Skoči na vsebino

Dopust ala Croatia


maxSI

Priporočene objave

Glede na to, da je čas dopustov me zanima kako jih oz. ste jih preživeli.

Predvsem Hrvaška, ker so cigani........ :evil: :evil:

Sam sem bil prejšnji teden v Šibeniku preko Kompasa in moram najprej preštet do 1M preden bom začel opisovati dogajanje, da ne bo slišati prehudo.

:evil: :evil: :evil:

Vem da se stvari ne sme posploševat, vendar stvari se slabšajo iz leta v leto.

By the way:

preden greste na pot ne pozabite na slovarje vzhodnih dežel in pa veliko ledu za ohlajevanje živčkov na poti.

Še dobr da sem se cirilico učil v šoli. :twisted: :twisted:

PERESTROJKA RULES.

Hit sezone: Kakalinka in Katjuša

Pijača: VODKA

Avto poletja: Felicia

Ime leta: Jirina in Aleksej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je danes kolega iz nasega partnerskega podjetja v sluzbi nekaj haral po hrvaskih straneh... kulinarik... je rekel, da dobis vso kuhinjo, samo slovenske ne... je rekle, da so Hrvati frustrirani s Slovenijo... in mislim, da ni dalec od resnice..... Pa ne vem, zakaj.... saj jim nosimo najvec denarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Purgerski Zagrab je bil stalno večji od Ljubljane in se je tudi stalno imel za nekaj več. Tudi v ilirizmu se je vleklo na ilirski jezik, ki naj bi bil bolj hrvaščina kot slovenščina, iz tega razloga je naš pesnik Stanko Vraz tja prebegnil in se naredil za hrvaškega pesnika.

Včeraj je v prilogi Dela Znanost zapisan prav zanimiv pogovor z dr. Milico Wohinz na temo Slovenci in Hrvati v Istri pod Italijo v prvem delu 20. stoletja. Njena teza, potrjena z zapiski iz italijanskih arhivov je, da je slovensko narodnostno gibanje na Primorskem pomagalo ohraniti hrvaško Istro, saj so se hrvatarji pod Italijo iz Istre enostavno razselili in skoraj v popolnosti izginili. Zanimivo, se splača prebrati.

No in tako dalje in naprej.

V kratkerm, hrvatarji menijo, da si zaslužijo najmanj enako dobro življenje, kot ga imamo v povprečju mi, resničnost je pa približno taka, da oni po principu juga manj naredijo, kot mi tako, kot mi naredimo manj kot avstrijanci ali švajcarjanci ipd. In če pravimo, da v Slovencih tli zavist, v hrvatarjih le-ta veselo gori.

Pa saj je itak zadeva čista: koliko ekonomskih prebegov Slovencev je šlo v hrvatijo in koliko njih moramo gledati pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem letos ze dvakrat bil na hrvatiji.

Marca smo trije bili na Murterju, pet dni surfanja. Glede na to , da smo bili na otoku edini gost in za domacine zanimiva atrakcija (trije bedaki v mrzli vodi :shocked!: ) je prijaznost bila pricakovana.....posebnost pa: ob vecerih vec zensk po ostarijah kot moskih :D :D in to vse do sobote zvecer, ko se je zacel nek praznik pa so iz vse lukenj in bregov lokalne matadore vun spustli ......:silly: . No, ta vecer smo pa spizdli, da nam ne bi kdo " mrak na oci pustio". Sicer pa......cene ze marca zelo visoke.

Maja pa nekaj dni v Medulinu. Cene se visje, presenecen pa nad prijaznostjo :o ..........dokler nisem prebral Vlastnik: Hoxha Gashi...... :D :D :D , .......torej najprijaznejsi hrvati so........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nižje kot greš bolje je. V Dalmaciji pa tako sploh ne smejo slišat da kdo omenja Zagreb ali pa slučajno Franjota. :D

sem bil letos na Visu pa vam rečem da je špica. Narod preprost in gostoljuben, cene pa nizke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miki !

Strinjam se s tabo. Niže ko greš bolj prijazen folk je. Samo kljub temu je treba pazit, ker edino na svojo domovinsko vojno so vsi občutljivi. Naša marionetna vojna za njih nič ne pomeni. Vse ostalo pa je v Dalmaciji, razen Splita, Dubrovnika in ostalih velikih mest , OK

Oto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miki !

Strinjam se s tabo. Niže ko greš bolj prijazen folk je. Samo kljub temu je treba pazit, ker edino na svojo domovinsko vojno so vsi občutljivi. Naša marionetna vojna za njih nič ne pomeni. Vse ostalo pa je v Dalmaciji, razen Splita, Dubrovnika in ostalih velikih mest , OK

Oto

no o njihovi ali naši vojni nisem debatiral kaj preveč, so pa domačini kar veliko pričali o vojni, ki so jo imeli na svojem ozemlju, in nisem dobil nekega negativnega občutka. Drugače pa je potrebno paziti v trgovinah, ker si cene enostavno izmišljujejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkusnje....

Letosnjih se nimam....bojo pa lanske prav prisle :)

Teden dni sem se sel neke vrste Robinzona.

Od Krka do Braca...mini Bayliner+jaz+2 frenda

Brez vozniske in brez zemljevida Juznega Jadrana (severni komplet nese samo do Zadra).

Brez problemov....povsod prijazni.

Policajem mahamo, oni nam nazaj :)

Ce smo rabli kake napotke o smeri plovbe sov vsaki Lucki kapetaniji z veseljem pomagali.

Na Komizi smo dobil se skonto za parkplac u marini.

Skratka, moje izkusnje do zdaj so samo pozitivne.

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah na Hrvaskem so sami oderuhi!

Sej pokrajina je kar OK sam ljudje pa niso kej rpevec prijazni...

Tko da sm se za letos rajsi odlocila da ne grem nikamor na Hrvasko ampak rajsi kam na potovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, kaj dobrega so Croati naredili na svetu, da so si zaslužili skoraj celotno Jadransko morje, dejstvo pa je, da ga bodo dobro zaj***.

No prav gotovo tudi Slovenci nismo kakšni strašni talenti.

Vem, da imajo ljudje veliko dobrih izkušenj in spominov,...vendar večinoma gre za nostalgijo iz prejšnjih časov, ko so bile zahteve in potrebe precej manjše.

Jest vem, če plačam za dopust se moram imeti boljše kot doma, ne pa da zmečem morje denarja, potem pa vse zanikrno, ljudje neprijazni....

Če ne bi bla familija tako navdušena nad to preklemano slano vodo mene tam ne vidijo....

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

max mogoče pa je kriva TA s katero si potoval? če si? 8)  :roll:

Dejansko je bila družba edino kar me je obdržalo na Jadranu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, people, a ma kdo podrobnejše informacije o cvetenju morja? Baje, da cveti vse tja do Kornatov in da je prav ogabno. Bom šu raj na kako našo reko parkle namakat. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, people, a ma kdo podrobnejše informacije o cvetenju morja? Baje, da cveti vse tja do Kornatov in da je prav ogabno. Bom šu raj na kako našo reko parkle namakat. :lol:

V bistvu cela Dalmacija cveti in to od alg katerih latinsko ime se glasi

cehis in ostalis vzhodnjakis :twisted: :twisted: :twisted:

Baje se cvetenja ne da preprečiti........edina varianta je naselitev alg:

japonis in kitajkis,

ki pa so še bolj nevarne. :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Izkušnje preteklega vikenda, ko sem se potapljal v Marini (pri Rabcu oz Labinu): morje zares kvalitetno cveti. Na površini nekaj cm debela smetana, do globine 10 m vidljivost le dva do tri metre, na trideset in naprej je malo bolje. Kolegi, ki so bili na Ugljanu, so doživeli isto žalost.

Ker se potapljam že več kot dvajset let, lahko na podlagi lastnih izkušenj sumim, da bratje Hrvatje no bodo "totalno zjeb* Jadrana", kot se je zbal nekdo na Forumu - ker so ga praktično že! Skoraj popolnoma prazno morje zaradi stotin koč in ribičev, ki v glavnem loviju le še z dinamitom, ročnimi bombami, minami itd (saj je bolj enostavno in skoraJ brez dela, a ne?!?!?!, tudi v narodnih parkih in zaščitenih conah, seveda!!!). Pa super visoke cene, neprijaznost, spreminjajnje dogovorov za nazaj, domišljijske cene (ne samo) v trgovinah so mene (in kar nekaj prijateljev potapljačev) že "pregnale" v Francijo.

Tam so razmere BISTVENO bolj drugačne: morje kot Jadran pred desetletji (čistejše in BISTVENO bolj polno življenja kot Jadran), prijaznost domorodcev, nižje cene, založene trgovine, urejeni in poceni campi, ugodni apartmaji, nobene birokracije (nobenih dovoljenj za potapljanje, čoln, filanje jeklenk...). Pa ne pozabimo na izjemne naravne in zgodovinske znamenitosti, fantastično hrano... Čeprav so pika na F še vedno in predvsem prijazni ljudje, ki se drzijo dogovorov. Priporočam vsem, ki ste se naveličali nategovanja z brati Hrvati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst se z jugom čist zadovoljen, letos gremo v Črno Goro, lani smo bili v Dubrovniku....

Do kdaj pa naj bi morje cvetelo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lan bil v Vodicah( pr Šibeniku) pa je gazdarica bla ful prjazna, smo dol pršli pa nam je prec rakije sipala, pol nam je lepo roštil zakurla, pa čevapčiči pa, ... Pa sploh ni blo tok drago pa smo šli z agencijo. No ko smo šli pa predlan na Bol pa je una šefica tut kr prjazna, sam je pa ponoč zahtevala tišino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pa je tvoj splošen vtis o Vodicah? Se da tam preživeti dva tedna?

Hmmm Vodice ja no kar fajn so sam dva tedna auc ne vem ce bos tok dolgo zdrzu tam... Ce bos hodu ukul na izlete bo ok sam ce mislis sam tam cepet ti je ze 5 dni prevec ;)

Nocno zivljenje je pa tam kar ok folka je zmeri polno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Vodice so kr lepo mesto, nekaj je tud nočnega življenja(en bife ma dobre koktelje), drugač sem bil pa tm en teden tko, da mi ni blo še nič dolgcajt. Moram pa rečt, da sem šel izven sezone(konc avgusta) tko, da je blo bl mal folka. Ja za 2 tedna boš pa mal okrog hodu, sej Šibenik je bliz, mogoče greš lohka tut na slapove krke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!