Skoči na vsebino

Ima kdo prikolico v Valkaneli?


pupa

Priporočene objave

Ta mail mi je danes prišel pred oči in sem se kar malo zgrozila, kaj lahko ljudje iz čiste primitivnosti naredijo. :BUA: :BUA: :BUA:

Če imate sami dol prikolico ali imate prijatelje, ki imajo prikolico - bo treba it pogledat, kaj je še ostalo!

Spoštovani prijatelji, znanci in neznanci!

>

> Danes, 16.12.2006 sem obiskala camp Valkanela blizu Vrsarja. Nekateri

> veste, drugi ne, da sem bila tam zadnjih nekaj poletij redna gostja.

> Nekateri ste na tamkajsnji plazi celo polezavali z menoj. Ko sem

> zagledala tole, kar vam posiljam, sem bila zgrozena, jezna,

> zalostna...Nasa prikolica je bila popolnoma izropana...tako kot se

> mnoge druge...vse zato, ker si je novi lastnik - Maistra Rovinj -

> zamislil, da bo v nekaj mesecih obrnil na glavo vse, kar so si ljudje

> (z vsemi dovoljeni!!!) ustvarili.

> Popraviti se pravzaprav ne dan nic...vem le, da si je nekdo drznil z

> eno potezo uniciti sanje moje mame in marljivo delo mojega oceta, ki

> je v naso >hisko< vlozil veliko svoje energije.

> In cemu vse to pisanje?

> Glede na to, da nas je veliko, ki pridno polnimo hrvaske zepe, vas

> zelim opozoriti na to, kar se zadnji mesec dogaja v Valkaneli. Slike

> vam bodo povedale vec kot moje besede. Verjetno to ne bo osamljen

> primer...

> Podpora vstopu v Evropsko unijo?

> Obiskovanje Istre?

> Drago placevanje uslug nizke kvalitete?

> Odlocite se sami...jaz sem se ze. Upam, da vas bo stalo manj kot mene.

>

> Lp

>

> Natalija

>

> p.s.: prosim vas, da mail posljete na cim vec naslovov, da se bo

> podoben >tornado< zgodil cim manj ljudem...in da se bo videlo in

> slisalo...

> Hvala!

:BUA: :BUA:

post-17-1166608988_thumb.jpg

post-17-1166608999_thumb.jpg

post-17-1166609017_thumb.jpg

post-17-1166609025_thumb.jpg

post-17-1166609034_thumb.jpg

post-17-1166609044_thumb.jpg

post-17-1166609058_thumb.jpg

post-17-1166609068_thumb.jpg

post-17-1166609087_thumb.jpg

post-17-1166609096_thumb.jpg

post-17-1166609115_thumb.jpg

post-17-1166609127_thumb.jpg

post-17-1166609137_thumb.jpg

post-17-1166609176_thumb.jpg

post-17-1166609186_thumb.jpg

post-17-1166609195_thumb.jpg

post-17-1166609205_thumb.jpg

post-17-1166609216_thumb.jpg

post-17-1166609229_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se nam bo posvetlo, da mi njih ne rabimo, oni nas pa še kako!

Jelinčič, im tu in tam tudi prav.

Sami smo si krivi, mi silimo k njim.

Naš vlada ne bo naredila nič, ker je nesposobna, sploh pa naš "večni" zunanji minister.

Rešitev: dobrega odvetnika pa tožba na sodišče EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

:? Kolikor se spomnim, so lastniki Valkanele že konec lanske sezone zahtevali popolno izpraznitev kampa in zagrozili z dejanjem, o katerem pričajo posnetki. Prikolice naj bi se prestavilo v zimske depoje, glede na stanje v tem kampu, pa mi že takrat ni bilo jasno, kako naj bi se to izvedlo. Poznam kar nekaj Nemcev, Avstijcev in Nizozemcev, kateri so že lani rekli, da jih, ne Valkanela, ne Hrvaška ne vidita nikoli več. :BUA:

:doze: Sicer pa, kar se odliva stalnih turistov (pavšalistov) iz EU tiče, je podobna zgodba tudi v večini ostalih istrskih kampih. Mislim, da si hrvaški turistični delavci na debelo "serjejo" (pardon izrazu, a je najprimernejši) v lastno skledo! Cilj tega in podobnih dejanj v drugih kampih naj bi il ravno ukinitev "pavšalizma" in pridobitev novih gostov višjega oz. najvišjega ranga. :lol: :kva2:

Glede na to, kaj ponujajo so to seveda iluzorne ideje, oz VELIKE SANJE MALEGA HRVATKA :headbang:

Srčno upam, da se kaj takega ni zgodili tudi v Solarisu, katerega gost sem že lepa leta, drugače :fight1: Pa nikoli več nasvidenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prepričan 100%, ampak to na prvih dveh slikah, je bilo že avgusta. Sem bil noter en teden. Free. Kot sem enkrat rekel, Hrvatom ne plačam nič za nič. Je pa stanje tam res porazno. Zadeva je enostavna, pač ne bomo hodili tja na dopust. Kadar grem z družino, gremo vedno v apartma. Krk. Pol turistov Slovencev. Do zdaj brez problemov, tudi v trgovinah vedno govorim slovensko. Sicer pa kakor komu prija. Greš pač tja, kjer ti je všeč. Če bodo problemi.., jebi ga, svet je velik, turist pa je povsod zaželjen. No, ponekod, izgleda da ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

:? Kolikor se spomnim, so lastniki Valkanele že konec lanske sezone zahtevali popolno izpraznitev kampa in zagrozili z dejanjem, o katerem pričajo posnetki. Prikolice naj bi se prestavilo v zimske depoje, glede na stanje v tem kampu, pa mi že takrat ni bilo jasno, kako naj bi se to izvedlo. Poznam kar nekaj Nemcev, Avstijcev in Nizozemcev, kateri so že lani rekli, da jih, ne Valkanela, ne Hrvaška ne vidita nikoli več. :BUA:

Kako pa so ti pavšali in to? A to lahko najameš parcelo in pol si malodane lastnik in si tam delaš kar si hočeš, praktično vikend na sistem "pavšal rentanje"?

Mogoče je pa lastnike to jezilo ... oziroma ima kake druge načrte s temi "parcelami"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor je meni zadeva znana, so prodajali to kot parcele in so imeli tudi vsa dovoljenja, da so si ogradili, stlakovali itd... ker je bila dejansko parcela kupljena in so lastniki ljudje, ne kamp. Potem je pa prišel novi zakon, da je treba prikolice pospraviti čez zimo in jih odpeljati ali dati v posebne ograde, kjer bodo morali seveda plačati zimovanje, ampak na parcelah v kampu ne sme ostati nič. Večina ljudi, ki so kupili parcele, pa so postavili take prikolice, ki se jih ni več dalo odvleči, ali pa so si tako zagradili okoli, da to enostavno ni bilo mogoče. Spet, vse z dokumenti in z dovoljenjem. Sedaj pa pravijo lastniki kampov, da ne morejo nič (čeprav so še leto nazaj na veliko prodajali parcele), da je to nov zakon in da se ga morajo držati.

Še vedno pa to ne pomeni, da lahko nekdo pride tja in vse poruši, izropa in uinči.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigani bi bili ponosni na Hrvate... :headbang:

Še vedno mi ni jasno kaj majo toliko z nami...že pod YU so se stalno drkali s Slovenci in zdej ni nič bolje. Škoda obale s takim narodom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, samo jokanje povsod jaz pa pravim PRAVILNO!!!!!!!!!

to kar delajo lastniki prikolic, ki BTW niso kupili parcele ampak NAJELI in za to plačujejo najemnino . letni pavšal je navadna ekološka svinjarija!!!!

po vseh kampih ob obali so pavšalisti zasedli najlepše place in jih ogradili in utrdili kot trdnjave. vse skupaj pa je ena velika ciganija, malo desk, malo plastike, nekaj betona pa še kak vrtni palček :SS :SS :SS :SS

v tujini tega ne vidiš, sploh pa ne direktno na plaži :nono:

pred leti sem hodil v kamp punta križa na Cresu, najlepše plaže so bile pod skalami, taki mini zalivčki za do 10 ljudi. potem so se našli slovenci, avstrici in nemci, ki so na vrh skale postavili prikolico, zagradili tisto kar je po njihovem mnenju bila njihova zemlja in onemogočili dostop do teh plaž in jih razglasili za svoje. ker se pač ne dam sem se vsak dan na novo skregal ko sem preko skal splezal na kakšno tako plažo in se potem prepiral z prikoličarjem da me ne briga če je njegova prikolica nad skalo in če je on zaprl edino pot (lestev) do plaže, plaža in morje nista njegova in naj mi ne teži da ne smem hodit na to plažo.

skratka živa svinjarija ljudi, ki plačajo za en plac in si potem mislijo da si lastijo pol obale, ostali obiskovalci kampa pa bi se lahko kopali na 20 metrih nepozirane in edine dostopne plaže.

kdor hoče imet hišo naj si kupi ali najame vikend z zemljo, prikolica pa je prikolica s predprostorom, ki je še vedno vozna, ne pa okoli in okoli zazidana trdnjava.

v jugi pač ni bilo predpisov, prav je da hrvati to urejajo ker drugače ne oni ne drugi gosti ne bodo imeli nič od obale razen neurejene ciganije kjer si bo vsak lastil neko zemljo in jo po svoje "arhitekturno" uredil.

za primer lahko greste v italijanske kampe ob gardskem jezeru kjer je dosti stalnih prikoličarjev. imajo urejene stalne parcele AMPAK nobeden nima fiksne ograje ali kaj pozidano. ograje so koli in napeta plastična mreža ali platno, po podu ni tlakovano ampak so tepihi in vse je mogoče podreti in pospraviti in preseliti + nobena od teh parcel ni direktno ob morju/jezeru oz na najboljših lokacijah.

še enkrat, bistvo prikolice je da jo pripelješ in po potrebi odpelješ, če pa hočeš zidove, zidane roštilje in kuhne pa si kupi bajto. ker je lastnik zemlje kamp je prav in logično, da hoče to popucat in v kolikor nimajo prikoličarji pogodbe do določenega leta ampak letno jim v zakonitem roku lahko brez težav pove do kdaj morajo parcelo sprazniti.

enako delajo tudi v termah banovci kjer so se prikoličarji razbohotili, da ne bo kdo mislil da so samo hrvati grdi grdi.

PS: če bi se kakšni prikoličarji spomnili ob bohinskem jezeru vse pozidat in lastit pa bi vsi noreli in pluvali po tistih ki to dovolijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa so ti pavšali in to? A to lahko najameš parcelo in pol si malodane lastnik in si tam delaš kar si hočeš, praktično vikend na sistem "pavšal rentanje"?

Mogoče je pa lastnike to jezilo ... oziroma ima kake druge načrte s temi "parcelami"?

Kolikor vem so bile parcele v enoletnem zakupu, celo z možnostjo zimske uporabe. Pozidava, leseni predprostori, jeklene konstrukcije nadstreškov, zidani kamini ipd. je bilo dovoljeno in popolnoma legalno

desetletji ali več. Novi lastniki bi morali ob nakupu vzeti to v zakup že ob nakupu, ne pa , da ob zamenjavi lastništva najebejo popolnoma nedolžni turisti!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem so bile parcele v enoletnem zakupu, celo z možnostjo zimske uporabe. Pozidava, leseni predprostori, jeklene konstrukcije nadstreškov, zidani kamini ipd. je bilo dovoljeno in popolnoma legalno

desetletji ali več. Novi lastniki bi morali ob nakupu vzeti to v zakup že ob nakupu, ne pa , da ob zamenjavi lastništva najebejo popolnoma nedolžni turisti!!!!!!!!!!!

napaka, nikoli ni to (pozidave itd.) bilo PISNO dovoljeno ampak samo ni nihče tega kontroliral in prepovedal. enako je z vikendi, letos maja so se hrvati lotili kartiranja in urejanja te problematike in tudi marsikateri vikendaš bo moral porušiti kak dodatni objekt, ki je nastal brez gradbenega dovoljenja.

črna gradnja je črna gradnja če nimaš papirjev za njo in to da te noben ni ustavil ni izgovor. če imajo seveda prikoličarji PISNO dovoljenje za vse dozidave je to nekaj drugega, ker pa ne verjamem da to imajo lahko lastnik brez težav zahteva odstranitev vsega po izteku najemne pogodbe.

jebi ga, tudi to je evropa kjer se gradi z dovoljenji in stvari urejajo z pogodbami in ne ustno po sistemu - "receptor Josip je rekel Nema panike samo zidaj!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom trdila 100%, ampak v Valkaneli je sestrična od dragega kupila oz. zakupila prostor in če se ne motim, ima pisno vsa dovoljenja - tudi za pozidavo itd.......

Jo bom pa še vprašala. Enkrat mi je o tem razlagala in takrat je rekla, da so imeli vsa dovoljenja (pa ne mislim ustna) za pozidavo in "obdelavo"........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred leti sem hodil v kamp punta križa na Cresu, najlepše plaže so bile pod skalami, taki mini zalivčki za do 10 ljudi. potem so se našli slovenci, avstrici in nemci, ki so na vrh skale postavili prikolico, zagradili tisto kar je po njihovem mnenju bila njihova zemlja in onemogočili dostop do teh plaž in jih razglasili za svoje. ker se pač ne dam sem se vsak dan na novo skregal ko sem preko skal splezal na kakšno tako plažo in se potem prepiral z prikoličarjem da me ne briga če je njegova prikolica nad skalo in če je on zaprl edino pot (lestev) do plaže, plaža in morje nista njegova in naj mi ne teži da ne smem hodit na to plažo.

tega letos ni bilo opaziti ! dostop omogočen ! :hmm: no ja v naturističnem delu, saj tam smo itak sami normalni in si jih kažemo ! :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, nemogoče. Z prostorskimi akti so bila določena območja za avtokampe. V okviru pridobivanja dovoljenj se je vedno določilo fiksne objekte (recepcija, sanitarije ipd.). Vse ostalo (torej parcele ki jo začasno najameš) ni imelo nikakršnega dovoljenja za postavljanje fiksnih objektov. Ne glede na to, kdo ti je dal zagotovilo, pa naj bo to lastnik ali kdo drug se tega v avtokampih ne sme delati. Jebi ga zakoni so še vedno nad obljubami lastnikov. Se pa tudi ve, kakšni so postopki pred rušenjem črnih gradenj. Če so bili upoštevani potem pač tough luck, če pa ne pa imajo vso možnost tožit lastnika kampa.

Kljub temu pa imam malce feelinga, da gre tukaj za malce inscenirano zadevo in da so fotke rezultat divjanja kakšnih vandalov oz. neurja ali česarkoli podobnega.

Kar pa se ostalega tiče se pa takoj podpišem pod Pervyev post.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, samo jokanje povsod jaz pa pravim PRAVILNO!!!!!!!!!

to kar delajo lastniki prikolic, ki BTW niso kupili parcele ampak NAJELI in za to plačujejo najemnino . letni pavšal je navadna ekološka svinjarija!!!!

po vseh kampih ob obali so pavšalisti zasedli najlepše place in jih ogradili in utrdili kot trdnjave. vse skupaj pa je ena velika ciganija, malo desk, malo plastike, nekaj betona pa še kak vrtni palček :SS :SS :SS :SS

v tujini tega ne vidiš, sploh pa ne direktno na plaži :nono:

pred leti sem hodil v kamp punta križa na Cresu, najlepše plaže so bile pod skalami, taki mini zalivčki za do 10 ljudi. potem so se našli slovenci, avstrici in nemci, ki so na vrh skale postavili prikolico, zagradili tisto kar je po njihovem mnenju bila njihova zemlja in onemogočili dostop do teh plaž in jih razglasili za svoje. ker se pač ne dam sem se vsak dan na novo skregal ko sem preko skal splezal na kakšno tako plažo in se potem prepiral z prikoličarjem da me ne briga če je njegova prikolica nad skalo in če je on zaprl edino pot (lestev) do plaže, plaža in morje nista njegova in naj mi ne teži da ne smem hodit na to plažo.

skratka živa svinjarija ljudi, ki plačajo za en plac in si potem mislijo da si lastijo pol obale, ostali obiskovalci kampa pa bi se lahko kopali na 20 metrih nepozirane in edine dostopne plaže.

kdor hoče imet hišo naj si kupi ali najame vikend z zemljo, prikolica pa je prikolica s predprostorom, ki je še vedno vozna, ne pa okoli in okoli zazidana trdnjava.

v jugi pač ni bilo predpisov, prav je da hrvati to urejajo ker drugače ne oni ne drugi gosti ne bodo imeli nič od obale razen neurejene ciganije kjer si bo vsak lastil neko zemljo in jo po svoje "arhitekturno" uredil.

za primer lahko greste v italijanske kampe ob gardskem jezeru kjer je dosti stalnih prikoličarjev. imajo urejene stalne parcele AMPAK nobeden nima fiksne ograje ali kaj pozidano. ograje so koli in napeta plastična mreža ali platno, po podu ni tlakovano ampak so tepihi in vse je mogoče podreti in pospraviti in preseliti + nobena od teh parcel ni direktno ob morju/jezeru oz na najboljših lokacijah.

še enkrat, bistvo prikolice je da jo pripelješ in po potrebi odpelješ, če pa hočeš zidove, zidane roštilje in kuhne pa si kupi bajto. ker je lastnik zemlje kamp je prav in logično, da hoče to popucat in v kolikor nimajo prikoličarji pogodbe do določenega leta ampak letno jim v zakonitem roku lahko brez težav pove do kdaj morajo parcelo sprazniti.

enako delajo tudi v termah banovci kjer so se prikoličarji razbohotili, da ne bo kdo mislil da so samo hrvati grdi grdi.

PS: če bi se kakšni prikoličarji spomnili ob bohinskem jezeru vse pozidat in lastit pa bi vsi noreli in pluvali po tistih ki to dovolijo.

Pravilno, da se red naredi :kva2: prideš zvečer v kamp (pijan) peš, sevede v Cro o-o :BUA: in same zajle, štriki, kamni in ograje, da se ubiješ... mamu jim mamino :devil: pa to je vsepovsod :headbang: zdaj že kje razparcelirajo parcele pa je malo bolje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posedujemo eno zelo zanimivo lastnost in sicer količkanje in postavljanje ograj, ograjic in podobnega kjerkoli. Če ni z lepo leseno ograjo, potem ni za nikamor. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega letos ni bilo opaziti ! dostop omogočen ! :hmm: no ja v naturističnem delu, saj tam smo itak sami normalni in si jih kažemo ! :P .)

super, potem pa bo mogoče še kaj iz tega kampa. ja te prikolice so bile v "nudl" delu, na mini polotoku nasproti zaliva z gostilno s pogledom na lošinj.

kot rečeno, še vedno ne verjamem da je kdo dobil pisno dovoljenje za pozidavo, še manj pa da je znotraj kampa kupil parcelo. vsi primeri z prikolicami ki so meni znani so bili letni zakupi, ki so se podaljševali, mogoče je kdo imel zakup za npr. 10 let, sigurno pa ni parcela njegovo trajno zemljišče vpisano v kataster ker sploh ne vem če je mogoče na hrvašekem kot slovenec kupit zemljo ampak mislim da jo "zakupiš" za 99 let.

glede slik pa sem pred časom videl podobne, takrat so vlamljali v kampe in kradli iz prikolic opremo in kovino, nekatere prikolice so dobesedno slekli do ogrodja.

saj se mi smilijo ljudje, ki so vlagali delo in denar ampak saj bi jim moralo biti jasno, da za 1000-2000 eur letno kolikor so nekje zakupi ne moreš imeti vikenda na plaži :nono:

Posedujemo eno zelo zanimivo lastnost in sicer količkanje in postavljanje ograj, ograjic in podobnega kjerkoli. Če ni z lepo leseno ograjo, potem ni za nikamor. :slap:

točno, mi in avstrici smo tu enaki. vse je treba ograditi, se takoj z sosedi skregat kje točno je meja in potem stražit svojo trdnajo da nebi kdo ki ni plačal slučajno položil nogo na tvojo zemljo.

kot že rečeno, daleč najhujši so bili slovenski in avstrijski prikoličarji, pri tem da so si prisvojili še eno parcelo za šotor tudi svoje parkirno mesto.

pred parimi leti me je en slovenec-prikoličar nadiral ker sem v kampu postavil motor in šotor na mesto kjer on parkira :eek: po nekaj vljudnih besedah, ki jih razumejo od triglava do vardarja je razumel, da naj parkira drugje ker jaz ne bom prestavljal šotora. PIZ*A MU MAT*#%$& - s svojo prikolico in ostalo infrastrukturo zasede 4 lepe kamping place, potem pa si hoče še enega zraven lastit za avto :headbang: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, samo jokanje povsod jaz pa pravim PRAVILNO!!!!!!!!!

to kar delajo lastniki prikolic, ki BTW niso kupili parcele ampak NAJELI in za to plačujejo najemnino . letni pavšal je navadna ekološka svinjarija!!!!

po vseh kampih ob obali so pavšalisti zasedli najlepše place in jih ogradili in utrdili kot trdnjave. vse skupaj pa je ena velika ciganija, malo desk, malo plastike, nekaj betona pa še kak vrtni palček :SS :SS :SS :SS

v tujini tega ne vidiš, sploh pa ne direktno na plaži :nono:

pred leti sem hodil v kamp punta križa na Cresu, najlepše plaže so bile pod skalami, taki mini zalivčki za do 10 ljudi. potem so se našli slovenci, avstrici in nemci, ki so na vrh skale postavili prikolico, zagradili tisto kar je po njihovem mnenju bila njihova zemlja in onemogočili dostop do teh plaž in jih razglasili za svoje. ker se pač ne dam sem se vsak dan na novo skregal ko sem preko skal splezal na kakšno tako plažo in se potem prepiral z prikoličarjem da me ne briga če je njegova prikolica nad skalo in če je on zaprl edino pot (lestev) do plaže, plaža in morje nista njegova in naj mi ne teži da ne smem hodit na to plažo.

skratka živa svinjarija ljudi, ki plačajo za en plac in si potem mislijo da si lastijo pol obale, ostali obiskovalci kampa pa bi se lahko kopali na 20 metrih nepozirane in edine dostopne plaže.

kdor hoče imet hišo naj si kupi ali najame vikend z zemljo, prikolica pa je prikolica s predprostorom, ki je še vedno vozna, ne pa okoli in okoli zazidana trdnjava.

v jugi pač ni bilo predpisov, prav je da hrvati to urejajo ker drugače ne oni ne drugi gosti ne bodo imeli nič od obale razen neurejene ciganije kjer si bo vsak lastil neko zemljo in jo po svoje "arhitekturno" uredil.

za primer lahko greste v italijanske kampe ob gardskem jezeru kjer je dosti stalnih prikoličarjev. imajo urejene stalne parcele AMPAK nobeden nima fiksne ograje ali kaj pozidano. ograje so koli in napeta plastična mreža ali platno, po podu ni tlakovano ampak so tepihi in vse je mogoče podreti in pospraviti in preseliti + nobena od teh parcel ni direktno ob morju/jezeru oz na najboljših lokacijah.

še enkrat, bistvo prikolice je da jo pripelješ in po potrebi odpelješ, če pa hočeš zidove, zidane roštilje in kuhne pa si kupi bajto. ker je lastnik zemlje kamp je prav in logično, da hoče to popucat in v kolikor nimajo prikoličarji pogodbe do določenega leta ampak letno jim v zakonitem roku lahko brez težav pove do kdaj morajo parcelo sprazniti.

enako delajo tudi v termah banovci kjer so se prikoličarji razbohotili, da ne bo kdo mislil da so samo hrvati grdi grdi.

PS: če bi se kakšni prikoličarji spomnili ob bohinskem jezeru vse pozidat in lastit pa bi vsi noreli in pluvali po tistih ki to dovolijo.

To podpisem! :OK: Kamp ciganska naselja je treba odstranit! Brez nadaljnega!

Preplul sem ze vso hrvasko obalo, po dolgem in pocez, par 10 krat, pa nimam slabih izkusenj. Vsaj slabsih ne, kot povsod drugod po svetu. Vecinoma boljse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Valkanele ima Pupa deloma kar prav. Znanka je tam kupila tam stacionirano prikolico, koliko je dala zanjo, ne vem. Letni pavšal pa plača za tekoče leto. Po moje je čisto odvisno, ti ga bodo dali dovoljenje za naslednje leto, ali pa tudi ne. Kakšne prikolice pa so tam, je pa različno... Ene lahko že v par urah odpelješ, vozne, vse o.k. Nekatere so bolj fiksne, kot vozne, samo lepo urejene, tlakovano, grmički okoli, skratka lepe. Druge so pa, kot bi v njih bivali Strojani... Okoli nasvinjano,... Mislim, da slednji kvarijo kompleten vtis, pa da zaradi teh Hrvati tako pritiskajo ven prikoličarje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj hudiča je treba tlakovce polagat okrog prikolice? Postavljati ograjo, betonirati piedestale za debilne palčke in podobno?

Prikolica je delček robinzonskega načina preživljanja dopusta, komur to ne paše - izvoli apartma, hotel, karkoli, komur je prikolica preveč - šotor. Za ceno pavšala si komot človek nudi udobje apartmaja, ne pa da poskuša iz prikolice narediti hudiča in pol od komforta.

Dovoljenj za gradnjo in obzidavanje v kampih pa jasno, da ni. Jih tudi ni bilo. Bila so samo ustna zagotovila, da je to ok. povsem pravilno je, da se taki objekti rušijo. Kjerkoli - Hrvaška, Slovenija, Bukovžlak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALO, komu ti debilen!!! :angry:

Ampak čisto zares, ni bolj kičaste zadeve kot so vrtni palčki. Kar se pa telih ograj tiče po kampih je pa zadeva naravnost nagnusna. To je tipično za slovenske prikoličarje (ne čisto vse). Zagotovo si je kakšen še škarpo zabetoniral, pa nadstrešek za avto postavil in nič čudnega če je južnim dokurčilo vse skupaj. Že tko ne prebavljajo slovencev eni pa še kar dol rinejo in zidajo, pa mal betonirajo. Ga ni vraga, da ziher ni kakšen starih sodov narazen dajal, da je prišel do strehe za svojo prikolico. Sam že vrsto let ne hodim na Hrvaško, na zadnje sem bil leta 1998 in nikoli več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak čisto zares, ni bolj kičaste zadeve kot so vrtni palčki. Kar se pa telih ograj tiče po kampih je pa zadeva naravnost nagnusna. To je tipično za slovenske prikoličarje (ne čisto vse). Zagotovo si je kakšen še škarpo zabetoniral, pa nadstrešek za avto postavil in nič čudnega če je južnim dokurčilo vse skupaj. Že tko ne prebavljajo slovencev eni pa še kar dol rinejo in zidajo, pa mal betonirajo. Ga ni vraga, da ziher ni kakšen starih sodov narazen dajal, da je prišel do strehe za svojo prikolico. Sam že vrsto let ne hodim na Hrvaško, na zadnje sem bil leta 1998 in nikoli več.

zakaj?

Ker slovenci tako vse pozidajo?? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dovoljenj za pozidavo naslednje:

Edino dovoljenje, ki ga lahko imajo, je gradbeno dovoljenje, za kar pa rabis projekt PGD (pri nas, na hrvaskem se temu rece glavni projekat). Garantirano noben izmed pozidalcev prikolic tega nima.

Da rusijo je cisto in popolnoma prav. Nekateri si kupijo kamp prikolico in mislijo, da je to nepremicnina in da jo lahko stacionirajo za koliko dolgo hocejo in pri tem "uredijo" okolico po svojem okusu... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!