Skoči na vsebino

V tujino s tujim avtomobilom


Otzi

Priporočene objave

Te pocitnice bi zelel na Hrvasko z ocetovim avomobilom (prometna je na njegovo ime) in me zanima ce to sploh lahko - da mi ne bi kdo tezil, da sem ga ukradel :oops:

Je mozno to s kaksnim pooblastilom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pocitnice bi zelel na Hrvasko z ocetovim avomobilom (prometna je na njegovo ime) in me zanima ce to sploh lahko - da mi ne bi kdo tezil, da sem ga ukradel  :oops:  

Je mozno to s kaksnim pooblastilom?

Leto ali dve nazaj sem jaz svoj avto posodil ocetu, ki je sel z njim na HR. Na AMZS dobis posebno potrdilo - pooblastilo, ki naj bi bilo zadostno dokazilo o izvoru avtomobila. Mislim da se na tem podrocju ni nic bistveno spreminjalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte ga no ne serjite......Lindau.....kdaj si pa že moral imet kakšno potrdilo??? V življenju še nisem imel avtomobila (še noben ni bil na mene pisan, niti Hyundai ni), pa še nikoli na nobeni meji ni bilo problemov. O kakšnem tovrstnem potrdilu pa se mi še sanja ne, da obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep,potrdilo obstaja,velja v evropi (ce je normirano in izgleda kot to v AUT) in dokazuje lastnistvo vozila.se na vsak nacin izplaca,ce je kot v AUT brezplacno za clane AMZS (ÖAMTC v AUT).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto ali dve nazaj sem jaz svoj avto posodil ocetu, ki je sel z njim na HR.  Na AMZS dobis posebno potrdilo - pooblastilo, ki naj bi bilo zadostno dokazilo o izvoru avtomobila. Mislim da se na tem podrocju ni nic bistveno spreminjalo.

Se mi je zdelo, da bo nekaj takega. Samo to je najbrz samo za clane AMZS, kar pa nismo vsi.

Pa najbrz se vsaj na hrvasko da brez teh papirjev. Saj mora biti vsakemu policaju jasno, da ce z ocetom stanujeva na istem naslovu, da mu najbrz nisem ukradel avta :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AMZS dela potrdilo tudi za neclane, samo cena je najbrz drugacna. Jaz sem to enkrat naredil, ko sem sel v Italijo na potovanje (za vsak slucaj), da ne bi kdo tezil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrdilo, oziroma pooblastilo za upravljanje tujega vozila dobite na AMZS in je vse eno, ali si član ali ne. Je pa potrebno nekaj plačati.

Če imata z očetom enak priimek in še enak naslov stalnega bivališča, potem pooblastila ne rabiš, boš lahko hitro razložil da gre za razmerje ata-sin. Če sta priimka različna in bivališči tudi, pa lahko s pooblastilom prihraniš kakšno uro ali dve pri kakšnem zahojenem mejnem policistu bogu za hrbtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradno se temu reče Mednarodno pooblastilo. Dobiš ga na AMZS. S teboj mora biti lastnik avtomobila, ki predloži prometno, ti pa en osebni dokument s sliko. Mednarodno dovoljenje je zelo podobno prometni, le malo večjega formata. V njem so tvoji podatki in podatki o lastniku avtomobila. Sam grem velikokrat čez mejo in sem si zato to pooblastilo zrihtal. Stane pa nekaj čez 5000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrdilo stane 2200 sit. Iskat ga mora it lastnik avtomobila in imet sabo sovoj in poblaščencev osebni dokument in prometno dovoljenje vozila. Izdaja ga pa amzs.

Baje ponavadi ne težijo, samo so zagrožene kazni zelo hude. In še avto ti začasno zaplenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!