Skoči na vsebino

EVRO


žrebec

Priporočene objave

EVRO ali EURO :hmm:

za mene ni bilo vprašanje in se ni rojevala polemika okoli tega. Jaz ga vzamem kot ... € ...! Mislil sem, če bom preklopil iz tolarjev na evre v trenutku, čišto, kakor kirurški rez, ne bom imel težav. Ni res! še vedno se zalotim, ko nek znesek preračunavam v tolarje! Potem se pa sprašujem, zakaj vendar to počnem, saj sem plačal v evrih. Nisem se še popolnoma privadil "tej" novosti, pa vendar bo zanjimivo prebrati kakšen Vaš komentar, kakor tudi tistega z novejšim datumom. Vem da je sedaj tank benzina okoli 20€, kar pa je bilo prej okoli 5k SIT.

Napišite Vaše mnenje in izkušnje, pa veselo branje! :OK:

LP žrebec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam gnara na pretek, plačujem s plastiko in z mobitelom; tam, kjer je to potrebno se tudi podpišem, zneska pa itak nisem nikoli preverjal. Me niti ne zanima. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi pred leti, ko so še bile, šli na DEMove, bi imeli verjetno manj težav.

V markah smo računali vse, od avtov, motorjev, do hiš in stanovanj.

Ko so marke izginile, jih evro ni pomensko zamenjal.

Smo varčevali v evrih, avtov pa ne več prodajali.

Je pokojni tolar prevzel breme izražanja vrednosti za stare in nove avte ter drugo ropotijo.

Še mesec ali dva, pa ne bo več potrebno preračunavati, bo evro domač.

Sedeaj pa si seveda pomagam s preprosto matematiko:

4 € = jurja

420 € = sto jurjev

2000 € = pol milijona

in podobno

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tabo Brrrm, čeprav se tut sama zalotim, da preračunavam, še največkrat morm pa strankam useen povedat cifro u sitkih...ni predstave še za enkrat :(

ampak s časom bo tolarčk pozabljen...edino me mot ker bo odpadu jur, kovač, fntki .... :whistle: bomo najdli pa nov žargon .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preračunavam.Ker pač moram dobiti občutek.Tega pa še ni.Moram parkrat dobit plačo v evrih pol se bom pa navadil!Upam.

Sicer pa ko gledam starejše ljudi,jih večina kupuje z evro kalkulatorjem.Hja,nejaterim je to 3,4,... valuta.

Je pa res da sem bil razočaran.Ko sem šel prvič na bankomat me je skor kap ko sem imel namesto20k SIT

na računu dvomestno št.Sem že mislil da so me okradli(sj ni velik za pokrast :blush: )!!

Čiprej se navadit pa bo ql ane??

PS:Tisti ki so večkrat v tujini,verjetno nimajo takšnih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam problema, ker imam z njimi opravka že od kar obstajajo, od 2002 se mi zdi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je iskreno povedano vseen. Dnar je dnar, sam važn je kolko zanj dobim. Pri € me moti, da so nekateri zelo lepo navili cene. Saj hodite kej na kavo/pivo, pa mal razmislte kolko so šle cene gor. Tudi drugje se mi zdi, da je iz starega jurja ratalo kar 5€ :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam-vsi zaokrožujejo navzgor. :BUA: To naj se ne bi dogajal.A to kdo preverja?Neki sm slisu da so prvi teden dobili 700 prijav?!?Preverijo potem samo tiste ki so prijavljeni??Al tut random check??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da se zaokrožuje navzgor je ja normalno. Kdo pa bo spuščal cene ? Jaz tudi ne, še posebej ker sem imel prej 4 leta nespremenjene. Je pač priložnost in če so to storili drugi, jaz sigurno ne bom zaokroževal navzdol.

Smo pač samo ljudje . :hmm:

P.S.

Sem pa jaz pričakoval, da bo glede tega slabše kot je sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene bomo že pogovtnli, sej jih bomo mogl...oz. če boš hotu kej met boš pač plačov tolk kokr bo treba...mene bol skrbi da ti bojo dost žetonov dal nazaj...že zdej pr tolarjih so se uštel za velike dnarje, zdej bo treba bit pa kr pazljiv....

ja pa še to seveda, kam s tem prekletim drobižem :slap: , mam povno denarnco pa mislm d nimam nč dnarja k so kovanci...(navada od tolarjev :doze: )

vidu sm ene denarnce sicer k so mele velik predalčkov za kovance, pa še posebej tko d si bankovc lahko dau prepogjen notr, pa še za kartice posebej, zdej pa tega ni več nikjer vidt... :cry: , ko bi rd kupu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Euri so OK. sam mal preveč je teh kovancov, po moje bomo imel kmalu vsi strgane žepe. Pa še banke bodo imele dosti zaslužka k bodo vsi začeli plačevati s karticami, da ne bojo tega železja po žepih nosil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več toliko papirja v denarnici

in

kupil sem posebno denarnico za drobiž,

da mi ne bo trgalo žepow.

Preklop - v trenutku .. mogoče zato, ker

sem pred leti že živel z € nekje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavno, da ga je čim več :OK: tud če mi prnesejo celo karjolo polno kopvancev po en cent bo vredu :P

sem pa takoj preračunal kolk lahko pusim manče, tringelta, napitnine ...:)

se mi je neki kelnrc mal potožilo, da je opazno manj tega...kelnrce pa mamo radi a ne?

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tisti, ki ga imajo, niso navdušeni. Mi pa še kar rinemo. Kam? V še slabše življenje? V še večjo draginjo? Škoda, da smo tako politično neodgovoren narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej že kr nekej časa uporablamo evre...kšna nova oz. drugačna, spremenjena mnenja?

js sploh ne opazm d je kšna sprememba...premal delam z dnarjem...k ga je bol mal :blush:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splačal se je kupit spolirane komplete po 5 jurjev al kolk so bli, k zdaj dosegajo ceno 120 evrov na trgu ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si nabavil novo denarnico z dvema veliiikima predaloma za drobiž. Pa sta v glavnem prazna, ker plačujem z drobižem, če se le da.

Včasih smo za vsako plačilo takoj potegnili ven papir, ker s kovanci nisi mogel skoraj nič kupiti, in ta navada je mnogim ostala. Zato drobiž ostaja. Če grem npr. po mleko in kruh, sta 2€ zadosti in ni potrebe, da bi plačeval z bankovcem, potem pa stokal, da imam en kup drobiža.

Sicer pa, še hujših stvari se je bilo treba navaditi, pa se ne bi eurotov, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!