Skoči na vsebino

Lokacijska informacija - širitev bajte


BaTeMaN

Priporočene objave

Ojla,

a mi lahko nekdo pove koliko časa traja izdelava te dokumentacije v drugih občinah. Rečeno je namreč bilo, da 2 - 3 tedne. Zdaj je ta čas podvojen je odgovor še vedno jutri bo jaz pa le čakam in čakam...

Prosim če nekdo pove koliko časa se tole čaka drugače če ima kdo izkušnje.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokacijska informacija ima značaj potrdila iz uradne evidence in se jo izda v skladu s predpisi o upravnem postopku proti plačilu takse. Ne gre za neke vrste odločbe s pravnim poukom in podobno in zoper njeno izdajo tudi ni možna pritožb.

Po petem odstavku 179. člena ZUP je možna pritožba samo zoper odločbo o zavrnitvi zahteve za izdajo potrdila. Presumpcija, da je bila takšna odločba izdana, pa nastopi že, če organ, pristojen za izdajo potrdila, takšnega potrdila ne izda v predpisanem roku 15 dni ali če v istem roku ne izda odločbe o zavrnitvi zahteve za izdajo potrdila.

VIR: Ministrstvo za okolje in prostor.

Iz tega lahko razberemo, da lahko v tvojem primeru govorimo o zavrnitvi izdaje potrdila iz uradne evidence in imš zoper to možnost vložitve pritožbe na upravni enoti.(15 dni od poteka zgornjega roka)

Vendar pa bi bilo morda bolj smotrno poprej malce vprašati ali urgirati kako je z vašo zahtevo, saj v primeru pritožbe upravna enota ravna, kot da do je prišlo res do zavrnitve izdaje in to lahko še podaljša čas do izdaje. V kolikor pa bi izvedeli, da se to ne bo zgodilo ti svetujem, da se pritožiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonski rok je bil naveden zgoraj, vendar večina občin pri tem roku zamuja za kakšen teden. Najbolje bo da pokličeš oziroma se osebno oglasiš in malce zaropotaš, ponavadi pomaga.

Še opomba, napisal si da gre za širitev bajte. Toliko da te opomnim, da prizidki z bivalnimi prostori ne spadajo pod enostavne objekte za katere velja samo pridobljena lokacijska informacija.

Za več vprašanje glede teh zadev sem dosegljiv na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za širitev bajte......nujno potrebuješ celotno dokumentacijo.

Seveda je prvo, da si pridobiš lokacijsko informacijo.....nato pa nastopi trnova pot.....pridobitev vse projektne dokumentacije, vseh soglasij (elektro,komunala,promet,mnenja in soglasja ministrstev.....).

Lokacijska informacija je samo dokument iz katerega je razvidno.....kaj na določenem mestu lahko počneš v skladu s prostorskimi akti.....sprejetemi na upravni enoti za točno to lokacijo.

Pa veliko trdnih živcev ti želim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Lokacijska infromacija ti dovoljuje postavitev nekaterih enostavnih objektov, brez pridobitve gradbenega dovljenja.

Med njimi so npr. garaža, lopa, nadstrešek, drvarnica, bazen, itd.

Vendar je dopustno te objekte postavljati samo na gredbeni parceli (ne mešat z zazidljivim zemljiščem) in v skladu z določili pravilnika o vrstah zahtevnih, manj zahtevnih in enostavnih objektov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem iz svojih izkušen v Kranju nisem čakal niti deset dni,je pa verjetno pomembno ,kako pomembna stvar se obravnava.Jaz sem jo potreboval za leseno lopo na občinski zemlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat hvala, bom šel jutri malo potarnat zakaj traja tako dolgo.

Hvala,

Bližnji in malo daljni (do 1km) sosedi ki so se pred kratkim lotevali podobnih projektov,.. vsaj 3-je primeri v zadnjem letu, niso imeli nobenih podobnih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

a mi lahko nekdo pove koliko časa traja izdelava te dokumentacije v drugih občinah. Rečeno je namreč bilo, da 2 - 3 tedne. Zdaj je ta čas podvojen je odgovor še vedno jutri bo jaz pa le čakam in čakam...

Prosim če nekdo pove koliko časa se tole čaka drugače če ima kdo izkušnje.

Hvala.

jz sem dobu u 14 dneh pa je občina tud šmarje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!