Skoči na vsebino

Cvek v gumi


hors3

Priporočene objave

Pred kratkim sem opazil, da imam v zadnji gumi do konca zapičen cvek. Gumo spušča zrak zelo počasi. Nočem kupovati nove, ker sem jo zamenjal pred 2 tednoma. Kaj se še lahko stori??? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič. Pojdi k flikarju (za avtomobilske gume), gumo ti bo spraznil in ti potegnil ven tisti cvek, razmrcvaril tvojo gumo s konjskim šraufncigarjem, nato pa bo vzel nekakšno segreto lepljivo gumo in jo na hitro potisnil v luknjo, made by cvek. Vse skupej se bo sprijelo, za silo ti bo še pobrusil na zunanji strani gume ta vsadek, da ne bo pregrdo zgledalo - in po 5 km zalaganja poseg ne bo več viden

Cena? 600 SIT.

Vsaj pri meni in 12-centimetrskem žeblju je bilo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel isti problem v moji zadnji gumi. Namreč imam najmehkejše (tekmovalne) savine gume. In na te se rado vse prime. :evil: No, napisal ti bom isto stvar kot dunker. Jaz sem ga peljal k vulkanizerju. Vzel mi je ven cvek in mi dal noter t.i. "injekcijo" (njegove besede). To je nekaj kar ti da v gumo, podobno tistim gumjastim bombonom :D No, to ti pol ostane v gumi. Luknja se zaflika, tisto kar pa gleda ven se z vožnjo počasi obrabi, tko da guma skoraj taka kot prej. Upam, da si kaj razumel. :D V glavnem pelji ga k vulkanizerju. Ti bo že on svetoval najboljše. Cena je taka kot je napisal dunker. Sam pa ne poskušaj nič, da ne bo pol kaj narobe! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala za odgovor. Danes sem ga peljal k vulkanizerju in mi je dal not injekcijo tubeles. Končal je v 5min, Zaračunal je pa 1300 SIT. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala za odgovor. Danes sem ga peljal k vulkanizerju in mi je dal not injekcijo tubeles. Končal je v 5min, Zaračunal je pa 1300 SIT.  Hvala

Zdej pa hitr 100 se pelat. Pisi z urgence. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne da je Dave se eden, ki takoj ob omembi "skuterja" pomisli na to da gredo nasi skuterji za celih 30 ali 40 km/h prehitro... Noro, kaj?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala za odgovor. Danes sem ga peljal k vulkanizerju in mi je dal not injekcijo tubeles. Končal je v 5min, Zaračunal je pa 1300 SIT. Hvala

Zato smo pa tukaj, ne? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čeprav imate kr dragega vulkanizerja... Pa vseeno - bolje zajec v roki kot nova guma na skuterju, ane?

Mater, tole sem pa čist mimo udaril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne da je Dave se eden, ki takoj ob omembi "skuterja" pomisli na to da gredo nasi skuterji za celih 30 ali 40 km/h prehitro... Noro, kaj?!

Naj pojasnim kaj sem hotel povedat.

Ce se vozis z motorjem, potem ne flikas gum ampak jih menjas. To naredis zato, ker se plasc razsloji, ker je trdnost drugacna itd itd. Nic novega ni, da se motoristicnih gum ne flika, kar bi lahko prebral tudi v tem forumu. Sklepam, da je to dober nasvet tudi za skuterase.

Ce imas majhne gume se morajo veckrat zavtrteti da dosezejo isto hitrost kot velike. Ce vozis skuter 100km/h potem je to verjetno precej stupidno pocetje, ce imas gume zaflikane, iz ocitnih razlogov.

In kot vidis, sem se zopet zadrzal kakrsnihkoli komentarjev o tem kako hitro se lahko vozis s skuterjem per se. Ce se ne vozis 100km/h potem se ti verjetno splaca tvegat al kaj? Jest recimo ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pojasnim kaj sem hotel povedat.

No fino, da si pojasnil kaj si hotel prej povedati, ker je že zgledalo, da za brezveze težiš. Kaj pa se lahko zgodi v najslabšem primeru? Guma spusti, ali eksplodira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma spusti, ali eksplodira?

Pr 100 km/h ali v kakšnem lepem ovinku.

UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjo gumo imam namen zamenjati v kratkem (na njej je tudi poškodba), ampak mi je tako ali tako vulkanizer zatrdil da ni prav nobene razlike in tudi na oko nikakor več ne vidiš, kje je bila poškodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebo ti razneslo gume. Mel sem 4 injekcije v Michelinu Bopper pa ni ekslodirala. Pol tudi tebi z eno nebo. V Dunlop GT 301 pa mi je niti enrkat v vseh 15.000 km, kolkor je guma vzdržala, ni blo treba "vulkanizirat". Vozu sem se že tudi z čisto prazno gumo pa se vseeno da peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam tudi eno injekcijo v zadnji gumi, sicer pa sem z savinimi gumami zelo zadovolen. Imajo pa eno "slabo" lastnost. Ker so tekmovalne, se v nje ugrezne vsak kamenček. :D Tko da verjeno naslednje bodo ravno Dunlopov GT 301.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem doma s kmetije se ti čabli-cveki-žeblji kar hitro radi zapičijo v gumo. Oče je enkrat šel mejat oz. popravit gumo in ko je šel domov je v 0,5 km poti pobral naslednji čabl, tako da je lahkošel takoj nazaj.

Jaz sem s čablom kar uničil že dokaj znucano gumo, tako da je bila samo še za dodati šlauf v gumo in nebi bila več tubless. Očetu se je zgodilo da je 2 meseca stari gumo uničil, ker je poknil gumo z staro 1 cm premera prhlo vejo, ker je zadel vejo iz strani in je guma dobila bulo in je bila zanič.

Tako smo pri nas doma kar navajeni čablov in uničevanja gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pojasnim kaj sem hotel povedat.

No fino, da si pojasnil kaj si hotel prej povedati, ker je že zgledalo, da za brezveze težiš. Kaj pa se lahko zgodi v najslabšem primeru? Guma spusti, ali eksplodira?

Razsloji se in razpade. Govorim za motorje. Sklepam, da pri skuterjih ni prevec drugace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem si kupil (in mam tudi že zmontirano) novo zadnjo gumo... Malo na čast Daveu, malo zaradi varnosti (prejšnja je imela čez 6000km), precej pa zato ker je sumljivo puščala... čez noč je shujšala za 1.0 bara...

Fantje, na koliko km drugače menjate gume na skuterjih? In na koliko km na motociklih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih nisem menjal zaradi km (z njimi sem naredil 5000km), ampak zaradi tega ker so bile originalne take na pol cross gume. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih menjal zaradu njihove trdote in pa zaradi previsoke porabe (če primerjam s temi ki jih imam zdaj). Pa še nagibat se skoraj da nisi mogu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

js ko sm naredu lukno v gumi mi je stric dau notr tako imenenovano inekcijo.. guma zdrži vsaj tok časa dok ne dobiš novo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal sm zadnjo pr 8000 km dal sm gor sava mc29 sporty naibolša guma zlo se obnese tudi v dežju tko da sava gume so ok nameravam menjati še sprednjo... :

ajde užiwite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zadnjič potegnu iz gume žebelj dolg 2cm in guma ni spustila. je pa res da je tubeless :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zadnjič potegnu iz gume žebelj dolg 2cm in guma ni spustila. je pa res da je tubeless :worship:

Dolžina žeblja sploh ni pomembna! Bolj premer oz. presek. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!