Skoči na vsebino

Slovenska zakonodaja


Fritz

Priporočene objave

tadej, a bi ti tvojega prijatla potlaču v drek, verjetno da ne, a misliš da bo brezigarjeva preiskovala delo mateja in povedala, da je delal v nasprotju z zakonom, pa ne mislit da držim s cigani, sam gre mi na živce, da mi vsi hočete dopovedat, da se brezigarjeva in mate in vsa ostala ministrstva, ne ščitijo drug drugega in da to ni politično dejanje, lapa tapa

janih

Vi "pravičniki" pa ne poznate zakonodaje. Prav tako ne Hanžek, ki je v svoji nevednosti, mogoče pa tudi zanalašč (da si npr. dviguje popularnost) zamešal pojma kot sta policijsko opazovanje in tajno policijsko opazovanje.

Za tajno policijsko opazovanje potrebuješ odredbo sodišča, za policijsko opazovanje pa ne. In če je policija opazovala cigane v patruljnih belo modrih vozilih, ki jih vsi dobro poznamo je res smešno govoriti o tajnem policijskem opazovanju. Tistim, ki nasedate na Hanžkove provokacije se vam še krave režijo.

In če gledamo naprej. Tajnega policijskega opazovanja ne izvajajo lokalni policaji iz Postojne ampak eni drugi za to usposobljeni in šolani.

Pa pojdimo še mal naprej. Če bi šlo za ta pravo tajno policijsko opazovanje ne bi zapiskov tajnega opazovanja brali poslanci v poslanskih klopeh in vse skupaj ne bi bilo predvajano na javnih televizijah, da bi jih slišala svetovna slovenska javnost. Javnost pa ni poučena in naseda - točno to kar, si je želel Hanžek.

S svojim opazovanjem in prisotnostjo je policija zagotavljala varnost občanom. Tudi s tem, ko si je beležila npr. da je ob tej in tej uri v vojašnico vstopila ta in ta novinarka in da je ob tej in tej uri tudi izstopila.

Predstavljate si cigane (nekaj od njih jih je na metadonu in zato slabše razsodnih, policijske kartoteke nakaterih pa tehtajo v kilogramih), da jim v nekem trenutku dokurči vse to snemanje in mahanje z mikrofoni pred obrazom in se odločijo temu narediti konec in zaštihajo snemalca novinarko pa množično posilijo (cigansko maščevanje). Pol bi bil pa spet jok in stok po medijih, da je policija vsega kriva.

Pa še to:

S Hanžkom je potegnila opozicija in spet samo zato, da lahko nagaja koaliciji.

Zanimivo:

V opoziciji so leve stranke - potomke nekdanjih komunistov in partizanov. Zdej pa še nagradno vprašanje:

Kdo ve, v kašnem sožitju so živeli partizani in cigani :evilgrin:

Namig: Opozicija se fejst spreneveda.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kdo ve, v kašnem sožitju so živeli partizani in cigani :evilgrin:

...

Noo, preverjene informacije o tej zadevi me pa resnično zanimajo.

Prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noo, preverjene informacije o tej zadevi me pa resnično zanimajo.

Prosim!

Svoje čistke so vedno dokumentirali in jih spravili v Londonski arhiv. :D

Jada jada jada...ekola na barju- Ižanski konec so jih potolkli partizani....lahko pa sam najdeš dokumente preveriš avtentičnost, poiščeš priče...in potrdiš to teorijo ali jo argumentirano ovržeš, ker ne vem zakaj bi recimo jaz nekomu nekaj na pladnju nosila?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoje čistke so vedno dokumentirali in jih spravili v Londonski arhiv. :D

Jada jada jada...ekola na barju- Ižanski konec so jih potolkli partizani....lahko pa sam najdeš dokumente preveriš avtentičnost, poiščeš priče...in potrdiš to teorijo ali jo argumentirano ovržeš, ker ne vem zakaj bi recimo jaz nekomu nekaj na pladnju nosila?

- Pod ena me zanima kdaj si se s ketne od šporgeta utrgala.

- Pod dva je na vprašanje na trditev, ki jo je postavil Tadej, pričakovati njegov odgovor.

- In pod tri ponovno, se s svojim pladnjem vred lahko spraviš nazaj v kuhno, če nisi na njem nič prinesla.

Lahko greš pa tud skret pomivat al pa za psi dreke pucat!

... Tistim, ki nasedate na Hanžkove provokacije se vam še krave režijo.

...

Mene je pa čisto prepričal tisti stavek, ko je Hanžek lepo povedal, da se mu prebujanje sredi noči in preštevanje prisotnih v primeru Strojan zdi kršitev človekovih pravic.

Zanima me, kako bi ti protestiral, če bi te sredi noči v nekem hotelu prišli policaji prečekirat? In bi se potem vozili za teboj, kamorkoli bi zavil. Verjetno bi se jim zahvalil za varovanje, kajne?

K tvojem stavku bi dodal še to, da se ne režijo samo krave. To v isti meri ali še bolj počno tudi biki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noo, preverjene informacije o tej zadevi me pa resnično zanimajo.

Prosim!

Ne morem ti tega javno napisat, ker lahko potem Hanžek proti meni sproži kazensko ovadbo zaradi netenja sovraštva in nestrpnosti.

Mene je pa čisto prepričal tisti stavek, ko je Hanžek lepo povedal, da se mu prebujanje sredi noči in preštevanje prisotnih v primeru Strojan zdi kršitev človekovih pravic.

To je najprej povedal pripadnik družine Strojan, Hanžek mu je pa verjel. A mogoče o tem kaj piše o "tajnih" zapisih policije, ki jih zdaj javno berejo poslanci?

Kako je že un ljudski rek: Laže ko cigan.

Zanima me, kako bi ti protestiral, če bi te sredi noči v nekem hotelu prišli policaji prečekirat? In bi se potem vozili za teboj, kamorkoli bi zavil. Verjetno bi se jim zahvalil za varovanje, kajne?

Ko bom imel tako kartoteko kot nekateri člani omenjene družine, me bodo mogoče res prišli čekirat, zaenkrat me pa ne skrbi, da bi se mi zgodilo kaj takega.

K tvojem stavku bi dodal še to, da se ne režijo samo krave. To v isti meri ali še bolj počno tudi biki!

Sej men je vseen. Sem samo hotel mal raztolmačiti zadeve, da bo mogoče komu naredilo klik in bo pokapiral zakaj je cela zadeva, ki jo je sprožil Hanžek padla.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV ko zmanjka argumentov stopi v ospredje šporget in ketna :zzz: .

Aja dobro si argumentiral tole tvoje sožitje ciganov in partizanov. Mogoče te sprejmejo celo za častnega člana kakšne univerze.

Veš pri meni so psi tako vzojeni, da ne srejejo kar povsod, da bi morala čistiti za njimi: sej veš kakršen gospodar tak pes. Ti si najbrž kar precej zaposlen s tem opravilom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV ko zmanjka argumentov stopi v ospredje šporget in ketna :zzz: .

Aja dobro si argumentiral tole tvoje sožitje ciganov in partizanov. Mogoče te sprejmejo celo za častnega člana kakšne univerze.

Veš pri meni so psi tako vzojeni, da ne srejejo kar povsod, da bi morala čistiti za njimi: sej veš kakršen gospodar tak pes. Ti si najbrž kar precej zaposlen s tem opravilom?

Argumentiral? Učke bubajo, pa ti črke mal plešejo? Jaz sem samo spraševal. In mi je Tadej tudi že prijazno odgovoril. Za teboj pride na vrsto!

No, vsaj nekaj vzgojenega pri vaš bajt! :doze: Ja, naša kuzla živi zunaj in se razen po dvorišču in v uti podela, kjer ji pač pride. Bolš da kaka pes kot pa serje baba! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...To je najprej povedal pripadnik družine Strojan, Hanžek mu je pa verjel. A mogoče o tem kaj piše o "tajnih" zapisih policije, ki jih zdaj javno berejo poslanci?

...

O tem kaj je zapisanega, kaj se zapiše, kaj ne in kaj se izbriše, bi lahko še mnogo flancala. A naj ostane kot je.

...

Kako je že un ljudski rek: Laže ko cigan.

...

Ljudske modrosti niso ravno vedno tudi "modre"!

...

Ko bom imel tako kartoteko kot nekateri člani omenjene družine, me bodo mogoče res prišli čekirat, zaenkrat me pa ne skrbi, da bi se mi zgodilo kaj takega.

...

Viš, tu je pa caka. Kartoteka. Lahko je kartoteka debela ko "vojna in mir", pa še to ne more biti osnova za ukrepe kar tako. Postopki, ki se opravljajo morajo biti enako osnovani in enako izvedeni za vse državljane. Mogoče se ti to ne zdi prav, a še vedno je to najboljši do sedaj pogruntan način.

In verjemi, počasi boš lahko začel skrbeti, pa četudi tvoja kartoteka ne bo omembne vredna v primerjavi s Strojanovo.

Ne mislit, da imam cigane rad in da bi jih imel z veseljem v bližini. Nasprotno. A menim, da jih je potrebno jemati za enakopravne člane družbe in tako tudi obravnavati. V vseh ozirih!

In to kar se je z njimi dogajalo, to kar so si privoščili Ambrušani in policija, najsi bo sama ali po ukazih politike, je globoko skregano z načeli modernih demokracij!

Neuspešnost, mogoče neustreznost Slovenske zakonodaje ne more biti povod za jemanje pravice v svoje roke. Vsaj brez da bi se za to gor plačalo ne. Pa najsi bodo to kmetje ali pa ministri!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi "pravičniki" pa ne poznate zakonodaje. Prav tako ne Hanžek, ki je v svoji nevednosti, mogoče pa tudi zanalašč (da si npr. dviguje popularnost) zamešal pojma kot sta policijsko opazovanje in tajno policijsko opazovanje.

Za tajno policijsko opazovanje potrebuješ odredbo sodišča, za policijsko opazovanje pa ne. In če je policija opazovala cigane v patruljnih belo modrih vozilih, ki jih vsi dobro poznamo je res smešno govoriti o tajnem policijskem opazovanju. Tistim, ki nasedate na Hanžkove provokacije se vam še krave režijo.

In če gledamo naprej. Tajnega policijskega opazovanja ne izvajajo lokalni policaji iz Postojne ampak eni drugi za to usposobljeni in šolani.

Pa pojdimo še mal naprej. Če bi šlo za ta pravo tajno policijsko opazovanje ne bi zapiskov tajnega opazovanja brali poslanci v poslanskih klopeh in vse skupaj ne bi bilo predvajano na javnih televizijah, da bi jih slišala svetovna slovenska javnost. Javnost pa ni poučena in naseda - točno to kar, si je želel Hanžek.

S svojim opazovanjem in prisotnostjo je policija zagotavljala varnost občanom. Tudi s tem, ko si je beležila npr. da je ob tej in tej uri v vojašnico vstopila ta in ta novinarka in da je ob tej in tej uri tudi izstopila.

Predstavljate si cigane (nekaj od njih jih je na metadonu in zato slabše razsodnih, policijske kartoteke nakaterih pa tehtajo v kilogramih), da jim v nekem trenutku dokurči vse to snemanje in mahanje z mikrofoni pred obrazom in se odločijo temu narediti konec in zaštihajo snemalca novinarko pa množično posilijo (cigansko maščevanje). Pol bi bil pa spet jok in stok po medijih, da je policija vsega kriva.

Pa še to:

S Hanžkom je potegnila opozicija in spet samo zato, da lahko nagaja koaliciji.

Zanimivo:

V opoziciji so leve stranke - potomke nekdanjih komunistov in partizanov. Zdej pa še nagradno vprašanje:

Kdo ve, v kašnem sožitju so živeli partizani in cigani :evilgrin:

Namig: Opozicija se fejst spreneveda.

Tadej

tadej, brez veze da ti na to odgovarjam, ker vidim na kteri strani si, tako da nima smisla te v kaj prpričevat, glede partizanov in ciganov, pa vprašaj svoje starše ali stare starše, predvidevam, da si še zelo mlad :D

lina, kdaj pa so na igu bli partizani :?

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh...a zdej vas moram pa še o ,,vaših,, podučevati :)

http://www.obcina-ig.si/obcina-ig/Znamenit..._pri_vrbici.htm

Pišuka naslova knjige, ki govori ravno o NOB na tem koncu pa ne morem priklicati v spomin. Vem pa da je vse z imeni in domačijami napisano....Bom še mal počakala...mogoče se mi utrne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabite malo bol obsežno bukvo okol partizanščine si lahko poiščete to: Bitka kakor življenje dolga.

Drgač pa...slovenska zakonodaja vsekakor zagotavlja pregon kriminalcev, če bi bil resen interes te ljudi preganjat :lol:

A je kdo kdaj pomislu, da so pravzaprav kriminalci pogoj za obstoj institucij zakonodaje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In verjemi, počasi boš lahko začel skrbeti, pa četudi tvoja kartoteka ne bo omembne vredna v primerjavi s Strojanovo.

Zdej pa govoriš že tako panično kot Rude boy :(

Ne mislit, da imam cigane rad in da bi jih imel z veseljem v bližini. Nasprotno. A menim, da jih je potrebno jemati za enakopravne člane družbe in tako tudi obravnavati. V vseh ozirih!

Samo eno vprašanje. Zakaj se potem pripravlja Zakon o romih, če smo vsi enakopravni ?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh :blink: mogoče ker eni niso ali se ne počutijo dovolj enakopravni pod temi zakoni, ki veljajo sedaj za vse ostale in morajo imeti posebne zakone, da se lahko sploh uključijo u normalno družbo? hecno kako se sami sebe marginalizirajo s tem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Samo eno vprašanje. Zakaj se potem pripravlja Zakon o romih, če smo vsi enakopravni ?

Tadej

To moraš pa kar tiste ki ga pripravljajo, vprašat. Jaz menim, da morajo za vse veljati isti zakoni. Torej če je teh dovolj zame, jih je tudi za Strojanovega Mirča!

Najbrž bo kar nesposobnost vlade in pristojnih organov za reševanje problematike na obstoječih zakonih najbolj pravšen odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Zakaj se potem pripravlja Zakon o romih, če smo vsi enakopravni ?

Tadej

Zato,

da se bomo imeli kaj jajcat

na Motomarsu naslednjih 20 let ..

takrat bo pa

- po Drnitu -

že tako ali tako "konec sveta"

in bo useenqrac ..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato da bodo strojanovi loh pokradl veliko več stvari in izvajali kriminal kjer in kadar koli pri tem jih bo pa ščitilia slovenska zakonodaja :D Jah use gre navzdol :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm glede na to kwa se u te naši državi dogaja bi bilo tud to možno. Pa to mislm da je usm jasn da so strojanovi prej in zdej in bodo kradl in izvajal kriminal kdor misl da ne sam seb prikriva resnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to mislm da je usm jasn da so strojanovi prej in zdej in bodo kradl in izvajal kriminal kdor misl da ne sam seb prikriva resnico.

Torej sam seb prikrivam resnico.

Sicer pa ene & iste lajne kar naprej. Phe... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm glede na to kwa se u te naši državi dogaja bi bilo tud to možno. Pa to mislm da je usm jasn da so strojanovi prej in zdej in bodo kradl in izvajal kriminal kdor misl da ne sam seb prikriva resnico.

Še enkrat samo zate:

TO KAR VSI CIGANI

NASERJEJO, NAKRADEJO IN SPLOH NAREDIJO ŠKODE

V NAŠI ODVRATNI NESPOSOBNI DRŽAVI,

JE PLJUNEK V MORJE

V PRIMERI S TEM, KAR NAKRADEJO, PRIGOLJUFAJO

IN SI PRILASTIJO NA OSNOVI ČRNIH LUKENJ V ZAKONODAJI

ČISTOKRVNI SLOVENSKI GOSPODARSKI KRIMINALCI.

Saj

ni tako težko razumeti - normalnim.

Kaj pa tebi?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Nr. 1, ampak ti ne razumeš, da so slednji NAŠI in da jih je prav lepo imeti za sosede, k so tok nobel :grrr

Hecam se, seveda.

Tema je zašla s poti. Moj prvi žnar je povzročil časopisni članek, kjer imamo resno kriminalno dejanje (napad na policista) in mlačen odziv preiskovalnega sodnika. Če domnevam, da je omenjeni osebek storil vse kar mu policisti očitajo in da nima političnega botra, potem se sprašujem kako naša država deluje?

To toleriranje kriminalne dejavnosti pri določenih članih družine Strojan je sicer tudi izvirni greh tega celotnega primera, vendar menim (kot sem že napisal), da je kasnejše ravnanje politike in policije bilo neprimerno za pravno državo. Pa tukaj ne gre za SDS-ovo ali LDS-ovo vlado in njune eksponente. Ne gre za to ali so partizani pobijali cigane. Naše ideološke boje bi včasih lahko dali malo na stran. Vsaka vlada naredi kaj dobrega in kaj slabega. Napake niso v domeni ene same politične opcije. Menim celo, da bi iz celotnega kadrovskega bazena slovenske politike težko sestavil eno samo kvalitetno vladno ekipo.

Ali lahko debato obrnemo v smeri zakonodaje in postopkov tožilcev in sodnikov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem ti tega javno napisat, ker lahko potem Hanžek proti meni sproži kazensko ovadbo zaradi netenja sovraštva in nestrpnosti.

Tadej

Tadej, ali ne bi morali biti policisti bolj nepristranski........?? Ter enako obravnavati vse ljudi, dokler se jim ne dokaže kakršnakoli krivda ali kršenje zakona.....?

Tale Hanžek pa je moral svoje delo opraviti zares dobro, da vem gre vsem Janševim oboževalcem,predvsem pa tudi njemu tako v nos...... Vi bi na tem mestu, kot kaže, raje imeli kakšnega svojega, ki bi vas za napake bolj hvalil, kot pa grajal........

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko debato obrnemo v smeri zakonodaje in postopkov tožilcev in sodnikov?

Kako si kaj Fritz? Dva nova posta za temile tojimi navodili gresta v pravo smer vključno z mojim...No ja sej si pokončen dedec, boš že prenesel in zakopal upanje. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!