nekaj zdravstvenih domov... :? :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Bom kar sem vprašal, da ne bom nove teme odpiral.

Torej, oktobra ali novembra 2002 sem na fužinah dobil zdravniško spričevalo za B kategorijo (stalo me je 12.000 :hmm: ) in sem pozabil reči še za A kategorijo :rolleyes: . Baje naj bi ta potrdila oz. spričevala veljala 2 leti in če to drži, moje še velja par mesecev.

Sedaj pa me zanima, če grem lahko tja na fužine po spričevalo za A kat., brez da bi moral spet na pregled in se sklicujem na to, da velja dve leti bla bla bla. Torej da samo plačam in dobim, ker kao še velja (nekaj v tem stilu naj bi bilo možno, sem slišal od kolega...). Nekako ne bi spet ugotavljal kateri kvadratek je izbočen, čeprav nisem slep ali kaj takega :lol:

Drugače bi pa raje šel na Litostroj, ki je nekakšna priljubljena opcije za take zadeve, ker ne mislim fužincem spet pustiti 12 tisočakov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče zdravniških potrdil. Če rabite za opravljanje izpita velja tudi če ste pred kratkim (žal ne vem kako dolgo velja), opravljali zdravniški za vojsko (hm ups pozabu naborništva ni več), za službo ali pa kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za fužine ne vem, na litostroju pa sem sam imel ravno obratno, najprej za A in potem čez več kot 2 leti še za B kategorijo, pa je bil dohtar sam tolk faca da je neki poštimal pa mal datumčke priredil in opravljeno je bilo v 2min in brezplačno (pa nimam nobenih VIP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš iz Celovške na semaforju na Litostrojsko, potem na Litostrojski na semaforju zaviješ desno (tako da se pelješ v smeri proti centru LJ. in imaš železniško progo na svoji levi), nato na prvem križišču levo čez progo in takoj za progo še enkrat levo (tako da se v bistvu po drugi strani proge pelješ v nasprotno smer kot si prišel), tam boš pa že videl tablo za medicino dela, športa in prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!