Skoči na vsebino

Gledališke predstave


Andrej.d

Priporočene objave

Včeraj v novem :slap: Gledališču Ptuj gledal "Raztrgance". Čas dogajanja, druga svetovna vojna. Odlična igralska zasedba (Tjaša Ž. :wub: ). Priporočam! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem tudi sam igralec v amaterskem gledališču :worship: Igral sem že v treh predstavah, pri tej zadnji letos pa imam opravka z asistiranjem in osvetlitvijo odra :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 žensk.com in 5 moških.com, z opombo "razprodano" totalni uspešnici v Španiji (5.mujeres.com in 5.hombres.com), kjer so videli že tudi zadnji del te trilogije o partnerskih odnosih (pri nas nastaja pod delovnim naslovom 5moških + 5žensk.com), je pač zabavna predstava, ki ponuja možnost vesele sprostitve ter zrcalne slike tega, kar sami doživljamo vsak dan v odnosu do svojih partnerjev; na enak način so zastavljene Kolumbovo jajce in Jamski človek ter spadajo nekako v isti pisker; ... resnično si ne bi upala trditi, katera predstava je slaba, dobra, najboljša ... to pa zato, ker judje pač različno doživljamo svet okoli sebe, kot tudi vse, kar si "zapisujemo" s čutili.

Alamut ... predstave res nisem gledala, je pa zame osebno knjiga Alamut izjemno zanimiva in prikazuje popolnoma drugačno pojmovanje življenja, kot je recimo privzgojeno nam s strani zgodovine, tradicije ter okolja. Dobra je.

Če se vrnem k Talijinemu hramu ... mene so prepričale predstave Jamski človek (Uroš Fürst), Agencija za ločitve (Nataša in Gašper), tudi Kolumbovo jajce (kondicija, ki jo je prikazala Mojca Funkl v skoraj dveurni monokomediji je fascinantna!), pa še bi jih lahko naštevala ... Hamlet Tadeja Toša je prava poslastica, komaj čakamo Mlakarjevega Douhtarja pod mus ... dejstvo je, da smo ljudje željni humorja. Dobrega.

In tki. Đuro teater se je, vsaj zame osebno, malo izpel. Malo novega ponudi.

Občinstvo pa vseeno ni tako nezahtevno. Zato se meni zdijo še posebej zanimive predstave kot so na primer Kamni v žepih (Stones in His Pocket) Prešenovega iz Kranja, kjer sta blestela Rifle in Veselko; Kako smo ljubili tovariša Tita z nenadkriljivim Gojcem ali pa ptujska Micka s Šturbejem, Tošem in mladim Ternovškom ...

O bolj "resnih" gledaliških predstavah pa kdaj drugič. Bi bilo preveč naenkrat. Izpostavim naj le eno, biser med biseri, vsaj zame, in to je Piaf Edith Piaf, kjer je ta tragični lik drobne umetnice, "pariškega slavčka", mojstrsko upodobila Vesna Pernarčič Žunić - pretresljivo.

Velja pa še zmeraj tista resnica, da je biti klovn eden najtežjih poklicev.

Še ko si žalosten, moraš biti na način, ki ljudi nasmeji.

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem tudi sam igralec v amaterskem gledališču :worship: Igral sem že v treh predstavah, pri tej zadnji letos pa imam opravka z asistiranjem in osvetlitvijo odra :worship:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledališče kot vsaka umetnost, je stvar okusa.

Meni v zadnjih dvanajstih mesecih

:OK:

Toš z Hamletom, Plemeniti meščan

:BUA:

5 žensk.com, Sokratov zagovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dejstvo je, da smo ljudje željni humorja. Dobrega.

Velja pa še zmeraj tista resnica, da je biti klovn eden najtežjih poklicev.

Še ko si žalosten, moraš biti na način, ki ljudi nasmeji.

In zato ste vsi skupaj vabljeni ob torkih na Šentiljsko c. po 20.00h, kjer Toteki in njihovi prijatelji,

vsak teden neumorno uprizarjajo, kako se boriti proti vsakdanjim problemom z nasmeškom na obrazu in dobro voljo. :P

Z tako ekipo ljudi je to res otročje lahko. :worship:

Vstop prost! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Nevarno razmerje - gledališka komedija

Komedija govori o poročenem paru, ki se ujame v vrtincu virtualnih razmerij v katerega se lahko ujamete tudi sami!

www.gustavfilm.si

www.bozicna-turneja-smeha.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flop se zgodi lahko tudi Špas teatru . Rajši bi fasal eno krvavo grižo (prosto po Mlakarju) kot pa gledal še enkrat : Sezona naročenih umorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!