Skoči na vsebino

Povečanje plač policistom


Povečanje plač policistom  

105 članov je glasovalo

  1. 1.

    • DA
      44
    • NE
      39
    • NE VEM
      3
    • Pla?e za policiste?Pa kaj ?e...
      19


Priporočene objave

Policija ne potrebuje višjih plač. Že tako so priviligirani.

Plače v policiji so zelo nizke, glede na pogoje in nevarnosti, ki jim je policija izpostavljena vsak dan. Delati petek in svetek, zjutraj, popoldne in zvečer, in če si še PPE oz. enota na sklic, ki je pripravljena 24ur/dan... Nekatere policiste rešuje kilometrina. Poznam primer, ko se policist vozi iz Prekmurja v Kočevje. Verjemte, ni lahko, stanovanja pa ne dobi oz. so predrage najemnine.

Absolutno bi imela lahko policija malo večje plače. Si vodja patrulje in imaš veliko odgovornost, pa dobiš samo okoli 700€, z vsemi dodatki. Poznam tak primer. Zlo švoh uglavnm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni rožnato. A tako je v državnih službah. Manj denarja. Več varnosti.

:headbang: :headbang:

Si ne morem kaj, pa vrjetno bom ZELOOOOO :topic: , ampak: kaj pa kontrolorji zračnega prometa? Vsi tuljo, kako imajo dobre plače, v resnici pa to ni res, delajo vse dneve, petek-svetek in dobesedno nosilo glavo na pladnu.

Tko da manj denarja, več varnosti... Gatto, ne ga srat :angry:

PS: Policajem pa le dvignimo plače, da ne bomo tolk za cesto stal :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledaš mikro ekonomsko, zakaj pane. A dvig plač v javnem sektorju ne zadene le njih, ampak tudi vse ostale. Kdo jih plačuje? Proračun. Kdo polni proračun? Mi, davkoplačevalci? S čim? Z davki. Hočeš, nove višje davke, zato, da boš policista, ki ti brezsrčno napiše kazen za 1000 eur še bolj plačeval? Jaz ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policija ne potrebuje višjih plač. Že tako so priviligirani.

Ni rožnato. A tako je v državnih službah. Manj denarja. Več varnosti.

Kaj zdj?So policaji priviligirani ali jim ni "rožnato"???

Če gledaš mikro ekonomsko, zakaj pane. A dvig plač v javnem sektorju ne zadene le njih, ampak tudi vse ostale. Kdo jih plačuje? Proračun. Kdo polni proračun? Mi, davkoplačevalci? S čim? Z davki. Hočeš, nove višje davke, zato, da boš policista, ki ti brezsrčno napiše kazen za 1000 eur še bolj plačeval? Jaz ne.

Aha...po novem je policaj kriv da si ti storil prekršek in vozil namesto 90km/h 100km/h??Pa policaj bi bil kriv ko bi ti zbil pešca ane??Za vse so drugi krivi ane?

Če rabiš krvnika potem se obrni na zakone in predpise-so ja oni krivi za to da ti prehitro voziš...oz. posledično tisti ki zakone sprejemajo.

PS:tisto s hitrostjo je samo primer.in vem da nekateri policaji ne zaslužijo niti te plače ki jo imajo sedaj,spet drugi pa si zaslužijo mnogo boljšo.

Mi ne prenesemo da nas motoriste mečejo vsi v isti koš,zakaj potem mi isto delamo drugim-v tem primeru policajem??

pa brez zamere B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, zamera itak ne sodi na forum. Višje plače v Policiji posledično pomenijo, ali varčevanje kje drugje ali nove, višje davke. Ne eno, ne drugo mi ni všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite, da imajo policisti srednjo šolo. Kako pa so plačani srednješolci drugje?

kakor se kdo znajde!!!UN.dilp. ima na banki plačo okoli180k(res je začetnik,vendar to ni pripravniska!!!)

Ne zamera ne sodi nikamor.

Samo še vedno mi nisi odgovoril zakaj je policaj kriv če ti napiše kazen katero si si ti sam saslužil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ga rabiš ga ni ,ustavi pa tebe k po pravilih voziš tk je ponavad k je pa gužva kje se pa tk skrijejo in počakajo da vsi odidejo pol se pa pojavijo privilegije pa tut majo ne se bat tut če se vozi iz prekmurja mu dajo stanovanje ne bat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor se kdo znajde!!!UN.dilp. ima na banki plačo okoli180k(res je začetnik,vendar to ni pripravniska!!!)

Ne zamera ne sodi nikamor.

Samo še vedno mi nisi odgovoril zakaj je policaj kriv če ti napiše kazen katero si si ti sam saslužil?

Zato, ker je njihov osnovni namen, po definiciji družbe in policije v varovanju družbe, ki jo plačuje. Tebe pa Policija ne varuje niti slučajno. Ko jih potrebuješ jih ni. Ko si, nimajo pristojnosti. Slovenska policija je zato v svoji osnovni funkciji čisto mimo organ. Vse kar znajo, je stanje za cesto, radar, položnica. Vse ostalo...Pozabi. Reakcijski čas.....60 do 120 min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da jih ni ko jih rabiš,vendar ni vedno tako(pri meni so bili hitri npr.),to da se martinčkajo in talajo položnice ni nič novega,saj se to dogaja po vseh državah!!!!Da nimajo pristojnosti si pa niso sami krivi!Policija ne varuje?Sj ni preventivni organ.Pol bi me lohka zaprl že zato ker sem stal s pajserjem pred banko :eek:

Niso za vse krivi policaji!!Nekdo tudi nji nadzira,kontrolira,jim daje navodila...kdo je to?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni rožnato. A tako je v državnih službah. Manj denarja. Več varnosti.

ko ga rabiš ga ni ,ustavi pa tebe k po pravilih voziš tk je ponavad k je pa gužva kje se pa tk skrijejo in počakajo da vsi odidejo pol se pa pojavijo privilegije pa tut majo ne se bat tut če se vozi iz prekmurja mu dajo stanovanje ne bat

Preden se razpišeta se malo pozanimajta. Varnost? Vsi na novo sprejeti policaji imajo pogodbe za določen čas (5 let). Stanovanje? Kar misli si, v tej pogodbi tudi piše, da ga lahko namestijo kamor koli v Sloveniji. Časi o katerih pišeta so minili.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja naj jim zvišajo plače, vsaj tanižjim. in naj ukinejo tiste trapaste "kvote" ulovljenih, ki so same sebi namen. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja naj jim zvišajo plače, vsaj tanižjim. in naj ukinejo tiste trapaste "kvote" ulovljenih, ki so same sebi namen. :doze:

Kvote ulovljenih?A ni blo rečen da tega ni več??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se razpišeta se malo pozanimajta. Varnost? Vsi na novo sprejeti policaji imajo pogodbe za določen čas (5 let). Stanovanje? Kar misli si, v tej pogodbi tudi piše, da ga lahko namestijo kamor koli v Sloveniji. Časi o katerih pišeta so minili.

lp

Franc

bom pogledu če mi ki kaj piše da si morm sam poiskat stanovanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik osebnega avtomobila je popoldne na Tkalski ulici v Celju namerno povozil policista.

Tiskovna predstavnica celjske policijske uprave Milena Trbulin Drobne je za 24ur.com povedala, da je voznik avtomobila popoldne na Tkalski ulici v Celju z veliko hitrostjo zapeljala v policista, ki je opravljal svoje delovne naloge, in odpeljal.

Policista so z reševalnim vozilom odpeljali v celjsko splošno bolnišnico, kjer je trenutno na preiskavah. Kako hude poškodbe je dobil policist, še ni znano.

Storilec je tako na krut način obračunal s kriminalistom, ki ga je v preteklosti že obravnaval zaradi suma, da ima v vozilu skrita mamila. Policija voznika še vedno išče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Božja šiba paše na vsako rit. Povozil pa bi ga enako, tudi če bi policist imel trikrat večjo plačo. Nikoli v življenju še ni bilo, da bi lahko imel ovce in novce. Tudi če si sam policist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso za vse krivi policaji!!Nekdo tudi nji nadzira,kontrolira,jim daje navodila...kdo je to?? :?

Navadnim policajem - komandir PP

Komandirju PP - direktor PU

Direktorju PU- direktor GPU

Direktorju GPU - Generalni direktor Policije

Generalnemu direktorju Policije - Notranji minister

:) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hierarhija. Čista. Zato je policist na cesti zadnji v takšni vrsti. Nedolžen. Kao. Zakon pa nikjer ne predpisuje delovne vnemo s katero ta isti policist obdeluje občane na cesti. Kot tudi ne predpisuje dela na normo po sistemu "vžgi, kjer lahko". Ali pač? Ko sem nazadnje bral Zakon o Policiji, ga nisem zasledil?

Višje plače? Čemu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a majo policaji še benificiran delovni čas, če majo, potem jim nebi zvišal plač, če pa nimajo, potem pa naj dobijo malo večje plače

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a majo policaji še benificiran delovni čas, če majo, potem jim nebi zvišal plač, če pa nimajo, potem pa naj dobijo malo večje plače

janih

Nimajo. S čim pa boš to povišanje financiral? Si kdaj pomislil, kdo polni državni proračun?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimajo. S čim pa boš to povišanje financiral? Si kdaj pomislil, kdo polni državni proračun?

bi jim dal še dodatno delo ne sam to k majo pol si bi pa zaslužli ja dnar pa mi dajemo k delamo ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi jim dal še dodatno delo ne sam to k majo pol si bi pa zaslužli ja dnar pa mi dajemo k delamo ,

In jim omogočil, da so plačani od prometa? Pa saj ti se šališ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!