Skoči na vsebino

"OKROG MEDITERANSKEGA JEZERCA"


biser

Priporočene objave

Kot ponavadi take ideje ne padajo kar tako z dreves, ampak se rojevajo v rahlo opitih glavah vesele družbe v kakšni dobri gostilni...

Ideja:

Prevoziti vse države ob Mediteranskem morju v smeri urinega kazalca.

Slovenija-Hrvaška-Bosna-Črna gora-Albanija-Grčija-Turčija-Ciper-Sirija-LIbanon-Izrael-Egipt-Libija-Tunizija-

Alžirija-Maroko-Španija-Francija-Italija.

Zanima me torej če je kdo od vas imel tak plan, je kaj izračunaval okrog kilometrov, potrebnega časa, denarja, oziroma je to pot že prevozil in lahko postreže z oprijemljivimi podatki...

Karkoli?

Vesel sem vsakega komentarja...

Veliko varnih in srečnih kilometrov naj vam ob tej priliki še zaželim...

Lp Biser

Če je tema o tem že kje odprta jo vržite tam not.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljali smo že veliko, a ta pot ne predstavlja samo časovnega in finančnega zalogaja, ampak tudi težave pri prehodu mej in trenutne politične razmere zadeve v celoti sploh ne dopuščajo.

Iz potovanja bi moral črtati Izrael, saj je nekako nakompatibilen z ostalimi sosednjimi državami, Alžirija velja še vedno za dokaj nevarno, ostalo pa ne bi smel biti večji problem....(saj mislim)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaška televizija je pred časom imela ob nedeljah reportažo s poti okrog "male luže".Dva BMW.

Zanimivo in jedrnato dalmatinsko komentiranje.Zelo rad bi dobil ta posnetek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam enga, ki je šel, pa se ni dobro pripravil, se je mal s trajekti vozakal, potem pa v črni gori ni našel albanije in je šel lepo nazaj domov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izrael bi bil problematičen, ker če dobiš njihov žig v potni list, te po vsej verjetnost ne spustijo v sosednje arabske oz. muslimanske dežele (Sirija, Jordanija, Libanon...).

Pa Libija zna biti tudi problem, ker rabiš garantna pisma, pa kolegica mi je rekla, da moraš plačevati za neko varnost (spremstvo) , in to za vsak dan, ki ga preživiš tam. Baje gre za okol 50-100 $ na dan. Tako so njej rekli, ko je hotela iz Egipta naprej nadaljevat; morda samo strašijo, da odvrnejo horde turistov...

V Alžirji si včasih tudi potreboval varnostno spremstvo, kako pa je trenutno, pa ne vem.

Za vstop v Sirijo s svojim vozilom moraš baje tud kar mastno plačat; sem nekje (morda celo na tem forumu) prebral...

Morda bi blo razmišljat tudi v tej smeri - okoli Črnega morja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam enga, no ja Fedr ga kličejo, ki je zadevo odpedalil na biciklu, pa še knjigo o tem napisal ! veš da sem takoj pomislil da pa z motorjem bi to tudi šlo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že razmišljal. Kakšna 2 meseca dopusta (ali celo malce več). In pa seveda menjava motorja oz. nakup drugega.

Mogoče pa enkrat.

Kar se tiče Izraela in sosednjih držav. Vstop iz Izraela v Egipt in Jordanijo je v primerjavi z ostalimi sosedami neproblematičen. Obstajajo (oz. so obstajali) mejni prehodi med Izraelom in Jordanijo, kjer ti ob prestopu meje ne pripopajo žiga in ti s tem omogočijo nadaljevanje tudi v države kot so Sirija (ta načeloma ni dovolila vstopa z Izraelskim žigom).

Informacije so izpred 3 let ampak mislim, da večjih sprememb ni. Več o tem kako z motorjem v te države pa bi znal povedat Desert Soul.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred leti se je taka ideja rodila v gostilni (kje pa drugje .) ). po treznem razmisleku drugi dan je padla odločitev da se gre do gibraltarja in na portugalsko. brez velikih kalkulacij, samo časa bi rabil preveč in denarja preveč za takratni in sedanji žep. bi pa bilo zanimivo - ne rečem!

verjetno bi na kakšnih forumih, predvsem nemških našel koga ki je to naredil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

čaw

Jest že kar neki let premlevam v glavi tole idejo o furi okrog sredozemlja...in ta ideja me vedno bolj matra tko da če bo sreča jo uresničim.

Isto bi šel v smeri urinega kazalca, edino časovno bi raztegnu na nekje pol leta, morda še kak mesec dalj.

Me pa zanima kako je zdej s tem z vaše strani, je šel kdo, ali pa se vsaj pozanimal a se pride čez meje in kakšne probleme lahko pričakujem??

Morda še kakšen interesent ki bi šel??

Dobrodošli bi bili podatki o cestah na poti in karkol uporabnega?!

Hvala vam za morebitne objave

Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko vem se Maroko in Alžirija ne razumeta preveč in je tam meja nepredušno zaprta.

Za prečkanje Libije sta dve varianti, neugodna in še bolj neugodna. Lahko zaprosiš za vizo za prečkanje države po obalni cesti ki ga moraš opraviti v mislim da sedmih dneh in medtem ceste ne smeš zapustiti, zaprosiš lahko samo na egiptovski ali tunizijski meji pol pa čakaš vsaj 14 dni. Druga varianta je preko njihove agencije z spremljevalcem kar pa je finančno neugodno.

To sta zraven Izraelskega štemplja dve največji težavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaw

Jest že kar neki let premlevam v glavi tole idejo o furi okrog sredozemlja...in ta ideja me vedno bolj matra tko da če bo sreča jo uresničim.

Isto bi šel v smeri urinega kazalca, edino časovno bi raztegnu na nekje pol leta, morda še kak mesec dalj.

Me pa zanima kako je zdej s tem z vaše strani, je šel kdo, ali pa se vsaj pozanimal a se pride čez meje in kakšne probleme lahko pričakujem??

Morda še kakšen interesent ki bi šel??

Dobrodošli bi bili podatki o cestah na poti in karkol uporabnega?!

Hvala vam za morebitne objave

Borut

Imaš vse kar potrebuješ za izvedbo.........dovolj časa

Izrael boš verjetno moral izpustiti, pa nič zato saj v tistem koncu pravijo da ne obstaja.

Edino vprašanje se pojavi pri Libiji, vendar je težava rešljiva in Alžiriji za katero pa nimam pojma kako trenutno stoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš vse kar potrebuješ za izvedbo.........dovolj časa

Izrael boš verjetno moral izpustiti, pa nič zato saj v tistem koncu pravijo da ne obstaja.

Edino vprašanje se pojavi pri Libiji, vendar je težava rešljiva in Alžiriji za katero pa nimam pojma kako trenutno stoji.

Libija ni problem, vizo in spremstvo uredimo (piši mi na tilen@arkno.com), alžirsko-maroška meja je zaprta in tam nimaš kaj narediti. Lahko torej izpelješ tisto, kar nas je naredilo že kar nekaj Slovencev: vzhodno Sredozemlje, potem pa iz Tunisa v Genovo s trajektom, vrtiš se lahko v katerikoli smeri (z uro, proti njej, vanjo ali ven), samo da imaš dovolj časa. Za okrnjeno varianto bodo 4 meseci čisto dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa tista hrvaška zadeva se je meni nemogoča zdela, ko so jo napovedovali. Potem pa sta se kar naenkrat brez pompa iz Španije preko Francije znašla v Tuniziji. My ass, around the Mediterranean!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Libija ni problem, vizo in spremstvo uredimo (piši mi na tilen@arkno.com), alžirsko-maroška meja je zaprta in tam nimaš kaj narediti. Lahko torej izpelješ tisto, kar nas je naredilo že kar nekaj Slovencev: vzhodno Sredozemlje, potem pa iz Tunisa v Genovo s trajektom, vrtiš se lahko v katerikoli smeri (z uro, proti njej, vanjo ali ven), samo da imaš dovolj časa. Za okrnjeno varianto bodo 4 meseci čisto dovolj.

Tilen a mi lahko poveš kakšen bi bil vsaj okviren strošek za pridobitev Libijske vize (tranzitna) vključno s spremstvom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradno tranzitni vizum ne obstaja, osebno ne poznam nikogar, ki bi bil tako šel čez, vem samo za ljudi, ki so slišali, da je nekdo prišel tako čez. Neuradno naj bi se 14 dni čakalo na tranzitni vizum v Kairu ali Tunisu, neuradno v tej režiji naj ne bi potreboval spremstva.

Uradna varianta je, da potrebuješ povabilno pismo za vizum in spremstvo od meje do meje. Cen ne bomo popali tukaj na tablo, se pa lahko preko maila pogovoriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tilen hvala za odgovore, za podrobnejše informacije te bom kontaktiral preko emaila.

..sedaj pa vprašanje, a se najde še kdo ki bi šel na tako pot???

Torej očitno zgolj vzhodno sredozemlje za nekje cca pol leta(glede časa odhoda in trajanje fure po dogovoru)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni se Lord in Lady na svoji Yamahi domov peljeta iz onih krajev - do Egipta pa nazaj overland. Zadnjič (pred cca tednom) sta se iz Sirije javljala - na poti domov- tako da je možno, da sta njuno enduro Yamaho celo že v garažo pahnila. Zdi se mi da bi pri njima najbolj sveže novice staknil iz onih koncev. Bojda sta tudi Libijo planirala v začetku.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni se Lord in Lady na svoji Yamahi domov peljeta iz onih krajev - do Egipta pa nazaj overland. Zadnjič (pred cca tednom) sta se iz Sirije javljala - na poti domov- tako da je možno, da sta njuno enduro Yamaho celo že v garažo pahnila. Zdi se mi da bi pri njima najbolj sveže novice staknil iz onih koncev. Bojda sta tudi Libijo planirala v začetku.

rrrr

Lord ima Yamaho Dragstar 1100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa dobro ve Konjarjev Jure iz Litije, ki je šel z BMW R 90S okrog že leta 1975.

Bojim se le, da so info že malo zastarele... :(

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!