Skoči na vsebino

HNMP


CPU

Priporočene objave

Hvala za link.Res zanimivo ,predvsem pa pogumno.

Je pa dejstvo, da je bilo reševanje opravljeno podnevi ob zunanji vidljivosti (sicer zaradi sneženja slabši), ne pa ponoči. Ponoči ob takih pogojih tudi živ bog ne bi šel v gore.

Novinarji so sicer napisali malo po svoje, saj je dejstvo, da ima za samo letenje policija boljšo opremo. Piloti mislim, da so enakovredni. Zasebnik se je v tem primeru tudi lažje odločil za akcijo, saj se je odločal sam. Vojska in Policija imata v takih primerov en kup "birokracije" oz.pravil,preko katerih ne smejo. Minus helikopterjev LPE in SV pa je tudi , da nimajo take reševalne opreme in prirejenega prostora za ranjence.

Kar se mene tiče, je vsak reševalni helikopter dobrodošel. Ker pa je tema "politiziranje", ne morem mimo tega, da je minister Bručan to (kot običajno) naredil to na svojo roko brez postopkov, ki so običajni, predvsem pa naj bi bila stvar obupno dražja (400 mio sit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian bom v toku tedna sporočil tudi uro,kajti kakor vem, Lajko ni letel podnevi.Ga bom malce pobaral.Sicer pa to tako ali drugače ni pomembno.Ob helikopterskem reševanju, za katerega mislim, da je smotrno se sprašujem, kdo le neki je tako proti.Morda tisti,ki so "zajebali" streho na Kliničnem centru, da ni možno pristajanje.In tako,bi poškodovane vozili na Jesenice in v Maribor (če se ne motim) s tem pa Klinični center zgubi nekaj prihodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian bom v toku tedna sporočil tudi uro,kajti kakor vem, Lajko ni letel podnevi.Ga bom malce pobaral.Sicer pa to tako ali drugače ni pomembno.Ob helikopterskem reševanju, za katerega mislim, da je smotrno se sprašujem, kdo le neki je tako proti.Morda tisti,ki so "zajebali" streho na Kliničnem centru, da ni možno pristajanje.In tako,bi poškodovane vozili na Jesenice in v Maribor (če se ne motim) s tem pa Klinični center zgubi nekaj prihodkov.

Izb članka je bilo razbrati, da so leteli podnevi,ter zadnji trenutek še ujeli toliko vidljivosti,kajti zatem je teren pokrila megla.

Lajka osebno ne poznam, sem pa slišal, da je vrhunski pilot.

Kljub temu sem prepričan, da reševanja v gorah ne potekajo ponoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko helikopterjev in usposobljenih ekip dobimo za en oklepnik?

oziroma kaj bolj rabimo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu sem prepričan, da reševanja v gorah ne potekajo ponoči.

Jeseniška bolnica in pristajalni plato mi je v "dometu".Ni pogosto,je pa kar nekajkrat bilo videti nočno pristajanje helikopterja.Ampak to ne po tistem določilu,da je nočno letenje že tisto "pol ure po sončnem zahodu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian bom v toku tedna sporočil tudi uro,kajti kakor vem, Lajko ni letel podnevi.Ga bom malce pobaral.Sicer pa to tako ali drugače ni pomembno.Ob helikopterskem reševanju, za katerega mislim, da je smotrno se sprašujem, kdo le neki je tako proti.Morda tisti,ki so "zajebali" streho na Kliničnem centru, da ni možno pristajanje.In tako,bi poškodovane vozili na Jesenice in v Maribor (če se ne motim) s tem pa Klinični center zgubi nekaj prihodkov.

itak je pa klinični center znan po tem, da mu ful primanjkuje pacientov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian bom v toku tedna sporočil tudi uro,kajti kakor vem, Lajko ni letel podnevi.Ga bom malce pobaral.Sicer pa to tako ali drugače ni pomembno.Ob helikopterskem reševanju, za katerega mislim, da je smotrno se sprašujem, kdo le neki je tako proti.Morda tisti,ki so "zajebali" streho na Kliničnem centru, da ni možno pristajanje.In tako,bi poškodovane vozili na Jesenice in v Maribor (če se ne motim) s tem pa Klinični center zgubi nekaj prihodkov.

tisti, ki so gradili KC, jih verjetno ni več med živimi, tebe pa tud, verjetno še ni bilo, če ne nebi pisal takih neumnosti, kajti KC se je začel zidati leta 1964, projekti pa so bili narejeni že mnogo prej, včasih se je dalo tudi na KC-ju pristajati, sedaj pa je že malo v letih

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal, te bom malce razočaral (in napisal spet nekaj neumnosti)Sem starejši od KC in tudi vem,zakaj se ne da več pristajati.Malce se je zataknilo pri kvaliteti in vgradnji materiala (vemo,kako so potekale gradnje v teh letih) ali po domače -beton je poču-pa ne zaradi slabih projektov. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseniška bolnica in pristajalni plato mi je v "dometu".Ni pogosto,je pa kar nekajkrat bilo videti nočno pristajanje helikopterja.Ampak to ne po tistem določilu,da je nočno letenje že tisto "pol ure po sončnem zahodu".

JakATV, verjamem, da letijo tudi ponoči. Vendar je nočno letenje v VFR pogojih ali pa v IFR pogojih od točke A na zemlji do točke B ena stvar, reševanje v gorah v temi,metežu in vetru pa čisto druga stvar in ponoči ni izvedljiva.V nočnih pogojih,vetru in snežnemu metežu ni pilota, ki bi lebdel z rotorjem nekaj metrov od stene, katere zaradi pogojev sploh ne vidi!!! Pa ne dajem nobenega pilota v nič, niti firme ,pogovarjava se samo tehnično. Le vprašaj Lajkoviča, sem prepričan, da ti bo potrdil.

(stvari malce poznam, saj letim tudi jaz )

Lp damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok,Damjan,vem kaj misliš povedati.Tudi sam sem že ene 30 let nekako v aviaciji!

Točka A je lahko ena velika jasa, točka B pa plato bolnice.Ponavadi piloti poznajo točko A in na pamet vedo,kje so kakšni "drati" itd... :D Ne govorim o stenah,kajti groza me je bilo opazovati te fante,kako blizu si upajo z eliso k steni.Podnevi seveda.

Tudi kakšne orientirje in markerje pa se uporablja pri lebdenju mi je znano.Ni kaj, fantje imajo srce in jajca.Ampak da ne bomo preveč zašli od teme,še vedno mislim,da je helikoptersko reševanje v sodelovani z AMZS smiselno in potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je jasno, da mora tudi Slovenija imeti heikoptrsko reševanje. V to ni dvoma. Nekaj pa že mora tukaj smrdeti, če gre celo vrhovni šef na TV in se debelo zlaže. Je morda želel prikriti nepravilnosti in je mislil, da nihče ne bo šel preverjati njegovih besed? Ni bilo javnega razpisa in in pogodbe, štala je zdaj že popolna. Šefa so dobili na laži. To je zelo, zelo slabo.

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/219141/

Popravljeno . Popravil Insallah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je jasno, da mora tudi Slovenija imeti heikoptrsko reševanje. V to ni dvoma. Nekaj pa že mora tukaj smrdeti, če gre celo vrhovni šef na TV in se debelo zlaže. Je morda želel prikriti nepravilnosti in je mislil, da nihče ne bo šel preverjati njegovih besed? Ni bilo javnega razpisa in in pogodbe, štala je zdaj že popolna. Šefa so dobili na laži. To je zelo, zelo slabo.

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/219141/

se je včeraj že opravičil, preko novinarke, ker nima jajc, da bi svojim volilcem pogledal v oči, upam da bo sedaj bručan odletu, pa ne s helikopterjem, da ne bo pomote

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz dnevnika: "Laganje pa je poleg davčne utaje najhujša napaka, ki jo lahko naredi politik. "

.) Mislim, da laganje samo po sebi še ne, saj večina politikov volilcem laže in jih tako ali drugače zavaja. :grim

:lol1: Večje sranje je, kadar to pride v javnost :headbang:

:doze: No, pa saj pio navadi za take stvari vedno najdejo dežurnega :devil: krivca, tako, da sebe operejo vsakršne krivde :whistle:

:yea1:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da se ravno pri kakšnem reševanju lažejo.Tudi za Falcona so rekli-lahko bo vozil ranjence, pa nič od tega :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da se ravno pri kakšnem reševanju lažejo.Tudi za Falcona so rekli-lahko bo vozil ranjence, pa nič od tega :grrr

No, jaz sem za vsakega politika mislil, da laže.Sicer ne bi bil politik.

Sicer pa.... da..... tudi tista s falconom je bila bosa... :slap: za ranjence..... :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Damian' Sicer pa.... da..... tudi tista s falconom je bila bosa... :slap: za ranjence..... :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kolobocija.

ZZZS ima veljavno pogodbo z vojsko in policijo.AMZS je prevozil za 100.000.000.sit.ZZZS ne bo plačal računa.Vlada je sprejela odredbo , da vozi samo AMZS.Javnega razpisa ne bo, ali pa bo.

Kolobocija -nekam slabotno deluje.Avgijev hlev bi bila boljša definicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem časopisu Dnevnik: Flycom se je odločil, da od petka naprej ne bo več letel za Bručanove potrebe. Razlog: Bručanove kolobocije. In zdaj bo moral minister milo spet prositi vojsko, naj rešuje na cestah. Sicer bo Slovenija od petka naprej po treh letih po Bručanovi zaslugi brez helikopterskega reševanja na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne verjamem, da bo bručan odstavljen, je preveč blizu J.J., tisti pa ki so mu blizu, pa veliko vedo o njegovih grehih, RAZEN, če ga ne bo dober plaču za MOLK,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!